Etiket arşivi: kefilsiz kredi

Kefilsiz kredi almak mümkün mü? Ev hanımları ya da işsizler kefil göstermelerine gerek kalmadan kredi alabilirler mi? Kefilsiz kredi şartları ve başvuruları nasıldır?

Kefilsiz Kredi

Kefilsiz kredi hakkında bir takım bilinmeyenleri, açıklamak istiyoruz. Kefilsiz kredi almak mümkün mü, mümkünse nasıl mümkün, değilse neden mümkün değil, bu konulara açıklık getirmek istiyoruz.

Genel bir kanı olarak, kefilsiz kredi almanın pek de mümkün olmadığını bilmekteyiz fakat bazı bankaların kefilsiz kredi konusunda daha esnek olduklarını ve eğer geri ödeme yapabileceğine inandığı müşteriler olursa, kefilsiz kredi vermeyi kabul ediyorlar.

Kefilsiz kredi için başvuranlar

Kefilsiz kredi için başvuranlar

Kefilsiz kredi almak için başvuruda bulunan kesim, genel olarak şu kişilerdir:

 • Ev hanımları (İş kurmak ya da ihtiyaçlarını gidermek için)
 • Öğrenciler (Eğitimi için para arayan kesim)
 • İşsizler (Şu an için herhangi bir işte çalışmayanlar)

Günümüz 21. yüzyıl şartlarına göre eskiye oranla her geçen gün ihtiyaçlarımız artmaktadır. Öyle ki bu ihtiyaçların yanında bir de başımıza gelen ekstra faaliyetler, ekstra kaza gibi ya da sel gibi, doğal afetler gibi doğa olayları, bozulan, yeniden alınması gereken makineler gibi durumlar ortaya çıkmaktadır. Bu eşyaların yanı sıra hastalık gibi kendimizin ya da ailemizin başına gelen özel durumlar da bizi olumsuz yönde etkilemektedir. Kısacası normal ihtiyaçlarımızın yanı sıra, bir de ekstra (hiç beklemediğimiz bir anda karşılaştığımız) ihtiyaçlarımız bulunmaktadır. İşte normal ihtiyaçlarımızı halletsek bile zaman zaman bu ekstra ihtiyaçlara yetişememekteyiz.

Eğer üzerinize kayıtlı ev ya da araba var ise, kefil istemeden de kredi verebilirler. (Çok yüksek miktarda krediler olmadığı müddetçe)

Çareyi de öncelikli olarak eşte dostta ararız ama bu kapılar zaman zaman açık olsa da zaman zaman kapalıdır. Baktık onlardan da fayda yok bu sefer krediye başvururuz. Bu sefer de kefil isterler, iyi zararı yok buluruz desek de gene ilk bakacağımız yerler akrabalarımız olur. Utansak da sıkılsak da kefil olmalarını bir şekilde isteriz. Yahut kefil olurlarsa ne âlâ, bu sefer de bu ayki taksidini ödedin mi? Şeklinde telefonların kefil tarafından gelmesi büsbütün uykuları kaçırır, insanı yorar ve hüzünlendirir.

Bu tanışık olduğumuz insanların bazılarının bu tarz hareketler yapmaları sonrası biz bu insanlardan soğumakta değil miyiz?

Kefilsiz kredi almak

Kefilsiz kredi almak

Ama bu duruma başka bir açıdan bakacak olursak o da; artık bir eşyamızı bile yaptırırken tanışık olduğumuza, akrabamıza değil yedi kat yabancıya yaptırmamızın nedeni, bize ne gelirse zaten bizim insanımızdan geldiğini düşündüğümüze neden olur.

İşte tanışık olduğumuz insanların da biz onlardan kefillik ya da borç istediğimizde ortaya çıkan görüntünün nedeni de belki budur. Yine de bu görüntü ile karşılaşmamak bekli de en güzelidir. Bu durumla karşılaşmamanın en kolay yolu, 21. yüzyılın belki de en önemli insani gelişmelerinden biri de kefilsiz kredidir.

Evet, yanlış okumadınız böyle bir durum da mevcuttur. Utanmadan sıkılmadan kimseye kendi derdinizi bildirip de sararıp solmadan, rahat rahat zor zamanınızda kredinizi alıp güzel, elinizin bollaştığı zamanda hiçbir çekince ile baş başa kalmadan aydan aya uygun taksitlerle ödeyebileceğiniz kefilsiz kredi sistemleri de vardır. Yalnız bunlar güzide makamlardır. Bu güzide makamlar, kefilsiz krediyi sizin gibi güzide insanlara verip de zor zamanında yanında olmayı bir vazife beller. Akrabalarınızla aranız açılmasın. Benim derdim bende kalsın başkasını tutuşturmasın, bana yangın çıkarmasın diyorsanız bu güzide makamlar, size yaşamanız için bir sebep daha vermek üzere, hatta sırf ihtiyaçtan değil işinizi büyütmede, araba alımında, gönüllerin tamirinde, kaliteli bir eğitim için yapılan masraflarda (ki unutmayınız ki kaliteli bir eğitim için yapılan bütün harcamalar mubah ve de gereksiz değildir), artan borç yükünüzü hafifletmede, hatta ve hatta birden fazla bankaya karşı olan borçlarınızı tek elden yapılandırmanız için size sunulmuş en iyi fırsatlardan biri şüphesiz kefilsiz kredidir.

