Etiket arşivi: ev hanımlarına kredi

Ev hanımlarına kredi konusunda yazılmış ve detaylı olarak incelenmiş tüm yazıların olduğu sayfa.

Alternatif Bank Ev Hanımlarına Kredi

Bu yazımızda sizlerle alternatif bankın ev hanımlarına kredi işlemlerinden ve kampanyalarından bahsedeceğiz.

logo-a-bank

Yaşamın her döngüsünde ev hanımlarının kurtarıcı etkilerini yaşamaktayız. İster ev içi düzen olsun ister iş dünyasındaki kargaşa olsun ev hanımlarının pratik zekaları sayesinde bir çok sorun çığ gibi büyümeden çözülmüştür. Buna en yakın kendi evinizden biliyorsunuzdur.

Evin para getiren kısmı genelde erkek olsa dahi o paranın ev içindeki harcama düzeneği ev hanımına aittir. Titizlikle düzenlenen bu ödemeler sayesinde çoğu zaman para arttırılır ve evin bir başka ihtiyacı karşılanır.

Böyle bir imkana sahip olan ev hanımlarının kişisel olarak bankaya kredi başvurusu yapamaması oldukça geri bir hizmet anlayışıydı. Bankalar artık eskisi gibi değil. Gelir belgesiz ev hanımlarına kredi imkanını artık size sunuyor. Şimdi ne kadar kolay bir şekilde bir ev hanımı olmanıza rağmen kredi çekebileceğinizi anlatacağız.

Öncelikle size alternatif bankın kampanyasından bahsedeceğim.

abank

Alternatif bank ister ev ihtiyacı ister çocuklarınız için okul ihtiyacı isterseniz beyaz eşyadan giyime bir çok ihtiyacınızı karşılayacak bir ihtiyaç kredisi sunmakta.

Vade imkanı ise en az 3 aydan 36 aya kadar uzanmakta. Uygun faiz oranlarıyla gayet çekici fırsatları size sunmakta. Nüfus cüzdanınız adres belgesi ve bir kefil ile siz ev hanımları bu krediden yararlanabiliyorsunuz.

Evet sadece kredi notu yüksek bir kefil gerekmekte. İster eşiniz size kefil olsun isterseniz bir dostunuz. Size sunulan imkanlar bir kefil kadar yakınınızda.

Bir ev hanımı olarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Size uygun ödeme planı oluşturabilir ve ödeme kısmında sıkıntı yaşamadan istediğiniz eşyayı alabilir veya çocuklarınızın eğitimi için kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kredi notu yüksek bir kefil bulmak. Kefilinizin kendi kredi varsa mutlaka düzenli ödüyor veya ödemiş olmalı. Kredi kartlarının ödemelerinde en az asgari tutar ödenmiş olmalı ve asla ödeme tarihleri geçmemiş olması gerekmekte. Bu şartları yerine getiren her kişinin kredi notu yüksektir.

Hayallerinizi gerçekleştirmek için siz ev hanımları eskiden ya en yakın arkadaşlarınızdan borç alıyordunuz yada hayalleriniz yıllarca hayal olarak kalmak zorunda kalıyordu. Borç kimi zaman dostluğunuzu tehlikeye sokan bir sebep olabilir. Bu riski göze almayın ve dostunuzla aranız maddi sebeplerden ötürü bozulmasın. Kendi ödeme planınızı kendiniz oluşturun.

Alternatif bank ev hanımlarına kredi başvurusunu onlıne yapmak isterseniz http://www.abank.com.tr/tr-TR/bireysel/bireysel-krediler/bireysel-ihtiyac-kredisi adresinden başvuruda bulunabilirsiniz. Lakin biz en yakın şubeye gitmenizi tavsiye ediyoruz. Size uygun fırsat ve kampanyanları yetkili bir kişiden öğrenip ödemeleriniz sizi sarsmayacak şekilde ayarlanması için.

Çekip de düzenli ödeyeceğiniz her bir kredi bir sonraki kredi işleminizi kolaylaştıracak ve limit arttırımı yapabileceksiniz.

Bu yazımızda sizlerle alternatif bank ev hanımlarına kredi fırsatlarını inceledik. Hangi şartlarda bu kredi imkanından yararlanacağınızdan bahsettik. Konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından bize soru sorabilirsiniz.

Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Bu yazımızda sizlerle ev hanımlarına ihtiyaç kredisi başvurularını nasıl ve nereden yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

ass

Bildiğiniz gibi ev hanımları kredi konusunda fazlasıyla mağdurdu. Düzenli bir gelirlerinin olmayışı ve sigortalarının da olmaması nedeniyle bankalar söz konusu ev hanımlarına ihtiyaç kredisi başvurularını kesinlikle onaylamıyorlardı.

Bir ev hanımının kredi çekemiyor oluşu aslında hem bankaları hemde ev hanımlarını olumsuz etkiliyordu. Onlar potansiyel olabilecek müşterilerini kaçırıyor ev hanımları ise ihtiyaçlarına bir çözüm bulamıyorlardı. Kimi zaman borç alan ev hanımları kimi zamansa çaresiz kalabiliyorlardı.

Tabi ki artık durum değişti ve ev hanımlarına ihtiyaç kredisi başvurularında bulunabiliyorlar. Bunun için birçok banka kampanyalar başlattı. En az çalışanlar kadar güzel fırsatlar artık siz ev hanımlarına da hitap ediyor.

Bir düşünelim. Artık bir ev hanımı olarak evinizdeki mobilyaları değiştirmek istiyor ve taksitle ödemek mi istiyorsunuz ihtiyaç kredisinden yararlanabiliyorsunuz. Yok evinizi mi dekore edeceksiniz yine ihtiyaç kredisine başvuruda bulunabiliyorsunuz. Bir ev hanımı olarak hayallerinizi artık gerçekleştirmeniz mümkün.

Şimdi sizlerle bu bankaların isimlerini ve başvuru adreslerini paylaşacağız.

Bankpozitif sanal bir banka olduğu için en hızlı kredi veren bankalar listesinde. Bu yüzden bu bankaya onlıne olarak başvuruda bulunmanız gerekmektedir.Ev hanımı kredisi kapsamında BankPozitif de kredi imkanı sunuyor. Sanal banka olduğu için en hızlı kredi veren banka ünvanına sahip oldu.  uygun krediler için https://webkredi.bankpozitif.com.tr/basvuru adresinden başvuru yapabilirsiniz.

Denizbank içinse https://www.denizbank.com/bankacilik/bireysel-bankacilik/bireysel-krediler/ihtiyac-kredileri/webde-kredi-basvuru.aspx web adresinden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz KREDIM boşluk T. C. kimlik nonuzu yazıp 3280 E kısa mesaj atmanızda yeterli olacaktır.

ING bankın minik kredi kmapanyalarından yararlanabilirsiniz.ING bank ta ev hanımlarına ihtiyaç kredisi altında kredi başvurusu yapmanız gerekiyor. https://www.ingbank.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/ihtiyac-kredisi-basvuru-formu linkine tıklayarak onlıne başvuruda bulunabilirsiniz. Dİlerseniz KREDI boşluk T.C. kimlik nonu yazarak 2205 e kısa mesaj göndermen halinde ne kadar kredi alabileceğini öğrenebilirsiniz.

TEB Bankası pratik kredi adı altında ev hanımlarına kredi imkanı sunuyor. http://www.teb.com.tr/sizin-icin/pratik-kredi/ adresinden onlıne başvuruda bulunabilirsiniz.

Şekerbank ev hanımlarına ihtiyaç kredisi çok uygun vade ve faiz oranlarıyla size bir paket sunuyor. Dilerseniz http://www.sekerbank.com.tr/bireysel/kredibasvurusu.jsp adresinden onlıne başvuruda bulunabilir dilerseniz ATM lerden başvurabileceğiniz gibi 4447878 telefon numarasından da başvuruda bulunabilirsiniz.

