Etiket arşivi: ev kredi faiz oranları

Ev Kredisi Hesaplama

Bu yazımızda sizlerle ev kredisi hesaplama ile ilgili bilgileri paylaşacağız.

Ev sahibi olmak çoğumuz için bir düşten öteye gidemezken artık bankaların konut kredileri sayesinde ev sahibi olma düşlerimiz gerçeğe dönüşmekte. Biraz birikimle bankaların uygun faiz oranları ile kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz.

Ev sahibi olmayanlar, aile bütçelerinin büyük bir kısmının ev kirasını gittiğini çok iyi bilirler. Bu durum yıllar geçtikçe daha da zor bir hal almaktadır. Kirayı vaktinde ödeme sıkıntı olsun o kadar parayı her seferinde bir çırpıda elinden çıkartmak maddi yönden olduğu kadar psikolojik yönden de insanı kötü etkilemektedir.

kkk

Bankaların kampanyalarını iyi takip ederseniz çok uygun koşullarla kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken biraz birikime sahip olmak ve size en uygun ödeme planı oluşturabilecek bankayı tercih etmek. Bütçenize en uygun faiz oranlarını ev kredisi hesaplama kısmından hesaplayabilirsiniz. Fakat uğraşmak istemezseniz biz sizin için tüm bankaların faiz, vade oranlarını size bir liste halinde sunacağız. Ayrıca ev kredisi hesaplama linklerini de sizin için paylaşacağız.

Vakıflar Bankası ev konut kredisinde 250.000 TL ye kadar kredi kullanma imkanını size sunmakta. 120 ay vadeyi % 1,13 faiz oranı ile hesaplamanız gerekmektedir.  Kendinize uygun ödeme planı oluşturmak isterseniz eğer http://www.vakifbank.com.tr/Default.aspx?pageID=784 linkinden yararlanabilirsiniz.

Ev sahibi olmak için Ziraat bankasının yardımını istiyorsanız %1,16 faiz oranı ilie 120 aya varan vadelerle konut kredisi kullanabilirsiniz. Ziraat bankasından ev kredisi hesaplamasını yapmak isterseniz http://www.ziraat.com.tr/tr/diger/HesaplamaAraclari/Pages/KrediHesaplama.aspx linkinden faydalanabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası 120 ay vadeye % 1,16 faiz oranı ile size hizmet sunmakta. TEB ev kredisi hesaplama ve başvuruda bulunmak için http://www.teb.com.tr/kredi-hesaplama/ linkine tıklayabilirsiniz.

Odea bank ev kredisi için http://www.odeabank.com.tr/tr-TR/Sayfalar/hesaplama-araclari.aspx linkinden faydalanabilirsiniz. 120 ay vadeye %1,19 faiz uygulanmaktadır.

Alternatif bank konut kredisinde 120 ay vadeye %1,24 faiz uygulanmakta olup http://www.abank.com.tr/tr-TR/bireysel/hesaplama-araclari linki sayesinde ödeme planı çıkartabilirsiniz.

Akbank, konut kredisini birçok kampanya yaparak sizin her türlü bütçenize uyum sağlayacak şekilde tasarladı. Sabit faizli, indirimli,Peşinatsız konut kredisinin yanısıra masrafsız konut kredisi,ara ödemeli, dönemsel ödemeli konut kredisi gibi birçok çeşidi bulunmaktadır. Ev kredisi hesaplama işlemini akbank tarafından yapılmasını isterseniz http://www.akbank.com/konut-kredisi linkinden yararlanabilirsiniz.

Yapı kredi konut kredisinde 120 ay vadeye  %1,13 faiz oranı ile işlem uygulanırken ev kredisi hesaplama işlemi için http://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama.aspx linkine tıklamanız yeterli.

Garanti bankasında da sizin ev sahibi olabilmeniz için birçok fırsat sunulmakta. 240 ay vade yapabiliyorsunuz ve bu vade  %1,24 faiz oranı ile hesaplanıyor. Özel ödemeli, ara ödemeli, azalan taksitli, artan taksitli,değişken taksitli gibi birçok seçeneğiniz bulunmakta. Kendinize en uygun ödeme planını seçip http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/mortgage/konut_kredisi_hesaplama.page#calcContent=UID1904b55 linkinden oluşturabilirsiniz.

İş bankasında ev kredisi kampanyaları 120 ay vadeli olup %1,25 faiz oranı ile işlem görmektedir. Birçok kampanyası bulunan ev kredisinde sabit taksitli, ara ödemeli, eşit ana para ödemeli gibi birçok seçeneğiniz bulunmakta. Kendinize uygun seçeneği seçip ödeme planınızı oluşturmak için http://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/kredi-hesaplama/Sayfalar/kredi-hesaplama.aspx#Taksit_ihtiyac linkine başvurmanız yeterli.

Denizbankta sabit faiz seçeneğini seçebilir ve kredinizi  eşit taksitler şeklinde böldürebilirsiniz. Denizbankın belkide en güzel fırsatı 25 yıla kadar vade seçeneğinin bulunuyor olması.  Denizbank ev kredisi hesaplamak istiyorsanız http://www.denizbank.com/hesaplama-araclari/ linkinden yararlanabilirsiniz.

Evinizi satın alırken size maddi anlamda yanınızda yardımcı olarak arzu ettiğiniz banka ING bank ise sabit taksitli, 3 ayda bir ödemeli, sadece faiz ödemeli ve diğer mortgage seçeneklerinden birinden yararlanabilirsiniz.  ING bank ev kredisinde 120 ay vade imkanından da yararlanabilmektesiniz. http://www.ingbank.com.tr/tr/bilgi-destek/urun-ve-hizmet-ucretleri/#bddk474 linkinden istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

kk

Gördüğünüz gibi birçok banka siz ev sahibi olurken sizin bütçenizi sarsmadan size yardımcı olmak için bir çok imkan sunmakta. Bankaların birçoğu satın alacağınız evin % 75 ini karşılamakta. Buda biriktirmiş olduğunuz bir kısım paranızın olması anlamına gelir. Paranızı iyi değerlendirerek size en uygun banka teklifini seçmelisiniz. Böylece kira yerine banka taksitlerinizi ödeyerek hayal ettiğiniz eve sahip olabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle ev kredisi hesaplama hakkında bilgilerimizi paylaştık.bankaların ev kredisi vade ve faiz oranlarını listeledik. İstediğiniz bankaya ait ev kredisi hesaplama linklerini bu yazımıza ekledik. Konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından sorularınızı bize iletebilirsiniz.