Etiket arşivi: en uygun kredi

En Uygun Tüketici Kredisi

Bu yazımızda sizlerle en uygun tüketici kredisinden bahsedeceğiz.

Bu süre gelen yaşamımızda nakit sıkıntısı bir çok kez yaşamaktayız. İster ihtiyacımıza yönelik olsun ister eğlence amaçlı olsun. Düzenli gelirin yetmedi alanlarda bazen destek aldığımız anlar olabilir. İşte bu desteği bankalar karşıladığında faiziyle ve taksitle geri ödeme seçeneği sunduğunda adına kredi denmekte. Tüketici kredisi demek bireysel kredi demektir. Yani kişisel harcamalarınıza yönelik nakit destek sistemine verilen addır.

Tüm sene çalıştıktan sonra güzel bir tatili hak ettiğinizi düşünürsünüz. İşte böyle bir durumda bankadan tüketici kredisi başvurusunda bulunarak istediğiniz nakite anında kavuşabilirsiniz. Dilediğiniz ve arzu ettiğiniz tatili keyifle gerçekleştirdikten sonra kullanmış olduğunuz nakiti taksitle geri ödeyerek kendi ekonomik bütçenizi de hiç zorlamamış olursunuz.

tttt

Yada artık mobilyalarınızdan sıkıldınız mı? Yeni modaya uyum sağlamak evinizi yenilemek istiyorsunuz. Yaşam alanınızı yenilemek demek adeta kendi ruhunuzu yenilemek demektir. Fakat bunun için toplu bir nakite ihtiyacınız olacaktır. İstediğiniz bankadan tüketici kredisi alarak hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilir yaşamınıza huzur dolu günler ekleyebilirsiniz.

Fakat kredi kullanımında dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmakta. En uygun tüketici kredisi veren banka hangisi? Çünkü bankalara göre kredi miktarı,vade ve faiz oranları değişkenlik göstermektedir. Kredi kullanımında zarara uğramamak ve fazladan para ödememek için piyasayı iyice araştırmanız gerekmektedir.

Söz konusu tüketici krediniz ise biz sizin için araştırdık ve en uygun tüketici kredisi veren bankanın Fibabanka olduğunu kanaat getirdik. Fibabanka standart ihtiyaç kredisi diğer bankalardan çok daha uygun faizlerle kredi vermekte. 3.000 TL ile 30.000 TL arasında kredi tutarı belirleyebiliyorsunuz. 36 ay vade imkanı da sunan bu kredi de 12 ay vade de % 1,29 faiz uygulanmaktadır. Eğer kredi vadenizi 24 ay olarak belirttiğiniz de %1,35 faizle değerlendirilmektedir. 36 ay vade seçeneğinde ise geri ödeme yaparken faiziniz % 1,41 üzerinden hesaplanmaktadır.

Kefilsiz olan bu standart ihtiyaç kredisinde başvurunuz 1 gün içinde değerlendirilip cevap verilecektir. Sabit faizli ve eşit taksitli ödeme planınız sayesinde talep ettiğiniz krediyi rahatlıkla geri ödeyebilirsiniz. Belkide bu kredinin en güzel tarafı kredi tutarınız da 10.000 TL ye kadar olan durumlarda sadece nüfus cüzdanınızın olması yeterlidir. Başka hiçbir evrakla uğraşmanıza gerek kalmaz.

Eğer talep ettiğiniz kredi 10.000 TL nin üstü ise son üç aya ait elektrik,su veya doğal gaz faturanız gerekmektedir. Adres bildirimi için gerekli olan bu faturalar ile gelir belgeniz talep ettiğiniz krediyi alabilmeniz için yeterlidir. Gelir belgesi, çalışan iseniz maaş bordrosu- emekliler için emekli olduğuna dair yazı- serbest meslek sahipleri içinse şirket kuruluş ticaret sicil gazetesi,oda sicil kaydı, faaliyet belgesi,vergi levhası gerekmektedir.

tr

Tüm bu belgelere sahipseniz 10.000 TL nin üstünde rahatlıkla Fibabankadan kredi sahibi olabilirsiniz. Kredi başvurunuzu https://www.fibabanka.com.tr/KrediBasvuru/Default.aspx?U=01 internet üzerinden bu link ile yapabileceğiniz gibi size en yakın fibabanka şubesine giderek de yapabilirsiniz.,

Bu yazımızda en uygun tüketici kredisi hakkında bilgiler paylaştık. Tüketici kredisine ait başvuru linkini yazımızda yayınladık. Konu hakkında tarafımıza sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından sorularınızı bize iletebilirsiniz.

