Etiket arşivi: kredi hesaplama programı indir

Kredi Hesaplama Programı

Bu yazımızda sizlerle kredi nasıl hesaplanır, kredi hesaplama programı gibi konulardan bahsedeceğiz.

Şimdi öncelikle size kredinin nasıl hesaplandığına dair bir örnekle başlayalım. Kredi, herhangi bir ihtiyacınıza yönelik nakit paranın faizi ile taksit taksit geri ödeme sistemine verilen addır. Ana paranın faizle birlikte geri ödendiği bu sistemde ne kadar kredi çekerseniz veya talep ettiğiniz kredi miktarının vadesini ne kadar uzatırsanız faiz oranı da ona göre değişkenlik gösterecektir. Her bankanın belirlediği faiz oranı değişik olup size en uygun faizli krediyi araştırarak bulmanız gerekmektedir.

Kimi bankalar kampanya başlatarak standart kredi faizlerini değiştirmekte olup dönem dönem  piyasaya göre de vade ve faiz oranları değişmektedir. Önemli olan sizin ihtiyacınızı hangi banka en kısa sürede ve en uygun koşullarla size sunmakta. Bunu belirlediğiniz anda çekeceğiniz kredi tutarının faizini hesaplamak çok kolay.

Aylık %1 faizle 12 ay vadeli 100 TL kredi aldığınızı varsayalım. Aylık taksitleriniz 8,88 TL olarak hesaplanır. Krediyi aldıktan bir ay sonra 100 TL nin %1’i olan 1 TL faiz borcunuz olacaktır. İlk taksitte ödeyeceğiniz 8,88 TL’nin 1 TL’si faiz olarak ödenir. Kalan 7,88 TL ise borcunuzdan düşülür.  Dolayısıyla ilk ödemeyi yaptığınızda 100 – 7,88 = 92,12 TL borcunuz kalır. İkinci taksitte ise 92,12’nin %1’i olan 0,92 TL faiz borcunuz olacaktır. İkinci taksitte ödeyeceğiniz 8,88 TL’nin 0,92’si faiz olarak ödenir. Kalan 7,96 TL ise borcunuzdan düşülür.  Artık kalan borcunuz 92,12 – 7,96 = 84,16 TL’dir.

Bu örneğimizde azalan faiz uygulanmıştır. Bu sistemde her taksit sayısı azaldıkça faiz oranı da düşmektedir. Kimi kredilerde sabit faizli kredi seçenekleri bulunmakta. Bu kredilerde taksitler eşit aralıklara bölünür ve faiz oranı değişmez. Kredi Faiz Hesaplama Formülü

Anlayacağınız gibi kredi faiz hesaplaması yukarıda görmüş olduğunuz formüle göre uygulanmaktadır.

Bir diğer faiz sistemi de balon ödeme dediğimiz sistemdir. Bu sistemde ödemeye düşük taksitlerle başlanır son taksitte borç kapatılır. Örnekle açıklamak gerekir ise 6. takside kadar 2.100TL ödediğiniz kredinizi 6. cı taksitte 19.254 ile tek seferde kapatmanızdır.

Eğer matematikte benim gibi iyi değilseniz ve kredi hesaplama programı kullanmak istiyorsanız excel formatındaki kredi hesaplama programını bilgisayarınıza indirerek istediğinzi bilgilere sahip olabilirsiniz. kredi-excel

Tüm bunların dışında bir de bankaların kendi sitelerinde kredi hesaplama programları bulunmaktadır. Böylece seçmiş olduğunuz bankadan ister taşıt kredisi, ister konut veya ihtiyaç kredisi olsun ne kadar faiz ile geri ödeyebileceğinizi ve ödeme planınızı oluşturabilirsiniz. Şimdi sizin için bankalara ait kredi hesaplama program linklerini bir liste halinde size sunacağım.

İlk sırada Bank Pozitif yer almakta. Bank pozitif bankasına ait kredi hesaplama programına http://bankpozitif.com.tr/Tr/Bireysel/e_kredi_hesaplama_araci adresinden ulaşabilirsiniz.

Kredinizi Albara Türk bankasından kullanmak istiyorsanız http://www.albarakaturk.com.tr/hesaplama-araclari.aspx linkinden hesaplamalarınızı yapabilirsiniz.

