Etiket arşivi: en uygun kredi hesaplama

En Uygun Kredi Hesaplama

Bu yazımızda sizlerle en uygun kredi hesaplama türlerinden ve hesaplama kısa yollarından bahsedeceğiz.

Yapılan harcamalar biriktirilen paralar derken giderler çoğalmakta gelir sabit olduğu için fazlasıyla yetersiz kalmakta. Eksikler gün geçtikçe birikmekte ve işin içinden çıkılamayacak bir hale dönüşmekte. Zaman ilerledikçe eşyalar eskimekte, araba yenilenmesi gerekmekte olup zamanla biriktirdiğiniz para ile bir ev sahibi olmak istemektesiniz. Tüm bu harcamalar ve giderler silsesi içinde yetişemediğiniz anlarda en etkili ve uygun çözüm kredi kullanmaktır.

İster ihtiyaçlarınızı bir çırpıda karşılayacak kredi olan ihtiyaç kredisi, arabanızı yenilemek veya bir araba sahibi olmak isterseniz taşıt kredisi, belkide artık hayalinizdeki eve sahip olmak için konut kredisi. Hangi krediyi kullanmak ihtiyacında olursanız olun ilk dikkat etmeniz gereken konu bu kredisi sizin için uygun mudur?

En uygun kredi hesaplamasını yapmak için tüm bankalara ait kredi tutarlarını, vadelerini ve faiz oranlarını biliyor olmanız gerekmektedir. Takdir edersiniz ki onca birikimden sonra başvurduğunuz ve kullandığınız krediden çok daha uygun bir fırsat olduğu görürseniz bu sizin için büyük bir hayal kırıklığı anlamına gelecektir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için hangi krediyi kullanacak olursanız olun en uygun krediyi hesaplayıp başvurunuzu bu doğrultuda yapmanız gerekmektedir.

ttttt

Bizim görevimiz size en uygun krediyi hesaplayıp, bankalara ait kredi hesaplama linklerini paylaşmak.

Akbank ihtiyaç kredisinde  1.000 TL ile 15.000 TL ihtiyaç kredisi kullanmanıza izin vermekte. 3-36 ay vade imkanı bulunan bu kredide % 1,25 faiz oranı bulunmaktadır. Akbank sıfır taşı kredisinde 50.000 TL ye kadar kredi kullanabiliyorsunuz. 48 ay vade imkanı bulunan bu kredi türünde %1,25 faiz oranı bulunmakta. İkinci el taşıt kredisinde ise 20.000 TL ye kadar kredi kullanabiliyorsunuz. 48 ay vade imkanınız da % 1,23 faiz oranı uygulanmaktadır. Konut kredisinde ise 100.000 TL kredi kullanırken 120 ay vade imkanınız bulunmakta olup faiz oranı % 1,10 dur. Bu bilgiler doğrultusunda size en uygun kredi hesaplama işlemini yapmak için http://www.akbank.com/kredi-hesaplama linkini kullanabilirsiniz.

Garanti bankası ihtiyaç kredisinde 10.000 TL ye kadar kredi çekebiliyorsunuz. 36 ay vade imkanınız bulunmakta. 12 vade de %1,69 18-24 ay vade arasında %1,64 36 ay vade imkanında ise %1,54 faiz oranı bulunmakta. Garanti bankasının uygun kredisi konut kredisinde. Ödeme kolaylığı oluşturacak birçok çeşidi bulunmakta. Biz size en uygununu yazalım. 750.000 TL ye kadar kredi imkanınız bulunmakta. 240 ay vade yapabiliyorsunuz ve %1,24 faiz oranı ile.  Taşıt kredisinde ise sıfır taşıt kredisi için 5.000 TL ile 100.000 TL arasında kredi çekebiliyorsunuz. 1-48 ay arası vade imkanınız bulunmakta. %1,29 faiz oranı ile geri ödeme yapabilirsiniz. 1-5 yaş arası taşı alacaksanız kredi tutarları aynı olup 1-48 ay arası vade %1,35 faiz oranı bulunmakta. 6-10 yaş arası bir araç alacaksınız eğer %1,39 faiz oranına göre http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/krediler/bireysel_destek_kredisi/hesap_makinesi.page#calcContent=UID33b024c adresinden hesaplama yapabilirsiniz.