En Uygun Kredi

Bu yazımızda sizlerle en uygun kredi veren bankaları tanıtacağız.

Bu zamanda geçim yeterince zor iken masraflar sürekli artmakta. Çocuklarınızın eğitim masrafı, ev masrafı derken belki bir tatile bile zar zor bütçenizi ayırabilmektesiniz. Yeni bir eşya yada yeni bir araba almak için ince hesaplamalar yapmanız gerekebilir.

Biz size en uygun krediyi hangi bankalardan alabileceğinizi uzun uzun araştırdık ve size bu bilgileri sunacağız. Vade farkı, faiz oranları hangi bankada hangi şekilde daha uygun şimdi sizlerle onu paylaşacağız.

Bildiğiniz gibi kimi bankada ev kredisi kullandığında daha uygun iken kimi bankadan ihtiyaç kredisi çok daha avantajlı bir şekilde size sunulmakta. Bazen araba kredisi için başka bir bankasının fırsatından yararlanmak isterseniz bazen konut kredisi bambaşka bir banka. Birçok banka söz konusu kredi olduğunda çeşitli fırsatlar sunmakta. Şimdi tek tek bankaları inceleyelim. Hangi bankadan hangi krediyi almak daha uygun bir bakalım.

indir (1)

ING banktan başlayalım. ING banktan eğer ihtiyaç kredisi çekmek istiyorsanız 15.000 TL ile 100.000 TL arasında bir miktar talep edebilirsiniz. 3 ay ile 36 ay vade imkanınız bulunmakta. Faiz oranları ise 3-11 ay %1.18 12 ay vade seçerseniz %1.08 13-36 ay vade hakkından yararlanmak istediğiniz takdirde %1.18 faiz oranları ile ödeme yaparsınız. İhtiyaç kredisi için https://www.ingbank.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/ihtiyac-kredisi-basvuru-formu linkinden başvuruda bulunabilirsiniz.

ING bank konut kredisi hakkında bilgi almak isterseniz 100.000 TL ye kadar kredi çekebilmektesiniz. 3-12 ay vade %1.04 13-60 ay arasında vade arzu ederseniz %1.09 61-120 ay vade imkanını seçerseniz eğer %1,12 faiz oranları ile geri ödeme yapabilirsiniz.

ING banktan taşı kredisi almak istiyorsanız bu seçenek ikiye ayrılmakta. Sıfır taşıt kredisi ve 2. el taşıt kredisi. Sıfır veya 2. el araç alımlarında ING bankdan 50.000 TL ye kadar kredi çekebilme hakkınız bulunmakta. 3-6 ay vade %1,04 9-48 ay vade imkanından yararlanmak isterseniz eğer %1,35 faiz oranları üzerinden hesaplama yapılmaktadır. https://www.ingbank.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/tasit-kredisi-basvuru-formu linkine tıklayarak kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

En uygun krediyi denizbanktan kullanmak istiyorum derseniz eğer 30.000 TL ye kadar kredi çekme hakkınız bulunmaktadır. En fazla 36 ay vade imkanından faydalanabilirsiniz. 0-12 ay arası % 1,69 13-24 ay vade arası 1,74 25-36 ay vade imkanında ise %1,79 faiz oranları ile hesaplama yapılmaktadır.  https://www.denizbank.com/bankacilik/bireysel-bankacilik/bireysel-krediler/ihtiyac-kredileri/webde-kredi-basvuru.aspx?Ref=WEB&Refid=Menu linkine tıklayarak hızlı başvuruda bulunabilirsiniz.

