Etiket arşivi: ev hanımlarına kredi kartı

Ev hanımlarına kredi kartı verilmesi, koşulları ve başvurular hakkındaki yazılar. Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar.

İş Bankası Ev Hanımlarına Kredi Kartı

İş Bankası, Türkiye’nin ilk yerli bankasıdır ve şu anda da en büyük bankası konumundadır. Ev hanımlarına kredi kartı veriyorlar mı, yazımızda bunu inceleyeceğiz. Kuruluşunda devletin de destek verdiği İş Bankası, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından da yakından takip edilmiştir.

İş bankası logo

Dolayısıyla Türkiye’deki ev hanımlarını (ev kadınlarını) da en çok onların düşünmesini beklemek, anormal kaçmayacaktır. “Türkiye’nin bankası” sloganı ile iş yapan bir kuruma da bu yakışacaktır.

İş Bankası ev hanımlarına kredi kartı veriyor mu?

İş bankası ev hanımlarının da kredi kartına ihtiyacı olduğunu düşünerek, bu konuda başlangıç için az limitli bir kart veriyor. Daha sonra ödeme performansı, ödeme gücü ve kart sahibine duyulan güvene göre kart limiti artırılabiliyor. Bu durumda, kart sahiplerinin bu durumlara (zamanında ödeme, güven verme) dikkat etmeleri gerekmektedir.

İş Bankası ev hanımlarına kredi kartı

İş Bankası ev hanımlarına kredi kartı çeşitleri

Ev hanımlarına verilen kredi kartının limiti ne kadar oluyor?

Ne kadarlık bir kredi kartı limiti belirleniyor, bu da merak edilen sorulardan bir tanesi. İş Bankası ilk olarak 400 lira limitli bir kredi kartı verebiliyor. Gelir göstermeniz durumunda limiti daha da artırabiliyorlar. Ödemeleri de gününde yapmaya dikkat ediniz!

Kredi kartı için kefil gerekiyor mu?

Normalde kefilsiz veriyor kredi kartını fakat bazı durumlarda kefil istenebiliyor.

Ev hanımı olarak kredi kartı almak için nasıl bir başvuru yapmam gerekiyor?

Sadece TC kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız ile internetten başvuruda bulunabiliyorsunuz. İş Bankası ev hanımlarına kredi kartı SMS ile başvuru da yapılabiliyor fakat sadece kredi alımları için geçerli bir  numara mevcuttur.

SMS ile başvuru için hangi numaraya nasıl bir mesaj atmalısınız?

4402 numarasına, şu şekilde bir mesaj atmalısınız:

“NAKIT TCKİMLİKNO KREDİTUTARI AYLIK GELİR”

Ev hanımlarına kredi kartı verme konusunda olumlu bir banka olarak “İş Bankası”nı da yazabiliriz. Fakat şubeden şubeye, bankacıdan bankacıya da tutum değişebilir. Yönetmeliği tam olarak bilmeyen bankacılar sizlere, yanlış bilgi verebilir. Çok fazla zorlamadan, diğer İş Bankası şubelerine başvurmanızı öneririz.

Sonuç olarak, İş Bankası ev hanımlarına kredi kartı veriyor mu sorusuna cevap aradık, sizler de bu konudaki yorumlarınızı bize aktarabilirsiniz.

Finansbank Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Finansbank ev hanımlarına kredi kartı verme konusunda en pozitif bankalardan birisi olarak duyuluyor ve biliniyordu.

Öyle ki ev hanımlarına en kolay kredi kartı veren banka ünvanını da eline geçirmiş bulunuyordu. (Biz de bu özelliklerinin doğruluğunu kanıtlar nitelikte cevaplar aldık, Finansbank’tan.)

Biz de bu ön bilgiler ile bu bankanın (CardFinans olarak da biliniyor. Banka kartı ve kredi kartı işlemlerini bu isim ile gerçekleştiriyorlar) şubelerinden bir tanesine giderek, ev hanımlarına kredi kartı verme konusundaki tavırlarını incelemek istedik.

Finansbank ev hanımlarına kredi kartı

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar, sitemizde detaylı olarak incelenecek şeklindeki duyurumuzu daha önce de yapmıştık.

Yeni açılan bir Finansbank şubesine gittik. İçeriye girdik ve güleryüzlü bir güvenlik görevlisi karşıladı bizi.

