Etiket arşivi: kredi hesaplama

Kredi Hesaplama Programı

Bu yazımızda sizlerle kredi nasıl hesaplanır, kredi hesaplama programı gibi konulardan bahsedeceğiz.

Şimdi öncelikle size kredinin nasıl hesaplandığına dair bir örnekle başlayalım. Kredi, herhangi bir ihtiyacınıza yönelik nakit paranın faizi ile taksit taksit geri ödeme sistemine verilen addır. Ana paranın faizle birlikte geri ödendiği bu sistemde ne kadar kredi çekerseniz veya talep ettiğiniz kredi miktarının vadesini ne kadar uzatırsanız faiz oranı da ona göre değişkenlik gösterecektir. Her bankanın belirlediği faiz oranı değişik olup size en uygun faizli krediyi araştırarak bulmanız gerekmektedir.

Kimi bankalar kampanya başlatarak standart kredi faizlerini değiştirmekte olup dönem dönem  piyasaya göre de vade ve faiz oranları değişmektedir. Önemli olan sizin ihtiyacınızı hangi banka en kısa sürede ve en uygun koşullarla size sunmakta. Bunu belirlediğiniz anda çekeceğiniz kredi tutarının faizini hesaplamak çok kolay.

Aylık %1 faizle 12 ay vadeli 100 TL kredi aldığınızı varsayalım. Aylık taksitleriniz 8,88 TL olarak hesaplanır. Krediyi aldıktan bir ay sonra 100 TL nin %1’i olan 1 TL faiz borcunuz olacaktır. İlk taksitte ödeyeceğiniz 8,88 TL’nin 1 TL’si faiz olarak ödenir. Kalan 7,88 TL ise borcunuzdan düşülür.  Dolayısıyla ilk ödemeyi yaptığınızda 100 – 7,88 = 92,12 TL borcunuz kalır. İkinci taksitte ise 92,12’nin %1’i olan 0,92 TL faiz borcunuz olacaktır. İkinci taksitte ödeyeceğiniz 8,88 TL’nin 0,92’si faiz olarak ödenir. Kalan 7,96 TL ise borcunuzdan düşülür.  Artık kalan borcunuz 92,12 – 7,96 = 84,16 TL’dir.

Bu örneğimizde azalan faiz uygulanmıştır. Bu sistemde her taksit sayısı azaldıkça faiz oranı da düşmektedir. Kimi kredilerde sabit faizli kredi seçenekleri bulunmakta. Bu kredilerde taksitler eşit aralıklara bölünür ve faiz oranı değişmez. Kredi Faiz Hesaplama Formülü

Anlayacağınız gibi kredi faiz hesaplaması yukarıda görmüş olduğunuz formüle göre uygulanmaktadır.

Bir diğer faiz sistemi de balon ödeme dediğimiz sistemdir. Bu sistemde ödemeye düşük taksitlerle başlanır son taksitte borç kapatılır. Örnekle açıklamak gerekir ise 6. takside kadar 2.100TL ödediğiniz kredinizi 6. cı taksitte 19.254 ile tek seferde kapatmanızdır.

Eğer matematikte benim gibi iyi değilseniz ve kredi hesaplama programı kullanmak istiyorsanız excel formatındaki kredi hesaplama programını bilgisayarınıza indirerek istediğinzi bilgilere sahip olabilirsiniz. kredi-excel

Tüm bunların dışında bir de bankaların kendi sitelerinde kredi hesaplama programları bulunmaktadır. Böylece seçmiş olduğunuz bankadan ister taşıt kredisi, ister konut veya ihtiyaç kredisi olsun ne kadar faiz ile geri ödeyebileceğinizi ve ödeme planınızı oluşturabilirsiniz. Şimdi sizin için bankalara ait kredi hesaplama program linklerini bir liste halinde size sunacağım.

İlk sırada Bank Pozitif yer almakta. Bank pozitif bankasına ait kredi hesaplama programına http://bankpozitif.com.tr/Tr/Bireysel/e_kredi_hesaplama_araci adresinden ulaşabilirsiniz.

Kredinizi Albara Türk bankasından kullanmak istiyorsanız http://www.albarakaturk.com.tr/hesaplama-araclari.aspx linkinden hesaplamalarınızı yapabilirsiniz.

Tekstil Bankası size kampanyalı kredi hesaplamaları, standart kredi hesaplamaları,vadeli mevduat hesaplamaları  şeklinde üç seçenek size sunmaktadırlar. http://www.tekstilbank.com.tr/portal/bireysel/kredi-hesaplama.html?id=id_1_10 linkine tıklayarak dilediğiniz hesaplamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kullanırken tercihinizi Fibabankadan yana kullanıyorsanız https://www.fibabanka.com.tr/piyasalar-/hesap-lama-araclari/kredi-hesap-lama.aspx linkinden kredinizi hesaplayabilirsiniz.

Şeker Banka ait kredi kartından tutunda bireysel kredilere kadar tüm hesaplamaları tek link sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. https://www.sekerbank.com.tr/bireysel/hesaplamaaraclari.jsp

Halk Bankasının kredi hesaplamasını merak ediyorsanız https://www.halkbank.com.tr/Tools/Tools.asp?type=1 linkine tıklamanız yeterli.

