Etiket arşivi: konut kredisi faiz oranları

Konut Kredi Hesaplama

Bu yazımızda sizlerle konut kredi hesaplama sisteminden ve bankalara ait kredi hesaplama linklerinden bahsedeceğiz.

Standart bir aile tüm birikimlerini konut sahibi olmak adına yapar. Ailevi bütçesini düzenler harcamalarını kısar ve tek hedefi olan konut sahibi olmayı başarabilmek için. Genel bakışta kira bir ailenin bütçesini fena halde sarsmaktadır. Hele ki düzgün bir ev seçmek demek evin dekorasyonu olsun, bulunduğu muit olsun, ulaşıma elverişliliği olsun hepsini kapsayan bir durumdur. Bir kiracı olarak bu maddelere dikkat ettiğiniz anda güzel bir gelire sahip olmanız gerekmektedir. Bir ailenin ekonomik bütçesini en çok sarsacak şey şüphesiz ki kiradır. Bu durumdan kurtulmak isteyen nice insan bankaların konut kredilerinden yararlanmak ister.

tr

Şöyle bir düşünürsek her ay kiraya ayıracağınız tutar konut sahibi olduğunuzda direk ailenizin bütçesine kalacak olan bir tutardır. Günümüzde ev sahibi olmak mirasın dışında neredeyse imkansızken şimdi bankalar kampanyalarına göre peşinatsız bile ev sahibi yapma konumundalar. Bankaların tek istediği şey alacağınız evi ipotek etmeniz. Bu duruma karşılık uzun vadelerde kira öder gibi ev sahibi olabilmektesiniz. Bankalara göre değişen ve her şekilde sizin bütçenize uyacak bir kredi çeşidi bulunmakta. Esnek ödeme imkanları sunan bankalar sayesinde kendinizi sıkıntıya sokmadan rahatlıkla ev sahibi olabiliyorsunuz.

Tabi bunun için bankanızı çok iyi seçmeniz ve ödeyebileceğiniz bir ödeme planı oluşturmanız şart. Konut kredi hesaplama sandığınızdan çok daha kolay hale getirildi. Bu sayede ne kadar kredi çekeceğinizi bilip ne kadar vadede ödemeniz gerektiğine dair her bilgiyi kredi talebinde bulunmadan hesaplayabiliyorsunuz. Bu seçme özgürlüğü sayesinde en uygun teklifi veren banka ile anlaşabilir ve hayallerinizdeki eve kavuşabilirsiniz.

Şimdi bunun için size bankalara ait konut kredi hesaplama linklerini paylaşalım.

Akbank, konut kredisini birçok kampanya yaparak sizin her türlü bütçenize uyum sağlayacak şekilde tasarladı. Sabit faizli, indirimli,Peşinatsız konut kredisinin yanısıra masrafsız konut kredisi,ara ödemeli, dönemsel ödemeli konut kredisi gibi birçok çeşidi bulunmaktadır. Ev kredisi hesaplama işlemini akbank tarafından yapılmasını isterseniz http://www.akbank.com/konut-kredisi linkinden yararlanabilirsiniz.

Yapı kredi konut kredisinde 120 ay vadeye  %1,13 faiz oranı ile işlem uygulanırken ev kredisi hesaplama işlemi için http://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama.aspx linkine tıklamanız yeterli.

Garanti bankasında da sizin ev sahibi olabilmeniz için birçok fırsat sunulmakta. 240 ay vade yapabiliyorsunuz ve bu vade  %1,24 faiz oranı ile hesaplanıyor. Özel ödemeli, ara ödemeli, azalan taksitli, artan taksitli,değişken taksitli gibi birçok seçeneğiniz bulunmakta. Kendinize en uygun ödeme planını seçip http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/mortgage/konut_kredisi_hesaplama.page#calcContent=UID1904b55 linkinden oluşturabilirsiniz.

İş bankasında ev kredisi kampanyaları 120 ay vadeli olup %1,25 faiz oranı ile işlem görmektedir. Birçok kampanyası bulunan ev kredisinde sabit taksitli, ara ödemeli, eşit ana para ödemeli gibi birçok seçeneğiniz bulunmakta. Kendinize uygun seçeneği seçip ödeme planınızı oluşturmak için http://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/kredi-hesaplama/Sayfalar/kredi-hesaplama.aspx#Taksit_ihtiyac linkine başvurmanız yeterli.

Denizbankta sabit faiz seçeneğini seçebilir ve kredinizi  eşit taksitler şeklinde böldürebilirsiniz. Denizbankın belkide en güzel fırsatı 25 yıla kadar vade seçeneğinin bulunuyor olması.  Denizbank ev kredisi hesaplamak istiyorsanız http://www.denizbank.com/hesaplama-araclari/ linkinden yararlanabilirsiniz.

