Etiket arşivi: ev hanımlarına en uygun kredi

Finansbank Ev Hanımlarına Kredi

Bu yazımızda sizlerle finansbank ev hanımlarına kredi imkanlarını anlatacağız. Finansbank ev hanımlarına hangi koşul ile kredi veriyor vadeleri neler gibi merak ettiğimiz tüm soruların cevaplarını size vermeye çalışacağım.

Finansbank ev hanımlarına kredi

Finansbank ev hanımlarına kredi

Ev hanımı hayallerini nasıl gerçekleştirebilir mi? Küçük bir iş kurmak isteyen ev hanımı nakit parayı nasıl temin edebilir? Birçok ev kadını hayallerini veya planlarını gerçek hayata çoğu zaman geçiremez. Her ne kadar kadının toplumumuzdaki yeri ve önemi büyüktür desek de iş maddi imkanlara gelince maalesef koca bir engel ortaya çıkar. Bu engeli desteksiz aşmakta çoğu zaman imkansızdır. Neden mi? Ev hanımlarına bankalar kredi vermediği için tabi ki.

Bir insanın hayalini gerçekleştirmek kendi imkanlarına bağlı değil ise çoğu zaman girilen boyunduruktan kurtulamazlar.

indir

Maddi olarak özgür bir kadın üretici bir kadındır. Maddi olarak özgürlük verilecek bir kadın ise yaratıcı ve üretken fikirleriyle hem kendisine hem topluma katkı sağlayan bir birey haline gelir. Üretken olabilen bir kadın diğer tüm ev hanımlarına en güzel örnektir.

Toplumumuzda çoğu zaman özellikle kadınlar için şöyle bir yanılgı vardır. ”Şimdiye kadar kimse yapmamış yapamamış demek ki  olmaz.” Yada ” bizim komşu denesin olmazsa bizde boşa uğraşmayız.” Gördüğünüz gibi ne kadar boş düşünceler ve cesaretsizlik yüzünden kazanılabilecek milyonlarca iş kadını-fikir-ekonomiye katkı bir çırpıda gerçekleşemeden yok oluyor.

Artık bu kadar çekimser durmanıza gerek kalmadı ev hanımları. Çünkü Finansbank ev hanımlarına kredi imkanını en uygun koşullarda sizlere sundu.

Bu krediyle ister kurduğunuz hayallerinizi gerçekleştirin isterseniz de iş kurun. İsterseniz çekeceğiniz bu krediyi çocuklarınızın eğitim masraflarında kullanın. İsterseniz bireysel bir ihtiyacımızı karşılayın veya tatile çıkın. Karar sizin.

kobiiŞimdi öncelikle kobi destekli projeden bahsedelim. Eğer bu krediyi iş kurmak için istiyorsanız kadın girişimci olduğunuzdan dolayı 36 aya varan vadelerle size istediğiniz miktardaki krediyi Finansbank karşılıyor. Eğer bir ev hanımı olarak projenizi kobi destekli ise 6 ay ödemeli 1.000.000 TL ye kadar en fazla 60 ay vadeli kredi çekebiliyorsunuz.

Finansbank ev hanımlarına krediyi çok geniş tutuyor. Çeşitli kampanyalarla birçok farklı ödemelerle ev hanımlarını mağdur etmiyor.

http://www.finansbank.com.tr/krediler/kobi/ihtiyaca-ozel-krediler.aspx linkinden kobi destekli kredi başvurularınızı yapabilirsiniz.

http://www.finansbank.com.tr/krediler/ihtiyac/default.aspx linkinden ise ev hanımları ihtiyaç kredisi kullanabilirler.

Gördüğünüz gibi Finansbank ev hanımlarına kredi olduğunda söz konusu, bir çok fırsatı size sunuyor. Tek yapmanız gereken ister onlıne olarak başvurun isterseniz size en yakın şubeye giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Siz nakiti nasıl bulurum diye düşünmeyi bırakın sizin düşünmeniz gereken sadece hayallerinizi gerçekleştirmeye nereden başlamanız gerektiği….

Bırakın tüm işlemleri Finansbank en hızlı şekilde sizin için halletsin. Siz hayallerinizi yaşamaya başlayın.

Gördüğünüz gibi bu yazımızda sizlerle Finansbank ev hanımlarına kredi imkanlarından bahsettik. Finansbank bu konuda diğer bankaların aksine hem hızlı hem de uygun koşullu imkanlar sunması ev hanımları için yeterince cazip olmalı. Konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

En Uygun Kredi (Ev Hanımlarına)

  • En uygun kredi (ev hanımları için) nasıl seçilmelidir?
  • En uygun krediye ulaşmak için hangi faktörlere dikkat etmek gerekir?
  • Faiz oranı ve vade kriterleri en uygun krediyi belirlemede nasıl bir etkiye sahiptir?
  • En uygun krediyi bulmak için hangi kredi türünde nelere dikkat etmek gerekir?