Denizbank konut kredisinde 100.000 TL ye kadar mortgage kredisi kullanabiliyorsunuz. Denizbank diğer bankaların aksine en uygun krediyi mortgage kredisi olarak müşterilerine sundu. 25 yıla kadar ödeme imkanınız bulunmakta. 3-120 ay vade %1,16 121-300 ay vadede ise %1,21 faiz oranı ile geri ödeme yapabiliyorsunuz. Denizbanktan mortgage kredisine başvurma için https://www.denizbank.com/krediler/mortgage-kredi-basvurusu.aspx linkine tıklamanız yeterli.

Denizbankta taşıt kredisi hesaplamanız için 0 km araçlar nihai fatura değeri bedelinin 50.000 TLye kadar ki  kısmı için %70  50.000TLyi aşan kısmı için ise %50 oranında kredilendirilebilmekte. 2. el araçlarda ise kasko değerinin 50.000 TLye kadar %70, 50.000TLyi aşan kısmı için ise %50 oranında kredilendirebilirsiniz. 48 ay vade imkanınız bulunmakta ve %1,39 faiz oranları ile geri ödeme hesaplaması yapılmaktadır. Taşı kredisi başvurusu için https://www.denizbank.com/krediler/tasit-kredi-basvurusu.aspx linkine tıklamanız yeterli.

İş bankası en uygun kredi kapsamında size ihtiyaç kredisini sunmakta. 500 TL ile 15.000 TL arasında kredi çekebilmektesiniz. %1,40 faiz oranı 1-36 ay vade arasında değişmekte. Cep telefonunuzdan NAKİT yazıp TC KİMLİK NO KREDİ TUTARI, AYLIK GELİRİNİZİ aralarında boşluk bırakarak 4402 e kısa mesaj ile gönderdiğiniz de kredi başvurunuz gerçekleşmektedir.

İş bankasında ev kredisi en uygun krediler kısmındadır. 3 ay ile 120 ay arasınad vade imkanınız bulunmakta ve 250.000 TL ye kadar kredi kullanmak hakkına sahipsiniz. Üstelik %1,25 faiz oranları ile. İş bankasından sıfır taşı kredisi almak istiyorsanız 48 ay vade imkanı ile % 1,45 ikinci el araba kredisi kullanmak istiyorsanız 1-48 ay vade %1,25 faiz oranı ile geri ödemelerinizi hesaplayabilirsiniz.

En uygun kredi kapsamında Garanti Bankasından yana tercih kullanacaksınız öncelikle İhtiyaç kredisi vade ve faiz oranlarından bahsedelim. İhtiyaç kredilerinizde 10.000 TL ye kadar kredi çekebiliyorsunuz. 36 ay vade imkanınız bulunmakta. 12 vade de %1,69 18-24 ay vade arasında %1,64 36 ay vade imkanında ise %1,54 faiz oranı bulunmakta. https://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/krediler/bireysel_destek_kredisi/ssl/basvuru.page?#calcContent=UID37da809 başvurularınızı bu linke tıklayarak yapabilirsiniz.

Garanti bankasının en uygun kredisi konut kredisinde. Ödeme kolaylığı oluşturacak birçok çeşidi bulunmakta. Biz size en uygununu yazalım. 750.000 TL ye kadar kredi imkanınız bulunmakta. 240 ay vade yapabiliyorsunuz ve %1,24 faiz oranı ile. Başvurmak için https://www.garantimortgage.com/ linkine tıklamanız yeterli.

Garanti bankasından taşıt kredisinden yararlanmak istiyorsanız sıfır taşıt kredisi için 5.000 TL ile 100.000 TL arasında kredi çekebiliyorsunuz. 1-48 ay arası vade imkanınız bulunmakta. %1,29 faiz oranı ile geri ödeme yapabilirsiniz. 1-5 yaş arası taşı alacaksanız kredi tutarları aynı olup 1-48 ay arası vade %1,35 faiz oranı bulunmakta. 6-10 yaş arası bir araç alacaksınız eğer %1,39 faiz oranına göre hesaplama yapabilirsiniz. https://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/krediler/oto_kredisi/ssl/tasit_kredisi_basvuru.page#calcContent=UID3fa6b99 linkinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

