Etiket arşivi: hangi bankalar iş için kredi veriyor

Ev Hanımlarına İş Kurma Kredisi

Bu yazımızda ev hanımlarına iş kurma kredisi, imkanları ve hangi bankaların buna olanak sağladıklarından bahsedeceğiz.

Ev hanımlarının yaşadığı en büyük zorluklardan biride gündelik yaşamdaki sorunları çözmenin yanı sıra nakit ihtiyaçlarını başkalarına muhtaç olmadan hallemeyişleridir. Kimi zaman eş, kimi zaman en yakın dostlar sayesinde nakit ihtiyaçlarını karşılayan ev hanımları bir destek göremedikleri için her daim muhtaç olarak yaşamaya devam etmek zorunda kalırlar.

İnsanın doğasında üretmek vardır. Üretmek ister ekonomik sebeplerle olsun ister hobi kaynaklı olsun bir insan üretmeden yaşamaz. Yaşam denilen o karmaşıklığın belki de en tatlı hali üretkenliğini gösterebilmektir. Şöyle bir düşünelim kendi isteğiyle ev hanımı olanların sayısı ne kadardır. Mutlaka azdır onlarda ekonomik zorluklar yaşamayan bir kesimdir ki onlarında hobi anlayışı yine üretkenliğe dayanır.

Madem ev hanımısınız neden üretkenliğinizden para kazanmıyorsunuz. Hem ailenize ekonomik destek olup hem de emeğinizin karşılığını almayı tercih etmiyorsunuz? Bu öyle çok zor bir şey de değil üstelik. Yeter ki isteyin ev hanımlarına iş kurma kredisini birçok banka veya  devlet de karşılıyor. Bu kadar desteği olan bir kadın neden bir adım atmasın? Neden cesaretini göstermesin ?

Belki profesyonel bir iş ilk seferde kuramayabilirsiniz. Zaten kimse sizden profesyonel bir iş kurmanızı da istemiyor. Yapabildiğiniz işi üretime döküp insanlara sunmanızı istiyorlar. Örneğin çok iyi reçel mi yapıyorsunuz? İster bankaların ev hanımlarına iş kurma kredisi kampanyasından faydalanarak kredi  çekip küçük ölçekli bir iş yeri açabilirsiniz. Ev yapımı ürünler her zaman istenilen ve aranılan ürünlerdir. Sizin yapmış olduğunuz ev yapımı reçellerinizi alıcılarına sunun. İşin büyüğü veya küçüğü yoktur yeter ki isteyin azimle bu yolda ilerleyin.

SANYO DIGITAL CAMERA

Siz hanımların gücü ve zekası küçümsenemez. Ama siz süregelen yaşamda yok olup gitmek isterseniz size kimse yardım edemez. Küçük bir araştırma yaparsanız eğer cesaretli olan bayanların neler başardığını görebilirsiniz.

Toplumumuzda kadının yeri çok önemlidir. Bir çocuğu yetiştirmek bir nesli yetiştirmektir. Siz kendinize güvenli, cesaretli olursanız sizi örnek alacak nice çocuklarda üretken, yaratıcı fikirlere sahip olurlar.

ev 2...

Kendinizin bir konuda yeteneğinizin olduğuna inanıyorsanız ve bu konu üstünden kredi almak istiyorsanız mikro kredilere veya ev hanımlarına iş imkanı için kredi veren Denizbank,Vakıfbank,Garanti, Odeobank gibi bankalardan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Devlet destekli kredi için http://www.tgmp.net/tr/anasayfa linkine tıklayıp başvuruda bulunmanız yeterli.

Eğer devletin ön gördüğü alanlarda iş kurmak isterseniz kosgeb ve işkur destekli bir sürü projeler var. Bu projelerden yararlanıp devletten hibe almanız bile mümkün.

Karar sizin ister kendi hayalinizi gerçekleştirin ister devlet destekli projede yer alın. Sade önce kendinize inanıp cesaretli olmanız ve başvurmanız yeterli. Sizi örnek alacak nice kızlarımız var. Onlara ev hanımlarının neler başarabileceğini gösterin.

Bu yazımızda ev hanımlarına iş kurma kredisi için gerekli olan şartları ve nerelere başvurmaları gerektiğinden bahsettik. Konu hakkında sorularınız olursa aşağıdaki yorum kısmından sorularınızı sorabilirsiniz.