Finansbank ev hanımlarına gelir belgesiz kredi imkanı sunuyor. %1,23 ten başlayan faiz oranları ve uygun vadelerle size bu imkanı sunan finansbank için http://www.finansbank.com.tr/krediler/ihtiyac/kredikolay-ihtiyac/finansbank-ihtiyac-kredisi.aspx?ref=finansbanksearch&searchKeyword=gelir%20belgesiz adresinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi artık birçok banka ev hanımlarına ihtiyaç kredisi veriyor. üstelik tahmin ettiğinizden daha uygun vade ve faiz oranlarıyla. Tabi ki bu bankaların da şartları var. Ev hanımlığından önce bir iş hayatınız var ise o zaman çalıştığınız bankalardan kredi çekmenizi tavsiye ederiz. O zamanlar kullanmış olduğunuz kredi var ise ve düzenli ödemişseniz veya kredi kartınızın en azından asgari tutarlarını dahi düzenli ödemiş iseniz ev hanımlarına ihtiyaç kredisi almanız çok kolay olacaktır.

as

Lakin bu şartlara sahip değilseniz öncelikle üstünüzde bir mal varlığı var mı o sorgulanmakta. Eğer mal varlığınız var ise kredi çekebiliyorsunuz. Yok ise kredi notu yüksek bir kefil bulmanız gerekmekte. Buda kredilerini düzenli ödeyen ve kredi kartların ödemelerini geciktirmemiş bir kişi anlamına gelir. Bu şartları sağladığınızda kredi çekebiliyorsunuz.

Yukarıda size ev hanımlarına ihtiyaç kredisi başvuru adreslerini paylaştık. Fakat önerimiz şubelere bizzat kendiniz gitmeniz. Bu sizin kendinizi daha iyi ifade etmeniz için büyük bir fırsattır. Aynı zamanda size uygun ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle ev hanımlarına ihtiyaç kredisi başvurularını nasıl ve ne şekilde yapmaları gerektiğinden bahsettik. Bankaların web adreslerini sizinle paylaştık. Konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından bize sorabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Yeni İş ve Kredi

Ev hanımlarına yeni iş ve ev hanımlarına kredi hakkında bilgiler sunmak istiyoruz..

Hayatın müşterek olduğu konusu her zaman dile getirilirken, bu konunun uygulama haline gelmesi ise son yıllarda çok daha sık rastlanır hale gelmiştir.

Ev hanımlarına yeni iş

Ev hanımlarına yeni iş aşamasında yardım edenler…

Hayat şartlarının getirdiği ağır yükleri, tek maaş giren evlerdeki ebeveynlerin karşılaması son derece güç duruma gelirken, ev hanımlarının her konuda olduğu gibi, geçim konusunda da cefakâr yaklaşımlarını görmekteyiz.

Devletin bu konuda yaptığı çalışmalar içinde yer alan meslek edindirme kursları ve kadınların iş dünyasına katılması teşviki çalışmaları içinde, onlara devlet destekli kredi verilmesi de gündeme gelmiştir. Devlet Hazinesi’nin bu tip bir konuda çalışma içinde olması, birçok özel bankayı da harekete geçirmiş ve ev hanımların kredi verilmesi konusu bütün finans çevrelerinde işlenen bir konu olmuştur. El yeteneği oldukça fazla olan ev hanımlarının, pek çok işte marifetli olmalarının yanı sıra, azimli ve çalışkan olmaları da onların iş hayatında başarıya ulaşmalarında en önemli etken olmaktadır.

İş hayatına atılmayı düşünen bayanlar, daha çok iyi bildikleri konularda iş yapmayı denemektedirler. İşe küçük bir dükkân açarak başlayan ev hanımları, ilk başta ortaklık gibi destekli bir sistemi tercih ederken, zamanla işi büyütme ve yaygınlaştırma şansı bulabilmektedirler.

Tabii burada esas mesele sermaye olduğu için kredi konusunda atılan adımlar, ev hanımlarını fazlası ile cesaretlendirmiş ve onları, daha girişimci, daha atılımcı ve daha cesaretli hale getirmiştir.

En basiti, eğer biraz terzilik mesleği ile ilgili kurs görmüşler ise, çok kolay bir gelinlik tasarımcısı ve üreticisi olabilirler. Biraz saten kumaş, biraz tül ve birkaç aksesuar malzemesi ile sipariş üzerine gelinlik tasarımı, aslında son derece karlı bir iş olabilir.

Ev hanımlarına yeni iş desteği

Dükkanını tutmaya çalışan bir kadın.