En uygun kredi Yapı kredi bankasındadır diyorsanız eğer ihtiyaç kredinizi 1.000 TL ile 10.000 TL arasında kullanabilme hakkına sahipsiniz. 3-36 ay vade imkanı bulunan kredinizde %1,41 faiz oranı uygulanmaktadır. https://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/krediler/bireysel-ihtiyac-konut-kredisi-basvuru.aspx linkinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı kredi en uygun krediyi kullanmak isterseniz konut kredisinden de yararlanabilirsiniz. 100.000 TL ye kadar kredi imkanınız bulunmakta. 120 ay vade imkanınızın yanısıra %1,13 faiz oranı ile hesaplama yapılmaktadır. https://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/krediler/bireysel-ihtiyac-konut-kredisi-basvuru.aspx linkinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Taşıt kredisinde ise 40.000 TL ye kadar kredi kullanabiliyorsunuz. iki çeşit kampanya bulunmaktadır 1-48 ay vade %1,30 faiz oranı diğeri ise 1-36 ay vade%1,20 37-48 ay vade de ise %1,27 faiz uygulanmaktadır.

En uygun krediler kapsamında Akbank da yer almaktadır. 1.000 TL ile 15.000 TL ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.3-36 ay vade imkanı bulunan bu kredide % 1,25 faiz oranı bulunmaktadır. https://webapp.akbank.com/DirektKredi/EntryPoint.aspx?fromSegment=Bireysel adresinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank sıfır taşı kredisinde 50.000 TL ye kadar kredi kullanabiliyorsunuz. 48 ay vade imkanı bulunan bu kredi türünde %1,25 faiz oranı bulunmakta. İkinci el taşıt kredisinde ise 20.000 TL ye kadar kredi kullanabiliyorsunuz. 48 ay vade imkanınız da % 1,23 faiz oranı uygulanmaktadır. https://basvuru.akbank.com/webapplication.UI/entrypoint.aspx?Channel=W&CT=TASIT linkinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Konut kredisinde ise 100.000 TL kredi kullanırken 120 ay vade imkanınız bulunmakta olup faiz oranı % 1,10 dur. https://basvuru.akbank.com/webapplication.UI/entrypoint.aspx?Channel=W&CT=KONUT linkinden başvuruda bulunabilirsiniz.

indir

Bu yazımızda sizlerle en uygun kredi çeşitlerinden ve bankalarından bahsettik. Bankaların kredi başvuru linklerini sizinle paylaştık. Konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından tarafımıza iletebilirsiniz.

En Uygun Kredi (Ev Hanımlarına)

  • En uygun kredi (ev hanımları için) nasıl seçilmelidir?
  • En uygun krediye ulaşmak için hangi faktörlere dikkat etmek gerekir?
  • Faiz oranı ve vade kriterleri en uygun krediyi belirlemede nasıl bir etkiye sahiptir?
  • En uygun krediyi bulmak için hangi kredi türünde nelere dikkat etmek gerekir?

Bu makalede, krediler ile ilgili en çok sorulan sorulardan bir tanesi olan en uygun krediye ulaşmak ile ilgili önemli noktalar ve gereklilikler konusunda bilgi ve düşüncelerimizi bu yazımızda sizlere aktarmaya çalışacağız.

Bankacılık sisteminin giderek daha yaygın hale gelmesi insanların kredi alma eğilimini daha da arttırmıştır. Bu doğrultuda, daha esnek bir politika izlemeye başlayan bankalar, pek çok kredi seçeneğini müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak sunmaya başlamıştır. Özellikle düşük ve orta gelir grubunda yer alan kişilerin, çeşitli ihtiyaçlarına yönelik alım taleplerini nakit olarak karşılayamamaları ve krediler ile bu ihtiyaçlarını taksitler halinde ödeyerek karşılama istekleri, kredi alım oranlarını gün geçtikçe daha da arttırmaktadır.

