Etiket arşivi: ev hanımları nasıl kredi alır

Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bu yazımızda ev hanımlarına ihtiyaç kredisi veren bankalardan bahsedeceğiz. Bu bankalar hangileri ve ne şartlarda ev hanımlarına kredi veriyorlar? Bu gibi soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

Ev hanımlarına ihtiyaç kredisi veren banka var mıdır? Birçok ev hanımının sorduğu bir sorudur bu. Düzenli bir gelirleri olmadığı için kredi almada en çok onlar zorluk yaşarlar. Kimilerinin evleri kendinin olsa bile bankalar sigortası gözükmediği veya gelir belgesi olmadığı için kredi vermezler. Üstünde mal varlığı bulunmasına rağmen birçok ev hanımı kredi almada zorluklar yaşamıştı. Artık bu sorun çözüldü ve bankalar kampanya üstüne kampanya yapmaya başladılar.

Evet birçok banka artık ev hanımlarına ihtiyaç kredisi veriyor. Bu imkanı sağlayan bankaları paylaşmadan önce istedikleri şartları söyleyelim.

Birkez mutlaka bir kefil isteniyor bu da yüksek kredi notuna sahip olması gerekiyor. Yani kefil olacak kişi daha önce kredi çekmiş ve gününü geçirmeden düzenli bir ödeme yapmış olması şart. Veya kredi kartının düzenli ödemelerinden de kontrol ediliyor. Bunun dışında mevduat hesabınızın olduğu bankalardan kredi çekmek isterseniz size kolaylık yapma ihtimalleri vardır.

Üstünüze mal varlığı olması lazım. Mesela araba,ev veya dükkan gibi. Hatta eğer bu gibi mal varlığınızdan kira alıyorsanız bankalar bunu düzenli gelir yerine sayıyor. Bu gibi durumlarda kredi alma ihtimaliniz yükseldiği gibi çekmek istediğiniz tutarı da yukarı çıkartabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi eskiden bu şartlar altında kredi almanız imkansızdı. Ama artık bu fırsatı sunan bankalar var.

paraa

Şekerbank ev hanımlarına ihtiyaç kredisi veren bankaların başında yer alıyor. fBenim desteğim kredi adındaki bu kampanyada hesap işletim ücreti talep edilmiyor. Bankada vadeli mevduat hesabı bulunan ev hanımlarının ev ekonomisi paketinden yararlanabiliyor. Bu kredi kendi emeğiyle aile bütçesine katkı sağlamak isteyen sigortası olmayan ev hanımlarını kapsıyor. 1.500 TL ye kadar kadar kredi imkanı veren %0,97 faizle 12 aya varan vadelerle geri ödemesini yapabilirsiniz. http://www.sekerbank.com.tr/krediBasvuru.jsp adresinden onlıne başvuruda bulunabileceğiniz gibi en yakın şekerbank şubesine gidip kredi işinizi hızlandırabilirsiniz.

İkinci sırada Denizbank yer alıyor. Kredi başvurusu yapmak içinse https://www.denizbank.com/bankacilik/bireysel-bankacilik/bireysel-krediler/ihtiyac-kredileri/webde-kredi-basvuru.aspx web adresinden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz KREDIM boşluk T. C. kimlik nonuzu yazıp 3280 E kısa mesaj atmanızda yeterli olacaktır.

ING bankın minik kredi kmapanyalarından yararlanabilirsiniz.ING bank ta ev hanımlarına ihtiyaç kredisi altında kredi başvurusu yapmanız gerekiyor. https://www.ingbank.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/ihtiyac-kredisi-basvuru-formu linkine tıklayarak onlıne başvuruda bulunabilirsiniz. Dİlerseniz KREDI boşluk T.C. kimlik nonu yazarak 2205 e kısa mesaj göndermen halinde ne kadar kredi alabileceğini öğrenebilirsiniz.

Ev hanımı kredisi kapsamında BankPozitif de kredi imkanı sunuyor. Sanal banka olduğu için en hızlı kredi veren banka ünvanına sahip oldu.  uygun krediler için https://webkredi.bankpozitif.com.tr/basvuru adresinden başvuru yapabilirsiniz.

Tabi bu bankaların web adreslerinden veya kısa mesajlarla başvuru yapabilirsiniz. Lakin biz direk şubeye gitmenizi tavsiye ediyoruz. Yüz yüze yapılan görüşmeler hem daha samimi hem de ihtiyacınıza en uygun kredinin hangisi olacağını öğrenebilirsiniz. Vade ve ödemeleri kolaylıkla planlayabilirsiniz.

paraaa

Bu yazımızda ev hanımlarına ihtiyaç kredisi veren bankaların listesini ve ulaşım biçimlerini sizlerle paylaştık. Konu hakkında herhangi bir sorunuz var ise aşağıdaki yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

 

Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Bu yazımızda sizlerle ev hanımlarına kredi başvurusunu paylaşacağız. Ev hanımı kredi başvurusu yapabilir mi? Hangi bankalar ev hanımlarının kredi başvurusunu onaylıyor? Bu merak ettiğiniz soruların yanıtlarını sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Bir ev hanımı düşünün. 365 gün 24 saat ailesi için çalışan,ailesinin istek ve arzularını yerine getiren ve karşılığında hiçbir ücret almıyor. Eline para geçer lakin evin bütçesi için kullanır tasarruf yapar yeri gelir biriktirir. Ev hanımı sizin ekonomik tüm bütçenizi toplar biriktirdiklerinden ve tasarruf yapabildiği kadarıyla aile bütçesine destek olmaya bile çalışır.

