Etiket arşivi: hibe krediyi kimler alabilir

Ev Hanımlarına Hibe Kredi

Bu yazımızda ev hanımlarına hibe kredisinden bahsedeceğiz. Hangi sektörlerden hibe kredisi alınabiliyor ne kadara kadar kredi alabileceğiniz gibi belli başlı sorulara bu yazımızda cevap vermeye çalışacağız.

images (2)

Birçok ev hanımımız çaresizlik içinde eşinden gelecek maddi imkanı beklemekte. Eşi vefat eden veya ayrılan birçok kadınımız ise ya eşlerinden veya ailelerinden gelecek yardımı beklemekte yada başkalarının yanında belkide çok düşük bir fiyata çalışmaktadır. Bu zorlu geçim mücadelesinde neden kendi işinizin patronu olmuyorsunuz?

Daha önceki yazılarımızda paylaştığımız ev hanımlarına kredi veren bankalar veya devlet teşvik kredileri hakkındaki yazılarımızı okumuş fakat geri ödeme kısmında tereddütleriniz oluşmuşsa, bir cesaretle kendi işinizi kurmak istiyor lakin batma veya aldığınız krediyi ödeyemeyip daha da zor bir duruma düşmekten korkuyorsanız hibe kredisine başvurmanızı öneriyoruz.

Devletin başlatmış olduğu ev hanımlarına hibe kredisi, korkuları yüzünden parlak bir geleceğe adım atamayanlar için tasarlanmış adeta. Tek yapmanız gereken projenizi güzel bir şekilde hazırlamak. Hibe kredi geri ödemesiz olup yapmış olduğunuz proje için devlet size 30.000 TL ye kadar parayı vermesi anlamına geliyor. Bu bir kredi değil geri ödeyeceğiniz bir para da değil devlet siz iş kurarsınız diye devlet hazinesinden size ayırdığı bütçe….

Öyleyse artık korkularınızın yersiz olduğunu fark etmişsinizdir. Bu hibe krediyi almak için birçok yöntem var. Hepsini tek tek ele alalım şimdi.

http://www.dtajans.com/content/kosgeb-desteklenen-sektorler-nelerdir linkinden kosgebin desteklediği sektörlere bir göz atmanızı öneriyoruz. Bu sektörlerden birini seçtiğiniz anda şansınız %50 artmış olacaktır.

Tarım mı yap ak istiyorsun,hayvancılık mı,tekstil mi yoksa üretimle mi ilgili bir iş alanı tercih ediyorsun yoksa hizmet sektörümü karar sizin hangi sektörü seçmiş olursanız olun projenizi hazırlamanız yeterli.

Şimdi bunun için neler yapmanız gerektiğinden bahsedelim öncelikle. İlk olarak işkur tarafından düzenlenen 70 saatlik uygulamalı girişimcilik eğitim programına katılmalısınız. Bu eğitim programından sonra katılan ve sınavdan geçen herkese bir sertifika verilecek. Daha sonra projeniz ile kosgeb başvuru yapmalısınız.  Dilerseniz http://www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/Default.aspx adresinden kosgeb başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.

İlkokul mezunu ve 18 yaşından büyük herkes bu programa katılabiliyor. Belgesini alan ve kosgeb tarafından projesi kabul edilen kişilere işletmelerini kurmaları için 5 bin TL kuruluş parası veriliyor. Bu para sayesinde hemen işletmenizi açıyorsunuz. Ofis malzemesi makine ve teçhizat içinse 10 bin TL veriliyor. Gerekli tüm malzemelerinizi bu paradan alabiliyorsunuz. Bir yıl içinde parça parça işletmeniz ayakta kalabilsin diye 12 bin TL verilecek. Üstelik bu verilen paralar hibe yani geri istenmeyecek.

Şimdi bir düşünün böyle bir imkanınız varken neden kullanmıyorsunuz? Üstelik bir yıl dolduktan sonra isterseniz eğer 70 bin TL ye kadar faizsiz 2 yıl sonra ödemeye başlamak şartı ile kredi de çekebiliyorsunuz.

images (4)

Kırşehirde yaşayan 3 çocuk annesi Saliha Batı ‘yı duymuşsunuzdur. Tüm köye umut olan projesi 6 milyon TL hibe ile desteklendi. Köylerine süt ve süt ürünleri kapsamında kocaman bir fabrika kuruyor. Bu ev hanımı sizin ilham kaynağınız olmalı. Neler başarabileceğinizi fark etmeniz gerekiyor.

Korkmanızı gerektiren hiçbir durum yok. Sadece projenizi seçin tasarlayın ve başvurun. Devlet siz ev hanımlarına hibe kredi veriyor yeter ki kendi işinizin sahibi olun diye. Yeter ki ezilen yada hor görülen ev hanımlarından olmayasınız diye….

Bu yazımızda ev hanımlarına verilen hibe kredinin şartlarından ve kimlerin yararlanabildiklerinden bahsettik. Konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından tarafımıza iletebilirsiniz.