– Buyrun nasıl yardımcı olabilirim?
Ev hanımlarına kredi kartı ya da kredi başvurusu yapılabilir mi?
– Dilerseniz kartlar ve krediler ile ilgilenen arkadaşlarımız sizlere yardımcı olsun. Dedikten sonra bizi yetkililere yönlendirdi.

Süslü püslü bir bankacı vardı, ona gitmektense daha sade giyimli duran bir bankacıya gitmeyi uygun gördüm ve ona doğru yöneldim.

Ancak süslü bankacı, arkamdan seslenerek “O arkadaşların işleri var, dilerseniz ben yardımcı olmaya çalışayım” dedi.

Ben ev hanımlarının kredi kartı başvurusu yapma durumunu soracakken, yanlışlıkla aramızda şöyle bir diyalog yaşandı:

Ev hanımlarının kredi alması mümkün mü acaba?
– Hayır. Maalesef.
– Hiçbir şansları yok mu peki?
– Hayır, maalesef.

Tam hayal kırıklığın uğramışken “Peki kredi kartı almaları da mı mümkün değil?” diye sorarak, asıl konuya gelebildim.

Finansbank ev hanımlarına kredi kartı veriyor mu?

Tam bu anda, yandaki diğer çalışanlar cevap verdiler. Finansbank olarak ev hanımlarına kredi kartı verebiliyoruz, dediler.

Card finans go kredi kartı

Herhangi bir kefil de istenmediğini eklediler. Bunun için yapması gerekenin sadece kredi kartı başvurusu olduğunu dile getirdiler. Kefilsiz olması da şartlar konusunda elinizi rahatlatıyor.

Kefilsiz kredi kartı olması ve herhangi bir gelir belgesi istenmemesi de ekstra bir avantaj olarak önümüze çıkıyor. Böylece çalışmayan ev hanımları da Finansbank’tan kredi kartı başvurusu yapabiliyorlar.

Başka bankalardan da kredi kartına sahip olan bayanların kart çıkarma ihtimali daha da kolaylaşıyor.

CardFinans’ın ev hanımlarına verdiği kredi kartının limiti ne kadar?

Başlangıç için ev hanımlarına 1000 liralık kredi kartı veriliyor. Bu da birçok ev hanımı için yeterli bir miktar diye düşünüyoruz.

Peki ev hanımlarının kredi kartlarının limitini yükseltmeleri mümkün mü?

Finansbank kredi kartı

Kredi kartı limitini yükseltmek için ise ekstra bir gelirleri varsa, bunu bildirmeleri ve belgelemeleri isteniyor. Böylece 1000 lira limitli kredi kartlarının limitlerini daha da artırabiliyorlar. Düzenli ödemeler ile daha kolay limit artırımına da gidilebiliyor.

Finansbank’ın bireysel kredi kartlarının özel isimlerini şöyle sıralayabiliriz:

 • CardFinans
 • Ortak Markalı Kartlar
 • ClubFinans (Geliri yüksek olan müşterileri özel şoförler, havaalanı karşılama gibi ayrıcalıklı hizmetlerin sunulduğu kart)
 • ClubFinans Doctors (Doktorlar için ayrıcalıklı hizmetlerin olduğu kart)
 • Hemşire Kart (Hemşireler için)
 • CardFinans GO (Genelde üniversite öğrencileri için sunulan kredi kartı)
 • Fix Card

Ev hanımları, özel kartların dışındaki kredi kartları için başvuru yapabilmektedir.

Eğer eşinizin üzerine kayıtlı bir kredi kartınız varsa Finansbank’tan, bu karta bağlı ek kart başvurusu da yapabiliyorsunuz

Cardfinans internetten kredi kartı başvurusu için hangi bilgileri istemektedir?

İsim, soyisim, cep telefonu numarası, e-posta adresi, TC kimlik numarası (varsa diğer telefonu) ve başvurulmak istenen kart çeşidi seçilerek kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi kartı başvurumu sonucunu nasıl sorgularım?

Kredi kartı başvuru sürecinizi ve sonuçlarınızı, ya bankanın internet sitesinden ya da telefon (0850 220 0 900) ile arayarak sorgulayabiliyorsunuz.

Sonuç olarak;

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar arasında, kefil istemeyen bankalar arasında. Ev hanımlarına en kolay kredi kartını veren banka şimdilik Finansbank olarak görülüyor.