Evinizi satın alırken size maddi anlamda yanınızda yardımcı olarak arzu ettiğiniz banka ING bank ise sabit taksitli, 3 ayda bir ödemeli, sadece faiz ödemeli ve diğer mortgage seçeneklerinden birinden yararlanabilirsiniz.  ING bank ev kredisinde 120 ay vade imkanından da yararlanabilmektesiniz. http://www.ingbank.com.tr/tr/bilgi-destek/urun-ve-hizmet-ucretleri/#bddk474 linkinden istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Vakıflar Bankası ev konut kredisinde 250.000 TL ye kadar kredi kullanma imkanını size sunmakta. 120 ay vadeyi % 1,13 faiz oranı ile hesaplamanız gerekmektedir.  Kendinize uygun ödeme planı oluşturmak isterseniz eğer http://www.vakifbank.com.tr/Default.aspx?pageID=784 linkinden yararlanabilirsiniz.

Ev sahibi olmak için Ziraat bankasının yardımını istiyorsanız %1,16 faiz oranı ilie 120 aya varan vadelerle konut kredisi kullanabilirsiniz. Ziraat bankasından konut kredisi hesaplamasını yapmak isterseniz http://www.ziraat.com.tr/tr/diger/HesaplamaAraclari/Pages/KrediHesaplama.aspx linkinden faydalanabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası 120 ay vadeye % 1,16 faiz oranı ile size hizmet sunmakta. TEB konut kredisi hesaplama ve başvuruda bulunmak için http://www.teb.com.tr/kredi-hesaplama/ linkine tıklayabilirsiniz.

Odea bank ev kredisi için http://www.odeabank.com.tr/tr-TR/Sayfalar/hesaplama-araclari.aspx linkinden faydalanabilirsiniz. 120 ay vadeye %1,19 faiz uygulanmaktadır.

Alternatif bank konut kredisinde 120 ay vadeye %1,24 faiz uygulanmakta olup http://www.abank.com.tr/tr-TR/bireysel/hesaplama-araclari linki sayesinde ödeme planı çıkartabilirsiniz.

tttt

Yukarıda sizinle paylaştığımız linkler sayesinde hayallerinize kavuşabilir ve artık sizde bir ev sahibi olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bütçenizi ayarlamak ve yapacağınız ödeme planına uygun bir banka seçmek.

Bu yazımızda sizlerle konut kredi hesaplama sisteminden bahsettik. Bankalara ait konut kredi hesaplama linklerini sizinle paylaştık. Konu hakkında tarafımıza sorularınızı iletmek isterseniz aşağıdaki yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

 

Konut Kredisi Faiz Oranları

Bu yazımızda sizlerle konut kredisi faiz oranlarından bahsedeceğiz.

Herkesin ilk hayali genelde ev sahibi olmaktır. Kira ödemek bir ailenin bütçesinin büyük bir bölümünü zarara uğratır. Bu yüzdendir ki bir çok aile tüm masraflardan kısıp biriktirebildiği kadarının üstüne bankalardan konut kredisi alarak tamamlarlar ve ev sahibi olurlar.

Ev sahibi olmak demek ailenizin bütçesinden en az 400 TL zarardan kurtarmanız demektir. Günümüzde kiralar gün geçtikçe artmakta olup ay sonunda kirayı denkleştirmeye çalışma psikolojisi de aile içindeki huzuru etkilemektedir.

tr

Bankaların fırsat kampanyalarından önce ev sahibi olmak rüyadan öteye gidemezken şimdi birçok bankanın sunduğu fırsatlar ve konut kredisi faiz oranlarının düşmesi sebebi ile rüyalarınızı gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Bir ev sahibi olacaksınız ve elinizde belli bir miktar para var ise arzu ettiğiniz ev için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Belirli bir miktar paranız yok ise konut kredilerinin kampanyalarını takip etmenizi tavsiye ediyoruz. Peşinatsız konut kredileri dönem dönem bankalar tarafından aktif hale getirilmekte. Genelde bankalar seçmiş olduğunuz bankanın % 75 sine kredi imkanı tanımakta. Bu yüzden bir miktar peşinatınız var ise istediğiniz evi seçebilirsiniz.

Konut kredisi faiz oranları vadelere göre değişkenlik göstermektedir. Birçok bankada konut kredisi faiz oranları miktara vadeye ve seçmiş olduğunuz kampanyaya göre belirlenir. Kimi banka 120 ay vade imkanı tanırken kimi banka 300 ay vade fırsatı size sunabilir. En uygun geri ödeme planınızı oluşturmak için şimdi size bankaların bir listesini sunacağız. Vadelere göre baz alınan bu listede en fazla 120 ay vade ve 100.000 TL kredi miktarı kullandık. Daha fazla vade isterseniz bankanızla konuşabilir buna göre bir ödeme planı oluşturabilirsiniz. Size sunacağımız listede kampanyalar da dahil edilmiştir. Kampanyaların istediğiniz tarihte aktif olup olmadığını seçmiş olduğunuz bankaya sormanızı tavsiye ederiz.