Tekstil Bankası size kampanyalı kredi hesaplamaları, standart kredi hesaplamaları,vadeli mevduat hesaplamaları  şeklinde üç seçenek size sunmaktadırlar. http://www.tekstilbank.com.tr/portal/bireysel/kredi-hesaplama.html?id=id_1_10 linkine tıklayarak dilediğiniz hesaplamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kullanırken tercihinizi Fibabankadan yana kullanıyorsanız https://www.fibabanka.com.tr/piyasalar-/hesap-lama-araclari/kredi-hesap-lama.aspx linkinden kredinizi hesaplayabilirsiniz.

Şeker Banka ait kredi kartından tutunda bireysel kredilere kadar tüm hesaplamaları tek link sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. https://www.sekerbank.com.tr/bireysel/hesaplamaaraclari.jsp

Halk Bankasının kredi hesaplamasını merak ediyorsanız https://www.halkbank.com.tr/Tools/Tools.asp?type=1 linkine tıklamanız yeterli.

Kuveyt Türk bankasının kredi hesaplama tablosunu merak ediyorsanız http://www.kuveytturk.com.tr/hesaplama_tablosu.aspx linkinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz bankaların dışında Finansbank kredi hesaplama kısmına diğerlerinin aksine bir de ek hesap kısmı eklenmiştir. Hesabınızın yanı sıra ek hesabınızdan çektiğiniz parayı da takside böldürmek isteyenler için ne kadar geri ödeme yapacağınızı buradan görebilirsiniz. http://www.finansbank.com.tr/hesap-makinesi/kredi-hesap-makinesi.aspx linkine tıklayarak seçeceğiniz krediyi hesaplayabilirsiniz.

HSBC bankasından kredi çekmeyi düşünüyor vade ve faiz oranlarını merak ediyorsanız http://www.hsbc.com.tr/tr/bireysel/bireysel_krediler/hesap_makinasi.asp  linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

Vakıfbank kredi faiz oranlarını hesaplamak için http://www.vakifbank.com.tr/hesaplama-araclari.aspx?pageID=784 adresinden yararlanabilirsiniz.

Ziraat bankası faiz oranlarını http://www.ziraat.com.tr/tr/diger/HesaplamaAraclari/Pages/KrediHesaplama.aspx linkinden öğrenebilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankasından konut,taşıt veya ihtiyaç kredilerinin faizlerini hesaplamak için   http://www.teb.com.tr/kredi-hesaplama/ linkini kullanabilirsiniz.

Odea bank kredi hesaplama programına   http://www.odeabank.com.tr/tr-TR/Sayfalar/hesaplama-araclari.aspx  linkinden ulaşabilirsiniz.

http://www.abank.com.tr/tr-TR/bireysel/hesaplama-araclari  linkinden Alternatif bank kredi faiz hesaplama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank kredi hesaplama işlemlerini http://www.akbank.com/kredi-hesaplama linkinden kolayca yapabilirsiniz.

Yapı kredi bankasından talep edeceğiniz kredilere ait hesaplamaları http://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama.aspx linkinden gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti bankası kredi hesaplama programına ulaşmak için  http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/krediler/bireysel_destek_kredisi/hesap_makinesi.page#calcContent=UID33b024c linkine tıklamanız yeterli.

İşbankasına ait kredi hesaplama programına http://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/kredi-hesaplama/Sayfalar/kredi-hesaplama.aspx#Taksit_ihtiyac linkinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Denizbank bankasına ait herhangi bir kredi kullanmak istiyorsanız  http://www.denizbank.com/hesaplama-araclari/   linkinden kredi hesaplaması yapabilirsiniz.

ING bankasına ait kredi hesaplama programına   http://www.ingbank.com.tr/tr/bilgi-destek/urun-ve-hizmet-ucretleri/#bddk1329 linkinden ulaşabilirsiniz.

kredd

Bu yazımızda sizlere kredi hesaplama sisteminden bahsettik. Kredi hesaplama formülü ve kredi hesaplama programını kendi bilgisayarınıza indirmeniz için bağlantı paylaştık. Bankaların kendi sistemlerine ait kredi hesaplama programlarına ait linkleri bir liste halinde size sunduk. Konu hakkında tarafımıza sorularınız var ise eğer aşağıdaki yorum kısmından bize yazarak sorularınızı iletebilirsiniz.