İhtiyaç kredinizi Yapı kredi bankasından kullanmak isterseniz  1.000 TL ile 10.000 TL arasında kredi kullanabilme hakkına sahipsiniz. 3-36 ay vade imkanı bulunan kredinizde %1,41 faiz oranı uygulanmaktadır. Konut kredisinde 100.000 TL ye kadar kredi imkanınız bulunmakta. 120 ay vade imkanınızın yanı sıra %1,13 faiz oranı ile hesaplama yapılmaktadır. Taşıt kredisinde ise 40.000 TL ye kadar kredi kullanabiliyorsunuz. iki çeşit kampanya bulunmaktadır 1-48 ay vade %1,30 faiz oranı diğeri ise 1-36 ay vade%1,20 37-48 ay vade de ise %1,27 faiz uygulanmaktadır. Bu bilgiler doğrultusunda en uygun kredi hesaplaması yapmak için http://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama.asp linkinden yararlanabilirsiniz.

İş bankasını tercih ediyorsanız  bireysel ihtiyaç krediniz için 500 TL ile 15.000 TL arasında kredi çekebilirsiniz. %1,40 faiz oranı 1-36 ay vade arasında değişmekte olup konut kredisi için  3 ay ile 120 ay arasında vade imkanınız bulunmakta ve 250.000 TL ye kadar kredi kullanmak hakkına sahipsiniz. Üstelik %1,25 faiz oranları ile. İş bankasından sıfır taşı kredisi almak istiyorsanız 48 ay vade imkanı ile % 1,45 ikinci el araba kredisi kullanmak istiyorsanız 1-48 ay vade %1,25 faiz oranı ile http://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/kredi-hesaplama/Sayfalar/kredi-hesaplama.aspx#Taksit_ihtiyac adresinden size özel en uygun kredi hesaplaması yapabilirsiniz.

Denizbank ihtiyaç kredisinde  30.000 TL ye kadar kredi çekebilirsiniz. En fazla 36 ay vade imkanından faydalanabilirsiniz. 0-12 ay arası % 1,69 13-24 ay vade arası 1,74 25-36 ay vade imkanında ise %1,79 faiz oranları ile hesaplama yapılmaktadır. Denizbank konut kredisinde 100.000 TL ye kadar mortgage kredisi kullanabiliyorsunuz.  25 yıla kadar ödeme imkanınız bulunmakta. 3-120 ay vade %1,16 121-300 ay vadede ise %1,21 faiz oranı ile geri ödeme yapabiliyorsunuz. Denizbankta taşıt kredisi hesaplamanız için 0 km araçlar nihai fatura değeri bedelinin 50.000 TLye kadar ki  kısmı için %70  50.000TLyi aşan kısmı için ise %50 oranında kredilendirilebilmekte. 2. el araçlarda ise kasko değerinin 50.000 TLye kadar %70, 50.000TLyi aşan kısmı için ise %50 oranında kredilendirebilirsiniz. 48 ay vade imkanınız bulunmakta ve %1,39 faiz oranları ile geri ödeme hesaplaması yapılmaktadır. En uygun krediyi hesaplayarak http://www.denizbank.com/hesaplama-araclari/ adresinden geri ödeme planı oluşturabilirsiniz.