Kuveyt Türk bankasının kredi hesaplama tablosunu merak ediyorsanız http://www.kuveytturk.com.tr/hesaplama_tablosu.aspx linkinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz bankaların dışında Finansbank kredi hesaplama kısmına diğerlerinin aksine bir de ek hesap kısmı eklenmiştir. Hesabınızın yanı sıra ek hesabınızdan çektiğiniz parayı da takside böldürmek isteyenler için ne kadar geri ödeme yapacağınızı buradan görebilirsiniz. http://www.finansbank.com.tr/hesap-makinesi/kredi-hesap-makinesi.aspx linkine tıklayarak seçeceğiniz krediyi hesaplayabilirsiniz.

HSBC bankasından kredi çekmeyi düşünüyor vade ve faiz oranlarını merak ediyorsanız http://www.hsbc.com.tr/tr/bireysel/bireysel_krediler/hesap_makinasi.asp  linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

Vakıfbank kredi faiz oranlarını hesaplamak için http://www.vakifbank.com.tr/hesaplama-araclari.aspx?pageID=784 adresinden yararlanabilirsiniz.

Ziraat bankası faiz oranlarını http://www.ziraat.com.tr/tr/diger/HesaplamaAraclari/Pages/KrediHesaplama.aspx linkinden öğrenebilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankasından konut,taşıt veya ihtiyaç kredilerinin faizlerini hesaplamak için   http://www.teb.com.tr/kredi-hesaplama/ linkini kullanabilirsiniz.

Odea bank kredi hesaplama programına   http://www.odeabank.com.tr/tr-TR/Sayfalar/hesaplama-araclari.aspx  linkinden ulaşabilirsiniz.

http://www.abank.com.tr/tr-TR/bireysel/hesaplama-araclari  linkinden Alternatif bank kredi faiz hesaplama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank kredi hesaplama işlemlerini http://www.akbank.com/kredi-hesaplama linkinden kolayca yapabilirsiniz.

Yapı kredi bankasından talep edeceğiniz kredilere ait hesaplamaları http://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama.aspx linkinden gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti bankası kredi hesaplama programına ulaşmak için  http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/krediler/bireysel_destek_kredisi/hesap_makinesi.page#calcContent=UID33b024c linkine tıklamanız yeterli.

İşbankasına ait kredi hesaplama programına http://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/kredi-hesaplama/Sayfalar/kredi-hesaplama.aspx#Taksit_ihtiyac linkinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Denizbank bankasına ait herhangi bir kredi kullanmak istiyorsanız  http://www.denizbank.com/hesaplama-araclari/   linkinden kredi hesaplaması yapabilirsiniz.

ING bankasına ait kredi hesaplama programına   http://www.ingbank.com.tr/tr/bilgi-destek/urun-ve-hizmet-ucretleri/#bddk1329 linkinden ulaşabilirsiniz.

kredd

Bu yazımızda sizlere kredi hesaplama sisteminden bahsettik. Kredi hesaplama formülü ve kredi hesaplama programını kendi bilgisayarınıza indirmeniz için bağlantı paylaştık. Bankaların kendi sistemlerine ait kredi hesaplama programlarına ait linkleri bir liste halinde size sunduk. Konu hakkında tarafımıza sorularınız var ise eğer aşağıdaki yorum kısmından bize yazarak sorularınızı iletebilirsiniz.

 

Kredi Hesaplama Aracı

Bu yazımızda sizlerle kredi hesaplama araçlarından bahsedeceğiz.

Günümüzde bankalarla en çok yapılan işlemlerden biri de kredi kullanmak. Düzenli bir geliriniz olsa dahi ihtiyacınıza yönelik yüklü miktarda nakitin lazım olduğu durumlarda uygun ödeme koşulları kredi başvurusunda bulunuruz. Eğer ilk kez kredi çekiyorsanız kredi talebinizde ve geri ödeme şeklinizin nasıl olması gerektiğini bilmiyorsunuz demektir. Buda evdeki hesabın çarşıda uymaması durumunu yaşayacağınız anlamına gelir. Herhangi bir kampanyadan bahsetmiyorsak eğer sigortalar masraf kesintileri derken talep ettiğiniz miktarın çok daha altında bir nakit elinize geçebilir. Bu durum karşısında talep ettiğiniz miktarı değiştirmeniz ve yeniden bir ödeme planı çıkartmak zorunda kalabilirsiniz. Artık bu gibi durumlarda hazırlıksız yakalanmamanız için bankalar kredi hesaplama araçları kullanmaktadır.

en uygun ihtiyaç kredisine ulaşma

Hayallerinizi gerçekleştirmek için bankaların kredi fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Ev sahibi olmak isterseniz konut kredisine başvurmanız gerekmektedir. Konut kredilerinin belkide en cazip olanları vadelerinin uzun olması ve faiz oranlarının düşük olmasıdır. Kimi bankalar 25 yıla kadar vade imkanı tanımakta. Bu sayede hayallerinizde ki eve bütçenize uygun koşullarla kavuşma olanağınız bulunmakta.

Ya da bir araba mı beğendiniz? Biriktirdiğiniz nakitiniz olsun olmasın bankalardaki taşıt kredileri sayesinde istediğiniz arabaya anında kavuşabiliyorsunuz. Üstelik beğendiğiniz araba ister 2. el olsun ister sıfır. Sigortada dahil olan kampanyaları sayesinde 48 aya varan vade imkanı ile araba sahibi olabileceksiniz.

