Etiket arşivi: iş bankası cepten sms kredi

İş Bankası Kredi

Bu makalede, İş Bankası kredi seçeneklerini ve bu kredi seçeneklerine dair başvuru şartlarını ve süreçlerini, beraberinde de başvuru ve onay süreçlerinde faydalı olabilecek önemli püf noktalarını sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

 • İş Bankası kredi seçenekleri nelerdir?
 • İş Bankası kredi kartı seçenekleri nelerdir?
 • İş Bankası ile kefilsiz kredi almak mümkün müdür?
 • İş Bankası ev hanımlarına ve öğrencilere kredi veriyor mu?
 • İş Bankası kredi verme şartları nelerdir?
 • İş Bankası kredi başvuru süreçleri ve koşulları nelerdir?
 • Kredi başvurusunda dikkat edilecek noktalar nelerdir?

Türkiye’de faaliyet gösteren en köklü ve eski bir tarihe sahip olan İş Bankası, kişilerin kredi ihtiyaçlarını, farklı kampanyalar ve kredi seçenekleri dâhilinde gerçekleştirmektedir.

İş bankası kredi

İş bankası kredi

İş Bankası tarafından sunulan kredi seçenekleri nelerdir?

İş Bankası tarafından kişilerin farklı ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak farklı kredi imkânları sunulmaktadır. Kişisel kısa süreli nakit ihtiyaçların karşılanması için tahsis edilen krediler kadar, ev ya da araba alımına yönelik diğer ihtiyaçlar da İş Bankası kredi imkânları dâhilinde karşılanabilmektedir. Bu doğrultuda temel olarak İş Bankası tarafından sunulan kredi alternatiflerini şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Bireysel İhtiyaç Kredisi
 • Meslek gruplarına özel ihtiyaç kredileri
 • Taşıt Kredisi
 • Konut Kredisi
 • KMH ( Açık Hesap)
 • Ticari Krediler
 • Yatırım kredileri

Tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik olan bu krediler, çeşitli faiz ve vade oranlarıyla kullandırılabilmekte olup, zaman zaman yapılan bayram, yılbaşı kampanyaları ile daha uygun seçeneklerle de kredi kullanmak mümkün olmaktadır.

İş bankası kredi kartı seçenekleri ve başvuru koşulları nelerdir?

İş Bankası kredi kartı piyasada Maximum kart olarak bilinen ve kullanılan kartlardır. Maximum kartın çeşitli şekillerde düzenlenmiş türlerine göre 12 çeşit farklı kredi kartı seçeneği sunan İş Bankası, kredi kartlarını farklı şekillerde tüketicilerle buluşturmaktadır.

Yurtiçi ve yurtdışı harcamalarda kullanıma açık olan ve kişiselleştirilebilir özellikli olarak geliştirilen bu kredi kartlarına sahip olabilmek için farklı başvuru yollarını kullanmak mümkündür. Bu yolardan ilki, şubede bulunan kredi kartı başvuru formlarını doldurarak başvuru yapmaktır. Bunun yanında, şubeler, kredi kullanan müşterilerine de kredi kartı başvurusunu otomatik olarak gerçekleştirebilmektedir.

İş Bankası kredi kartı başvurularında bir diğer yöntem, İş Bankası internet şubesi üzerinden başvuru yapmaktır. İnternette yer alan online başvuru formunda talep edilen bilgilerin girişi yapıldıktan sonra onay verilmesi halinde kredi kartı başvuru süreci başlamakta ve değerlendirmeye alınmaktadır. Bu yöntem, şube başvurularına göre çok daha hızlı sonuçlanan bir yöntemdir.

Kredi kartına başvuru yapmak için kullanılan bir diğer yol ise cep telefonu ile kredi kartı başvurusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Cep telefonundan TC kimlik numarasını 4402 ye mesaj atarak kredi kartı başvurusunu gerçekleştirebilir ve başvuru sonucunuzu 5 dakika içerisinde öğrenebilirsiniz.

İş Bankası ile kefilsiz kredi almak mümkün müdür?

Bankalar, genel olarak kefilsiz krediye çok ta yakın bir konumda olmasalar da, İş Bankası zaman zaman ve belli kesimlere yönelik kampanyaları dâhilinde kefilsiz kredi imkânı sağlamaktadır. Özellikle kefilsiz kredi için cepten SMS kredi seçeneğini kullanan İş Bakası ile kredi skoru yüksek olan kişiler kefilsiz kredi kullanabilmektedirler.

İş Bankası ev hanımlarına ve öğrencilere kredi veriyor mu?

