Etiket arşivi: ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar hangileri? Kredi kartları için koşulları neler? Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar ne gibi şartlar istiyor?

Finansbank Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Finansbank ev hanımlarına kredi kartı verme konusunda en pozitif bankalardan birisi olarak duyuluyor ve biliniyordu.

Öyle ki ev hanımlarına en kolay kredi kartı veren banka ünvanını da eline geçirmiş bulunuyordu. (Biz de bu özelliklerinin doğruluğunu kanıtlar nitelikte cevaplar aldık, Finansbank’tan.)

Biz de bu ön bilgiler ile bu bankanın (CardFinans olarak da biliniyor. Banka kartı ve kredi kartı işlemlerini bu isim ile gerçekleştiriyorlar) şubelerinden bir tanesine giderek, ev hanımlarına kredi kartı verme konusundaki tavırlarını incelemek istedik.

Finansbank ev hanımlarına kredi kartı

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar, sitemizde detaylı olarak incelenecek şeklindeki duyurumuzu daha önce de yapmıştık.

Yeni açılan bir Finansbank şubesine gittik. İçeriye girdik ve güleryüzlü bir güvenlik görevlisi karşıladı bizi.

– Buyrun nasıl yardımcı olabilirim?
Ev hanımlarına kredi kartı ya da kredi başvurusu yapılabilir mi?
– Dilerseniz kartlar ve krediler ile ilgilenen arkadaşlarımız sizlere yardımcı olsun. Dedikten sonra bizi yetkililere yönlendirdi.

Süslü püslü bir bankacı vardı, ona gitmektense daha sade giyimli duran bir bankacıya gitmeyi uygun gördüm ve ona doğru yöneldim.

Ancak süslü bankacı, arkamdan seslenerek “O arkadaşların işleri var, dilerseniz ben yardımcı olmaya çalışayım” dedi.

Ben ev hanımlarının kredi kartı başvurusu yapma durumunu soracakken, yanlışlıkla aramızda şöyle bir diyalog yaşandı:

Ev hanımlarının kredi alması mümkün mü acaba?
– Hayır. Maalesef.
– Hiçbir şansları yok mu peki?
– Hayır, maalesef.

Tam hayal kırıklığın uğramışken “Peki kredi kartı almaları da mı mümkün değil?” diye sorarak, asıl konuya gelebildim.

Finansbank ev hanımlarına kredi kartı veriyor mu?

Tam bu anda, yandaki diğer çalışanlar cevap verdiler. Finansbank olarak ev hanımlarına kredi kartı verebiliyoruz, dediler.

Card finans go kredi kartı

Herhangi bir kefil de istenmediğini eklediler. Bunun için yapması gerekenin sadece kredi kartı başvurusu olduğunu dile getirdiler. Kefilsiz olması da şartlar konusunda elinizi rahatlatıyor.

Kefilsiz kredi kartı olması ve herhangi bir gelir belgesi istenmemesi de ekstra bir avantaj olarak önümüze çıkıyor. Böylece çalışmayan ev hanımları da Finansbank’tan kredi kartı başvurusu yapabiliyorlar.

Başka bankalardan da kredi kartına sahip olan bayanların kart çıkarma ihtimali daha da kolaylaşıyor.

CardFinans’ın ev hanımlarına verdiği kredi kartının limiti ne kadar?

Başlangıç için ev hanımlarına 1000 liralık kredi kartı veriliyor. Bu da birçok ev hanımı için yeterli bir miktar diye düşünüyoruz.

Peki ev hanımlarının kredi kartlarının limitini yükseltmeleri mümkün mü?

Finansbank kredi kartı

Kredi kartı limitini yükseltmek için ise ekstra bir gelirleri varsa, bunu bildirmeleri ve belgelemeleri isteniyor. Böylece 1000 lira limitli kredi kartlarının limitlerini daha da artırabiliyorlar. Düzenli ödemeler ile daha kolay limit artırımına da gidilebiliyor.

Finansbank’ın bireysel kredi kartlarının özel isimlerini şöyle sıralayabiliriz:

 • CardFinans
 • Ortak Markalı Kartlar
 • ClubFinans (Geliri yüksek olan müşterileri özel şoförler, havaalanı karşılama gibi ayrıcalıklı hizmetlerin sunulduğu kart)
 • ClubFinans Doctors (Doktorlar için ayrıcalıklı hizmetlerin olduğu kart)
 • Hemşire Kart (Hemşireler için)
 • CardFinans GO (Genelde üniversite öğrencileri için sunulan kredi kartı)
 • Fix Card

Ev hanımları, özel kartların dışındaki kredi kartları için başvuru yapabilmektedir.

Eğer eşinizin üzerine kayıtlı bir kredi kartınız varsa Finansbank’tan, bu karta bağlı ek kart başvurusu da yapabiliyorsunuz

Cardfinans internetten kredi kartı başvurusu için hangi bilgileri istemektedir?