Bu örnekler kolayca çoğaltılabilirken, aslında işin özü tamamen sermayeye dayandığı için, ev hanımlarına kredi uygulaması, toplumun büyük bir kesimini harekete geçirecek ve insanları iş yapma konusunda cesaretlendirecektir. Bu şekilde bir yaklaşım sergileyen toplumların ise üretim konusundaki cesaretli adımları, ülkeye reel sektör katkısı ve istihdama yönelik çok önemli yararları dokunacaktır. Ev hanımlarını kredi destekli olarak iş hayatının içine çekme çabaları, aile gelirine de önemli katkı yapacağı için, toplumun refah seviyesi de buna bağlı olarak, olumlu yönde artacak ve bu işten herkes karlı çıkacaktır.

Bankaların sunduğu kredi imkanları değerlendirmeye alınmadan önce, bu konuda devlet desteğinin hangi boyutta olduğunu iyi araştırmak gerekir. Her açıdan devlet desteği daha avantajlı durumlar içereceği için, devletten olumsuz yanıt alan ev hanımları diğer alternatiflere yönelmelidirler.

Kredi demek, parayı geri ödemeyi de gerektirdiği için, işe atılacak olan ev hanımlarının, giriştikleri konuda tecrübeli ve bilgili olmaları gereklidir.

Aksi takdirde iflas riski de olabileceği için, bu işlere girilmeden önce çok detaylı araştırmalar, maliyet hesapları ve ayrıntılı bir alt yapı çalışmasının mutlaka yapılması gerekir. Eğer istenen şartların oluştuğu görülürse, bu işe atılmalı ve işi büyütme çalışmaları yapılmalıdır.

Ev hanımlarına iş değerlendirmesi

Ev hanımlarına iş değerlendirmesi, yeni işin getirisi ve götürüsü…

Toplumun kadına verdiği değer, onların her alanda aktif olup olmamaları ile ölçülebilir. Ev hanımlarına kredi (ev hanımlarına yeni iş kurmaları için) konusunda sağlanan kolaylıklar ise bu konuda atılmış çok önemli bir adımdır. Ev hanımlarının bu tarz işlere girebilmeleri için, en başta eşlerinin onlara hem moral hem de destek vermeleri zaruridir.

Aile bütçesine ve toplum ekonomisine sağlayacağı katkılar düşünüldüğü zaman, ev hanımlarının üretim ve ticaret hayatına atılmaları, genç kızların da önünü açacak bir fırsat olacaktır. Bütün bunlar incelendiği zaman, ev hanımlarına verilecek olan kredilerin, topluma çok önemli bir katkı sağlayacağını gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.

Ev hanımlarına yeni iş ve kredi konusu ile ilgili olarak söyleyebileceklerimiz şimdilik bunlar, eğer aklınıza takılan bir soru olursa lütfen bize aşağıdan yazınız…

Kredi desteği hakkında daha detaylı bilgi için ev hanımlarına kredi desteği konumuzu da inceleyebilirsiniz…

Almanya’da Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileri

Almanya’da ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri, bu soruya cevap aramaya çalışacağız. Bildiğimiz kredi veren bankaları da sizlerle paylaşacağız. Bu sorunun cevabı genelde aynı olmasına rağmen, Almanya ve Türkiye‘de farklılık gösterebilir yine.

“Almanya’da yaşayan Türkler için kredi veren bankalar hangileridir? Almanya’daki ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileridir, şartları nelerdir?”

Ev hanımlarına kredi Almanya

Ev hanımlarına kredi Almanya

Almanya’daki Türk ev hanımları için kredi veren bankalar hakkında bilgi.

Türkiye’de ev hanımlarına kredi vermek konusunda en ılımlı bankalardan birisi olan Finansbank yani Card Finans, Almanya’da da faaliyet gösterdiği için, orada yaşayan Türk vatandaşlar ya da ev hanımları bu bankadan kolaylıkla kredi çekebilirler. Uygun ve ucuz kredi için bu bankaları denemelisiniz. Aşağıdaki bankaları da kesinlikle deneyiniz.

Schufasiz kredi olayına dikkat etmeli bayanlar ve schufasiz kredi olayını detaylıca araştırmalarını tavsiye ediyoruz. Bu banka kredisi daha ulaşılabilir gibi duruyor.