ING Bank ihtiyaç kredisinde 15.000 TL ile 100.000 TL arasında bir miktar talep edebilirsiniz. 3 ay ile 36 ay vade imkanınız bulunmakta. Faiz oranları ise 3-11 ay %1.18 12 ay vade seçerseniz %1.08 13-36 ay vade hakkından yararlanmak istediğiniz takdirde %1.18 faiz oranları ile ödeme yaparsınız. ING bank konut kredisi hakkında bilgi almak isterseniz 100.000 TL ye kadar kredi çekebilmektesiniz. 3-12 ay vade %1.04 13-60 ay arasında vade arzu ederseniz %1.09 61-120 ay vade imkanını seçerseniz eğer %1,12 faiz oranları ile geri ödeme yapabilirsiniz. ING banktan taşı kredisi almak istiyorsanız bu seçenek ikiye ayrılmakta. Sıfır taşıt kredisi ve 2. el taşıt kredisi. Sıfır veya 2. el araç alımlarında ING bankdan 50.000 TL ye kadar kredi çekebilme hakkınız bulunmakta. 3-6 ay vade %1,04 9-48 ay vade imkanından yararlanmak isterseniz eğer %1,35 faiz oranları üzerinden hesaplama yapılmaktadır.  http://www.ingbank.com.tr/tr/bilgi-destek/urun-ve-hizmet-ucretleri/#bddk1329 linkinden istediğiniz kredi türüne ait hesaplamaları gerçekleştirebilirsiniz.

tr

Yukarıdaki listede belirtmiş olduğumuz bankalar diğer bankaların aksine en uygun kredi veren bankalardır. İster ihtiyaç kredisi olsun ister taşıt veya konut kredisi hem vade hem faiz oranları ile diğer bankalardan daha avantajlı fırsatları size sunmaktadırlar.

Bu yazımızda sizlerle en uygun krediyi veren bankaların faiz oranları, tutarları ve vadeleri hakkında bilgileri sizinle paylaştık. En uygun krediyi veren bankalara ait hesaplama linklerini sizinle paylaştık. Konu hakkında tarafımıza sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından tarafımıza sorularınızı iletebilirsiniz.

En Uygun Kredi (Ev Hanımlarına)

  • En uygun kredi (ev hanımları için) nasıl seçilmelidir?
  • En uygun krediye ulaşmak için hangi faktörlere dikkat etmek gerekir?
  • Faiz oranı ve vade kriterleri en uygun krediyi belirlemede nasıl bir etkiye sahiptir?
  • En uygun krediyi bulmak için hangi kredi türünde nelere dikkat etmek gerekir?

Bu makalede, krediler ile ilgili en çok sorulan sorulardan bir tanesi olan en uygun krediye ulaşmak ile ilgili önemli noktalar ve gereklilikler konusunda bilgi ve düşüncelerimizi bu yazımızda sizlere aktarmaya çalışacağız.

Bankacılık sisteminin giderek daha yaygın hale gelmesi insanların kredi alma eğilimini daha da arttırmıştır. Bu doğrultuda, daha esnek bir politika izlemeye başlayan bankalar, pek çok kredi seçeneğini müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak sunmaya başlamıştır. Özellikle düşük ve orta gelir grubunda yer alan kişilerin, çeşitli ihtiyaçlarına yönelik alım taleplerini nakit olarak karşılayamamaları ve krediler ile bu ihtiyaçlarını taksitler halinde ödeyerek karşılama istekleri, kredi alım oranlarını gün geçtikçe daha da arttırmaktadır.

Bankaların çok fazla olması, bankacılık sektöründeki rekabeti de arttırmış, bunun sonucunda da kredi oranları ve masraf kalemlerinde farklılıklar ortaya çıkmıştır. Bu duruma paralel olarak ta, kişiler en uygun kredi seçeneğini bulmak için bankaları araştırmakta ve bütçelerine en uygun olan ve en az ödeyecekleri kredileri tercih etmek için uğraş vermektedirler. Peki, en uygun kredi denilince tam olarak ifade edilen nedir?

En uygun krediler

En uygun krediler

En Uygun Kredi Ne Demektir?

