Etiket arşivi: Kredi hesapla

Kredi Hesaplama Programı

Bu yazımızda sizlerle kredi nasıl hesaplanır, kredi hesaplama programı gibi konulardan bahsedeceğiz.

Şimdi öncelikle size kredinin nasıl hesaplandığına dair bir örnekle başlayalım. Kredi, herhangi bir ihtiyacınıza yönelik nakit paranın faizi ile taksit taksit geri ödeme sistemine verilen addır. Ana paranın faizle birlikte geri ödendiği bu sistemde ne kadar kredi çekerseniz veya talep ettiğiniz kredi miktarının vadesini ne kadar uzatırsanız faiz oranı da ona göre değişkenlik gösterecektir. Her bankanın belirlediği faiz oranı değişik olup size en uygun faizli krediyi araştırarak bulmanız gerekmektedir.

Kimi bankalar kampanya başlatarak standart kredi faizlerini değiştirmekte olup dönem dönem  piyasaya göre de vade ve faiz oranları değişmektedir. Önemli olan sizin ihtiyacınızı hangi banka en kısa sürede ve en uygun koşullarla size sunmakta. Bunu belirlediğiniz anda çekeceğiniz kredi tutarının faizini hesaplamak çok kolay.

Aylık %1 faizle 12 ay vadeli 100 TL kredi aldığınızı varsayalım. Aylık taksitleriniz 8,88 TL olarak hesaplanır. Krediyi aldıktan bir ay sonra 100 TL nin %1’i olan 1 TL faiz borcunuz olacaktır. İlk taksitte ödeyeceğiniz 8,88 TL’nin 1 TL’si faiz olarak ödenir. Kalan 7,88 TL ise borcunuzdan düşülür.  Dolayısıyla ilk ödemeyi yaptığınızda 100 – 7,88 = 92,12 TL borcunuz kalır. İkinci taksitte ise 92,12’nin %1’i olan 0,92 TL faiz borcunuz olacaktır. İkinci taksitte ödeyeceğiniz 8,88 TL’nin 0,92’si faiz olarak ödenir. Kalan 7,96 TL ise borcunuzdan düşülür.  Artık kalan borcunuz 92,12 – 7,96 = 84,16 TL’dir.

Bu örneğimizde azalan faiz uygulanmıştır. Bu sistemde her taksit sayısı azaldıkça faiz oranı da düşmektedir. Kimi kredilerde sabit faizli kredi seçenekleri bulunmakta. Bu kredilerde taksitler eşit aralıklara bölünür ve faiz oranı değişmez. Kredi Faiz Hesaplama Formülü

Anlayacağınız gibi kredi faiz hesaplaması yukarıda görmüş olduğunuz formüle göre uygulanmaktadır.

Bir diğer faiz sistemi de balon ödeme dediğimiz sistemdir. Bu sistemde ödemeye düşük taksitlerle başlanır son taksitte borç kapatılır. Örnekle açıklamak gerekir ise 6. takside kadar 2.100TL ödediğiniz kredinizi 6. cı taksitte 19.254 ile tek seferde kapatmanızdır.

Eğer matematikte benim gibi iyi değilseniz ve kredi hesaplama programı kullanmak istiyorsanız excel formatındaki kredi hesaplama programını bilgisayarınıza indirerek istediğinzi bilgilere sahip olabilirsiniz. kredi-excel

Tüm bunların dışında bir de bankaların kendi sitelerinde kredi hesaplama programları bulunmaktadır. Böylece seçmiş olduğunuz bankadan ister taşıt kredisi, ister konut veya ihtiyaç kredisi olsun ne kadar faiz ile geri ödeyebileceğinizi ve ödeme planınızı oluşturabilirsiniz. Şimdi sizin için bankalara ait kredi hesaplama program linklerini bir liste halinde size sunacağım.

İlk sırada Bank Pozitif yer almakta. Bank pozitif bankasına ait kredi hesaplama programına http://bankpozitif.com.tr/Tr/Bireysel/e_kredi_hesaplama_araci adresinden ulaşabilirsiniz.