Bankaların çok fazla olması, bankacılık sektöründeki rekabeti de arttırmış, bunun sonucunda da kredi oranları ve masraf kalemlerinde farklılıklar ortaya çıkmıştır. Bu duruma paralel olarak ta, kişiler en uygun kredi seçeneğini bulmak için bankaları araştırmakta ve bütçelerine en uygun olan ve en az ödeyecekleri kredileri tercih etmek için uğraş vermektedirler. Peki, en uygun kredi denilince tam olarak ifade edilen nedir?

En uygun krediler

En uygun krediler

En Uygun Kredi Ne Demektir?

En uygun kredi, hemen hemen herkesin kafasında oluşan genel anlamıyla faiz oranı en düşük kredi olarak bilinmektedir. Bu nedenle, en uygun krediyi ararken, faiz oranına göre hareket eden kişi sayısı oldukça fazladır. En uygun kredi kavramı aslında, pek çok faktörün ayrı ayrı değerlendirilerek, ortaya çıkan sonuçlara göre en karlı görünen krediyi ifade etmektedir. Bu şekilde tanımlandığında karışık ve zorlu bir süreç gibi görünse de, aslında doğru analizler ile en uygun kredi seçeneğine ulaşmak hiç te zor değildir.

Faiz Oranı Yanıltıcı Olabilir

Kredi almak isteyen kişilerin faiz oranı faktörünü değerlendirmenin ilk sırasına almaları bir yönüyle doğru bir yaklaşım olurken, masraflar ve yapılacak diğer kesinti ve giderlerin değerlendirilmesiyle tamamlandığında istenen sonuçları vermektedir. Çünkü bankalar, diğer ticari kuruluşların birçoğu gibi kar amacıyla hizmet verdiğinden, belirli maliyetlerini kredi kanalıyla finanse eden kuruluşlardır. Bu nedenle, faiz oranlarında indirim yapıldığında, diğer alanlarda kesintiler yapmaktadırlar. Bu masrafların birçoğu da dosya masrafı ve sigorta olarak kredi tutarı içerisinden tahsil edilmektedir.

Bu noktada, konuyu bir örnekle açıklamamız gerekirse, bir banka diğerine göre daha düşük bir faiz oranıyla kredi verirken, masraf olarak, diğer bankaların 2 katı bir masraf alıyorsa, bu durumda, aslında bu banka daha pahalı bir kredi sunuyor demektir. Bu nedenle, en uygun kredi araştırmasında, faiz oranı ve masrafları birlikte değerlendirerek ve mümkünse aylık ödeme tutarı ve kredinin toplam geri ödeme tutarı göz önünde bulundurularak tercih yapılması, tüketiciler açısından daha faydalı olacaktır.

Kredi araştırması için faiz, masraf ve geri ödeme tutarlarına, banka şubelerinden ya da bankaların internet sitelerinde yer alan hesaplama araçları ile ulaşmak mümkün olmaktadır.

En uygun kredi seçiminde vade faktörü de önemlidir.

En uygun krediyi seçerken faiz oranları ve masraflar kadar dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör de vade olarak karşımıza çıkmaktadır. Kredi alırken, kişilerin yaptıkları en büyük hatalardan biri de vadeyi mümkün olduğunca uzatmak olmaktadır. Bu sayede kredinin aylık taksit ödemeleri daha düşük olacağından, bu durumun krediyi ödeme de kolaylık sağlayacağı düşünülmektedir. Oysaki vadenin uzaması, kredi geri ödeme tutarını arttırmakta, diğer bir ifadeyle, kredinin faizini arttırmaktadır.

En uygun kredi demek, faiz açısından en az tutarı ödeyeceğimiz kredi olduğuna göre, vade seçiminde de bu kriteri göz önünde bulundurmak gerekir. Tabi ki, aylık taksitlerin, kişilerin bütçelerine ve aylık gelirlerine uygun olacak şekilde seçilmesi gerekmektedir. Bunun ölçüsü de gelirin en fazla yarısı olacak şekilde taksit tutarlarını değerlendirmektedir. Bunun haricinde ekstra vade uzatmak, sadece ek faiz yükü getirecektir.

En Uygun Kredi Hakkında Önemli Noktalar

Krediler, konut, taşıt ve bireysel krediler olarak farklı kategorilerde ve farklı faiz oranlarıyla kişilere sunulur. Bu nedenle, kullanılmak istenen kredi türüne göre araştırma kriterleri değişiklik gösterebilir.

