Etiket arşivi: en uzun vadeli hangi kredi

Hangi Kredi

Bu yazımızda sizlerle ihtiyacınıza yönelik hangi krediyi seçmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz.

Nakit ihtiyacınızı bankadan karşıladıysanız faizle birlikte taksitle geri ödüyorsanız eğer kısaca buna kredi diyebiliriz. Kredi çeşitleri olduğu gibi ödeme çeşitleri de bulunmaktadır. Hangi krediyi seçerseniz seçin bankanıza göre ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Örneğin, balon ödeme ,eşit taksitli ödeme, sabit faizli ödeme gibi birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. Konumuza geri ödenecek olursak kredinin çeşitlerinden bahsetmeliyiz. Hangi ihtiyacınıza hangi kredinin kullanılması gerektiğinden bahsedelim biraz.

tr

Büyük bir ihtimalle diğer bir çok sitede banka terimleri kullanılarak açıkladıkları bu kredi seçeneklerini çok basit bir biçimde sizinle paylaşalım. Eğer ev almak, evinizi dekore etmek veya arsa gibi gayrı menkuller için bankaların konut kredisine başvurmanız gerekmektedir. Araba almak istiyorsunuz eğer, ister sıfır yepyeni araba olsun ister ikinci el olsun. Bankalardan taşıt kredisine başvurmanız gerekmektedir. Bunların dışında kalan tüm nakit ihtiyaçlarınızı bankaların bireysel kredi dediği tüketici kredilerine başvuru yapmanız gerekmektedir.

İhtiyaç kredileri genelde herhangi bir kampanya yok ise eğer en fazla 10.000 TL ye kadar kredi kullanma hakkına sahip olursunuz. İhtiyaç kredilerinde en uzun 48 ay vade imkanınız bulunmakta. Bankalara göre faiz oranları değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden kampanyaları takip etmeniz ve ihtiyacınız doğrultusunda size en uygun kampanyadan yararlanmanızı tavsiye ederiz. Artık ihtiyaç kredisini kullanmak için çoğu banka sadece kimlik istemekte. Kredi notunuz yüksek ise başka herhangi bir teferruatla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Taşıt kredisinde alacağınız araba sıfır veya ikinci el olup olmadığını başvuru sırasında bildirmeniz gerekmekte. İşlemleriniz ve faiz oranları buna göre hesaplanmaktadır. Taşıt kredilerinde vadeden sonra faiz oranını etkileyen bir diğer faktör ise aracınızın kaskolu veya sigortalı olup olmamasıdır. Eğer kaskolu istiyorsanız kredi geri ödemeniz bu duruma göre yeniden hesaplanır. Taşıt kredileri genelde 50.000 TL ye kadar olup vadesini de 48 aya kadar uzatabilmektesiniz. Bankalara göre ödeme planı değişeceği için herhangi bir kampanya olup olmadığına dikkat edilmeli ve bütçenize en uygun kredi ödeme planını tercih etmelisiniz.

Kimi banka ev kredisi derken kimi bankada da mortgage ifadesiyle yer almaktadır. Bu kredi çeşidi kendi içinde birçok bölüme ayrılmaktadır ve her bankaya göre de bu bölümler değişmektedir. Hemen hemen her bankada olan bölümlerini sizinle paylaşalım. Ön ödemeli konut kredisi, peşinatsız konut kredisi, 3 ay sonra ödemeli konut kredisi, sabit faizli konut kredisi, eşit taksitli konut kredisi, ev dekorasyon konut kredisi, konut tamamlama kredisi gibi birçok bölümlerden bahsedebiliriz. Kısacası ev ile ilgili birçok işlemi bu krediden yararlanarak yapabilirsiniz. Genellikle 100.000 TL ye kadar kredi kullanma imkanınız bulunan bu kredi çeşidinde alacağınız evi ipotek göstermek zorundasınız. Ayrıca bir çok banka alacağınız evin %75 ini kredi olarak kullanma hakkı tanımakta. Söz konusu konut kredisi olduğunda vadeler oldukça uzun olabilir. 120 ay vadeden tutunda bazı bankalar 300 ay vadeye kadar izin verebilmekte. Tahmin edeceğiniz gibi her bankanın kampanyaları farklı olup vade ve faiz oranların da da farklılık gözlenmektedir. Kira öder gibi ev sahibi olabileceğiniz birçok kampanya mevcuttur.