Kredinizi Albara Türk bankasından kullanmak istiyorsanız http://www.albarakaturk.com.tr/hesaplama-araclari.aspx linkinden hesaplamalarınızı yapabilirsiniz.

Tekstil Bankası size kampanyalı kredi hesaplamaları, standart kredi hesaplamaları,vadeli mevduat hesaplamaları  şeklinde üç seçenek size sunmaktadırlar. http://www.tekstilbank.com.tr/portal/bireysel/kredi-hesaplama.html?id=id_1_10 linkine tıklayarak dilediğiniz hesaplamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kullanırken tercihinizi Fibabankadan yana kullanıyorsanız https://www.fibabanka.com.tr/piyasalar-/hesap-lama-araclari/kredi-hesap-lama.aspx linkinden kredinizi hesaplayabilirsiniz.

Şeker Banka ait kredi kartından tutunda bireysel kredilere kadar tüm hesaplamaları tek link sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. https://www.sekerbank.com.tr/bireysel/hesaplamaaraclari.jsp

Halk Bankasının kredi hesaplamasını merak ediyorsanız https://www.halkbank.com.tr/Tools/Tools.asp?type=1 linkine tıklamanız yeterli.

Kuveyt Türk bankasının kredi hesaplama tablosunu merak ediyorsanız http://www.kuveytturk.com.tr/hesaplama_tablosu.aspx linkinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz bankaların dışında Finansbank kredi hesaplama kısmına diğerlerinin aksine bir de ek hesap kısmı eklenmiştir. Hesabınızın yanı sıra ek hesabınızdan çektiğiniz parayı da takside böldürmek isteyenler için ne kadar geri ödeme yapacağınızı buradan görebilirsiniz. http://www.finansbank.com.tr/hesap-makinesi/kredi-hesap-makinesi.aspx linkine tıklayarak seçeceğiniz krediyi hesaplayabilirsiniz.

HSBC bankasından kredi çekmeyi düşünüyor vade ve faiz oranlarını merak ediyorsanız http://www.hsbc.com.tr/tr/bireysel/bireysel_krediler/hesap_makinasi.asp  linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

Vakıfbank kredi faiz oranlarını hesaplamak için http://www.vakifbank.com.tr/hesaplama-araclari.aspx?pageID=784 adresinden yararlanabilirsiniz.

Ziraat bankası faiz oranlarını http://www.ziraat.com.tr/tr/diger/HesaplamaAraclari/Pages/KrediHesaplama.aspx linkinden öğrenebilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankasından konut,taşıt veya ihtiyaç kredilerinin faizlerini hesaplamak için   http://www.teb.com.tr/kredi-hesaplama/ linkini kullanabilirsiniz.

Odea bank kredi hesaplama programına   http://www.odeabank.com.tr/tr-TR/Sayfalar/hesaplama-araclari.aspx  linkinden ulaşabilirsiniz.

http://www.abank.com.tr/tr-TR/bireysel/hesaplama-araclari  linkinden Alternatif bank kredi faiz hesaplama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank kredi hesaplama işlemlerini http://www.akbank.com/kredi-hesaplama linkinden kolayca yapabilirsiniz.

Yapı kredi bankasından talep edeceğiniz kredilere ait hesaplamaları http://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama.aspx linkinden gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti bankası kredi hesaplama programına ulaşmak için  http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/krediler/bireysel_destek_kredisi/hesap_makinesi.page#calcContent=UID33b024c linkine tıklamanız yeterli.

İşbankasına ait kredi hesaplama programına http://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/kredi-hesaplama/Sayfalar/kredi-hesaplama.aspx#Taksit_ihtiyac linkinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Denizbank bankasına ait herhangi bir kredi kullanmak istiyorsanız  http://www.denizbank.com/hesaplama-araclari/   linkinden kredi hesaplaması yapabilirsiniz.