Bireysel kredilerde ise ihtiyacınıza yönelik nakitinizi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. İsterseniz tatile çıkın dilerseniz mobilyalarınızı yenileyin arzu ederseniz çocuğunuzun eğitim masraflarını karşılayın. Konut ve araba kredi alımlarının dışındaki her türlü harcamalarınıza yönelik olan bu kredi türünde vade imkanınız 36 aydır. Kendi bütçenizi sarsmadan ödeme planı oluşturmak için bankaların kredi hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz.

Öncelikle neden size nakit para gerektiğini belirleyin ve bu nedenin hangi kredi türüne ait olduğunu bulun. Daha sonra kendinize en uygun kredi imkanını tanıyan bankayı belirleyip kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Peki size en uygun kredi veren bankayı nasıl bulabilirsiniz? Tabi ki vade ve faiz oranları ile. Çekeceğiniz tutarı aylık ne kadar geri ödeyebileceğinizi kredi hesaplama araçlarından öğrenebilirsiniz. Bunun için sizinle bankalara ait kredi hesaplama linklerini paylaşacağız.

Finansbank kredi hesaplama kısmına diğerlerinin aksine bir de ek hesap kısmı eklenmiştir. Hesabınızın yanı sıra ek hesabınızdan çektiğiniz parayı da takside böldürmek isteyenler için ne kadar geri ödeme yapacağınızı buradan görebilirsiniz. http://www.finansbank.com.tr/hesap-makinesi/kredi-hesap-makinesi.aspx linkine tıklayarak seçeceğiniz krediyi hesaplayabilirsiniz.

HSBC bankasından kredi çekmeyi düşünüyor vade ve faiz oranlarını merak ediyorsanız http://www.hsbc.com.tr/tr/bireysel/bireysel_krediler/hesap_makinasi.asp  linkine tıklayarak kredi hesaplama araçlarından yararlanabilirsiniz.

Halk Bankasının kredi hesaplamasını merak ediyorsanız https://www.halkbank.com.tr/Tools/Tools.asp?type=1 linkine tıklamanız yeterli.

Kuveyt Türk bankasının kredi hesaplama tablosunu merak ediyorsanız http://www.kuveytturk.com.tr/hesaplama_tablosu.aspx linkinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Şeker Banka ait kredi kartından tutunda bireysel kredilere kadar tüm hesaplamaları tek link sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. https://www.sekerbank.com.tr/bireysel/hesaplamaaraclari.jsp

Kredi kullanırken tercihinizi Fibabankadan yana kullanıyorsanız https://www.fibabanka.com.tr/piyasalar-/hesap-lama-araclari/kredi-hesap-lama.aspx linkinden kredinizi hesaplayabilirsiniz.

Tekstil Bankası size kampanyalı kredi hesaplamaları, standart kredi hesaplamaları,vadeli mevduat hesaplamaları  şeklinde üç seçenek size sunmaktadırlar. http://www.tekstilbank.com.tr/portal/bireysel/kredi-hesaplama.html?id=id_1_10 linkine tıklayarak dilediğiniz hesaplamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Albaraka Türk bankasından kredi kullanmak istiyorsanız ve ödemelerini merak ediyorsanız öğrenmek için  http://www.albarakaturk.com.tr/hesaplama-araclari.aspx linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

son olarak Bank Pozitiften yana kredi kullanmak ve kredi hesaplama aracından yararlanmak için  http://bankpozitif.com.tr/Tr/Bireysel/e_kredi_hesaplama_araci adresine tıklayabilirsiniz.

ING bank ihtiyaç kredisinde vadeye göre faiz oranı belirlenmiştir. 3-11 ay arasında ki vade de %1.18 faiz oranı 12 ay vade seçerseniz %1.08 13-36 ay vade hakkından yararlanmak istediğiniz takdirde %1.18 faiz oranları ile ödeme yaparsınız. Konut kredisinde ise 3-12 ay vade %1.04 13-60 ay arasında vade arzu ederseniz %1.09 61-120 ay vade imkanını seçerseniz eğer %1,12 faiz oranları ile geri ödeme yapabilirsiniz. Taşıt krediniz ise 3-6 ay vade %1,04 9-48 ay vade imkanından yararlanmak isterseniz eğer %1,35 faiz oranları üzerinden hesaplama yapılmaktadır. Bunların dışında kendi tutarınız vadenize uygun bir ödeme planı oluşturmak isterseniz eğer  http://www.ingbank.com.tr/tr/bilgi-destek/urun-ve-hizmet-ucretleri/#bddk1329 linkinden yararlanabilirsiniz.

Denizbank ihtiyaç kredisinde  0-12 ay arası % 1,69 13-24 ay vade arası 1,74 25-36 ay vade imkanında ise %1,79 faiz oranları ile hesaplama yapılmaktadır. 3-120 ay vade %1,16 121-300 ay vadede ise %1,21 faiz oranı ile geri ödeme yapabiliyorsunuz. Taşıt kredisinde ise 48 ay vade imkanınız bulunmakta ve %1,39 faiz oranları ile geri ödeme hesaplaması yapılmaktadır. http://www.denizbank.com/hesaplama-araclari/  kredi hesaplaması aracından yararlanabilirsiniz.