Bu makalede, krediler ile ilgili en çok sorulan sorulardan bir tanesi olan en uygun krediye ulaşmak ile ilgili önemli noktalar ve gereklilikler konusunda bilgi ve düşüncelerimizi bu yazımızda sizlere aktarmaya çalışacağız.

Bankacılık sisteminin giderek daha yaygın hale gelmesi insanların kredi alma eğilimini daha da arttırmıştır. Bu doğrultuda, daha esnek bir politika izlemeye başlayan bankalar, pek çok kredi seçeneğini müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak sunmaya başlamıştır. Özellikle düşük ve orta gelir grubunda yer alan kişilerin, çeşitli ihtiyaçlarına yönelik alım taleplerini nakit olarak karşılayamamaları ve krediler ile bu ihtiyaçlarını taksitler halinde ödeyerek karşılama istekleri, kredi alım oranlarını gün geçtikçe daha da arttırmaktadır.

Bankaların çok fazla olması, bankacılık sektöründeki rekabeti de arttırmış, bunun sonucunda da kredi oranları ve masraf kalemlerinde farklılıklar ortaya çıkmıştır. Bu duruma paralel olarak ta, kişiler en uygun kredi seçeneğini bulmak için bankaları araştırmakta ve bütçelerine en uygun olan ve en az ödeyecekleri kredileri tercih etmek için uğraş vermektedirler. Peki, en uygun kredi denilince tam olarak ifade edilen nedir?

En uygun krediler

En uygun krediler

En Uygun Kredi Ne Demektir?

En uygun kredi, hemen hemen herkesin kafasında oluşan genel anlamıyla faiz oranı en düşük kredi olarak bilinmektedir. Bu nedenle, en uygun krediyi ararken, faiz oranına göre hareket eden kişi sayısı oldukça fazladır. En uygun kredi kavramı aslında, pek çok faktörün ayrı ayrı değerlendirilerek, ortaya çıkan sonuçlara göre en karlı görünen krediyi ifade etmektedir. Bu şekilde tanımlandığında karışık ve zorlu bir süreç gibi görünse de, aslında doğru analizler ile en uygun kredi seçeneğine ulaşmak hiç te zor değildir.

Faiz Oranı Yanıltıcı Olabilir

Kredi almak isteyen kişilerin faiz oranı faktörünü değerlendirmenin ilk sırasına almaları bir yönüyle doğru bir yaklaşım olurken, masraflar ve yapılacak diğer kesinti ve giderlerin değerlendirilmesiyle tamamlandığında istenen sonuçları vermektedir. Çünkü bankalar, diğer ticari kuruluşların birçoğu gibi kar amacıyla hizmet verdiğinden, belirli maliyetlerini kredi kanalıyla finanse eden kuruluşlardır. Bu nedenle, faiz oranlarında indirim yapıldığında, diğer alanlarda kesintiler yapmaktadırlar. Bu masrafların birçoğu da dosya masrafı ve sigorta olarak kredi tutarı içerisinden tahsil edilmektedir.

Bu noktada, konuyu bir örnekle açıklamamız gerekirse, bir banka diğerine göre daha düşük bir faiz oranıyla kredi verirken, masraf olarak, diğer bankaların 2 katı bir masraf alıyorsa, bu durumda, aslında bu banka daha pahalı bir kredi sunuyor demektir. Bu nedenle, en uygun kredi araştırmasında, faiz oranı ve masrafları birlikte değerlendirerek ve mümkünse aylık ödeme tutarı ve kredinin toplam geri ödeme tutarı göz önünde bulundurularak tercih yapılması, tüketiciler açısından daha faydalı olacaktır.

Kredi araştırması için faiz, masraf ve geri ödeme tutarlarına, banka şubelerinden ya da bankaların internet sitelerinde yer alan hesaplama araçları ile ulaşmak mümkün olmaktadır.

En uygun kredi seçiminde vade faktörü de önemlidir.

En uygun krediyi seçerken faiz oranları ve masraflar kadar dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör de vade olarak karşımıza çıkmaktadır. Kredi alırken, kişilerin yaptıkları en büyük hatalardan biri de vadeyi mümkün olduğunca uzatmak olmaktadır. Bu sayede kredinin aylık taksit ödemeleri daha düşük olacağından, bu durumun krediyi ödeme de kolaylık sağlayacağı düşünülmektedir. Oysaki vadenin uzaması, kredi geri ödeme tutarını arttırmakta, diğer bir ifadeyle, kredinin faizini arttırmaktadır.