Finansbank, ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar arasından, en önde giden banka olarak görünüyor. Bankanın, kefilsiz kredi kartı vermesinden dolayı, sadece ev hanımları için değil çalışmayan ya da işsiz olan kişilere de kredi kartı alma fırsatı doğmaktadır.

Bu konu ile bağlantılı olarak, ev hanımlarına kredi kartı başlıklı yazımızı okuyarak, bankaların genel tutumunu da inceleyebilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Ev hanımlarına kredi kartı, ev hanımlarının finansal olarak yaşadığı problemlerin başında gelmektedir. Bu konu ile ilgili olarak çeşitli bankalar ile görüşmelerimizi ve tecrübelerimizi sizlere aktarmaya çalışacağız.

Ev hanımlarına kredi kartı

Farklı bankaların farklı politikaları, ev hanımlarına kredi kartı konusunda da uygulanmaktadır. Durumu iyi olan aileler için kredi kartı problem olmaktan çıkmaktadır çünkü ya eşleri sayesinde ek kart çıkartılmaktadır ya da yine eşleri sayesinde kredi kartı çıkartılmaktadır.

Ancak biz ev hanımları derken, sadece bir kesim ev hanımını değil genel olarak bayanların tüm hepsini kapsayan araştırmalar ile daha kapsamlı bilgi vermeyi hedeflemekteyiz. Dolayısıyla bu konuda yaptığımız araştırmaları ve tecrübeleri sizlere aktaracağız.

Bunları yaparken de bankaların kredi kartı politikaları, kredi kartı verenlerin koşullarını, verilen kredi kartlarının limitleri, hangi bankalar ev hanımlarına kredi veriyor, ev hanımlarına kredi kartı başvurusu, gibi konulara açıklık getirmek istiyoruz.

Buradaki yazımızdan, diğer sayfalara geçiş yaparak özel olarak bankaları ve kredi kartı politikalarını da tek tek inceleyebilirsiniz.

Peki durumu iyi olmayan ev hanımları kredi kartı alma konusunda ne yapmalıdır?

Bu soruyu ilk olarak şu şekilde cevaplayabiliriz: Ev hanımlarına kredi kartı verilmesi için ilk koşul, eşlerinin kendilerine kefil olmasıdır. Dolayısıyla ev hanımlarının ilk yapması gereken, eşlerini kendilerine kefil olmak için ikna etmeleridir.

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar ve koşulları nelerdir?

Ev hanımlarına kredi kartı veriliyor mu?

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar deyince ilk olarak aklımıza; HSBC, Garanti Bankası (Bonus Kart), Akbank, İş Bankası (Maksimum Kart), Deniz Bank, Finansbank (CardFinans) ve Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) gelmektedir. Bu bankalar diğer bankalara nazaran daha ılımlı koşullarla kredi kartı imkanı sunarak, kredi kartı başvurusu konusunda avantajlılar. Bu bankaların kredi kartı başvuru koşulları nelerdir, bu konularda da araştırma sonuçlarımızı paylaşacağız.

Bu bankaların da her birinin, ev hanımlarına kredi kartı konusundaki tavırlarını bu siteden paylaşacağız. Yazımızı da tüm bankaların koşullarını yazdıkça, buraya ekleme yaparak sizlere daha iyi yardımcı olacağız.

Yazımızda ve gelecek yazılarımızda genel olarak şu konuları bulabileceksiniz…

 • Bankaların kredi kartı politikaları
 • Kredi kartı veren bankaların koşulları
 • Verilen kredi kartlarının limitleri
 • Hangi bankalar ev hanımlarına kredi veriyor?
 • Ev hanımlarına kredi kartı başvurusu

Koşulsuz şartsız kredi kartı veren bankaların birinden bahsetmemiz gerekirse eğer, Finansbank’ı örnek gösterebiliriz. CardFinans, koşulsuz şartsız 1000 lira limitli ev hanımlarına kredi kartı imkanı sağlanmaktadır.

Bu maddeler ile ev hanımlarına kredi kartı konusunu detaylı olarak inceleme fırsatı bulmuş olacaksınız.

Sizler de yorumlarınızı ve tecrübelerinizi aşağıdaki yorum bölümlerinden bizlere gönderebilirsiniz.