Kredi hesaplama ile en uygun kredi için araştırma yapabilirsiniz Almanya’da. Eğer sorularınız olursa bize de danışabilirsiniz.

Krediler ile ilgili cevap arayacağımız sorular şunlardır:

 • Kendi işini kurmak isteyen bayanlar, Almanya’da hangi bankalarda kredi çekebilirler?
 • Kefilsiz kredi çekmek mümkün mü?
 • İşsizlere de kredi veriliyor mu?
 • Çalışmayan bayanlar da kredi çekebilir mi?
 • Gurbetçiler için kredi imkanları nasıldır?
Fransa ev hanımlarına kredi

Fransa ev hanımlarına kredi 

Fransa için kredi durumu nasıl? Fransa’daki gurbetçiler kredi çekebiliyor mu?

Hangi bankalar kredi veriyor? Eğer sizin “credit report” iyi olursa, aşağıdaki bankalar verebiliyor.

 1. HSBC Bank
 2. Finansbank (Card Finans)
 3. VEREINIGTE RAIFFEISENBANKEN
 4. LFA FÖRDERBANK BAYERN (Almanya’da uygun kredi almak isteyenler için)
 5. İş Bankası (Türkiye’den kredi almak mümkün)
 6. Ziraat Bankası
 7. Online bankacılık yapan bankalar
 8. Online krediler
 9. Denizbank kredi başvurusu (Türkiye’deki bankaları da deneyin derim. Denizbank da kefilsiz kredi konusunda en uygun banka.)

Kaç euro kredi çekmek istiyorsanız, ona göre de bankaların tavrı değişebiliyor. Ancak en kolay kredi çekmenin yolu ve en uygunu eşinizin size kefil olması ya da durumu iyi birinin size kefil olması durumunda işler çok kolaylaşıyor.

Eğer yeni bir iş kurmak için kredi çekmek istiyorsanız, bunu şu şekilde de yapabilirsiniz. Projenizi özel sektördeki melek yatırımcılara sunabilirsiniz, onlar da bunu beğenirlerse size destek olurlar. Ya da mikro krediler için de çeşitli dernek ve belediyelere başvurabilirsiniz.

Daha fazlası için : www.evhanimlarinakredi.com

Ev Hanımları Kredi Çekebilir mi?

Ev hanımlarının, kredi çekmek için bankalara yöneltmek istediği ya da daha gitmeden önce cevabını bilmek istediği birçok soru bulunmaktadır.

Ev hanımları kredi çekebilirmi

Bu sorular, kredi çekebilmek isteyen ev hanımlarının sorduğu ve cevabını aradığı vazgeçilmez sorulardır.

Biz de bu soruları, krediler ve bankacılık konusunda uzman bir yetkiliye sorduk. Kendisi özel kurumsal bir firmada, finans bölümünde, finans danışmanı olarak görev yapmaktadır.

Ev hanımları kredi çekebilirmi?

Tabii ki… Ev hanımları kredi çekebilir, bu mümkün ama en az bir kefil (genelde erkek eşler kefil olmaktadır) lazım. Ama kefili de dayanaklı yani maaşı iyi biri olmalı. Mesela; işçi ise geliri, aylık kredi taksitinden az ise o da kabul edilmiyor. Yani kefil olan kişinin aylık maaşının, aylık bir taksitten yüksek olması gerekmektedir.

Ev hanımları kredi çekebilir mi?

Bunun belirli bir yüzdesi de var ama bankadan bankaya değişebildiği için onu net söyleyemem şu anda.

Bir de kredi tipi ve şekli de önemli. Tabii ki kredi miktarı da önemli. Mesela konut kredisi ise, zaten evi ipotek ederek kredi çekilebiliyor.

Tabii burada kredi çekebilme durumu, bankanın inisiyatifine de bağlı. Yani bankadan bankaya değişiyor, ev hanımlarına kredi politikaları. Bu durumda, ev hanımları kredi çekebilirmi sorusu bankadan bankaya farklılık gösteriyor.

Kredi işlemleriyle ilgilenen kredi danışmanları da verdikleri krediye oranla prim alıyorlar sonuçta. Yani adamını bulursanız ve ödeyebileceğinizden emin olursa verir. Bu durumda ev hanımları da kredi alabilir.