Bu duruma göre konut kredisi faiz oranlarının en düşük olduğu ilk banka Yapı kredi bankasıdır. Yapı kredi indirimli mortgage kredisinde faiz oranı % 0,87 den başlamaktadır. İkinci sırada Vakıfbank kentsel dönüşüm yapım kredisi adındaki konut kredisi yer almaktadır. Bu kredide faiz oranı %0,93 dür. Vakıfbank yaza özel konut kredisinden yararlanmak isterseniz eğer %1,04 faiz oranı kullanılmakta olup Garanti bankası %2 peşin faizli kiracıya mortgage adındaki kredi de ise %1,11 faiz kullanılmaktadır. Konut kredisi almak için Halkbankı seçerseniz eğer %1,15 Albaraka Türk konut finansmanını tercih ederseniz %1,15 faizle geri ödeme planı oluşturabilirsiniz. Konut kredisinde Denizbank web mortgage kampanyasında %1,16 Kuveyt Türk konut finansmanında %1,20 Finansbank standart mortgage adındaki kredi de ise %1,20 faizle işlem yapılmaktadır.

Ev almak için seçtiğiniz bankanın Ziraat olmasını isterseniz % 1,24 sabit faizli mortgage kampanyası için Garanti bankasının %1,24 faiz oranını da seçebilirsiniz. İşbankası,HSBC bank, Tekstil bank veya Vakıfbank standart konut kredileri % 1,25 faiz uygulanmakta olup Türkiye ekonomi bankası, Halk bank sabit konut kredisi ve ING bank sabit taksitli kredi , Fibabanka konut kredisi de % 1,29 faizle ödeme planı oluşturulmaktadır. Tercihiniz Bank asya ise %1,30 alternatif bank veya şekerbank ise %1,35 faiz oranı ile işlem yapılmaktadır.

tttt

Bu listede yer alan faiz oranlarına göre kendi bütçenizi belirlemeli ve ev sahibi olurken hangi bankanın size eşlik etmesini istediğinize karar vermelisiniz. Kampanyalar ve fırsatların tarihine göre başvuruda bulunmalısınız. Hayallerinizi gerçekleştirecek olan bankanın faiz oranlarını bildiğiniz için kendi bütçenize en uygun ödeme planını oluşturabilir ve bu doğrultuda kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi çok da uygun faiz oranları ile kira öder gibi ev sahibi olabilir hayallerinizdeki eve kavuşabilirsiniz. Ev almanın zor olduğu zamanlar artık bankaların konut kredileri sayesinde çok eskide kaldı. Hayalinizdeki eve kavuşmanızı daha fazla ertelemeyin.

Bu yazımızda sizlerle konut kredisi faiz oranlarının bankalara göre değiştiğinden bahsettik. Bankaların konut kredisindeki faiz oranlarını düşükten yükseğe doğru sıralanmış listeyi sizinle paylaştık. Bu konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Ev Kredisi Hesaplama

Bu yazımızda sizlerle ev kredisi hesaplama ile ilgili bilgileri paylaşacağız.

Ev sahibi olmak çoğumuz için bir düşten öteye gidemezken artık bankaların konut kredileri sayesinde ev sahibi olma düşlerimiz gerçeğe dönüşmekte. Biraz birikimle bankaların uygun faiz oranları ile kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz.

Ev sahibi olmayanlar, aile bütçelerinin büyük bir kısmının ev kirasını gittiğini çok iyi bilirler. Bu durum yıllar geçtikçe daha da zor bir hal almaktadır. Kirayı vaktinde ödeme sıkıntı olsun o kadar parayı her seferinde bir çırpıda elinden çıkartmak maddi yönden olduğu kadar psikolojik yönden de insanı kötü etkilemektedir.

kkk

Bankaların kampanyalarını iyi takip ederseniz çok uygun koşullarla kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken biraz birikime sahip olmak ve size en uygun ödeme planı oluşturabilecek bankayı tercih etmek. Bütçenize en uygun faiz oranlarını ev kredisi hesaplama kısmından hesaplayabilirsiniz. Fakat uğraşmak istemezseniz biz sizin için tüm bankaların faiz, vade oranlarını size bir liste halinde sunacağız. Ayrıca ev kredisi hesaplama linklerini de sizin için paylaşacağız.

Vakıflar Bankası ev konut kredisinde 250.000 TL ye kadar kredi kullanma imkanını size sunmakta. 120 ay vadeyi % 1,13 faiz oranı ile hesaplamanız gerekmektedir.  Kendinize uygun ödeme planı oluşturmak isterseniz eğer http://www.vakifbank.com.tr/Default.aspx?pageID=784 linkinden yararlanabilirsiniz.

