Etiket arşivi: tüketici kredisi hesaplama nasıl yapılır

Tüketici Kredisi Hesaplama

Bu yazımızda sizlerle tüketici kredisi hesaplama formüllerinden ve hesaplama araçlarından bahsedeceğiz.

Bireysel kredi türlerinden biri olan tüketici kredisi, bankaların müşterilerinin gelir ve servet durumlarını dikkate alarak vermiş olduğu nakit diyebiliriz. Bunun için çoğunlukla aylık olarak bir faiz tahakkuk ettirilir. Geri ödeme, öngörülen aralıklarla taksit taksit yapılır. Bir diğer adı da ihtiyaç kredisi olan bu kredi çeşidinde bankalara göre faiz oranları ve vadeler değişmektedir. Kimi bankalar dönem dönem tüketici kredilerinde kampanyalar başlatırlar. Standart tüketici kredilerine oranla daha düşük faizli ve daha uygun vadeli fırsatları size sunarlar.

Bankalara ait dönemsel kampanyalar belirli aralıklarla olduğu için zaman ve dönemleri hakkındaki bilgiyi talep ettiğiniz bankaya danışmanızı öneririz. Dönemsel kampanyalara bir örnek vermek gerekirse bayram kredilerini gösterebiliriz. Bayram yaklaştığında her banka kendine has fırsat teklifleriyle bir kampanya başlatır. Kimisinin kredi limiti yüksek olurken kimisinin faiz oranları diğerine göre daha uygun olabilir. Eğer acil bir nakite ihtiyaç durumu yaşamıyorsanız bankalara ait kampanyaları takip etmenizi öneririz. Lakin acil bir nakit ihtiyacınız var ve siz tüketici kredisi kullanmak istiyorsunuz ne şekilde bir geri ödeme planı oluşturabileceğinizden habersizsiniz. Bankaların tüketici kredisi hesaplama formülünü aşağıda sizin için paylaştık.

ttt

Eğer sizde bu formülü kullanarak hesaplamak yerine bunun bir kısa yolu olmalı diye düşünenlerden iseniz doğru adrestesiniz. Bankalar vermiş oldukları tüketici kredilerini kolayca hesaplamanız için size kendilerine has bir program sunmakta. Bu program sayesinde talep ettiğiniz kredi tutarını belirttiğinizde aylık ödeme planınızı kendiniz oluşturabiliyorsunuz. Kimi bankalar sizin kendi oluşturduğunuz ödeme planını baz alarak kredinizi onaylamakta ve ödemelerinin bu şekilde olmasına izin vermektedir. Bu kolay program sayesinde aylık ne kadar ödeyeceğinizi kendiniz belirleyip vadeleri kendiniz oluşturabiliyorsunuz. Şimdi sizin için bankalara ait tüketici kredisi hesaplama linklerini paylaşacağız.

Vakıfbanktan tüketici kredinizi kullanmak istiyorsanız ve tüketici kredinizi hesaplayarak faiz oranınızı öğrenmek istiyorsanız eğer http://www.vakifbank.com.tr/Default.aspx?pageID=784 linkinden yararlanabilirsiniz.

Ziraat bankasından size uygun ödeme planı oluşturmak için http://www.ziraat.com.tr/tr/diger/HesaplamaAraclari/Pages/KrediHesaplama.aspx linkinden faydalanabilirsiniz.

Türkiye ekonomi bankasının ihtiyaç kredileri kapsamında yer alan tüketici kredisinin size uygun olup olmadığını görmek isterseniz eğer  http://www.teb.com.tr/kredi-hesaplama/ linkine tıklayabilirsiniz.

Odea Bank kredi konusunda kolaylık göstermekte. Ödeme planınıza bakmak için  http://www.odeabank.com.tr/tr-TR/Sayfalar/hesaplama-araclari.aspx linkinden faydalanabilirsiniz.

Alternatif banktan kredi ödeme planı oluşturmak için http://www.abank.com.tr/tr-TR/bireysel/hesaplama-araclari linkiden yararlanabilirsiniz.

Akbank ihtiyaç kredilerinde üç ay sonra öde seçeneği bulunmakta. 36 ay vade imkanından da yararlanabileceğiniz bu krediyi size en uygun şekilde geri ödeme planı oluşturmak için  http://www.akbank.com/konut-kredisi linkinden yararlanabilirsiniz.

Yapı kredisi bankasının fırsatlarından yararlanmak istiyorsanız ve tüketici kredisi hesaplamasını yapmak istiyorsanız  http://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama.aspx linkine tıklamanız yeterli.

Garanti bankasının fırsatları tam size göre mi. Öyleyse hiç vakit kaybetmeden http://www.garanti.com.tr/tr/index.page adresinden kredinizi hesaplayın.

İş bankasında %1,23 den başlayan faiz oranları ile dilediğiniz kredi miktarı hakkında hesaplamalar yapabilirsiniz. http://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/kredi-hesaplama/Sayfalar/kredi-hesaplama.aspx#Taksit_ihtiyac linkinde tıklamanız yeterli.

Denizbanktan 1.000 TL den başlayan uygun faiz oranlı kredi çekebiliyorsunuz. Çekeceğiniz tutarın ne kadar geri ödemesi olduğunu merak ediyorsanız http://www.denizbank.com/hesaplama-araclari/ linkinden yararlanabilirsiniz.

En düşük faiz oranlarıyla birçok bankanın önüne geçmiş olan ING bank ile dilediğiniz kredinin faiz oranlarını hesaplamak için  http://www.ingbank.com.tr/tr/bilgi-destek/urun-ve-hizmet-ucretleri/#bddk474 linkinden istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

tr

Yukarıda belirttiğimiz linkler sayesinde kolay hesaplama yaparak kendi bütçenize en uygun kredi veren bankayı rahatlıkla tespit edebilirsiniz. Artık kredi talebinde bulunurken nasıl geri ödeme yapacağınızı kara kara düşünmek zorunda değilsiniz. Kendi bütçenizi kendiniz belirleyebildiğiniz bu sistem sayesinde ödemelerden korkmanıza gerek kalmadı.

Bu yazımızda tüketici kredisi hesaplama yönteminden bahsettik. Bankalara ait tüketici kredisi hesaplama araçlarına ait linkleri sizinle paylaştık. Konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından tarafımıza ulaşabilirsiniz.