ING bankasına ait kredi hesaplama programına   http://www.ingbank.com.tr/tr/bilgi-destek/urun-ve-hizmet-ucretleri/#bddk1329 linkinden ulaşabilirsiniz.

kredd

Bu yazımızda sizlere kredi hesaplama sisteminden bahsettik. Kredi hesaplama formülü ve kredi hesaplama programını kendi bilgisayarınıza indirmeniz için bağlantı paylaştık. Bankaların kendi sistemlerine ait kredi hesaplama programlarına ait linkleri bir liste halinde size sunduk. Konu hakkında tarafımıza sorularınız var ise eğer aşağıdaki yorum kısmından bize yazarak sorularınızı iletebilirsiniz.

 

Kredi Hesapla

Bu yazımızda sizlerle kredi hesaplama işlemlerinden ve bankalara ait kredi hesaplama linklerini paylaşacağız.

İhtiyaç anında acil paraya kredi nedir kısaca. Bu acil paranın nedenleri kredinin çeşitlerini belirler. Ev almak içinse bu para hem daha yüksek limitte hem de vadesi daha fazla olarak kullanabileceğiniz kredi çeşidine konut kredisi denir. Eğer araba almak istiyorsanız sıfır veya ikinci el ona uygun ödeme planı hazırlanmış paraya da taşıt kredisi denir. Bunların dışında kalan her türlü ihtiyacınıza yönelik nakit para talebiniz ihtiyaç kredisi yani bireysel kredi olarak geçer.

ttt

Bildiğiniz gibi birçok banka var ve her biri bu saymış olduğum kredileri vermekte. Peki bir bankayı diğer bankadan daha cazip hale getiren nedir? Tabi ki faiz oranları. sonrasında vade ve kredi miktarı. Çeşitli kampanyaların haricinde genel olarak konuya baktığımız da kredi başvurusundan ziyade kredi hesaplaması yapmanız gerekmektedir. Eğer düzenli bir geliriniz var ise yada üstünüze kayıtlı bir mal varlığınız talep ettiğiniz kredinin kabul edilmesi yüksek olasılıktır. En önemli konu talep ettiğiniz miktarı kendi ekonomik bütçeniz bozulmadan nasıl ödeyeceğiniz. İşte bunun için her bankaya ait kredi hesaplama bölümleri bulunmakta. Bu yazımızda size bankalara ait vade ve faiz oranları ile kredi hesaplaması yapabileceğiniz linkleri paylaşacağız.

ING bank ihtiyaç kredisinde vadeye göre faiz oranı belirlenmiştir. 3-11 ay arasında ki vade de %1.18 faiz oranı 12 ay vade seçerseniz %1.08 13-36 ay vade hakkından yararlanmak istediğiniz takdirde %1.18 faiz oranları ile ödeme yaparsınız. Konut kredisinde ise 3-12 ay vade %1.04 13-60 ay arasında vade arzu ederseniz %1.09 61-120 ay vade imkanını seçerseniz eğer %1,12 faiz oranları ile geri ödeme yapabilirsiniz. Taşıt krediniz ise 3-6 ay vade %1,04 9-48 ay vade imkanından yararlanmak isterseniz eğer %1,35 faiz oranları üzerinden hesaplama yapılmaktadır. Bunların dışında kendi tutarınız vadenize uygun bir ödeme planı oluşturmak isterseniz eğer  http://www.ingbank.com.tr/tr/bilgi-destek/urun-ve-hizmet-ucretleri/#bddk1329 linkinden yararlanabilirsiniz.

Denizbank ihtiyaç kredisinde  0-12 ay arası % 1,69 13-24 ay vade arası 1,74 25-36 ay vade imkanında ise %1,79 faiz oranları ile hesaplama yapılmaktadır. 3-120 ay vade %1,16 121-300 ay vadede ise %1,21 faiz oranı ile geri ödeme yapabiliyorsunuz. Taşıt kredisinde ise 48 ay vade imkanınız bulunmakta ve %1,39 faiz oranları ile geri ödeme hesaplaması yapılmaktadır. http://www.denizbank.com/hesaplama-araclari/  kredi hesaplaması yapabilirsiniz.