İş bankası ihtiyaç kredisinde %1,40 faiz oranı 1-36 ay vade seçeneğiniz bulunmakta. Konut kredisinde 120 ay vadeye %1,25 faiz oranı uygulanırken sıfır taşıt kredisinde 48 ay vade imkanı ile % 1,45 ikinci el araba kredisinde 1-48 ay vade %1,25 faiz oranı ile http://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/kredi-hesaplama/Sayfalar/kredi-hesaplama.aspx#Taksit_ihtiyac linkinden ödemelerinizi hesaplayabilirsiniz

Garanti bankası ihtiyaç kredisinde kredi faiz oranları 12 vade de %1,69 18-24 ay vade arasında %1,64 36 ay vade imkanında ise %1,54 şeklindedir. Konut kredisinde 240 ay vade yapabiliyorsunuz ve %1,24 faiz oranı ile. Taşıt kredisinde ise  1-48 ay arası vade imkanınız bulunmakta. %1,29 faiz oranı ile geri ödeme yapabilirsiniz. 1-5 yaş arası taşı alacaksanız kredi tutarları aynı olup 1-48 ay arası vade %1,35 faiz oranı bulunmakta. 6-10 yaş arası bir araç alacaksınız eğer %1,39 faiz oranına göre hesaplama yapabilirsiniz. Kendinize uygun kredi hesaplama aracını kullanmak için http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/krediler/bireysel_destek_kredisi/hesap_makinesi.page#calcContent=UID33b024c linkine tıklamanız yeterli.

Yapı kredi bankası ihtiyaç kredisinde 36 ay vade imkanı bulunan kredinizde %1,41 faiz oranı uygulanmaktadır. Konut kredinizde 120 ay vade imkanınızın yanı sıra %1,13 faiz oranı ile hesaplama yapılmaktadır. Taşıt kredinizde ise 1-48 ay vade %1,30 faiz oranı ayrıca 1-36 ay vade%1,20 37-48 ay vade de ise %1,27 faiz uygulanmaktadır. http://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama.aspx linkinden kredi hesaplama aracından yararlanabilirsiniz.

Akbank ihtiyaç kredisinde 36 ay vade imkanına % 1,25 faiz oranı uygulanmaktadır. 8 ay vade imkanı bulunan taşıt kredisinde %1,25 faiz oranı bulunmakta. İkinci el taşıt kredisinde ise 48 ay vade imkanınız da % 1,23 faiz oranı uygulanmaktadır. Konut kredisinde ise 120 ay vade imkanınız bulunmakta olup faiz oranı % 1,10 dur. Kredi hesaplama linki :  http://www.akbank.com/kredi-hesaplama

Alternatif bank kredi faiz oranı bireysel ihtiyaç kredisinde 36 ay vadeye % 1,45. Taşıt kredisinde 48 ay vade de  %1,19 faiz oranı işlerken konut kredisinde 120 ay vadeye %1,24 faiz uygulanmaktadır. http://www.abank.com.tr/tr-TR/bireysel/hesaplama-araclari

Odea bankta ihtiyaç kredisinde 36 ay vade seçeneğinde % 1,45 faiz uygulanmaktadır. Taşıt kredisinde 48 ay vade de % 1,19 faiz uygulanırken konut kredisinde de 120 ay vadeye % 1,19 faiz uygulanmaktadır. Hesaplamalar için  http://www.odeabank.com.tr/tr-TR/Sayfalar/hesaplama-araclari.aspx  linkinden ulaşabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankasında ihtiyaç kredisinde 36 ay vadeye %1,65 faiz uygulanırken taşıt kredisinde 24 ay vadeye % 1,25 48 ay vadeye % 1,29 faiz uygulanmaktadır. Konut kredisinde 120 ay vadeye %1,29 faiz oranı ile hesaplama yapılmaktadır. Kredi hesaplamak için http://www.teb.com.tr/kredi-hesaplama/ linkini kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankasında kredi faiz oranları ihtiyaç kredisinde 36 ay vadeye % 1,34 taşı kredisinde 24 ay vadeye % 1,29 48 ay vadeye %1,34 faiz uygulanırken konut kredisinde 60 ay vadeye % 1,14 120 ay vadeye ise % 1,16 faiz oranı uygulanmaktadır. http://www.ziraat.com.tr/tr/diger/HesaplamaAraclari/Pages/KrediHesaplama.aspx linkinden yararlanabilirsiniz.

Vakıfbankta ise ihtiyaç kredisi 36 ay vadeye % 1,37 faiz taşıt kredisinde 48 ay vadeye % 1,19 konut kredisinde ise 48 ay vadeye %1,13 faiz uygulanmaktadır. Bunların dışında bir kredi hesaplama yapmak istiyorsanız eğer http://www.vakifbank.com.tr/hesaplama-araclari.aspx?pageID=784 adresinden yararlanabilirsiniz.

en ucuz ihtiyaç kredisi
en ucuz ihtiyaç kredisi

Bu yazımızda sizlerle kredi hesaplama araçlarından bahsettik. Bankalara ait kredi hesaplama linklerini sizinle paylaştık. Konu hakkında herhangi bir sorunuz var ise aşağıdaki yorum kısmından tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Kredi Hesaplama

Bu yazımızda sizlerle kredi hesaplama ve kredi faiz oranlarından bahsedeceğiz.

