Tüketici Kredileri

Bu yazımızda sizlerle tüketici kredileri hakkında bilgiler paylaşacağız.

Tüketici kredisi ne demektir? İlk akla gelen sorulardan bir tanesidir bu soru. Aslında çok kısa bir yanıtı var. Bireysel kredi kapsamındaki ihtiyaç kredisinin diğer adıdır . sizin kişisel harcamalar için talep ettiğiniz nakit paranın taksitle ve belirlenen faizle geri ödemesi de diyebiliriz. Hepimizin duyduğu kampanyalar vardır ” tatil krediniz bizden tatile gidin ve kolayca geri ödeyin” sloganlarıyla veya ”okullar açıldı diye stress yapmanıza gerek yok eğitim kredisini en uygun faizlerle biz veriyoruz” gibi…. İşte bu gibi kredilerin genel adı tüketici kredidir. Yani konut kredisi ve taşıt kredisinin haricindeki tüm masraflarınız bu kredi de karşılanır.

Tüketici kredileri

Tüketici kredileri

Bu kredilerin limitleri vadeleri ve faiz oranları birçok bankaya göre değişkenlik göstermektedir. Kimisi en düşük 500 TL kredi kullanmanıza izin verirken çoğu bankada en düşük 1.000 veya 1500.00 TL dir. Genelde 24 ay vade imkanı sunan bankaların bazıları 36 ay vade imkanından da faydalanmanıza izin verebilirler.

Tüketici kredileri sayesinde birçok ihtiyacınızı bir çırpıda hallederken sizin bütçenize uygun olarak tasarlanmış taksitleri sayesinde rahatlıkla geri ödeyebilirsiniz. Günümüzde her daim ihtiyaçlarla uğraşmaktayız. Koskoca bir yılın ağırlığını atmak istediğiniz anda 5.000 TL ye bir tatile çıkabilir taksitlerle bir yıl boyunca o tatilin ödemesini yapabilirsiniz. Hem tatil sayesinde motive olmuş olursunuz hem de ödemeleri sizin ekonomik bütçenizi sarsmayacağı için herhangi bir zorluk da yaşamamış olursunuz. Gördüğünüz gibi tüketici kredilerinde sizin hayatınızı kolaylaştırmak hedeflenmiştir.

Her bankanın tüketici kredilerindeki limitleri değişmekte olup faiz oranlarında da değişiklik görülmektedir. Bu durumda ihtiyacınızın karşılanmasına yönelik sizin bütçenize en uygun tüketici kredisi hangisidir sorusunun yanıtını da bu yazımızda bulabileceksiniz. Çünkü birazdan size bankaların kredi limiti faiz oranları ve vadelerini belirten bir tablo sunacağız. Bu tablo sayesinde başvuru da bulunmak istediğiniz bankaya ait tüketici kredisinin tüm özelliklerini görebileceksiniz. Ve bankaların tüketici kredilerine ait başvuru linkleri sayesinde hiç vakit kaybetmeden kredi başvurunuzu da gerçekleştirebileceksiniz.

Banka listelerimizin başında söz konusu ihtiyaç kredisi olduğu anda ilk en uygun faiz oranı ile ING bank yer almaktadır. 1.000 TL ile 100.000 TL arasında bir miktar talep edebilirsiniz. 3 ay ile 36 ay vade imkanınız bulunmakta. Faiz oranları ise 3-11 ay %1.18 12 ay vade seçerseniz %1.08 13-36 ay vade hakkından yararlanmak istediğiniz takdirde %1.18 faiz oranları ile ödeme yaparsınız. İhtiyaç kredisi için https://www.ingbank.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/ihtiyac-kredisi-basvuru-formu linkinden başvuruda bulunabilirsiniz.