Ev sahibi olmak için Ziraat bankasının yardımını istiyorsanız %1,16 faiz oranı ilie 120 aya varan vadelerle konut kredisi kullanabilirsiniz. Ziraat bankasından ev kredisi hesaplamasını yapmak isterseniz http://www.ziraat.com.tr/tr/diger/HesaplamaAraclari/Pages/KrediHesaplama.aspx linkinden faydalanabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası 120 ay vadeye % 1,16 faiz oranı ile size hizmet sunmakta. TEB ev kredisi hesaplama ve başvuruda bulunmak için http://www.teb.com.tr/kredi-hesaplama/ linkine tıklayabilirsiniz.

Odea bank ev kredisi için http://www.odeabank.com.tr/tr-TR/Sayfalar/hesaplama-araclari.aspx linkinden faydalanabilirsiniz. 120 ay vadeye %1,19 faiz uygulanmaktadır.

Alternatif bank konut kredisinde 120 ay vadeye %1,24 faiz uygulanmakta olup http://www.abank.com.tr/tr-TR/bireysel/hesaplama-araclari linki sayesinde ödeme planı çıkartabilirsiniz.

Akbank, konut kredisini birçok kampanya yaparak sizin her türlü bütçenize uyum sağlayacak şekilde tasarladı. Sabit faizli, indirimli,Peşinatsız konut kredisinin yanısıra masrafsız konut kredisi,ara ödemeli, dönemsel ödemeli konut kredisi gibi birçok çeşidi bulunmaktadır. Ev kredisi hesaplama işlemini akbank tarafından yapılmasını isterseniz http://www.akbank.com/konut-kredisi linkinden yararlanabilirsiniz.

Yapı kredi konut kredisinde 120 ay vadeye  %1,13 faiz oranı ile işlem uygulanırken ev kredisi hesaplama işlemi için http://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama.aspx linkine tıklamanız yeterli.

Garanti bankasında da sizin ev sahibi olabilmeniz için birçok fırsat sunulmakta. 240 ay vade yapabiliyorsunuz ve bu vade  %1,24 faiz oranı ile hesaplanıyor. Özel ödemeli, ara ödemeli, azalan taksitli, artan taksitli,değişken taksitli gibi birçok seçeneğiniz bulunmakta. Kendinize en uygun ödeme planını seçip http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/mortgage/konut_kredisi_hesaplama.page#calcContent=UID1904b55 linkinden oluşturabilirsiniz.

İş bankasında ev kredisi kampanyaları 120 ay vadeli olup %1,25 faiz oranı ile işlem görmektedir. Birçok kampanyası bulunan ev kredisinde sabit taksitli, ara ödemeli, eşit ana para ödemeli gibi birçok seçeneğiniz bulunmakta. Kendinize uygun seçeneği seçip ödeme planınızı oluşturmak için http://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/kredi-hesaplama/Sayfalar/kredi-hesaplama.aspx#Taksit_ihtiyac linkine başvurmanız yeterli.

Denizbankta sabit faiz seçeneğini seçebilir ve kredinizi  eşit taksitler şeklinde böldürebilirsiniz. Denizbankın belkide en güzel fırsatı 25 yıla kadar vade seçeneğinin bulunuyor olması.  Denizbank ev kredisi hesaplamak istiyorsanız http://www.denizbank.com/hesaplama-araclari/ linkinden yararlanabilirsiniz.

Evinizi satın alırken size maddi anlamda yanınızda yardımcı olarak arzu ettiğiniz banka ING bank ise sabit taksitli, 3 ayda bir ödemeli, sadece faiz ödemeli ve diğer mortgage seçeneklerinden birinden yararlanabilirsiniz.  ING bank ev kredisinde 120 ay vade imkanından da yararlanabilmektesiniz. http://www.ingbank.com.tr/tr/bilgi-destek/urun-ve-hizmet-ucretleri/#bddk474 linkinden istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

kk

Gördüğünüz gibi birçok banka siz ev sahibi olurken sizin bütçenizi sarsmadan size yardımcı olmak için bir çok imkan sunmakta. Bankaların birçoğu satın alacağınız evin % 75 ini karşılamakta. Buda biriktirmiş olduğunuz bir kısım paranızın olması anlamına gelir. Paranızı iyi değerlendirerek size en uygun banka teklifini seçmelisiniz. Böylece kira yerine banka taksitlerinizi ödeyerek hayal ettiğiniz eve sahip olabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle ev kredisi hesaplama hakkında bilgilerimizi paylaştık.bankaların ev kredisi vade ve faiz oranlarını listeledik. İstediğiniz bankaya ait ev kredisi hesaplama linklerini bu yazımıza ekledik. Konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından sorularınızı bize iletebilirsiniz.