En uygun kredi demek, faiz açısından en az tutarı ödeyeceğimiz kredi olduğuna göre, vade seçiminde de bu kriteri göz önünde bulundurmak gerekir. Tabi ki, aylık taksitlerin, kişilerin bütçelerine ve aylık gelirlerine uygun olacak şekilde seçilmesi gerekmektedir. Bunun ölçüsü de gelirin en fazla yarısı olacak şekilde taksit tutarlarını değerlendirmektedir. Bunun haricinde ekstra vade uzatmak, sadece ek faiz yükü getirecektir.

En Uygun Kredi Hakkında Önemli Noktalar

Krediler, konut, taşıt ve bireysel krediler olarak farklı kategorilerde ve farklı faiz oranlarıyla kişilere sunulur. Bu nedenle, kullanılmak istenen kredi türüne göre araştırma kriterleri değişiklik gösterebilir.

Temelde, ister konut, ister taşıt, isterse borç ödemek için alınacak bir kredi olsun, tüm kredilerin temeli ihtiyaç kredisine bağlıdır. Sonuçta bir ihtiyaçtan doğan gereklilik neticesinde başvurulan bu krediler, kendi içlerindeki farklılıklara göre değerlendirilmeli ve bu aşamada en uygun krediye karar verilmelidir.

İhtiyaç kredisi olarak adlandırılan kredilerde, genel bir ihtiyaca göre kredi imkânı sunulduğundan genelde alınan masraf dosya masrafı ve sigorta ile sınırlıdır. Bu açıdan, karşılaştırma açısından en kolay kredi türleri ihtiyaç kredileridir. Bu tür krediler için banka şubeleri ya da online olarak banka internet siteleri aracılığıyla bilgi almak mümkündür.

Taşıt ve konut kredilerine durum biraz daha detaylı olmakta ve masraf kalemleri artmaktadır. Taşıt kredilerinde araç sigortaları ve rehin masraflarının yanı sıra, araç türlerine göre faiz oranı ve masraf tutarları değişmektedir. Bu nedenle, taşıt kredisi alırken karşılaştırmayı daha dikkatli yapmak gerekir. Hatta bazı durumlarda, özellikle 2. El taşıt kredilerinde, ihtiyaç duyulan tutarı karşılayacak ihtiyaç kredileri çok daha ucuz ve cazip olabilmektedir.

Konut kredileri, krediler arasında fiyat ve maliyet açısından en fazla dikkat edilmesi gereken kredi türleridir. Çünkü konut kredileri, hem 10 yıla varan uzun vadelerde kredilerdir, hem de alınacak konutun banka tarafından ipotek edilmesi nedeniyle, ödenmemesi halinde en fazla sıkıntı yaratacak kredilerdir.

Konut kredilerinde, çok fazla kampanya yapılır. En düşük faiz oranlarının görüldüğü kredi türü olmakla beraber, bu kredilerin masrafları da çok çeşitli olmaktadır. Dosya masrafından, hayat sigortasına, alınacak konut sigortasına, ipotek ve fek masraflarına kadar alınan pek çok masraf, düşük görünen faiz oranının maliyetini bir anda yukarı taşımaktadır. Bu nedenle, konut kredisinde en uygun kredi tercihi yaparken, mutlaka masrafların toplamı hakkında net bir bilgi alınalı ve bununla birlikte faiz oranı ve toplam ödeme tutarı ile karar verilmelidir.

En Uygun Kredi ve İnternet Başvurusu

En uygun kredi hesaplama aracı

En uygun kredi hesaplama aracı

En uygun krediye ulaşmak için, uzun süren araştırmalar yapmak istemeyen ya da vakti olmayan kişiler için geliştirilmiş hesaplama araçları, internet üzerinden en uygun ve hesaplı kredi seçeneklerini kullanıcılara sunmaktadır. Sadece kredi tutarı ve vade ile bankaların sunduğu kredi imkânlarını ve masraf bilgilerini kullanıcılara sunan bu online hesaplama araçları sayesinde, vakit kaybetmeden en uygun krediye ulaşma olanağı sağlanmaktadır. Tabi burada, belirtilen masrafların ortalama olduğu ve bu tutarların son aşamada bankalarca teyit edilmesi de kredi kullanımı sonrasında bir sürprizle karşılaşma olasılığını ortadan kaldıracaktır.

Sonuç olarak, kredi almaya karar vermeden önce, krediye gerçekten ihtiyaç olup olmadığına karar vermek önemlidir. Eğer, kredi almak gerekiyorsa da, pek çok seçeneğin sunulduğu günümüzde “en uygun kredi”yi belirtilen kriterlere göre araştırarak, bu doğrultuda kredi kullanmak gerekir.

Böylelikle ev hanımlarına en uygun kredi hakkında da bilgi vermiş olduk. Lütfen sorularınızı sorun, cevaplandırmak isteriz…