İş bankası ihtiyaç kredisinde %1,40 faiz oranı 1-36 ay vade seçeneğiniz bulunmakta. Konut kredisinde 120 ay vadeye %1,25 faiz oranı uygulanırken sıfır taşıt kredisinde 48 ay vade imkanı ile % 1,45 ikinci el araba kredisinde 1-48 ay vade %1,25 faiz oranı ile http://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/kredi-hesaplama/Sayfalar/kredi-hesaplama.aspx#Taksit_ihtiyac linkinden ödemelerinizi hesaplayabilirsiniz

Garanti bankası ihtiyaç kredisinde kredi faiz oranları 12 vade de %1,69 18-24 ay vade arasında %1,64 36 ay vade imkanında ise %1,54 şeklindedir. Konut kredisinde 240 ay vade yapabiliyorsunuz ve %1,24 faiz oranı ile. Taşıt kredisinde ise  1-48 ay arası vade imkanınız bulunmakta. %1,29 faiz oranı ile geri ödeme yapabilirsiniz. 1-5 yaş arası taşı alacaksanız kredi tutarları aynı olup 1-48 ay arası vade %1,35 faiz oranı bulunmakta. 6-10 yaş arası bir araç alacaksınız eğer %1,39 faiz oranına göre hesaplama yapabilirsiniz. Kendinize uygun kredi hesaplaması yapmak için http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/krediler/bireysel_destek_kredisi/hesap_makinesi.page#calcContent=UID33b024c linkine tıklamanız yeterli.

Yapı kredi bankası ihtiyaç kredisinde 36 ay vade imkanı bulunan kredinizde %1,41 faiz oranı uygulanmaktadır. Konut kredinizde 120 ay vade imkanınızın yanı sıra %1,13 faiz oranı ile hesaplama yapılmaktadır. Taşıt kredinizde ise 1-48 ay vade %1,30 faiz oranı ayrıca 1-36 ay vade%1,20 37-48 ay vade de ise %1,27 faiz uygulanmaktadır. http://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama.aspx linkinden kredi hesaplama yapabilirsiniz.

Akbank ihtiyaç kredisinde 36 ay vade imkanına % 1,25 faiz oranı uygulanmaktadır. 8 ay vade imkanı bulunan taşıt kredisinde %1,25 faiz oranı bulunmakta. İkinci el taşıt kredisinde ise 48 ay vade imkanınız da % 1,23 faiz oranı uygulanmaktadır. Konut kredisinde ise 120 ay vade imkanınız bulunmakta olup faiz oranı % 1,10 dur. Kredi hesaplama linki :  http://www.akbank.com/kredi-hesaplama

Alternatif bank kredi faiz oranı bireysel ihtiyaç kredisinde 36 ay vadeye % 1,45. Taşıt kredisinde 48 ay vade de  %1,19 faiz oranı işlerken konut kredisinde 120 ay vadeye %1,24 faiz uygulanmaktadır. http://www.abank.com.tr/tr-TR/bireysel/hesaplama-araclari