Öncelikle kredi hesaplamanız için hangi krediyi seçmeniz gerektiğini biliyor olmalısınız. Bu yüzden öncelikle size kredi çeşitlerinden bahsetmeliyim. Adı üstünde taşıt kredileri araba almak için başvuracağınız kredi çeşididir. Bu kredi diğer kredilere oranla hem vadesi yüksek hemde faiz oranı daha düşüktür. Hatta kimi kredilerde arabanıza sigorta veya kasko bile yapabilirsiniz. Diğer kredi çeşidi konut kredisidir. Bu kredide bir ev sahibi olmak istiyorsanız bu kredi çeşidine başvurmanız gerekmekte. Bazı bankalarda arsa kredisi ev dekorasyon kredileri ayrı başlık altında bulunsa dahi genel kategorisi konut kredisi olarak geçer. Tüm bunların dışında bir ihtiyacınıza yönelik nakit gerekiyorsa ihtiyaç kredisi kullanmalısınız.

images (3)

Peki bu kredi çeşitleri her bankada var iken size uygun olan krediyi veya bankayı nasıl seçmeniz gerekmekte? İşte bu durumlarda direk kredi hesaplama yöntemi ile size en uygun geri ödemenin ne olduğunu bulabilir ve buna uygun bir banka ve kredi seçebilirsiniz.

Çeşitli kampanyaların haricinde genel olarak konuya baktığımız da kredi başvurusundan ziyade kredi hesaplaması yapmanız gerekmektedir. Eğer düzenli bir geliriniz var ise yada üstünüze kayıtlı bir mal varlığınız talep ettiğiniz kredinin kabul edilmesi yüksek olasılıktır. En önemli konu talep ettiğiniz miktarı kendi ekonomik bütçeniz bozulmadan nasıl ödeyeceğiniz. İşte bunun için her bankaya ait kredi hesaplama bölümleri bulunmakta. Bu yazımızda size bankalara ait vade ve faiz oranları ile kredi hesaplaması yapabileceğiniz linkleri paylaşacağız.

ING bank ihtiyaç kredisinde vadeye göre faiz oranı belirlenmiştir. 3-11 ay arasında ki vade de %1.18 faiz oranı 12 ay vade seçerseniz %1.08 13-36 ay vade hakkından yararlanmak istediğiniz takdirde %1.18 faiz oranları ile ödeme yaparsınız. Konut kredisinde ise 3-12 ay vade %1.04 13-60 ay arasında vade arzu ederseniz %1.09 61-120 ay vade imkanını seçerseniz eğer %1,12 faiz oranları ile geri ödeme yapabilirsiniz. Taşıt krediniz ise 3-6 ay vade %1,04 9-48 ay vade imkanından yararlanmak isterseniz eğer %1,35 faiz oranları üzerinden hesaplama yapılmaktadır. Bunların dışında kendi tutarınız vadenize uygun bir ödeme planı oluşturmak isterseniz eğer  http://www.ingbank.com.tr/tr/bilgi-destek/urun-ve-hizmet-ucretleri/#bddk1329 linkinden yararlanabilirsiniz.

Denizbank ihtiyaç kredisinde  0-12 ay arası % 1,69 13-24 ay vade arası 1,74 25-36 ay vade imkanında ise %1,79 faiz oranları ile hesaplama yapılmaktadır. 3-120 ay vade %1,16 121-300 ay vadede ise %1,21 faiz oranı ile geri ödeme yapabiliyorsunuz. Taşıt kredisinde ise 48 ay vade imkanınız bulunmakta ve %1,39 faiz oranları ile geri ödeme hesaplaması yapılmaktadır. http://www.denizbank.com/hesaplama-araclari/  kredi hesaplaması yapabilirsiniz.

İş bankası ihtiyaç kredisinde %1,40 faiz oranı 1-36 ay vade seçeneğiniz bulunmakta. Konut kredisinde 120 ay vadeye %1,25 faiz oranı uygulanırken sıfır taşıt kredisinde 48 ay vade imkanı ile % 1,45 ikinci el araba kredisinde 1-48 ay vade %1,25 faiz oranı ile http://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/kredi-hesaplama/Sayfalar/kredi-hesaplama.aspx#Taksit_ihtiyac linkinden ödemelerinizi hesaplayabilirsiniz

Garanti bankası ihtiyaç kredisinde kredi faiz oranları 12 vade de %1,69 18-24 ay vade arasında %1,64 36 ay vade imkanında ise %1,54 şeklindedir. Konut kredisinde 240 ay vade yapabiliyorsunuz ve %1,24 faiz oranı ile. Taşıt kredisinde ise  1-48 ay arası vade imkanınız bulunmakta. %1,29 faiz oranı ile geri ödeme yapabilirsiniz. 1-5 yaş arası taşı alacaksanız kredi tutarları aynı olup 1-48 ay arası vade %1,35 faiz oranı bulunmakta. 6-10 yaş arası bir araç alacaksınız eğer %1,39 faiz oranına göre hesaplama yapabilirsiniz. Kendinize uygun kredi hesaplaması yapmak için http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/krediler/bireysel_destek_kredisi/hesap_makinesi.page#calcContent=UID33b024c linkine tıklamanız yeterli.

Yapı kredi bankası ihtiyaç kredisinde 36 ay vade imkanı bulunan kredinizde %1,41 faiz oranı uygulanmaktadır. Konut kredinizde 120 ay vade imkanınızın yanı sıra %1,13 faiz oranı ile hesaplama yapılmaktadır. Taşıt kredinizde ise 1-48 ay vade %1,30 faiz oranı ayrıca 1-36 ay vade%1,20 37-48 ay vade de ise %1,27 faiz uygulanmaktadır. http://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama.aspx linkinden kredi hesaplama yapabilirsiniz.