Temelde, ister konut, ister taşıt, isterse borç ödemek için alınacak bir kredi olsun, tüm kredilerin temeli ihtiyaç kredisine bağlıdır. Sonuçta bir ihtiyaçtan doğan gereklilik neticesinde başvurulan bu krediler, kendi içlerindeki farklılıklara göre değerlendirilmeli ve bu aşamada en uygun krediye karar verilmelidir.

İhtiyaç kredisi olarak adlandırılan kredilerde, genel bir ihtiyaca göre kredi imkânı sunulduğundan genelde alınan masraf dosya masrafı ve sigorta ile sınırlıdır. Bu açıdan, karşılaştırma açısından en kolay kredi türleri ihtiyaç kredileridir. Bu tür krediler için banka şubeleri ya da online olarak banka internet siteleri aracılığıyla bilgi almak mümkündür.

Taşıt ve konut kredilerine durum biraz daha detaylı olmakta ve masraf kalemleri artmaktadır. Taşıt kredilerinde araç sigortaları ve rehin masraflarının yanı sıra, araç türlerine göre faiz oranı ve masraf tutarları değişmektedir. Bu nedenle, taşıt kredisi alırken karşılaştırmayı daha dikkatli yapmak gerekir. Hatta bazı durumlarda, özellikle 2. El taşıt kredilerinde, ihtiyaç duyulan tutarı karşılayacak ihtiyaç kredileri çok daha ucuz ve cazip olabilmektedir.

Konut kredileri, krediler arasında fiyat ve maliyet açısından en fazla dikkat edilmesi gereken kredi türleridir. Çünkü konut kredileri, hem 10 yıla varan uzun vadelerde kredilerdir, hem de alınacak konutun banka tarafından ipotek edilmesi nedeniyle, ödenmemesi halinde en fazla sıkıntı yaratacak kredilerdir.

Konut kredilerinde, çok fazla kampanya yapılır. En düşük faiz oranlarının görüldüğü kredi türü olmakla beraber, bu kredilerin masrafları da çok çeşitli olmaktadır. Dosya masrafından, hayat sigortasına, alınacak konut sigortasına, ipotek ve fek masraflarına kadar alınan pek çok masraf, düşük görünen faiz oranının maliyetini bir anda yukarı taşımaktadır. Bu nedenle, konut kredisinde en uygun kredi tercihi yaparken, mutlaka masrafların toplamı hakkında net bir bilgi alınalı ve bununla birlikte faiz oranı ve toplam ödeme tutarı ile karar verilmelidir.

En Uygun Kredi ve İnternet Başvurusu

En uygun kredi hesaplama aracı

En uygun kredi hesaplama aracı

En uygun krediye ulaşmak için, uzun süren araştırmalar yapmak istemeyen ya da vakti olmayan kişiler için geliştirilmiş hesaplama araçları, internet üzerinden en uygun ve hesaplı kredi seçeneklerini kullanıcılara sunmaktadır. Sadece kredi tutarı ve vade ile bankaların sunduğu kredi imkânlarını ve masraf bilgilerini kullanıcılara sunan bu online hesaplama araçları sayesinde, vakit kaybetmeden en uygun krediye ulaşma olanağı sağlanmaktadır. Tabi burada, belirtilen masrafların ortalama olduğu ve bu tutarların son aşamada bankalarca teyit edilmesi de kredi kullanımı sonrasında bir sürprizle karşılaşma olasılığını ortadan kaldıracaktır.

Sonuç olarak, kredi almaya karar vermeden önce, krediye gerçekten ihtiyaç olup olmadığına karar vermek önemlidir. Eğer, kredi almak gerekiyorsa da, pek çok seçeneğin sunulduğu günümüzde “en uygun kredi”yi belirtilen kriterlere göre araştırarak, bu doğrultuda kredi kullanmak gerekir.

Böylelikle ev hanımlarına en uygun kredi hakkında da bilgi vermiş olduk. Lütfen sorularınızı sorun, cevaplandırmak isteriz…