Odea bankta ihtiyaç kredisinde 36 ay vade seçeneğinde % 1,45 faiz uygulanmaktadır. Taşıt kredisinde 48 ay vade de % 1,19 faiz uygulanırken konut kredisinde de 120 ay vadeye % 1,19 faiz uygulanmaktadır. Hesaplamalar için  http://www.odeabank.com.tr/tr-TR/Sayfalar/hesaplama-araclari.aspx  linkinden ulaşabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankasında ihtiyaç kredisinde 36 ay vadeye %1,65 faiz uygulanırken taşıt kredisinde 24 ay vadeye % 1,25 48 ay vadeye % 1,29 faiz uygulanmaktadır. Konut kredisinde 120 ay vadeye %1,29 faiz oranı ile hesaplama yapılmaktadır. Kredi hesaplamak için http://www.teb.com.tr/kredi-hesaplama/ linkini kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankasında kredi faiz oranları ihtiyaç kredisinde 36 ay vadeye % 1,34 taşı kredisinde 24 ay vadeye % 1,29 48 ay vadeye %1,34 faiz uygulanırken konut kredisinde 60 ay vadeye % 1,14 120 ay vadeye ise % 1,16 faiz oranı uygulanmaktadır. http://www.ziraat.com.tr/tr/diger/HesaplamaAraclari/Pages/KrediHesaplama.aspx linkinden yararlanabilirsiniz.

Vakıfbankta ise ihtiyaç kredisi 36 ay vadeye % 1,37 faiz taşıt kredisinde 48 ay vadeye % 1,19 konut kredisinde ise 48 ay vadeye %1,13 faiz uygulanmaktadır. Bunların dışında bir kredi hesaplama yapmak istiyorsanız eğer http://www.vakifbank.com.tr/hesaplama-araclari.aspx?pageID=784 adresinden yararlanabilirsiniz.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz bankaların dışında Finansbank kredi hesaplama kısmına diğerlerinin aksine bir de ek hesap kısmı eklenmiştir. Hesabınızın yanı sıra ek hesabınızdan çektiğiniz parayı da takside böldürmek isteyenler için ne kadar geri ödeme yapacağınızı buradan görebilirsiniz. http://www.finansbank.com.tr/hesap-makinesi/kredi-hesap-makinesi.aspx linkine tıklayarak seçeceğiniz krediyi hesaplayabilirsiniz.

HSBC bankasından kredi çekmeyi düşünüyor vade ve faiz oranlarını merak ediyorsanız http://www.hsbc.com.tr/tr/bireysel/bireysel_krediler/hesap_makinasi.asp  linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

Halk Bankasının kredi hesaplamasını merak ediyorsanız https://www.halkbank.com.tr/Tools/Tools.asp?type=1 linkine tıklamanız yeterli.

Kuveyt Türk bankasının kredi hesaplama tablosunu merak ediyorsanız http://www.kuveytturk.com.tr/hesaplama_tablosu.aspx linkinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Şeker Banka ait kredi kartından tutunda bireysel kredilere kadar tüm hesaplamaları tek link sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. https://www.sekerbank.com.tr/bireysel/hesaplamaaraclari.jsp

Kredi kullanırken tercihinizi Fibabankadan yana kullanıyorsanız https://www.fibabanka.com.tr/piyasalar-/hesap-lama-araclari/kredi-hesap-lama.aspx linkinden kredinizi hesaplayabilirsiniz.

Tekstil Bankası size kampanyalı kredi hesaplamaları, standart kredi hesaplamaları,vadeli mevduat hesaplamaları  şeklinde üç seçenek size sunmaktadırlar. http://www.tekstilbank.com.tr/portal/bireysel/kredi-hesaplama.html?id=id_1_10 linkine tıklayarak dilediğiniz hesaplamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Albaraka Türk bankasından kredi kullanmak istiyorsanız ve ödemelerini merak ediyorsanız öğrenmek için  http://www.albarakaturk.com.tr/hesaplama-araclari.aspx linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

son olarak Bank Pozitiften yana kredi kullanmak ve kredi hesaplamarı yapmak istiyorsanız http://bankpozitif.com.tr/Tr/Bireysel/e_kredi_hesaplama_araci adresine tıklayabilirsiniz.

şşş

Bu yazımızda sizlerle kredi faiz oranlarından ve vadelerden bahsettik. Talep edeceğiniz kredinin geri ödeme planını kredi hesaplama kısmından nasıl yapmanız gerektiğini anlattık. Bankalara ait kredi hesaplama linklerini bu yazımızda size sunduk. Konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından tarafımıza ulaşabilirsiniz.