Etiket arşivi: ev hanımlarına kredi desteği

Ev hanımlarına kredi desteği veriliyor mu? Ev hanımlarına sağlanan kredi destekleri nelerdir? Kredi desteğinin koşulları ve geri ödemesi kaç aylık olarak yapılıyor?

Ev Hanımlarına Yeni İş ve Kredi

Ev hanımlarına yeni iş ve ev hanımlarına kredi hakkında bilgiler sunmak istiyoruz..

Hayatın müşterek olduğu konusu her zaman dile getirilirken, bu konunun uygulama haline gelmesi ise son yıllarda çok daha sık rastlanır hale gelmiştir.

Ev hanımlarına yeni iş

Ev hanımlarına yeni iş aşamasında yardım edenler…

Hayat şartlarının getirdiği ağır yükleri, tek maaş giren evlerdeki ebeveynlerin karşılaması son derece güç duruma gelirken, ev hanımlarının her konuda olduğu gibi, geçim konusunda da cefakâr yaklaşımlarını görmekteyiz.

Devletin bu konuda yaptığı çalışmalar içinde yer alan meslek edindirme kursları ve kadınların iş dünyasına katılması teşviki çalışmaları içinde, onlara devlet destekli kredi verilmesi de gündeme gelmiştir. Devlet Hazinesi’nin bu tip bir konuda çalışma içinde olması, birçok özel bankayı da harekete geçirmiş ve ev hanımların kredi verilmesi konusu bütün finans çevrelerinde işlenen bir konu olmuştur. El yeteneği oldukça fazla olan ev hanımlarının, pek çok işte marifetli olmalarının yanı sıra, azimli ve çalışkan olmaları da onların iş hayatında başarıya ulaşmalarında en önemli etken olmaktadır.

İş hayatına atılmayı düşünen bayanlar, daha çok iyi bildikleri konularda iş yapmayı denemektedirler. İşe küçük bir dükkân açarak başlayan ev hanımları, ilk başta ortaklık gibi destekli bir sistemi tercih ederken, zamanla işi büyütme ve yaygınlaştırma şansı bulabilmektedirler.

Tabii burada esas mesele sermaye olduğu için kredi konusunda atılan adımlar, ev hanımlarını fazlası ile cesaretlendirmiş ve onları, daha girişimci, daha atılımcı ve daha cesaretli hale getirmiştir.

En basiti, eğer biraz terzilik mesleği ile ilgili kurs görmüşler ise, çok kolay bir gelinlik tasarımcısı ve üreticisi olabilirler. Biraz saten kumaş, biraz tül ve birkaç aksesuar malzemesi ile sipariş üzerine gelinlik tasarımı, aslında son derece karlı bir iş olabilir.

Ev hanımlarına yeni iş desteği

Dükkanını tutmaya çalışan bir kadın.

Bu örnekler kolayca çoğaltılabilirken, aslında işin özü tamamen sermayeye dayandığı için, ev hanımlarına kredi uygulaması, toplumun büyük bir kesimini harekete geçirecek ve insanları iş yapma konusunda cesaretlendirecektir. Bu şekilde bir yaklaşım sergileyen toplumların ise üretim konusundaki cesaretli adımları, ülkeye reel sektör katkısı ve istihdama yönelik çok önemli yararları dokunacaktır. Ev hanımlarını kredi destekli olarak iş hayatının içine çekme çabaları, aile gelirine de önemli katkı yapacağı için, toplumun refah seviyesi de buna bağlı olarak, olumlu yönde artacak ve bu işten herkes karlı çıkacaktır.

Bankaların sunduğu kredi imkanları değerlendirmeye alınmadan önce, bu konuda devlet desteğinin hangi boyutta olduğunu iyi araştırmak gerekir. Her açıdan devlet desteği daha avantajlı durumlar içereceği için, devletten olumsuz yanıt alan ev hanımları diğer alternatiflere yönelmelidirler.

Kredi demek, parayı geri ödemeyi de gerektirdiği için, işe atılacak olan ev hanımlarının, giriştikleri konuda tecrübeli ve bilgili olmaları gereklidir.

