Etiket arşivi: tüketici kredi veren bankalar

Tüketici Kredisi

Bu yazımızda size tüketici kredisinin ne olduğunu ve hangi bankaların bu tüketici kredisine destek verdiğini anlatacağız.

Tüketici kredisi nedir sorusundan başlayalım. Tüketici kredisi demek bankaların, müşterilerinin gelir ve servet durumlarını dikkate alarak belirli bir miktar nakit paranın verilmesi daha sonra aylık olarak bir faiz işleterek geri ödemesi öngörülen aralıklarla taksit taksit yapılmasına denir.

ttt

Kişisel ihtiyaçlarınız için banka tarafından belirlenen miktarın kullanılmasına denir kısaca. Aynı zamanda ihtiyaç kredisi olarak da geçen bu kredi türünü size daha detaylı açıklamamız gerekirse mesela  konut kredisi koşullarımıza uymayan bitmemiş konut alımları, düğün harcamaları gibi ticari faaliyetten kaynaklanmayan her türlü bireysel nitelikli nakit ihtiyaçlarının finanse edilmesi amacıyla kullandırılan kredilerdir diyebiliriz.

Bu kredilerin limitleri vadeleri ve faiz oranları birçok bankaya göre değişkenlik göstermektedir. Kimisi en düşük 500 TL kredi kullanmanıza izin verirken çoğu bankada en düşük 1.000 veya 1500.00 TL dir. Genelde 24 ay vade imkanı sunan bankaların bazıları 36 ay vade imkanından da faydalanmanıza izin verebilirler.

Tüketici kredileri sayesinde birçok ihtiyacınızı bir çırpıda hallederken sizin bütçenize uygun olarak tasarlanmış taksitleri sayesinde rahatlıkla geri ödeyebilirsiniz. Günümüzde her daim ihtiyaçlarla uğraşmaktayız. Koskoca bir yılın ağırlığını atmak istediğiniz anda 5.000 TL ye bir tatile çıkabilir taksitlerle bir yıl boyunca o tatilin ödemesini yapabilirsiniz. Hem tatil sayesinde motive olmuş olursunuz hem de ödemeleri sizin ekonomik bütçenizi sarsmayacağı için herhangi bir zorluk da yaşamamış olursunuz. Gördüğünüz gibi tüketici kredilerinde sizin hayatınızı kolaylaştırmak hedeflenmiştir.

Sabit tüketici ihtiyaç kredilerinin yanı sıra bir de bankaların dönem dönem yapmış olduğu kampanyalar vardır. Kimisi şimdi kredi çek 3 ay sonra öde sloganıyla reklamını yaparken diğeri otomatik ödeme talimatı verdiğiniz anda dosya masrafsız yada faizsiz 1.000 TL kredi çekebileceğin çeşit çeşit kampanyalar bulunmaktadır. Bu kampanyaların tek kötü yanı belirli bir süre aktif olmasıdır. Bu süre zarfında ihtiyacınız olan kendinize uygun bir kredi bulup da başvurursanız ne ala. Harika bir fırsatı yakalamışsınız anlamına gelir. Dönemsel yapılan kampanyaları takip etmek ve ihtiyacınız olduğunda bu kampanyalar üzerinden kredi çekmeniz sizi daha avantajlı bir hale getirecektir.

Kampanyalar sürekli değişti için size onların linklerini maalesef veremeyeceğiz. Fakat bankaların her daim devam eden tüketici ihtiyaç kredilerini tanıtım başvurularınız için linklerini sizinle paylaşacağız. Böylece kendiniz bir karşılaştırma yaparak size en uygun krediyi veren bankaya başvurabilirsiniz.

Bankpozitif sanal bir banka olduğu için en hızlı kredi veren bankalar listesinde. Bu yüzden bu bankaya onlıne olarak başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Tüketici kredisi kapsamında BankPozitif için https://webkredi.bankpozitif.com.tr/basvuru adresinden başvuru yapabilirsiniz.

Denizbank içinse https://www.denizbank.com/bankacilik/bireysel-bankacilik/bireysel-krediler/ihtiyac-kredileri/webde-kredi-basvuru.aspx web adresinden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz KREDIM boşluk T. C. kimlik nonuzu yazıp 3280 E kısa mesaj atmanızda yeterli olacaktır.

