Etiket arşivi: kredi nasıl hesaplanır

Kredi Hesaplama

Bu yazımızda sizlerle kredi hesaplama seçeneklerinden ve dikkat edilmesi gereken konulardan bahsedeceğiz.

Kredi çekerken herkesin ilk seferinde düştüğü bir durum vardır. İhtiyacı 10.000 TL ise o kadar kredi çekeceğini sanır maalesef. Bunun içinden masraf parası sigortası derken 10.000 TL den daha düşük bir para geçer elinizi. Şimdi yeni yasa sayesinde masraf ücreti alınmasa da sigorta adı altında mutlaka bir kesinti söz konusu olmakta. Bu durumda evdeki hesabınız bankada bozulur harcamalarınız, ödemeleriniz nasıl olacak derken kendinizi bir anda neden ben bu kadar kredi çektim ki derken bulabilirsiniz. Ödeme sırasında mağdur olmamak yada bütçenizi aşmamak için kredi hesaplaması yapıp çektiğiniz kredi limitini ne kadar faiz ile geri ödeyeceğinizi bilmeniz gerekmekte. İşte bizde tam bu noktada size yardımcı olmayı düşünüyoruz. Peki bu hesaplamayı nasıl yapacaksınız?

images

Bu duruma bankaların bir çoğu son verdi diyebiliriz. İnternet üzerinden kredi hesaplama  diye bir bölüm açarak müşterilerini mağdur etmeme yolunu seçen bankalarımız da mevcut.

Kredi çeşitleri bildiğiniz gibi 3 çeşitten oluşmakta. İhtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi. Hepsinin faiz oranları ve hesaplamaları farklı olduğu için istediğiniz bankanın kredi hesaplama linklerini  sizinle paylaşacağız.

Yapı kredi bankasından kredi çekmek istiyor vade ve faiz oranlarının ne olduğunu merak ediyorsanız aşağıdaki linkten kredi hesaplamanızı yapabilirsiniz.

http://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama.aspx

İş bankasından konut,taşıt veya ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunacaksınız ve geriye ne kadar ödeyeceğinizi merak ediyorsanız http://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/kredi-hesaplama/Sayfalar/kredi-hesaplama.aspx#Taksit_ihtiyac linkine tıklayarak istediğiniz vadenin geri ödeme planını görebilirsiniz.

Ziraat Bankası kredi hesaplama bölümüne ulaşmak isterseniz http://www.ziraat.com.tr/tr/diger/HesaplamaAraclari/Pages/KrediHesaplama.aspx linkine tıklayarak arzu ettiğiniz bilgileri hesaplayabilirsiniz.

VakıfBank da taşıt,ev ve ihtiyaç kredisi aynı oranda faize sahip oldukları için hesaplamanızı direk http://www.vakifbank.com.tr/hesaplama-araclari.aspx?pageID=784 linkine tıklayarak yapabilirsiniz.

Garanti bankasından kredi çekmeyi düşünüyorsanız ve faiz oranlarını merak ediyorsanız kredi hesaplama kısmından çekmek istediğiniz kredinin ne kadar geri ödemesi olduğunu öğrenebilirsiniz. http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/krediler/bireysel_destek_kredisi/hesap_makinesi.page#calcContent=UID33b024c

Finansbank kredi hesaplama kısmına diğerlerinin aksine bir de ek hesap kısmı eklenmiştir. Hesabınızın yanı sıra ek hesabınızdan çektiğiniz parayı da takside böldürmek isteyenler için ne kadar geri ödeme yapacağınızı buradan görebilirsiniz. http://www.finansbank.com.tr/hesap-makinesi/kredi-hesap-makinesi.aspx linkine tıklayarak seçeceğiniz krediyi hesaplayabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankasını tercih ettiyseniz kredi çekmek için TEB kredi hesaplama http://www.teb.com.tr/kredi-hesaplama/ linkinden istediğiniz bilgiyi öğrenebilirsiniz.