Akbank ihtiyaç kredisinde 36 ay vade imkanına % 1,25 faiz oranı uygulanmaktadır. 8 ay vade imkanı bulunan taşıt kredisinde %1,25 faiz oranı bulunmakta. İkinci el taşıt kredisinde ise 48 ay vade imkanınız da % 1,23 faiz oranı uygulanmaktadır. Konut kredisinde ise 120 ay vade imkanınız bulunmakta olup faiz oranı % 1,10 dur. Kredi hesaplama linki :  http://www.akbank.com/kredi-hesaplama

Alternatif bank kredi faiz oranı bireysel ihtiyaç kredisinde 36 ay vadeye % 1,45. Taşıt kredisinde 48 ay vade de  %1,19 faiz oranı işlerken konut kredisinde 120 ay vadeye %1,24 faiz uygulanmaktadır. http://www.abank.com.tr/tr-TR/bireysel/hesaplama-araclari

Odea bankta ihtiyaç kredisinde 36 ay vade seçeneğinde % 1,45 faiz uygulanmaktadır. Taşıt kredisinde 48 ay vade de % 1,19 faiz uygulanırken konut kredisinde de 120 ay vadeye % 1,19 faiz uygulanmaktadır. Hesaplamalar için  http://www.odeabank.com.tr/tr-TR/Sayfalar/hesaplama-araclari.aspx  linkinden ulaşabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankasında ihtiyaç kredisinde 36 ay vadeye %1,65 faiz uygulanırken taşıt kredisinde 24 ay vadeye % 1,25 48 ay vadeye % 1,29 faiz uygulanmaktadır. Konut kredisinde 120 ay vadeye %1,29 faiz oranı ile hesaplama yapılmaktadır. Kredi hesaplamak için http://www.teb.com.tr/kredi-hesaplama/ linkini kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankasında kredi faiz oranları ihtiyaç kredisinde 36 ay vadeye % 1,34 taşı kredisinde 24 ay vadeye % 1,29 48 ay vadeye %1,34 faiz uygulanırken konut kredisinde 60 ay vadeye % 1,14 120 ay vadeye ise % 1,16 faiz oranı uygulanmaktadır. http://www.ziraat.com.tr/tr/diger/HesaplamaAraclari/Pages/KrediHesaplama.aspx linkinden yararlanabilirsiniz.

Vakıfbankta ise ihtiyaç kredisi 36 ay vadeye % 1,37 faiz taşıt kredisinde 48 ay vadeye % 1,19 konut kredisinde ise 48 ay vadeye %1,13 faiz uygulanmaktadır. Bunların dışında bir kredi hesaplama yapmak istiyorsanız eğer http://www.vakifbank.com.tr/hesaplama-araclari.aspx?pageID=784 adresinden yararlanabilirsiniz.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz bankaların dışında Finansbank kredi hesaplama kısmına diğerlerinin aksine bir de ek hesap kısmı eklenmiştir. Hesabınızın yanı sıra ek hesabınızdan çektiğiniz parayı da takside böldürmek isteyenler için ne kadar geri ödeme yapacağınızı buradan görebilirsiniz. http://www.finansbank.com.tr/hesap-makinesi/kredi-hesap-makinesi.aspx linkine tıklayarak seçeceğiniz krediyi hesaplayabilirsiniz.

HSBC bankasından kredi çekmeyi düşünüyor vade ve faiz oranlarını merak ediyorsanız http://www.hsbc.com.tr/tr/bireysel/bireysel_krediler/hesap_makinasi.asp  linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

Halk Bankasının kredi hesaplamasını merak ediyorsanız https://www.halkbank.com.tr/Tools/Tools.asp?type=1 linkine tıklamanız yeterli.

Kuveyt Türk bankasının kredi hesaplama tablosunu merak ediyorsanız http://www.kuveytturk.com.tr/hesaplama_tablosu.aspx linkinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Şeker Banka ait kredi kartından tutunda bireysel kredilere kadar tüm hesaplamaları tek link sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. https://www.sekerbank.com.tr/bireysel/hesaplamaaraclari.jsp

Kredi kullanırken tercihinizi Fibabankadan yana kullanıyorsanız https://www.fibabanka.com.tr/piyasalar-/hesap-lama-araclari/kredi-hesap-lama.aspx linkinden kredinizi hesaplayabilirsiniz.

Tekstil Bankası size kampanyalı kredi hesaplamaları, standart kredi hesaplamaları,vadeli mevduat hesaplamaları  şeklinde üç seçenek size sunmaktadırlar. http://www.tekstilbank.com.tr/portal/bireysel/kredi-hesaplama.html?id=id_1_10 linkine tıklayarak dilediğiniz hesaplamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Albaraka Türk bankasından kredi kullanmak istiyorsanız ve ödemelerini merak ediyorsanız öğrenmek için  http://www.albarakaturk.com.tr/hesaplama-araclari.aspx linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

son olarak Bank Pozitiften yana kredi kullanmak ve kredi hesaplamarı yapmak istiyorsanız http://bankpozitif.com.tr/Tr/Bireysel/e_kredi_hesaplama_araci adresine tıklayabilirsiniz.

images (4)

Bu yazımızda sizlerle kredi hesaplama şeklinden ve  bankalara ait olan faiz oranlarından bahsettik. Kredi hesaplama kısa yol linklerini sizinle paylaştık. Konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından tarafımıza sorularınızı iletebilirsiniz.

 

Kredi Hesaplama

Bu yazımızda sizlerle kredi hesaplama seçeneklerinden ve dikkat edilmesi gereken konulardan bahsedeceğiz.