Ev hanımları ve öğrenciler için kredi alma seçeneğini sunan bankalar henüz sınırlı sayıdadır. Bununla beraber, ev hanımları ve öğrenciler için kredi veren bankalar arasında yer alan İş Bankası, sunduğu özel kredi seçenekleri ile bu olanağı sağlamaktadır. Biraz önce bahsedilen kefilsiz kredi imkânı sunan cepten SMS krediler, ev hanımları ve öğrencilerin de yardımına yetişmektedir. Bu açıdan, kredi almak isteyen ev hanımları ve öğrencilerin, cep telefonundan,      “ NAKIT, TC KİMLİK NO, KREDİ TUTARI” bilgilerini yazarak 4402’ye mesaj göndermeleri başvuru için yeterli olacaktır.

İş Bankası’nın kredi verme şartları nelerdir?

İş Bankası kredi verme şartlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

 • 18 yaşı doldurmuş olmak
 • En az 6 aydır bir işyerinde çalışıyor olmak ve bu bilgiyi sigorta dökümü ile belgeleyebilmek
 • Düzenli bir gelire sahip olmak ve maaş bordrosu ile belgeleyebilmek
 • Geçmiş dönem kredi ve kredi kartı ödemelerinde gecikme ya da aksama söz konusu olmamak ( Kredi skorunun yüksek olması)
 • İstenen kredi tutarına göre, belli bir teminat ya da kefil verebilme durumunda olmak ( Bu şart, özellikle yüksek tutarı krediler ve taşıt ve konut kredisi başvuruları için geçerli olmaktadır.

Bu genel şartlar dışında, başvuru yapılacak İş Bankası kredi türüne göre, farklı kredi koşulları söz konusu olmaktadır. Örneğin, 2. El taşıt kredisi kullanmak isteyen bir kişinin alacağı aracın en fazla 7 yaşında olması gerekmektedir. Ya da konut kredisi kullanmak isteyen kişinin alacağı evin en az %75 inin tamamlanmış olması kredi verme şartları arasında yer almaktadır.

İş Bankasının kredi başvuru süreçleri ve koşulları nelerdir?

İş Bankası kredi başvuru süreçleri, kredi başvuru kanalına göre değişiklik göstermektedir. Temelde başvurulan kredi için gerekli evrakların şube müşteri temsilcilerine iletilmesi ile başlayan kredi başvurusu, cep telefonu ya da online kanallar ile daha farklı olabilmektedir.

İş Bankası kredi başvurusu için gerekli evraklar;

 • Kimlik fotokopisi
 • Maaş bordrosu ve sigorta hizmet dökümü
 • İkametgâh
 • (Varsa) Kefil ve ya mal varlığına ilişkin belgeler

İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için iş bankası şubelerinden, müşteri hizmetlerini arayarak, cep telefonu ile SMS yoluyla ya da internet üzerinden online olarak başvuru yapmak mümkün olmaktadır. Banka şubeleri haricinde yapılan başvurular ön onay ile kabul edilmekte olup, alınan bu ön onay ile İş bankası şubeleri kanalıyla kredi kullandırımı yapılmaktadır.

İş Bankası taşıt kredisi başvurusunda mevcut genel belgelerin yanı sıra, alınacak aracın, sıfır ise, proforma faturası, ikinci el ise araç ruhsatı ve satış sözleşmesinin eklenesi gerekmektedir. Bu evraklar, cep telefonu ya da internet başvurusu ile başvuru yapıldığı durumda da kredi kullandırımı sırasında mutlaka şubeye sunulması gereken evraklar olmaktadır.

Konut kredisi başvurularında tüketiciler için farklı İş Bankası konut kredisi seçenekleri söz konusu olmaktadır. Mortgage kredilerinden, paket konut kredisi seçeneklerine ya da özel projeler dâhilinde sunulan avantajlı konut kredilerine kadar, tüketicilere en uygun konut kredisine İş Bankası ile ulaşmak mümkün olmaktadır.

Konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin, alınacak evin tapusunu ve sigorta belgelerini şube temsilcilerine ibraz etmeleri gerekmektedir. Bunun yanında, evin %100’lük kısmı tamamlanmadıysa evin tamamlanan değerini gösteren bir belgenin de kredi başvuru evrakları arasına eklenmesi gerekmektedir.

Kredi başvurusunda dikkat edilecek noktalar nelerdir?

İş Bankası kredi başvurularında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kredi skoru olarak karşımıza çıkmaktadır. Daha önce alınan kredilerin düzenli ödendiğinin bir ispatı niteliği taşıyan yüksek kredi skoru, kredi başvurusunun onaylanmasındaki en büyük etken olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca, talep edilen kredi miktarının gelire uygun olması da öneli olmaktadır. Örneğin aylık 2000 TL geliri olan bir kişinin aylık taksit ödemesi 2500 TL olan bir krediye başvurması, çoğu zaman olumsuz sonuçlanmaktadır.

Gerekli evraklar ve koşullar dâhilinde, her türlü nakit ve taşıt, gayrimenkul alımlarınız için tecrübesi ve zengin seçenekleri ile İş Bankası yanınızda olmaktadır.