Kısaca şöyle özetleyim: Bankanın önceliği taksitleri yatıran müşteridir. Çünkü kârını ona göre hesaplar. On yılda faizden kazanacaği para, evin bir buçuk kati fiyata denk gelir yani. Banka, baktı ki kişi krediyi ödeyemiyor, o zaman kredi sahibi kefilden almak için kefil ile irtibat yoluna başvurur. Kefil de taksitleri ödeyemezse son çare olarak ipoteklenen eve el konulur.

Sonuç olarak; kredi şekline, kefile ve bankaya göre ev hanımlarının kredi çekebilmesi mümkün. Sadece fazla teferruata girer ama yine de verirler.

Finans danışmanı bu arkadaşın dediğine göre, kredi çekebilmek için gerekli maddeleri şöyle özetleyebiliriz:

 • Ev hanımları kredi çekebilir mi? (Evet, çekebilir)
 • Bir kefil bulursa, kefilsize göre daha kolay çekebilir.
 • Konut kredisi, taşıt kredisi ya da ihtiyaç kredisi olmasına göre değişir.
 • Konut kredisi için ev ipotek edilir.
 • Eğer bankada çalışan kişiye güven verebilirseniz, alırsınız.
 • Adamınız varsa alırsınız.
 • Taksitlerinizi düzenli ödemişseniz, alırsınız.

Tüm bu bilgiler ışığında, şunu rahatlıkla söyleyebiliriz:

Ev hanımları kredi çekebilirmi?

Evet çekebilir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2013 başlıklı yazımızı okumanızı da tavsiye ederiz.

Ev Hanımlarına Kefilsiz Kredi

Ev hanımlarına kefilsiz kredi, kredi arayan bayanların aklını en çok kurcalayan konu olmuştur. Tüm yolları denedikten ve kredi alamadıktan sonra, son çare olarak kefilsiz kredi veren bankaları araştırmak ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgi edinmek isterler.

Biz de bu konuyu bildiğimiz için, “kefilsiz kredi” konusunu ve bankalardan birkaçını inceleyelim istedik.

Konu ile ilgili en çok sorulan soru ile başlayalım.

Ev hanımlarına kefilsiz kredi veren bankalar hangi bankalardır?

Kefilsiz kredi veren bankalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Garanti Bankası
 • Finansbank
 • ING Bank
 • HSBC Bank
 • Denizbank

Bu bankalar hakkında biraz daha detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Ev hanımlarına kefilsiz kredi

Garanti Bankası, çoğu yerde kefilsiz kredi verdiklerini dile getiriyor. Bunun için de ön başvurunuzu internetten yapabiliyorsunuz. Sizden istedikleri bilgiler kişisel bilgileriniz, kimlik ve irtibat bilgileriniz, çalışma durumunuz ve gelir bildiriminiz ve en sonunda da talep ettiğiniz kredi miktarı. Durumunuz incelendikten sonra size de kefilsiz kredi verilmesi söz konusu olabilir.

Finansbank ihtiyaç kredisi konusunda daha az detay istemektedir. Sadece TC kimlik numaranız ve cep telefonunuz ile başvuru yapabiliyorsunuz. Durumunuz incelendikten sonra kredi başvurunuz hakkında cep telefonunuz ile size geri dönüş yapılıyor. Genel olarak kefilsiz kredi veren banka olarak Denizbank ile Finansbank gelir. Finansbank’ın ev hanımlarına en kolay kredi veren banka olduğu ve yine ev hanımlarına krefilsiz kredi kartı verdiği de bilinmektedir.

ING Bank da kolay başvuru yapmanızı sağlayan bankalardan biridir. Telefon ve TC numaranızdan başka bir de eğitim durumunuzu merak ediyor. (Tabii ki iş bilgilerini ve talep ettiğiniz kredi tutarını da girmeniz gerekiyor.) Buna göre yaptığınız kredi başvurusunu değerlendirip sizlere geri dönüş yapıyor. ING Bank’ın bir diğer özelliği de borçlarına sadık müşterilerine faiz oranlarında yani borçlarında indirim de yapıyor. Ülkemize yeni giriş yapan yabancı bankalardan birisi olan ING, kefilsiz kredi konusunda kolaylık sağlayacaktır diye düşünüyoruz.

