Etiket arşivi: ev hanımları nasıl kredi çekebilir

Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi

Bu yazımızda ev hanımlarına ihtiyaç kredisi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Ev hanımları ihtiyaç kredisi alabilir mi ? Hangi bankalar buna fırsat sunuyor gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşacağız.

Zaman sürekli akıyor. Bu akıntıda yetişen bir genç kız ya meslek sahibi olup iş hayatına atılıyor yada ev hanımı olmak zorunda kalıyor. Belki genç kız iken bir çok kadın çalışan bir kişi iken evlenip de çocuk sahibi olduğu andan itibaren bir kısmı  çocuğunun büyümesine eşlik etmek için ev hanımı olmayı tercih ediyor.

Bide bu duruma bankaların gözüyle bakalım. Aktif olan müşteriler zamanla azalıyor ve pasif müşteriler çoğunluğa geçiyor. Yaşamın döngüsü gereği özellikle kamu yada devlet dairesinde çalışmayanların birçoğu hamileliğinden itibaren iş yaşamlarına veda ediyorlar. Yada özel sektörde boşalan yere her daim yenisi geleceği için doğumdan sonra iş bulmakta zorlanan kadınlarımız iş hayatını bırakabiliyor.

betül

Ama aktif iş hayatı boyunca bankalarla çalışmış olan kredi kartı olan ve bu kartların en azından azamisini düzenli yatıranlar için iş değişiyor. Bankalar zamanında aktif olan kadınların ev hanımı olduktan sonra da potansiyel müşterileri gözüyle bakmaya başladı. Çalışmış iken kredi çekmiş ve düzenli ödemişseniz bu sizin için mükemmel bir artı.

Evet artık ev hanımlarına ihtiyaç kredisi veren bankalar var. Kendi müşteri portföylerinden dışarı çıkarak ev hanımlarını da potansiyel müşterileri haline getirmeyi hedefliyorlar. Birçok ev hanımının merakla beklediği bu fırsatı artık birçok banka sunuyor.

Peki ama şartları?

Yukarıda belirttiğimiz gibi zamanında kredi çekmiş ve düzenli ödemişseniz kredi kartlarınızın en azından asgari ödemelerini düzenli yapmışsanız kredi notunuz yüksek demektir. Bu durumda bir ev hanımı olarak kredi çekme ihtimalinizin yükselmesi bir yana kredi limitiniz de yükselecektir.

Eğer yukarıda bahsettiğimiz avantajlara sahip değilseniz üstünüze bir mal varlığı istenmektedir. ( Araba,ev,dükkan gibi ). Eğer bu maddede size uymuyorsa kredi notu yüksek bir kefil bulduğunuz takdirde bir ev hanımı olarak bankaların başlatmış olduğu ev hanımlarına ihtiyaç kredisinden sizde yararlanabilirsiniz.

Size bu olanakları sağlayan bankaları aşağıda sizin için listeledik,

  1. Garanti Bankası,
  2. Denizbank
  3. TEB
  4. ING BANK
  5. Odeobank
  6. Finansbank
  7. Şekerbank

betüll

Evet yukarıda bankalar ev hanımlarına ihtiyaç kredisi veriyor. Dilerseniz internet üzerinden başvurabileceğiniz gibi en yakın şubeye de gidebilirsiniz. Biz en yakın şubeye bizzat gitmenizi tavsiye ederiz. Yüz yüze yapılan görüşmelerde sizin ödeme durumunuza göre esnek vadeler yapabiliyorlar. İnternetten üzerinden yapılan başvurular da belli kriterlere dikkat edilmekte. Buda eğer kredi notunuz yüksek değilse direk olumsuz bir cevap almanıza yol açabilir. Bundan dolayı başvurularınızı şubeye giderek yapmanız sizi avantajlı hale getirecektir.

Bu yazımızda ev hanımlarına ihtiyaç kredisi veren bankalardan bahsettik. Ev hanımları artık ihtiyaç kredisi kullanabilmekte olup bunun için istenilen şartları sizinle paylaştık. Konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından bize iletebilirsiniz.