En uygun kredi, hemen hemen herkesin kafasında oluşan genel anlamıyla faiz oranı en düşük kredi olarak bilinmektedir. Bu nedenle, en uygun krediyi ararken, faiz oranına göre hareket eden kişi sayısı oldukça fazladır. En uygun kredi kavramı aslında, pek çok faktörün ayrı ayrı değerlendirilerek, ortaya çıkan sonuçlara göre en karlı görünen krediyi ifade etmektedir. Bu şekilde tanımlandığında karışık ve zorlu bir süreç gibi görünse de, aslında doğru analizler ile en uygun kredi seçeneğine ulaşmak hiç te zor değildir.

Faiz Oranı Yanıltıcı Olabilir

Kredi almak isteyen kişilerin faiz oranı faktörünü değerlendirmenin ilk sırasına almaları bir yönüyle doğru bir yaklaşım olurken, masraflar ve yapılacak diğer kesinti ve giderlerin değerlendirilmesiyle tamamlandığında istenen sonuçları vermektedir. Çünkü bankalar, diğer ticari kuruluşların birçoğu gibi kar amacıyla hizmet verdiğinden, belirli maliyetlerini kredi kanalıyla finanse eden kuruluşlardır. Bu nedenle, faiz oranlarında indirim yapıldığında, diğer alanlarda kesintiler yapmaktadırlar. Bu masrafların birçoğu da dosya masrafı ve sigorta olarak kredi tutarı içerisinden tahsil edilmektedir.

Bu noktada, konuyu bir örnekle açıklamamız gerekirse, bir banka diğerine göre daha düşük bir faiz oranıyla kredi verirken, masraf olarak, diğer bankaların 2 katı bir masraf alıyorsa, bu durumda, aslında bu banka daha pahalı bir kredi sunuyor demektir. Bu nedenle, en uygun kredi araştırmasında, faiz oranı ve masrafları birlikte değerlendirerek ve mümkünse aylık ödeme tutarı ve kredinin toplam geri ödeme tutarı göz önünde bulundurularak tercih yapılması, tüketiciler açısından daha faydalı olacaktır.

Kredi araştırması için faiz, masraf ve geri ödeme tutarlarına, banka şubelerinden ya da bankaların internet sitelerinde yer alan hesaplama araçları ile ulaşmak mümkün olmaktadır.

En uygun kredi seçiminde vade faktörü de önemlidir.

En uygun krediyi seçerken faiz oranları ve masraflar kadar dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör de vade olarak karşımıza çıkmaktadır. Kredi alırken, kişilerin yaptıkları en büyük hatalardan biri de vadeyi mümkün olduğunca uzatmak olmaktadır. Bu sayede kredinin aylık taksit ödemeleri daha düşük olacağından, bu durumun krediyi ödeme de kolaylık sağlayacağı düşünülmektedir. Oysaki vadenin uzaması, kredi geri ödeme tutarını arttırmakta, diğer bir ifadeyle, kredinin faizini arttırmaktadır.

En uygun kredi demek, faiz açısından en az tutarı ödeyeceğimiz kredi olduğuna göre, vade seçiminde de bu kriteri göz önünde bulundurmak gerekir. Tabi ki, aylık taksitlerin, kişilerin bütçelerine ve aylık gelirlerine uygun olacak şekilde seçilmesi gerekmektedir. Bunun ölçüsü de gelirin en fazla yarısı olacak şekilde taksit tutarlarını değerlendirmektedir. Bunun haricinde ekstra vade uzatmak, sadece ek faiz yükü getirecektir.

En Uygun Kredi Hakkında Önemli Noktalar

Krediler, konut, taşıt ve bireysel krediler olarak farklı kategorilerde ve farklı faiz oranlarıyla kişilere sunulur. Bu nedenle, kullanılmak istenen kredi türüne göre araştırma kriterleri değişiklik gösterebilir.