Peki bu kadar özverili bir ev hanımı ailesi için sürpriz bir tatil hazırlayabilir mi? Peki bu ev hanımı toplu para ile yapılması gereken herhangi bir işlem yapabilir mi? Bu ev hanımı eşi veya çocukları için kredi kullanabilir mi? Tüm bu soruların yanıtları maalesef ki hayır.

Çünkü bankalar geliri olmadığı için ev hanımı statüsünü adeta yok sayıyorlardı. Bu Türkiye’nin ekonomisinde kör noktaları oluşturan ev hanımlarına devlet bir fırsat verdi ve bankalarda bu fırsatı size uygun koşullarla sundu. Evet artık ev hanımları da kredi başvurusu yapabiliyorlar.

Tabi ki bunun için belli başlı şartlar var. Klasik şartlardan biri kredi notu yüksek bir kefil bulmak. Eğer bulamıyorsanız üstünüzde bulunan herhangi bir mal varlığı olması gerekiyor. Eğer kredi kartınız var ise ve ödemelerini aksatmamış iseniz kredi almanız kolaylaşıyor. İlk seferde az miktarda alınan kredinin düzenli ödemeleri sayesinde ikinci kez kredi başvurunuzda onaylanma veya limit arttırma talebinizin değerlendirilme olasılığı daha yüksek.

Eğer eviniz yada kişisel sebeplerden ötürü  kredi çekmek istiyorsanız ev hanımlarına kredi veren bankalara müracaat etmenizi öneririz. Şimdi size ev hanımlarına kredi başvurusuna onay veren bankaların listesini paylaşacağız.

müjde2

Öncelikle Şekerbank ev hanımları işçin özel kampanya başlatan bankalardan sadece bir tanesi. Benim desteğim kredi adındaki bu kampanyada hesap işletim ücreti talep edilmiyor. Bankada vadeli mevduat hesabı bulunan ev hanımlarının ev ekonomisi paketinden yararlanabiliyor. Bu kredi kendi emeğiyle aile bütçesine katkı sağlamak isteyen sigortası olmayan ev hanımlarını kapsıyor. 1.500 TL ye kadar kadar kredi imkanı veren %0,97 faizle 12 aya varan vadelerle geri ödemesini yapabilirsiniz. http://www.sekerbank.com.tr/krediBasvuru.jsp adresinden onlıne başvuruda bulunabileceğiniz gibi en yakın şekerbank şubesine gidip kredi işinizi hızlandırabilirsiniz.

İkinci sırada yer alan Finansbank girişimci ev hanımlarına kobi kredileri kapsamında ihtiyacınıza yönelik kredi verebiliyor. 36 aya varan vade imkanlarıyla size cazip bir fırsat teklif etmektedir. Bu fırsatlardan yaralanmak istiyorsanız en yakın finansbank şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Denizbankın başlatmış olduğu ev hanımlarına kredi başvurusu için iki adet kampanya var. Ev hanımlarına mevduat biriken hesap ve ev hanımları özel altın günleri. Bu kampanyaların detaylarını öğrenmek için mutlaka size en yakın denizbank şubesine gitmeniz gerekmektedir. Direk kredi başvurusu yapmak içinse https://www.denizbank.com/bankacilik/bireysel-bankacilik/bireysel-krediler/ihtiyac-kredileri/webde-kredi-basvuru.aspx web adresinden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz KREDIM boşluk T. C. kimlik nonuzu yazıp 3280 E kısa mesaj atmanızda yeterli olacaktır.

ING bankın minik kredi kmapanyalarından yararlanabilirsiniz.ING bank ta ev hanımlarına ihtiyaç kredisi altında kredi başvurusu yapmanız gerekiyor. https://www.ingbank.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/ihtiyac-kredisi-basvuru-formu linkine tıklayarak onlıne başvuruda bulunabilirsiniz. Dİlerseniz KREDI boşluk T.C. kimlik nonu yazarak 2205 e kısa mesaj göndermen halinde ne kadar kredi alabileceğini öğrenebilirsiniz.

Ev hanımı kredisi kapsamında BankPozitif de kredi imkanı sunuyor. Sanal banka olduğu için en hızlı kredi veren banka ünvanına sahip oldu.  uygun krediler için https://webkredi.bankpozitif.com.tr/basvuru adresinden başvuru yapabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz bankalara onlıne olarak başvurabilirsiniz lakin biz size en yakın şubeye gitmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü kafanıza takılan tüm sorunları yüz yüze görüşerek çözüme kavuşturabilir aynı zamanda ev hanımlarına kredi başvurunuzun onaylanması için size yardımcı olmalarını sağlayabilirsiniz.

Özel bankalardan ihtiyaç kredi değil de iş kurmak küçük ölçekli bir işe sahip olmak istiyorsanız ve bu hayalinizi gerçekleştirmek için kredi kullanmayı tercih ediyorsanız bunun için devlet destekli kredileri kullanmanızı öneririz. Hem faizi düşük hemde bir sürü prosedürle sizi uğraştırmadan hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Devlet destekli kredi kullandığınızda bir sonraki kredi çekme limitinizde yükseliyor. Mikro kredi denilen bu kredileri almak için siz dahil toplam 5 kadın küçük bir işletme için bir araya gelmesi gerekmektedir. Eğer hayaliniz iş kurmak ve bunun için kredi çekmek ise bu fırsattan mutlaka yararlanmalısınız.

müjde

http://www.tgmp.net/tr/sayfa/nasil-mikro-kredi-alinir–/132/1 adresinden başvuru yapabilir ve gerekli bilgilere kavuşabilirsiniz

Bu yazımızda sizlerle ev hanımlarına kredi başvurusunun ister bireysel amaçlı ister küçük ölçekli işletme kurma amaçlı olsun nasıl kredi alabileceklerini ve bu imkanları hangi bankaların sağladıklarından bahsettik. Konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından bize iletebilirsiniz.