İkinci bankamız ise Halk Bankası. Halk bankasında erken gelen bayram kredisi kampanyasından yararlandığınız takdirde 500 TL ile 50.000 TL arasında kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz ayrıca 3-36 ay vade imkanınız bulunmakta. Faiz oranı ise %1,27. Bu krediden yararlanmak için en yakın Halk bank şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Üçüncü Tüketici kredisi için tavsiye edeceğimiz banka Fibabanka. Bayram kredi kampanyasından yararlanırsanız eğer 3.000 TL ile 30.000 TL arasında kredi kullanabiliceksiniz. Ayrıca 36 aya varan vade imkanları bulunmakta. 3-12 ay vade %1,19 faiz oranı 13-24 vade de %1,29 25-36 ay vade hakkınızı kullanmak isterseniz %1,39 faiz oranı ile hesaplama yapmanız gerekmektedir. https://www.fibabanka.com.tr/KrediBasvuru/Default.aspx?U=01 linkinden direk başvuru yapabilirsiniz.

Tüketici kredinizi Denizbanktan kullanmak isterseniz Denizbank Bayram kredisine başvurmanızı tavsiye ederiz. 1.000 Tl ile 55.000 TL arasında kredi kullanmak hakkınız bulunmakta. 1-12 ay vade %1,19 13-24 ay vade %1,24 25-36 ay vade de ise %1,29 faiz oranı uygulanmaktadır. https://www.denizbank.com/bankacilik/bireysel-bankacilik/bireysel-krediler/ihtiyac-kredileri/webde-kredi-basvuru.aspx adresinden başvuru yapabilirsiniz.

Sırada Akbank sonbahar kredi kampanyası  ile tüketici kredinizi vermekte. 1.000 TL ile 15.000 TL arasında kredi hakkınız bulunan bu kredi de 36 ay vadeden % 1,25 faiz oranı ile yararlanabilirsiniz. https://webapp.akbank.com/DirektKredi/EntryPoint.aspx başvurunuzu bu linke tıklayarak yapmanız yeterli.

Akbanktan sonra en uygun kredi İş bankası geleneksel bayram kredisinde. 2.000 TL ile 50.000 TL arasında kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. 36 ay vade imkanı sunan kredi %1,35 faiz oranına sahip. https://www.isbank.com.tr/internet/MainPageEnter.aspx?src=BKTP_HizliKrediBasvuruAnasayfa linkinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İhtiyaç kredisini Garanti bankasından kullanmak istiyorsanız Garanti bayram kredisinden yararlanabilirsiniz. 1.000 TL ile 100.000 TL arasında kredi kullanabiliyorsunuz. 3-12 ay vade %1,69 13-24 ay vade de %1,64 25-36 ay vade de ise %1,54 faiz oranı uygulanmaktadır. Başvurularınızı https://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/krediler/bireysel_destek_kredisi/ssl/basvuru.page?#calcContent=UID9dbf98 linkine tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı kredi bankası ihtiyaç kredisinde 1.000 TL ile 10.000 TL arasında kredi kullanabiliyorsunuz. 36 ay vade imkanı bulunan bu kredi çeşidinde %1,44 faiz oranı uygulanmaktadır. https://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/krediler/bireysel-ihtiyac-konut-kredisi-basvuru.aspx linkinden bu krediye başvuruda bulunabilirsiniz.

Son olarak da HSBC ihtiyaç kredisi bulunmakta.  500 TL ile 10.000 TL arasında kredi kullanmak hakkınız vardır. 36 ay ödeme olanağı sunulmakta. Kefilsiz, teminatsız %1,45 faiz oranı ile bu krediye sahip olabilirsiniz. https://bireysel.hsbc.com.tr/TUR/transactions/IAPPLY_01.asp?WT.ac=HBTR_iphone_kredi&strRef=iPhonekredi linkine tıklayarak formu doldurmanız yeterli.

Gördüğünüz gibi yukarıda liste sayesinde ihtiyacınız olan miktara en uygun geri ödeme planı oluşturabileceğiniz bankayı anında bulabileceksiniz.

tr

Bu yazımızda sizlerle tüketici kredisinden bahsettik. Bankalara ait tüketici kredi limitlerinden, vade ve faiz oranlarını içeren bir liste paylaştık. Ayrıca kolay başvuruda bulunabilmeniz için bankaların tüketici kredilerine ait direk başvuru linklerini bu yazımızda size sunduk. Konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından tarafımıza sorularınızı iletebilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi ile ilgili bir önceki yazımız olan İhtiyaç Kredisi başlıklı makalemizde "ihtiyaç kredisi veren bankalar, tüketici kredisi ve tüketici kredisi veren bankalar" hakkında bilgiler verilmektedir.