Bir diğer yazımız olan, ev hanımlarına kefilsiz kredi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımlarına kredi verilmesi konusunda bir çok sıkıntı yaşanmaktadır. Biz de bu konuda yaşanan sorunlara çözüm bulmak için www.evhanimlarinakredi.com sitemizi açmış bulunmaktayız.

Ev hanımlarına kredi

Ev hanımlarının bir çok fedakarlık yapmalarına, evlerinin tüm işlerini neredeyse tek başlarına yapmalarına rağmen, işsiz statüsünde (Dolayısıyla gelir belgeleri ya da sigortaları bulunmamaktadır.) görülmelerinden dolayı bankalardan kredi alma konusunda sıkıntı yaşayabiliyorlar.

Bu konudaki sıkıntıların çözümleri konusunda, siz ev hanımlarına daha da genel olarak tüm bayanlara kredi konusunda birçok yazı ile karşınızda olacağız.

Aşağıdaki şu soruyu tüm detayları ile analiz etmek istiyoruz.

Ev  hanımlarına kredi, kredi almak isteyen bayanların en çok sorun yaşadığı alan. Ev hanımlarına kredi almayı kolaylaştıran etkenler nelerdir? Hangi bankalar ev hanımlarına daha kolay kredi verir? Kefilsiz kredi almaları mümkün müdür? İş kurmak için nerelerden destek bulabilirler?”

Ev hanımlarına kredi kartı da bir diğer sorun yaşabilecek alan olarak karşımızda durmaktadır. Yine bankalar bu konuda da herhangi bir gelir teminatında bulunmayan bayanlara kredi kartı vermiyor. Ya kendileri Dolayısıyla bu konuda genel çözüm olarak, eşlerinin kartlarına ek kart çıkartma kullanılıyor.

İş kurmak isteyen ev hanımlarına kredi sağlanması hakkında da detaylı analizlerimizi sitemizde bulabileceksiniz. Farklı yetenekleri olan ve bu yeteneklerini gelire dönüştürmek isteyen bayanların da krediye ya da devlet desteğine ihtiyaç duyduklarını görmekteyiz.

Ev hanımlarına kredi için

Ev hanımlarına kredi desteği sağlanıyor mu? Sorusu da işlerini kurmak isteyen girişimci ev hanımları (girişimciler her zaman desteklenmeli) tarafından merak edilen konulardan biri. Kredi desteği sağlanmasında hem devlet desteği hem de özel kuruluş ve kişilerin yardımı dokunabilmektedir. Ev hanımlarına melek yatırımcılık konusunda da bilgiler verilecektir.

 • Ev hanımlarına devlet desteği var mı?
 • Ev hanımlarına verilen hibeler ve hibe krediler nelerdir
 • Karşılıksız verilen krediler nelerdir?

Devletin bu konuda bir çok çalışması bulunmaktadır ve bu desteklerin bir çoğuna bazen yeterli talep olmamaktadır. Yani bazı durumlarda bunlara başvuran kadınların sayısı yetersiz olmaktadır. Bunlardan da haberdar etmek istiyoruz sizleri…

Ev hanımlarına verilen kredi ve ev hanımlarına verilen kredi şartları nelerdir? Tarzındaki sorular ile ev hanımlarına verilen kredileri incelemek istiyoruz.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar; bazı bankalar ise kefilsiz kredi verme konusunda daha ılımlı bir tavır sergilemektedirler. Bu bankalar hangileri, ev hanımlarına kolay kredi veren bankalar hangileridir, ya da daha az belge ve teminat isteyen bankalar hangileridir? Bu konularda da yazılarımızı ve bankalar ile ilgili görüşlerimizi sizlere sunacağız.

Özet olarak sitemizde işleyeceğimiz ana konu “ev hanımlarına kredi verilir mi” sorusu olacaktır. Buradan yola çıkarak, ev hanımlarına kredi veren bankalar, ev hanımlarına devlet destekleri, özel kişiler ve özel kurumlarına kredi sağlaması konuları işlenecektir.

Sitemizin yer vereceği konuları tekrardan madde madde olarak sunacak olursak eğer:

Özellikle “ev hanımlarına dair finansal” olarak her türlü konuyu paylaşacağımızı belirtmek isteriz.

Saygılarımızı sunarız, sitemizi sürekli güncellemeye çalışacağımız için ev hanımlarına kredi konusuyla ilgilenen herkesin takipte kalmasını öneririz…

Teşekkürler…