Borç yiğidin kamçısıdır ama bu yiğit ağlamadıkça geçerlidir. Yiğit de ağlarsa vay onun haline, işte o zaman yiğitlik bitmiş demektir. Yiğit sürekli borcu olan adam değildir. Yiğit borcunu sadece kendi bilen kimsenin karşısında eriyip gitmeyen adamdır. 21. yüzyılın yiğitleri ise bunu kefilsiz kredileri ile ortaya koymakta, kimsenin karşısında erimeden hayatlarına devam etmektedirler. Bizi içine alan bu kapitalist sistem ve bu ülkemin insanlarına getirdiği acının perçinlemesi ile bizi eninde sonunda borca sokmamaktadır. Azıcık aşım ağrısız başım güzel bir sözdür. Fakat azıcık aşımız bile olsa onlardan ne eksiğimiz var diyor insan. Eğer istersek asıl onların bizden eksik olduğunu en güzel gösteren çaredir kredi.

Kefilsiz kredi veren bankalar hangileri, bunları bankaların verdiği reklamlardan anlamak mümkün. Bu bankalar aşağıdaki gibidir…

 • Garanti Bankası
 • ING Bank
 • Denizbank
 • TEB (Türkiye Ekonomi Bankası)

En mubahı, bu kredilerin içinde insana en yakışanı, insanı en bunaltmayanı ve de insana insan olduğunu hatırlatanı sanıyoruz ki kefilsiz kredidir. İsterseniz siz de deneyin ve bizim nasıl haklı çıktığımızı görüp de, haklı çıkmanın gururuyla nasıl sevindiğimizi izleyiniz.

Kefilsiz kredi konusunda, detaylı bir araştırma yapmanızı ve bankaları aramanızı öneririz.

Ev Hanımlarına Kefilsiz Kredi

Ev hanımlarına kefilsiz kredi, kredi arayan bayanların aklını en çok kurcalayan konu olmuştur. Tüm yolları denedikten ve kredi alamadıktan sonra, son çare olarak kefilsiz kredi veren bankaları araştırmak ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgi edinmek isterler.

Biz de bu konuyu bildiğimiz için, “kefilsiz kredi” konusunu ve bankalardan birkaçını inceleyelim istedik.

Konu ile ilgili en çok sorulan soru ile başlayalım.

Ev hanımlarına kefilsiz kredi veren bankalar hangi bankalardır?

Kefilsiz kredi veren bankalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Garanti Bankası
 • Finansbank
 • ING Bank
 • HSBC Bank
 • Denizbank

Bu bankalar hakkında biraz daha detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Ev hanımlarına kefilsiz kredi

Garanti Bankası, çoğu yerde kefilsiz kredi verdiklerini dile getiriyor. Bunun için de ön başvurunuzu internetten yapabiliyorsunuz. Sizden istedikleri bilgiler kişisel bilgileriniz, kimlik ve irtibat bilgileriniz, çalışma durumunuz ve gelir bildiriminiz ve en sonunda da talep ettiğiniz kredi miktarı. Durumunuz incelendikten sonra size de kefilsiz kredi verilmesi söz konusu olabilir.

Finansbank ihtiyaç kredisi konusunda daha az detay istemektedir. Sadece TC kimlik numaranız ve cep telefonunuz ile başvuru yapabiliyorsunuz. Durumunuz incelendikten sonra kredi başvurunuz hakkında cep telefonunuz ile size geri dönüş yapılıyor. Genel olarak kefilsiz kredi veren banka olarak Denizbank ile Finansbank gelir. Finansbank’ın ev hanımlarına en kolay kredi veren banka olduğu ve yine ev hanımlarına krefilsiz kredi kartı verdiği de bilinmektedir.

ING Bank da kolay başvuru yapmanızı sağlayan bankalardan biridir. Telefon ve TC numaranızdan başka bir de eğitim durumunuzu merak ediyor. (Tabii ki iş bilgilerini ve talep ettiğiniz kredi tutarını da girmeniz gerekiyor.) Buna göre yaptığınız kredi başvurusunu değerlendirip sizlere geri dönüş yapıyor. ING Bank’ın bir diğer özelliği de borçlarına sadık müşterilerine faiz oranlarında yani borçlarında indirim de yapıyor. Ülkemize yeni giriş yapan yabancı bankalardan birisi olan ING, kefilsiz kredi konusunda kolaylık sağlayacaktır diye düşünüyoruz.

Ev hanımlarına kefilsiz krediler

HSBC Bank ise ihtiyaç kredisi başvuruları ile kefilsiz kredi verme konusunda iddialı görünüyor. 40000 TL’ye kadar kefilsiz kredi verme durumundan söz ediyor. Bu durumda başvurulabilecek bankaların başında geliyor HSBC bank. KrediNET kampanyası dahilinde Ocak 2014 ve Şubat 2014 arasında başvuru yapanlara ödeme ve kefil konusunda kolaylık sağlıyorlar. Bu kredi kampanyasında “kefilsiz” olma özelliğini sıkça vurguluyor.

Denizbank da kefilsiz kredi verebiliyor, ancak diğer bankalar gibi düşük faizler değil daha yüksek faizler ile bunu yapıyor. Telefonunuzdan bir sms ile ön başvuru yapmanız gerekiyor istediğiniz kredi miktarı ile ilgili. Sonrasında da kimliğiniz, adınıza kayıtlı bir fatura talebinde bulunarak kefilsiz kredi verebiliyorlar.

Ev hanımlarına kefilsiz kredi verebileceğini düşündüğümüz 5 bankayı yüzeysel olarak anlatmaya çalıştık. Bu 5 bankanın kredi verme konusunda diğerlerinden daha iyi niyetli olduğunu düşünüyoruz.

Tabii ki araştırmalarımız yalnızca bu bankalar ile kalmayacak, daha detaylı kredi çalışmalarımızı da sitemizden takip edebilirsiniz. Ev hanımlarına destek verecek bankalar ya da bu konuda yeni kampanyalar çıktıkça sizleri haberdar etmek isteriz…