Aksi takdirde iflas riski de olabileceği için, bu işlere girilmeden önce çok detaylı araştırmalar, maliyet hesapları ve ayrıntılı bir alt yapı çalışmasının mutlaka yapılması gerekir. Eğer istenen şartların oluştuğu görülürse, bu işe atılmalı ve işi büyütme çalışmaları yapılmalıdır.

Ev hanımlarına iş değerlendirmesi

Ev hanımlarına iş değerlendirmesi, yeni işin getirisi ve götürüsü…

Toplumun kadına verdiği değer, onların her alanda aktif olup olmamaları ile ölçülebilir. Ev hanımlarına kredi (ev hanımlarına yeni iş kurmaları için) konusunda sağlanan kolaylıklar ise bu konuda atılmış çok önemli bir adımdır. Ev hanımlarının bu tarz işlere girebilmeleri için, en başta eşlerinin onlara hem moral hem de destek vermeleri zaruridir.

Aile bütçesine ve toplum ekonomisine sağlayacağı katkılar düşünüldüğü zaman, ev hanımlarının üretim ve ticaret hayatına atılmaları, genç kızların da önünü açacak bir fırsat olacaktır. Bütün bunlar incelendiği zaman, ev hanımlarına verilecek olan kredilerin, topluma çok önemli bir katkı sağlayacağını gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.

Ev hanımlarına yeni iş ve kredi konusu ile ilgili olarak söyleyebileceklerimiz şimdilik bunlar, eğer aklınıza takılan bir soru olursa lütfen bize aşağıdan yazınız…

Kredi desteği hakkında daha detaylı bilgi için ev hanımlarına kredi desteği konumuzu da inceleyebilirsiniz…

Ev Hanımlarına Kredi Desteği

Ev hanımlarına kredi desteği sağlanması konusunda hem devlet, hem bankalar hem de özel kuruluşlar çeşitli şekilde çalışmalar yapmaktadır.

Ev hanımlarına kredi desteği

Devlet kredi desteği; genelde düşük faizli ve uzun zamana yayılmış vade seçenekleri ile en makul kredi desteğidir. Ev hanımlarına sağladığı kredi desteği bazen kredi şeklinde de değil, direkt olarak hibe şeklinde de verilebiliyor. Yani geri ödemesiz. Ancak bunlara hak kazanabilmeniz için bir planınız, bir projeniz, bir fikriniz olması gerekmektedir.

Ev hanımlarına kredi desteği vermek

Devlet ve özel sektörün sağladığı kredi desteği ile ev hanımları kendi küçük çaplı şirketlerini ile iş kurmak için kredi alabiliyorlar.

Ev hanımlarına kredi desteği sağlayan bankalar da bulunmaktadır. Kefilsiz kredi desteği veren bankaları araştırabilirsiniz. Bu konuda Finans Bank, daha esnek başvuru ve şart olanakları sunmaktadır.

Ev hanımlarına kredi desteği sağlayan kuruluşlar hangileridir?

Bu konuda devletin çeşitli bakanlıkları, çeşitli seçenekler sunmaktadır. Bunların başında, aile ve ev hanımlarını en çok önemseyen bakanlıklardan biri olan,  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı gelmektedir. Kredi desteği konusunda ev hanımlarına yardımcı olabileceklerine ve onlara yol haritası çizebileceklerine inanmaktayız.

Fatma Şahin’in bakanlık yaptığı dönemde, ev hanımlarına hem maddi hem de manevi anlamda bir çok olumlu yenilik yapıldı. Yeni bakanın da bu konuda, eski bakandan geri kalmayacağını düşünmekteyiz. Bu yüzden devletin sağladığı kredileri, ev hanımlarının iyi takip etmesini tavsiye ediyoruz.

Ev hanımlarına kredi desteği sağlayan kurumlardan birkaçını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Ekonomi Bakanlığı
  • Sanayi Bakanlığı
  • KOSGEB
  • Kalkınma ajansları
  • Melek yatırımcılar
  • Özel kuruluşlar

Ev hanımlarına sağlanabilecek olan kredi destekleri konusunu, daha detaylı olarak sonraki günlerde inceleyeceğiz.