Etiket arşivi: ev kredi hesaplama

Ev Kredi Hesaplama

Bu yazımızda sizlerle ev kredi hesaplamasının nasıl yapılacağını ve bankalara ait konut kredisi hesaplama linklerini paylaşacağız.

Kredilerin en yüksek tutarlı olan ve vadesi en geniş olan kredi çeşididir de denilebilir ev kredileri için. Toplumumuzun yarısından fazlasının önceliği bir ev sahibi olabilmektir. Eğer herhangi bir şekilde miras kalmıyorsa herkes kendine ait bir ev sahibi olmak ister ve bunun için çabalar. Eskiden çok zorlu koşullarla ev sahibi olabiliyor iken şimdi bankaların konut kredileri adında ki teklifleri bir sürü yeni fırsatlar sunmakta.

tr

Bir ailenin ekonomik bütçesinde yer alan kira bedeli büyük ölçüde bir giderdir. Bu kredi bedeli bir ev sahibi olduğunuzda giderler bölümü yerine gelirler bölümüne dahil edilir. Bu da kira dışında herhangi bir ihtiyacınızı rahatlıkla karşılamanızı sağlar.

Yada bir eviniz var ve yenilemek mi istiyorsunuz bazı bankalar evinizi yenileme kredilerini de konut kredisi adı altında vermektedir. Buda ev kredisi almak için ikinci cazip tekliftir.

Şimdi asıl soruya gelelim. Elinizde az da olsa bir birikiminiz var diyelim. Birikiminiz var diyoruz çünkü bankalar seçmiş olduğunuz evin %75 ini mali anlamda karşılamaktadırlar. Bu durumda birikiminizle hangi bankadan kredi kullanmanız gerektiğini bir türlü karar veremiyorsanız şimdi sizin için ev kredi hesaplamanız için size yardımcı olacak bir liste paylaşacağız.

Bankaların vade ve faiz oranlarının belirtildiği bu listede ve ev kredisi hesaplamak için bankaların kendi sitesindeki hesaplama araçlarını kullanabileceğiniz bir linkle birlikte.

Akbank, konut kredisini birçok kampanya yaparak sizin her türlü bütçenize uyum sağlayacak şekilde tasarladı. Sabit faizli, indirimli,Peşinatsız konut kredisinin yanısıra masrafsız konut kredisi,ara ödemeli, dönemsel ödemeli konut kredisi gibi birçok çeşidi bulunmaktadır. Ev kredisi hesaplama işlemini akbank tarafından yapılmasını isterseniz http://www.akbank.com/konut-kredisi linkinden yararlanabilirsiniz.

Yapı kredi konut kredisinde 120 ay vadeye  %1,13 faiz oranı ile işlem uygulanırken ev kredisi hesaplama işlemi için http://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama.aspx linkine tıklamanız yeterli.

Garanti bankasında da sizin ev sahibi olabilmeniz için birçok fırsat sunulmakta. 240 ay vade yapabiliyorsunuz ve bu vade  %1,24 faiz oranı ile hesaplanıyor. Özel ödemeli, ara ödemeli, azalan taksitli, artan taksitli,değişken taksitli gibi birçok seçeneğiniz bulunmakta. Kendinize en uygun ödeme planını seçip http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/mortgage/konut_kredisi_hesaplama.page#calcContent=UID1904b55 linkinden ev kredinizi rahatlıkla hesaplayabilirsiniz.

İş bankasında ev kredisi kampanyaları 120 ay vadeli olup %1,25 faiz oranı ile işlem görmektedir. Birçok kampanyası bulunan ev kredisinde sabit taksitli, ara ödemeli, eşit ana para ödemeli gibi birçok seçeneğiniz bulunmakta. Kendinize uygun seçeneği seçip ödeme planınızı oluşturmak için http://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/kredi-hesaplama/Sayfalar/kredi-hesaplama.aspx#Taksit_ihtiyac linkine başvurmanız yeterli.

Denizbankta sabit faiz seçeneğini seçebilir ve kredinizi  eşit taksitler şeklinde böldürebilirsiniz. Denizbankın belkide en güzel fırsatı 25 yıla kadar vade seçeneğinin bulunuyor olması.  Denizbank ev kredisi hesaplamak istiyorsanız http://www.denizbank.com/hesaplama-araclari/ linkinden yararlanabilirsiniz.

Evinizi satın alırken size maddi anlamda yanınızda yardımcı olarak arzu ettiğiniz banka ING bank ise sabit taksitli, 3 ayda bir ödemeli, sadece faiz ödemeli ve diğer mortgage seçeneklerinden birinden yararlanabilirsiniz.  ING bank ev kredisinde 120 ay vade imkanından da yararlanabilmektesiniz. http://www.ingbank.com.tr/tr/bilgi-destek/urun-ve-hizmet-ucretleri/#bddk474 linkinden istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Vakıflar Bankası ev konut kredisinde 250.000 TL ye kadar kredi kullanma imkanını size sunmakta. 120 ay vadeyi % 1,13 faiz oranı ile hesaplamanız gerekmektedir.  Kendinize uygun ödeme planı oluşturmak isterseniz eğer http://www.vakifbank.com.tr/Default.aspx?pageID=784 linkinden yararlanabilirsiniz.

Ev sahibi olmak için Ziraat bankasının yardımını istiyorsanız %1,16 faiz oranı ilie 120 aya varan vadelerle konut kredisi kullanabilirsiniz. Ziraat bankasından ev kredisi hesaplamasını yapmak isterseniz http://www.ziraat.com.tr/tr/diger/HesaplamaAraclari/Pages/KrediHesaplama.aspx linkinden faydalanabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası 120 ay vadeye % 1,16 faiz oranı ile size hizmet sunmakta. Türkiye Ekonomi Bankası ev kredi hesaplama ve başvuruda bulunmak için http://www.teb.com.tr/kredi-hesaplama/ linkine tıklayabilirsiniz.

Odea bank ev kredisi için http://www.odeabank.com.tr/tr-TR/Sayfalar/hesaplama-araclari.aspx linkinden faydalanabilirsiniz. 120 ay vadeye %1,19 faiz uygulanmaktadır.

Alternatif bank konut kredisinde 120 ay vadeye %1,24 faiz uygulanmakta olup http://www.abank.com.tr/tr-TR/bireysel/hesaplama-araclari linki sayesinde ödeme planı çıkartabilirsiniz.

tttt

Bir birikiminiz var ve bu birikimi konut almaktan yana kullanmak istiyorsanız yukarıdaki listeye göre kendi bütçenize en uygun bankayı seçip geri ödeme planı oluşturarak, ev kredisine başvuruda bulunabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle ev kredi hesaplama sisteminden ve bankalara ait ev kredisi hesaplama linklerinden bahsettik. Konu hakkında tarafımıza soru iletmek isterseniz aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.