Temelde, ister konut, ister taşıt, isterse borç ödemek için alınacak bir kredi olsun, tüm kredilerin temeli ihtiyaç kredisine bağlıdır. Sonuçta bir ihtiyaçtan doğan gereklilik neticesinde başvurulan bu krediler, kendi içlerindeki farklılıklara göre değerlendirilmeli ve bu aşamada en uygun krediye karar verilmelidir.

İhtiyaç kredisi olarak adlandırılan kredilerde, genel bir ihtiyaca göre kredi imkânı sunulduğundan genelde alınan masraf dosya masrafı ve sigorta ile sınırlıdır. Bu açıdan, karşılaştırma açısından en kolay kredi türleri ihtiyaç kredileridir. Bu tür krediler için banka şubeleri ya da online olarak banka internet siteleri aracılığıyla bilgi almak mümkündür.

Taşıt ve konut kredilerine durum biraz daha detaylı olmakta ve masraf kalemleri artmaktadır. Taşıt kredilerinde araç sigortaları ve rehin masraflarının yanı sıra, araç türlerine göre faiz oranı ve masraf tutarları değişmektedir. Bu nedenle, taşıt kredisi alırken karşılaştırmayı daha dikkatli yapmak gerekir. Hatta bazı durumlarda, özellikle 2. El taşıt kredilerinde, ihtiyaç duyulan tutarı karşılayacak ihtiyaç kredileri çok daha ucuz ve cazip olabilmektedir.

Konut kredileri, krediler arasında fiyat ve maliyet açısından en fazla dikkat edilmesi gereken kredi türleridir. Çünkü konut kredileri, hem 10 yıla varan uzun vadelerde kredilerdir, hem de alınacak konutun banka tarafından ipotek edilmesi nedeniyle, ödenmemesi halinde en fazla sıkıntı yaratacak kredilerdir.

Konut kredilerinde, çok fazla kampanya yapılır. En düşük faiz oranlarının görüldüğü kredi türü olmakla beraber, bu kredilerin masrafları da çok çeşitli olmaktadır. Dosya masrafından, hayat sigortasına, alınacak konut sigortasına, ipotek ve fek masraflarına kadar alınan pek çok masraf, düşük görünen faiz oranının maliyetini bir anda yukarı taşımaktadır. Bu nedenle, konut kredisinde en uygun kredi tercihi yaparken, mutlaka masrafların toplamı hakkında net bir bilgi alınalı ve bununla birlikte faiz oranı ve toplam ödeme tutarı ile karar verilmelidir.

En Uygun Kredi ve İnternet Başvurusu

En uygun kredi hesaplama aracı

En uygun kredi hesaplama aracı

En uygun krediye ulaşmak için, uzun süren araştırmalar yapmak istemeyen ya da vakti olmayan kişiler için geliştirilmiş hesaplama araçları, internet üzerinden en uygun ve hesaplı kredi seçeneklerini kullanıcılara sunmaktadır. Sadece kredi tutarı ve vade ile bankaların sunduğu kredi imkânlarını ve masraf bilgilerini kullanıcılara sunan bu online hesaplama araçları sayesinde, vakit kaybetmeden en uygun krediye ulaşma olanağı sağlanmaktadır. Tabi burada, belirtilen masrafların ortalama olduğu ve bu tutarların son aşamada bankalarca teyit edilmesi de kredi kullanımı sonrasında bir sürprizle karşılaşma olasılığını ortadan kaldıracaktır.

Sonuç olarak, kredi almaya karar vermeden önce, krediye gerçekten ihtiyaç olup olmadığına karar vermek önemlidir. Eğer, kredi almak gerekiyorsa da, pek çok seçeneğin sunulduğu günümüzde “en uygun kredi”yi belirtilen kriterlere göre araştırarak, bu doğrultuda kredi kullanmak gerekir.

Böylelikle ev hanımlarına en uygun kredi hakkında da bilgi vermiş olduk. Lütfen sorularınızı sorun, cevaplandırmak isteriz…