Etiket arşivi: ev hanımlarına devlet teşvik kredisi

Ev Hanımlarına Devlet Teşvik Kredisi

Bu yazımızda sizlerle ev hanımlarına devlet teşvik kredisi hakkında bilgi vereceğiz. Devlet hangi şartlarda siz ev hanımlarına bu teşvik kredisini veriyor şartları nelerdir. Elimizden geldiğince bu soruların cevaplarını sizinle paylaşacağız.

Ev hanımları pasif çalışanlar grubunda yer almaktadır. Maalesef bankalarda resmi işlemlerde de hep o kısımda olmak bir çok ev hanımı için üzücü bir durumdur. Birçok yetenekli  ev hanımı kendisine destek sağlanmadığı için farkedilememiştir.  Birçok ev hanımı hızlı olmayı, pratik düşünmeyi yaşamları itibariyle öğrenmişlerdir.

Bir ev hanımı abartısız pratik düşünme,hızlı çözüm yolları bulma ve insanları yönlendirme aynı zamanda idare etme kabiliyetlerine sahiptir. Bu özelliklerde bir yöneticide olması gereken özelliklerle neredeyse aynıdır. Yani bir ev hanımı evini idare etmesi demek küçük ölçekli bir işyerini çalıştırmasıyla aynı potansiyele sahiptir. Evet bir ev hanımının korktuğu işletme dünyasını aslında her gün kendi ev hayatında yaşamaktadır. gy

Sanıldığının aksine kadının gücü ekonomide olsun iş hayatında olsun oldukça fazladır. Devlet pasif çalışan konumunda yer alan ev hanımları için bir proje başlattı. Ev hanımlarına devlet teşvik kredisi  adı altında başlatılan bu kampanya bir çok ev hanımının kurtarıcısı halini aldı. Kendi yeteneklerinin ve güçlerinin farkına varan kadınlarımızın sayısı gün geçtikçe artmaya başladı. Bu hem kadınların toplumdaki statüsünü yükseltti hem de Türkiye ekonomisi için büyük bir gelişme olmasını sağladı.

Binlerce pasif konumdaki ev hanımı kendi yetenekleri ölçüsünde küçük işletmelerle hem ekonomiye hem de aileleri için gelir kaynağı olmaya başladı. Devlet teşvik amaçlı ev hanımlarının projelerine sıfır faizsiz kredi imkanı sağlıyor. Projenizde büyüme imkanınız varsa 5 yıl sonra ödemeli sıfır faizsiz krediyi devlet size teşvik amaçlı sunuyor.

Tek yapmanız gereken hangi alanda ilerlemek istediğinizi bulmak. Dilerseniz kosgeb ve işkur ile anlaşmalı devlet destekli projelerden yararlanabilirsiniz. Bu projelerden yararlanmak istiyorsanız belli bir süre eğitim çalışmalarına katılmanız gerekmektedir. Eğitim süreci bittiğinden iş kurmak için hazırsanız beş yıl sonra ödemeye başlayacağınız sıfır faizsiz krediyi alabiliyorsunuz.

Kosgebin desteklediği sektörler gıda,süt ve süt ürünleri,tekstil,sebze ve meyve suyu imalatı,sebze ve meyve imalatı,halı ve kilim imalatı,seramik ev ve süs eşyaları imalatı bunlardan sadece birkaçı. Kosgebin desteklediği sektörleri görmek için aşağıdaki linkimizi tıklayabilirsiniz.

http://www.dtajans.com/content/kosgeb-desteklenen-sektorler-nelerdir

Kosgebin desteklediği sektörlerden herhangi birinden başvuru yaptığınız anda ev hanımları için  devlet destekli teşvik kredisi daha çabuk onaylanacaktır.

Kırsal kesimlerde hayvancılık önemli bir geçim kaynağıdır. Kırsal kesimde yaşayan birçok kadın hayvancılığın inceliklerini ve püf noktalarını rahatlıkla bilmektedir. İşte bu özelliğinizden yararlanarak devlet teşvik kredisi alabilirsiniz. Et ve et ürünlerinin talebi çok fazla olduğu için bu sektörde yapacağınız her başvuru devlet teşvik kredisi kapsamındadır. https://www.tkdk.gov.tr/Basvuru.aspx adresinden hayvancılık kredisi için başvuru yapabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi sadece yaşadığınız alanın avantajı sayesinde siz ev hanımları devlet teşvik kredisinden yararlanabiliyorsunuz. Sadece bu konular hakkında gerekli araştırmaları yapıp size en uygun alanın hangisi olduğunu belirlemeniz yeterli.  Gerekli araştırmaları yaptıktan sonra başvurunuzu vakit geçmeden yapmalısınız. Devletin sizin gibi ev hanımlarına ihtiyacı var.

df

 

Bu yazımızda ev hanımlarına devlet teşvik kredisinden bahsettik. Konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından bize sorularınızı sorabilirsiniz.