Kredi çekerken herkesin ilk seferinde düştüğü bir durum vardır. İhtiyacı 10.000 TL ise o kadar kredi çekeceğini sanır maalesef. Bunun içinden masraf parası sigortası derken 10.000 TL den daha düşük bir para geçer elinizi. Şimdi yeni yasa sayesinde masraf ücreti alınmasa da sigorta adı altında mutlaka bir kesinti söz konusu olmakta. Bu durumda evdeki hesabınız bankada bozulur harcamalarınız, ödemeleriniz nasıl olacak derken kendinizi bir anda neden ben bu kadar kredi çektim ki derken bulabilirsiniz. Ödeme sırasında mağdur olmamak yada bütçenizi aşmamak için kredi hesaplaması yapıp çektiğiniz kredi limitini ne kadar faiz ile geri ödeyeceğinizi bilmeniz gerekmekte. İşte bizde tam bu noktada size yardımcı olmayı düşünüyoruz. Peki bu hesaplamayı nasıl yapacaksınız?

images

Bu duruma bankaların bir çoğu son verdi diyebiliriz. İnternet üzerinden kredi hesaplama  diye bir bölüm açarak müşterilerini mağdur etmeme yolunu seçen bankalarımız da mevcut.

Kredi çeşitleri bildiğiniz gibi 3 çeşitten oluşmakta. İhtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi. Hepsinin faiz oranları ve hesaplamaları farklı olduğu için istediğiniz bankanın kredi hesaplama linklerini  sizinle paylaşacağız.

Yapı kredi bankasından kredi çekmek istiyor vade ve faiz oranlarının ne olduğunu merak ediyorsanız aşağıdaki linkten kredi hesaplamanızı yapabilirsiniz.

http://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama.aspx

İş bankasından konut,taşıt veya ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunacaksınız ve geriye ne kadar ödeyeceğinizi merak ediyorsanız http://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/kredi-hesaplama/Sayfalar/kredi-hesaplama.aspx#Taksit_ihtiyac linkine tıklayarak istediğiniz vadenin geri ödeme planını görebilirsiniz.

Ziraat Bankası kredi hesaplama bölümüne ulaşmak isterseniz http://www.ziraat.com.tr/tr/diger/HesaplamaAraclari/Pages/KrediHesaplama.aspx linkine tıklayarak arzu ettiğiniz bilgileri hesaplayabilirsiniz.

VakıfBank da taşıt,ev ve ihtiyaç kredisi aynı oranda faize sahip oldukları için hesaplamanızı direk http://www.vakifbank.com.tr/hesaplama-araclari.aspx?pageID=784 linkine tıklayarak yapabilirsiniz.

Garanti bankasından kredi çekmeyi düşünüyorsanız ve faiz oranlarını merak ediyorsanız kredi hesaplama kısmından çekmek istediğiniz kredinin ne kadar geri ödemesi olduğunu öğrenebilirsiniz. http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/krediler/bireysel_destek_kredisi/hesap_makinesi.page#calcContent=UID33b024c

Finansbank kredi hesaplama kısmına diğerlerinin aksine bir de ek hesap kısmı eklenmiştir. Hesabınızın yanı sıra ek hesabınızdan çektiğiniz parayı da takside böldürmek isteyenler için ne kadar geri ödeme yapacağınızı buradan görebilirsiniz. http://www.finansbank.com.tr/hesap-makinesi/kredi-hesap-makinesi.aspx linkine tıklayarak seçeceğiniz krediyi hesaplayabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankasını tercih ettiyseniz kredi çekmek için TEB kredi hesaplama http://www.teb.com.tr/kredi-hesaplama/ linkinden istediğiniz bilgiyi öğrenebilirsiniz.

Kredi çekmeyi Akbanktan düşünüyorsanız uygun faiz oranları ile http://www.akbank.com/kredi-hesaplama linkinden hesaplama yaparak başvuruda bulunabilirsiniz.

HSBC bankasından kredi çekmeyi düşünüyor vade ve faiz oranlarını merak ediyorsanız http://www.hsbc.com.tr/tr/bireysel/bireysel_krediler/hesap_makinasi.asp  linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

ING bank tüm kredilerin vade oranlarına göre faizlerini bir tabloda sizin için birleştirmiş. İstediğiniz limitin geri ödemesinin faizini http://www.ingbank.com.tr/tr/bilgi-destek/urun-ve-hizmet-ucretleri/#bddk1329 linkinden öğrenebilirsiniz.

Halk Bankasının kredi hesaplamasını merak ediyorsanız https://www.halkbank.com.tr/Tools/Tools.asp?type=1 linkine tıklamanız yeterli.

Odea Bank sitesinden ister kredi hesaplamaları yapın isterseniz ek hesabınızın faizini öğrenin. Tüm bilgilere http://www.odeabank.com.tr/tr-TR/Sayfalar/hesaplama-araclari.aspx  linkinden ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Türk bankasının kredi hesaplama tablosunu merak ediyorsanız http://www.kuveytturk.com.tr/hesaplama_tablosu.aspx linkinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Finasbankın Enpara.com hizmetinden yararlanmak ve kredi başvurunuzu buraya yapmak istiyorsanız, kredi hesaplama tablosundan ne kadar geri ödeme yapacağını öğrenebilirsiniz. https://www.finansbank.enpara.com/kredi/ihtiyac-kredisi-hesaplama.aspx

Alternatif Bankın kredi hesaplamalarını tercih ediyorsanız http://www.abank.com.tr/tr-TR/bireysel/hesaplama-araclari linkinden ihtiyacınız olan bilgilere ulaşabilirsiniz.