İsim, soyisim, cep telefonu numarası, e-posta adresi, TC kimlik numarası (varsa diğer telefonu) ve başvurulmak istenen kart çeşidi seçilerek kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi kartı başvurumu sonucunu nasıl sorgularım?

Kredi kartı başvuru sürecinizi ve sonuçlarınızı, ya bankanın internet sitesinden ya da telefon (0850 220 0 900) ile arayarak sorgulayabiliyorsunuz.

Sonuç olarak;

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar arasında, kefil istemeyen bankalar arasında. Ev hanımlarına en kolay kredi kartını veren banka şimdilik Finansbank olarak görülüyor.

Finansbank, ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar arasından, en önde giden banka olarak görünüyor. Bankanın, kefilsiz kredi kartı vermesinden dolayı, sadece ev hanımları için değil çalışmayan ya da işsiz olan kişilere de kredi kartı alma fırsatı doğmaktadır.

Bu konu ile bağlantılı olarak, ev hanımlarına kredi kartı başlıklı yazımızı okuyarak, bankaların genel tutumunu da inceleyebilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Ev hanımlarına kredi kartı, ev hanımlarının finansal olarak yaşadığı problemlerin başında gelmektedir. Bu konu ile ilgili olarak çeşitli bankalar ile görüşmelerimizi ve tecrübelerimizi sizlere aktarmaya çalışacağız.

Ev hanımlarına kredi kartı

Farklı bankaların farklı politikaları, ev hanımlarına kredi kartı konusunda da uygulanmaktadır. Durumu iyi olan aileler için kredi kartı problem olmaktan çıkmaktadır çünkü ya eşleri sayesinde ek kart çıkartılmaktadır ya da yine eşleri sayesinde kredi kartı çıkartılmaktadır.

Ancak biz ev hanımları derken, sadece bir kesim ev hanımını değil genel olarak bayanların tüm hepsini kapsayan araştırmalar ile daha kapsamlı bilgi vermeyi hedeflemekteyiz. Dolayısıyla bu konuda yaptığımız araştırmaları ve tecrübeleri sizlere aktaracağız.

Bunları yaparken de bankaların kredi kartı politikaları, kredi kartı verenlerin koşullarını, verilen kredi kartlarının limitleri, hangi bankalar ev hanımlarına kredi veriyor, ev hanımlarına kredi kartı başvurusu, gibi konulara açıklık getirmek istiyoruz.

Buradaki yazımızdan, diğer sayfalara geçiş yaparak özel olarak bankaları ve kredi kartı politikalarını da tek tek inceleyebilirsiniz.

Peki durumu iyi olmayan ev hanımları kredi kartı alma konusunda ne yapmalıdır?

Bu soruyu ilk olarak şu şekilde cevaplayabiliriz: Ev hanımlarına kredi kartı verilmesi için ilk koşul, eşlerinin kendilerine kefil olmasıdır. Dolayısıyla ev hanımlarının ilk yapması gereken, eşlerini kendilerine kefil olmak için ikna etmeleridir.

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar ve koşulları nelerdir?

Ev hanımlarına kredi kartı veriliyor mu?

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar deyince ilk olarak aklımıza; HSBC, Garanti Bankası (Bonus Kart), Akbank, İş Bankası (Maksimum Kart), Deniz Bank, Finansbank (CardFinans) ve Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) gelmektedir. Bu bankalar diğer bankalara nazaran daha ılımlı koşullarla kredi kartı imkanı sunarak, kredi kartı başvurusu konusunda avantajlılar. Bu bankaların kredi kartı başvuru koşulları nelerdir, bu konularda da araştırma sonuçlarımızı paylaşacağız.

Bu bankaların da her birinin, ev hanımlarına kredi kartı konusundaki tavırlarını bu siteden paylaşacağız. Yazımızı da tüm bankaların koşullarını yazdıkça, buraya ekleme yaparak sizlere daha iyi yardımcı olacağız.

Yazımızda ve gelecek yazılarımızda genel olarak şu konuları bulabileceksiniz…

 • Bankaların kredi kartı politikaları
 • Kredi kartı veren bankaların koşulları
 • Verilen kredi kartlarının limitleri
 • Hangi bankalar ev hanımlarına kredi veriyor?
 • Ev hanımlarına kredi kartı başvurusu

Koşulsuz şartsız kredi kartı veren bankaların birinden bahsetmemiz gerekirse eğer, Finansbank’ı örnek gösterebiliriz. CardFinans, koşulsuz şartsız 1000 lira limitli ev hanımlarına kredi kartı imkanı sağlanmaktadır.

Bu maddeler ile ev hanımlarına kredi kartı konusunu detaylı olarak inceleme fırsatı bulmuş olacaksınız.

Sizler de yorumlarınızı ve tecrübelerinizi aşağıdaki yorum bölümlerinden bizlere gönderebilirsiniz.

Bir diğer yazımız olan, ev hanımlarına kefilsiz kredi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.