ING bankın minik kredi kampanyalarından yararlanabilirsiniz. https://www.ingbank.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/ihtiyac-kredisi-basvuru-formu linkine tıklayarak onlıne başvuruda bulunabilirsiniz. Dİlerseniz KREDI boşluk T.C. kimlik nonu yazarak 2205 e kısa mesaj göndermen halinde ne kadar kredi alabileceğini öğrenebilirsiniz.

TEB Bankası pratik kredi adı altında tüketici kredisi imkanı sunmaktadır. http://www.teb.com.tr/sizin-icin/pratik-kredi/ adresinden onlıne başvuruda bulunabilirsiniz.

Şekerbank tüketici kredisi çok uygun vade ve faiz oranlarıyla size bir paket sunuyor. Dilerseniz http://www.sekerbank.com.tr/bireysel/kredibasvurusu.jsp adresinden onlıne başvuruda bulunabilir dilerseniz ATM lerden başvurabileceğiniz gibi 4447878 telefon numarasından da başvuruda bulunabilirsiniz.

Finansbank tüketici kredisinde fırsat imkanı sunuyor. %1,23 ten başlayan faiz oranları ve uygun vadelerle size bu imkanı sunan finansbank için http://www.finansbank.com.tr/krediler/ihtiyac/kredikolay-ihtiyac/finansbank-ihtiyac-kredisi.aspx?ref=finansbanksearch&searchKeyword=gelir%20belgesiz adresinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Kredinizi Garanti bankasından kullanmak isterseniz eğer başvurularınızı https://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/krediler/bireysel_destek_kredisi/ssl/basvuru.page?#calcContent=UID9dbf98 linkine tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Halk bankası internetten veya telefon üzerinden kredi başvurusunu kabul etmemekte.  500 TL ile 50.000 TL arasında kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz ayrıca 3-36 ay vade imkanınız bulunmakta. Dilerseniz size en yakın Halkbank şubesine giderek bu fırsattan yararlanabilirsiniz.

Fiba banka 30.000 TL ye kadar tüketici kredisi kullanma hakkınız bulunmakta. İhtiyaçlarınızı karşılamak için fiba bankayı tercih ettiyseniz https://www.fibabanka.com.tr/KrediBasvuru/Default.aspx?U=01 linkinden direk başvuru yapabilirsiniz.

Akbank kredilerinde 36 ay vade imkanı sayesinde ödemelerinizi çok kolay yapacaksınız.  https://webapp.akbank.com/DirektKredi/EntryPoint.aspx başvurunuzu bu linke tıklayarak yapmanız yeterli.

Harcamalarınızı İş bankasının vermiş olduğu kredi ile ödemek isterseniz eğer  https://www.isbank.com.tr/internet/MainPageEnter.aspx?src=BKTP_HizliKrediBasvuruAnasayfa linkinden kredi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı kredi bankasının ödeme planı size uygunsa https://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/krediler/bireysel-ihtiyac-konut-kredisi-basvuru.aspx linkinden bu tüketici kredisine başvuruda bulunabilirsiniz.

500 TL den başlayan kredi imkanları HSBC bankasında. HSBC ayrıcalıklarından yararlanmak isterseniz eğer  https://bireysel.hsbc.com.tr/TUR/transactions/IAPPLY_01.asp?WT.ac=HBTR_iphone_kredi&strRef=iPhonekredi linkine tıklayarak formu doldurmanız yeterli.

Gördüğünüz gibi sizin için birçok bankanın tüketici kredisi başvuru linklerini paylaştık. Artık dilediğiniz ihtiyacınızı hemen alabilir ödemelerinizi istediğiniz gibi planlayabilirsiniz. Size en uygun kredi imkanı veren bankayı seçmeniz yeterli.

tr

Bu yazımızda sizlerle tüketici kredisinin ne anlama geldiğini anlattık. Tüketici kredisi veren bankaların başvuru linklerini sizinle paylaştık. Konu hakkında tarafımıza sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından tarafımıza ulaşabilirsiniz.