Kısa ve net bir açıklamadan sonra asıl merak ettiğiniz konuya gelelim. Hangi bankadan hangi krediyi tercih etmelisiniz. Çünkü bankaların kampanyaları olsun kredi çeşitleri olsun ödeme planları veya faiz ve vadeleri ile hepsi birbirinden farklıdır. Bir bankada taşıt kredisinin limiti faizi ve vade oranı sizin için uygunken bir başka bankada ihtiyaç kredisi diğer bankalara oranla tam bir fırsat kredidir. Kredi kullanımında mutlaka araştırmanız gereken bir konudur bu.

Biz sizin için piyasadaki tüm bankalara ait kredi limitlerini faiz oranlarını ve vadelerini araştırarak bir tablo hazırladık. Bu tablo sayesinde hangi bankadan hangi krediyi tercih etmeniz gerektiğine dair net bir fikriniz olacak.

En uygun hangi kredi diye merak ediyorsanız Fibabanka standart ihtiyaç kredisi diğer bankalardan çok daha uygun faizlerle kredi vermekte. 3.000 TL ile 30.000 TL arasında kredi tutarı belirleyebiliyorsunuz. 36 ay vade imkanı da sunan bu kredi de 12 ay vade de % 1,29 faiz uygulanmaktadır. Eğer kredi vadenizi 24 ay olarak belirttiğiniz de %1,35 faizle değerlendirilmektedir. 36 ay vade seçeneğinde ise geri ödeme yaparken faiziniz % 1,41 üzerinden hesaplanmaktadır. https://www.fibabanka.com.tr/KrediBasvuru/Default.aspx?U=01 linkinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

ING bankasında hangi kredi en uygun derseniz eğer tabi ki  taşıt kredisi. Öncelikle kefil sıkıntısı bulunmaz. Satın aldığınız aracı ipotek göstermeniz yeterlidir. 50.000 TL ye kadar kredi kullanma hakkına sahipsiniz. Ferdi kaza veya hayat sigortası zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Vade aralığı 3 ay ile 48 ay arasında değişmekte olup 3-6 ay vade de % 1,04 9-48 ay vade de %1,39 dur. Eşit taksit seçeneği veya 3 ay erteleme seçeneğiniz bulunmaktadır.

2. El taşıt kredisinde ise 8 yaşa kadar olan arabalar için bu krediyi kullanabilirsiniz. Bu kredide de 48 ay vade seçeneğiniz bulunmakta. 3-6 ay arası vade de %0,99 faiz uygulanırken 9-48 ay vade de %1,39 faiz oranı uygulanmaktadır. 50.000 TL ye kadar kredi kullanabileceğiniz gibi eşit taksitli ve 3 ay erteleme imkanınız da mevcuttur. Ferdi kaza ve hayat sigortası bu kredide de zorunlu değildir. Satın alacağınız aracı ipotek göstermeniz yeterlidir. Araba almak için en uygun hangi kredi diye düşünüyorsanız ING bankabaşvurmalısınız. Bunun için https://www.ingbank.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/tasit-kredisi-basvuru-formu adresindeki formu doldurmanız yeterlidir.

Ev almak istiyorsanız hangi kredinin faizinin düşük olduğunu araştırdık ve Konut kredisinde en uygun banka  Garanti bankası olduğuna kanaat getirdik. %2 Peşin faizli kiracıya mortgage adındaki bu kredi seçeneğinde 3 ay ile 240 ay vade imkanınız bulunmakta. Evet yanlış okumadınız 240 ay vade. Konut kredilerinde en uygun vadeyi Garanti bankası yapmakta. Seçtiğiniz evin %75 ini karşılayan bu kredide  12 ay vadeye kadar % 0,85 24 ay vadeye kadar %1,00 36 ay vadeye kadar % 1,05 48 aya kadar % 1,08 60 aya kadar vade de %1,09 84 aya kadar vade de % 1,11 108 aya % 1,12 120 ay vadeye kadar olan kredilerde % 1,13 144 ay vade de % 1,16 faiz uygulanmakta olup 240 ay vade seçeneğini seçerseniz eğer % 1,17 faizle geri ödemenizi hesaplayabilirsiniz. https://www.garantimortgage.com/basvuru-yap.aspx adresinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

tttt

Bu yazımızda sizlerle ihtiyacınıza yönelik hangi krediyi seçmeniz gerektiğinden bahsettik. Bankalara ait en özel kredi fırsatı sunan seçenekleri sizinle paylaştık. Konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından tarafımıza iletebilirsiniz.