Kredi çekmeyi Akbanktan düşünüyorsanız uygun faiz oranları ile http://www.akbank.com/kredi-hesaplama linkinden hesaplama yaparak başvuruda bulunabilirsiniz.

HSBC bankasından kredi çekmeyi düşünüyor vade ve faiz oranlarını merak ediyorsanız http://www.hsbc.com.tr/tr/bireysel/bireysel_krediler/hesap_makinasi.asp  linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

ING bank tüm kredilerin vade oranlarına göre faizlerini bir tabloda sizin için birleştirmiş. İstediğiniz limitin geri ödemesinin faizini http://www.ingbank.com.tr/tr/bilgi-destek/urun-ve-hizmet-ucretleri/#bddk1329 linkinden öğrenebilirsiniz.

Halk Bankasının kredi hesaplamasını merak ediyorsanız https://www.halkbank.com.tr/Tools/Tools.asp?type=1 linkine tıklamanız yeterli.

Odea Bank sitesinden ister kredi hesaplamaları yapın isterseniz ek hesabınızın faizini öğrenin. Tüm bilgilere http://www.odeabank.com.tr/tr-TR/Sayfalar/hesaplama-araclari.aspx  linkinden ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Türk bankasının kredi hesaplama tablosunu merak ediyorsanız http://www.kuveytturk.com.tr/hesaplama_tablosu.aspx linkinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Finasbankın Enpara.com hizmetinden yararlanmak ve kredi başvurunuzu buraya yapmak istiyorsanız, kredi hesaplama tablosundan ne kadar geri ödeme yapacağını öğrenebilirsiniz. https://www.finansbank.enpara.com/kredi/ihtiyac-kredisi-hesaplama.aspx

Alternatif Bankın kredi hesaplamalarını tercih ediyorsanız http://www.abank.com.tr/tr-TR/bireysel/hesaplama-araclari linkinden ihtiyacınız olan bilgilere ulaşabilirsiniz.

Şeker Banka ait kredi kartından tutunda bireysel kredilere kadar tüm hesaplamaları tek link sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. https://www.sekerbank.com.tr/bireysel/hesaplamaaraclari.jsp

Deniz Bank müşterilerine ayrıntılı bir hesaplama tablosu sunmakta. http://www.denizbank.com/hesaplama-araclari/ linkinden dilediğiniz bölüme ait hesaplama türlerini görüntüleyebilirsiniz.

Kredi kullanırken tercihinizi Fibabankadan yana kullanıyorsanız https://www.fibabanka.com.tr/piyasalar-/hesap-lama-araclari/kredi-hesap-lama.aspx linkinden kredinizi hesaplayabilirsiniz.

Türkiye Finansbank kredi hesaplama konusunda size geniş seçenekler sunmakta. http://www.turkiyefinans.com.tr/tr-tr/hesaplama-araclari/Sayfalar/hesaplama-araclari.aspx

Tekstil Bankası size kampanyalı kredi hesaplamaları, standart kredi hesaplamaları,vadeli mevduat hesaplamaları  şeklinde üç seçenek size sunmaktadırlar. http://www.tekstilbank.com.tr/portal/bireysel/kredi-hesaplama.html?id=id_1_10 linkine tıklayarak dilediğiniz hesaplamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Albaraka Türk bankasından kredi kullanmak istiyorsanız ve ödemelerini merak ediyorsanız öğrenmek için  http://www.albarakaturk.com.tr/hesaplama-araclari.aspx linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

son olarak Bank Pozitiften yana kredi kullanmak ve kredi hesaplamarı yapmak istiyorsanız http://bankpozitif.com.tr/Tr/Bireysel/e_kredi_hesaplama_araci adresine tıklayabilirsiniz.

indir

Bu yazımızda sizlerle çekmek istediğiniz kredi türüne ait faiz ve vade hesaplamalarını yapabilmeniz için bankaların hesaplama araçlarına ait linkleri sizinle paylaştık. Konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmına yazarak bize ulaşabilirsiniz.