Şeker Banka ait kredi kartından tutunda bireysel kredilere kadar tüm hesaplamaları tek link sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. https://www.sekerbank.com.tr/bireysel/hesaplamaaraclari.jsp

Deniz Bank müşterilerine ayrıntılı bir hesaplama tablosu sunmakta. http://www.denizbank.com/hesaplama-araclari/ linkinden dilediğiniz bölüme ait hesaplama türlerini görüntüleyebilirsiniz.

Kredi kullanırken tercihinizi Fibabankadan yana kullanıyorsanız https://www.fibabanka.com.tr/piyasalar-/hesap-lama-araclari/kredi-hesap-lama.aspx linkinden kredinizi hesaplayabilirsiniz.

Türkiye Finansbank kredi hesaplama konusunda size geniş seçenekler sunmakta. http://www.turkiyefinans.com.tr/tr-tr/hesaplama-araclari/Sayfalar/hesaplama-araclari.aspx

Tekstil Bankası size kampanyalı kredi hesaplamaları, standart kredi hesaplamaları,vadeli mevduat hesaplamaları  şeklinde üç seçenek size sunmaktadırlar. http://www.tekstilbank.com.tr/portal/bireysel/kredi-hesaplama.html?id=id_1_10 linkine tıklayarak dilediğiniz hesaplamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Albaraka Türk bankasından kredi kullanmak istiyorsanız ve ödemelerini merak ediyorsanız öğrenmek için  http://www.albarakaturk.com.tr/hesaplama-araclari.aspx linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

son olarak Bank Pozitiften yana kredi kullanmak ve kredi hesaplamarı yapmak istiyorsanız http://bankpozitif.com.tr/Tr/Bireysel/e_kredi_hesaplama_araci adresine tıklayabilirsiniz.

indir

Bu yazımızda sizlerle çekmek istediğiniz kredi türüne ait faiz ve vade hesaplamalarını yapabilmeniz için bankaların hesaplama araçlarına ait linkleri sizinle paylaştık. Konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmına yazarak bize ulaşabilirsiniz.

 

 

Kredi Hesaplama

Kredi çekmek isteyen herkesin en çok merak ettiği şey, “Kredi hesaplama nasıl yapılır?” sorusudur.

Kredi hesaplama

Haklı olarak, kredi almadan önce iyi bir hesap kitap yapılması gerekiyor ki ödeme planı ya da yaşam standartı bu hesaplara göre daha rahat yapılabilsin. Yani ev (konut) ya da araba (araç) almak isteyenlerin şartları ile bankaların kredi şartlarının uyuşması gerekli, hesapların birbiri ile uyuşması gerekli.


Kredi hesabı
yapılmadan alınan krediler genel olarak, kredi alan kişiler için sorun oluşturmaktadır. Bu yüzden tedbirlerin önceden alınması ve hesaplamaların iyi yapılması gerekmektedir.

Bankaların kredi hesaplama araçları

Kredi almak isteyenler, kredilerdeki; faiz oranları, vade sayısı, ev kredisi olması, araba kredisi olması ya da konut kredisi olması gibi etkenleri de göz önünde bulundurarak bir hesaplama yapmak istiyorlar.

Bankaların kredi hesaplama sayfaları hakkında, rehber olabilecek nitelikte bir yazı. Tüm bankaların kredi hesaplama birimlerine ve şartlarına, ulaşabileceğiniz web site linklerini bu yazımızda bulabileceksiniz.

Kredi hesaplarken göz önünde bulundurulan kriterleri (yani kredi hesaplama yapılırken hangi kriterler dikkate alınıyor) şöyle sıralayabiliriz:

 • Almak istediğiniz kredi türü
 • Almak istediğiniz kredi miktarı
 • Ödeme sıklığı (Ayda kaç ödeme olacağı, 1 aylık ya da 3 aylık gibi)
 • Vade (Ay olarak)
 • Özel şartlar (Bankadan bankaya değişen özel şartlar olabilir)
 • Kredi kampanyalar
 • Taksit sayısı
 • Taşıt kredisi
 • İhtiyaç kredisi
 • Konut kredisi
 • Eğitim kredisi
 • Evlilik kredisi
 • Tekne kredisi
 • Tadilat kredisi
 • Kaskosuz 2. el taşıt kredisi
 • Motosiklet kredisi
 • İpotekli finansman kredisi (İpotekli krediler)
 • Mortgage kredisi
 • Kur (Dolar, Euro ya da TL cinsinden)
 • Faiz oranı
 • Ödeyebileceğiniz taksit tutarı

Aşağıdan tüm bankaların kredi hesaplama sayfalarına ulaşabilirsiniz. Tüm bankaların faiz oranları ve ödeme planı değişmektedir. Ya da sizler de kendinize özel şartlı kredi oluşturabilirsiniz.

Bu yazımız pek de ev hanımlarına kredi konusu ile ilgili olmadı fakat en popüler bankaların, kredi hesaplama araçlarına ulaşabileceğiniz bir kaynak hazırladık. Kredi çekmek isteyen ev hanımlarının da merak ettiği konulardan biri olduğunu düşünüyoruz.

Kredi hesaplama ile ilgili sorularınızı da aşağıdan bize sorabilirsiniz, en kısa sürede cevaplamaya çalışacağız.