Ev hanımlarına kefilsiz krediler

HSBC Bank ise ihtiyaç kredisi başvuruları ile kefilsiz kredi verme konusunda iddialı görünüyor. 40000 TL’ye kadar kefilsiz kredi verme durumundan söz ediyor. Bu durumda başvurulabilecek bankaların başında geliyor HSBC bank. KrediNET kampanyası dahilinde Ocak 2014 ve Şubat 2014 arasında başvuru yapanlara ödeme ve kefil konusunda kolaylık sağlıyorlar. Bu kredi kampanyasında “kefilsiz” olma özelliğini sıkça vurguluyor.

Denizbank da kefilsiz kredi verebiliyor, ancak diğer bankalar gibi düşük faizler değil daha yüksek faizler ile bunu yapıyor. Telefonunuzdan bir sms ile ön başvuru yapmanız gerekiyor istediğiniz kredi miktarı ile ilgili. Sonrasında da kimliğiniz, adınıza kayıtlı bir fatura talebinde bulunarak kefilsiz kredi verebiliyorlar.

Ev hanımlarına kefilsiz kredi verebileceğini düşündüğümüz 5 bankayı yüzeysel olarak anlatmaya çalıştık. Bu 5 bankanın kredi verme konusunda diğerlerinden daha iyi niyetli olduğunu düşünüyoruz.

Tabii ki araştırmalarımız yalnızca bu bankalar ile kalmayacak, daha detaylı kredi çalışmalarımızı da sitemizden takip edebilirsiniz. Ev hanımlarına destek verecek bankalar ya da bu konuda yeni kampanyalar çıktıkça sizleri haberdar etmek isteriz…

Ev Hanımlarına Kredi Desteği

Ev hanımlarına kredi desteği sağlanması konusunda hem devlet, hem bankalar hem de özel kuruluşlar çeşitli şekilde çalışmalar yapmaktadır.

Ev hanımlarına kredi desteği

Devlet kredi desteği; genelde düşük faizli ve uzun zamana yayılmış vade seçenekleri ile en makul kredi desteğidir. Ev hanımlarına sağladığı kredi desteği bazen kredi şeklinde de değil, direkt olarak hibe şeklinde de verilebiliyor. Yani geri ödemesiz. Ancak bunlara hak kazanabilmeniz için bir planınız, bir projeniz, bir fikriniz olması gerekmektedir.

Ev hanımlarına kredi desteği vermek

Devlet ve özel sektörün sağladığı kredi desteği ile ev hanımları kendi küçük çaplı şirketlerini ile iş kurmak için kredi alabiliyorlar.

Ev hanımlarına kredi desteği sağlayan bankalar da bulunmaktadır. Kefilsiz kredi desteği veren bankaları araştırabilirsiniz. Bu konuda Finans Bank, daha esnek başvuru ve şart olanakları sunmaktadır.

Ev hanımlarına kredi desteği sağlayan kuruluşlar hangileridir?

Bu konuda devletin çeşitli bakanlıkları, çeşitli seçenekler sunmaktadır. Bunların başında, aile ve ev hanımlarını en çok önemseyen bakanlıklardan biri olan,  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı gelmektedir. Kredi desteği konusunda ev hanımlarına yardımcı olabileceklerine ve onlara yol haritası çizebileceklerine inanmaktayız.

Fatma Şahin’in bakanlık yaptığı dönemde, ev hanımlarına hem maddi hem de manevi anlamda bir çok olumlu yenilik yapıldı. Yeni bakanın da bu konuda, eski bakandan geri kalmayacağını düşünmekteyiz. Bu yüzden devletin sağladığı kredileri, ev hanımlarının iyi takip etmesini tavsiye ediyoruz.

Ev hanımlarına kredi desteği sağlayan kurumlardan birkaçını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Ekonomi Bakanlığı
 • Sanayi Bakanlığı
 • KOSGEB
 • Kalkınma ajansları
 • Melek yatırımcılar
 • Özel kuruluşlar

Ev hanımlarına sağlanabilecek olan kredi destekleri konusunu, daha detaylı olarak sonraki günlerde inceleyeceğiz.