Etiket arşivi: devlet destekli kredi

Ev Hanımlarına Özel Kredi

Bu yazımızda sizlerle ev hanımlarına özel kredileri paylaşacağız. Ev hanımları bu özel kredilerden nasıl yararlanabilirler ve hangi bankalar buna olanak sağlıyor gibi soruların yanıtlarını sizinle paylaşmaya çalışacağız.

Ev hanımı, hayatın tüm koşullarına uyum sağlayan, zorlu geçim mücadelesinde pratik zekası sayesinde birçok sorunla baş edebilen bir kadının özelliğidir. Ev hanımı demek, aile fertlerinin her birinin sorunlarına çözüm bulan bunların yanı sıra aile ilişkilerini sağlayan ve evin maddi gelirinin yönetimden sorumlu kişidir desek bile yetmez. Daha sayamayacağımız özelliklere sahiptir. Belki de hiç fark etmediğiniz birçok işi onlar yaparlar bu sayede aile içi huzur sekteye kolay kolay uğramaz.

Bir ev hanımı bu kadar donanımlı iken maddi olarak imkanlarının sınırlı olması çok üzücü bir durumdur. Ekonomik seviyesi yüksek ev hanımlarının bile bu kısıtlamanın mağdurları arasında maalesef yer alırlar. Birçok alanda kendilerini özel hissetmek isteyen kadınlarımızın söz konusu maddiyat olunca ikinci planda kalmaları hiç hoş bir durum değildir.

Nitekim bankalar  ev hanımlarını bir zamanlar ikinci planda bırakıyor hatta yok sayıyorlardı. Sebep ise haklı olarak düzenli bir gelire sahip olmayışlarıydı. Artık durumlar değişti ve bankalar ev hanımlarına özel kredi paketleri tasarladılar. Tabi ki hepsinin şartı birbirinden farklı ama genel anlamda bazı kriterlere sahipseniz kredi fırsatlarından yararlanabiliyorsunuz.

el

Mesela, üstünüze bir mal varlığı varsa tahmin ettiğinizden de öncelikli ve yüksek miktarda kredi çekme işleminiz gerçekleşebiliyor. Peki ya mal varlığınız yoksa, o zamanda yüksek kredi notuna sahip ( çektiği kredileri düzenli ödeyen,kredi kartlarının en azından azamisini ki tercihen dönem borcunu yatıran ) bir kefil bulabilirsiniz. Bunlara sahip değilseniz eğer bankaların ev hanımlarına özel kredi paketlerinde istenilen özelliklere uygun olabilirsiniz.

Şimdi sizlerle ev hanımlarına özel kredi paketleri sunan bankalardan bahsedelim.

İlk sırada Denizbank yer alıyor. Kredi başvurusu yapmak içinse https://www.denizbank.com/bankacilik/bireysel-bankacilik/bireysel-krediler/ihtiyac-kredileri/webde-kredi-basvuru.aspx web adresinden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz KREDIM boşluk T. C. kimlik nonuzu yazıp 3280 E kısa mesaj atmanızda yeterli olacaktır.

ING bankın minik kredi kmapanyalarından yararlanabilirsiniz.ING bank ta ev hanımlarına ihtiyaç kredisi altında kredi başvurusu yapmanız gerekiyor. https://www.ingbank.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/ihtiyac-kredisi-basvuru-formu linkine tıklayarak onlıne başvuruda bulunabilirsiniz. Dİlerseniz KREDI boşluk T.C. kimlik nonu yazarak 2205 e kısa mesaj göndermen halinde ne kadar kredi alabileceğini öğrenebilirsiniz.

Ev hanımlarına özel kredi kapsamında BankPozitif de kredi imkanı sunuyor. Sanal banka olduğu için en hızlı kredi veren banka ünvanına sahip oldu.  uygun krediler için https://webkredi.bankpozitif.com.tr/basvuru adresinden başvuru yapabilirsiniz.

Tabi bu bankaların web adreslerinden veya kısa mesajlarla başvuru yapabilirsiniz. Lakin biz direk şubeye gitmenizi tavsiye ediyoruz. Yüz yüze yapılan görüşmeler hem daha samimi hem de ihtiyacınıza en uygun kredinin hangisi olacağını öğrenebilirsiniz. Vade ve ödemeleri kolaylıkla planlayabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz bankalar ev hanımlarına ihtiyaç kredisi şeklinde paketler sunan bankalardır. Birde bu krediyi iş amaçlı talep eden ev hanımlarımız bulunmakta. Hayallerindeki iş imkanlarını hayata geçirmek üzere kredi çekmesi gereken ev hanımlarını da bankalarımız unutmadı. Hatta bu şekilde düşünen ev hanımlarına özel kredi fırsatına devlette destek verdi ve faizsiz bir fon oluşturdu.

Finansbank girişimci ev hanımlarına kobi kredileri kapsamında ihtiyacınıza yönelik kredi verebiliyor. 36 aya varan vade imkanlarıyla size cazip bir fırsat teklif etmektedir. Bu fırsatlardan yaralanmak istiyorsanız en yakın finansbank şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Şekerbank ise benim desteğim kredi adındaki bu kampanyada hesap işletim ücreti talep edilmiyor. Bankada vadeli mevduat hesabı bulunan ev hanımlarının ev ekonomisi paketinden yararlanabiliyor. Bu kredi kendi emeğiyle aile bütçesine katkı sağlamak isteyen sigortası olmayan ev hanımlarını kapsıyor. 1.500 TL ye kadar kadar kredi imkanı veren %0,97 faizle 12 aya varan vadelerle geri ödemesini yapabilirsiniz. http://www.sekerbank.com.tr/krediBasvuru.jsp adresinden onlıne başvuruda bulunabileceğiniz gibi en yakın şekerbank şubesine gidip kredi işinizi hızlandırabilirsiniz.

ell

Tüm bunların dışında sıfır faizsiz devlet destekli bir kredi istiyorsanız ve bu kredi ile küçük ölçekli bir iş yeri açmaksa hayaliniz http://www.tgmp.net/tr/sayfa/nasil-mikro-kredi-alinir–/132/1 adresinden başvuru yapabilir veya http://www.tgmp.net/tr/subelerimiz/3 linkinden şubelerini öğrenip bulunduğunuz ildeki şubeye giderek bizzat bilgi alıp başvuruda bulunabilirsiniz.

Yukarıda ev hanımlarına özel kredi fırsatları sunan bankalardan bahsettik. Başvuru linklerini sizinle paylaştık. Banka değil de devlet destekli kredi istiyorsanız hangi birime başvuruda bulunabileceğinizi gösterdik. Konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Ev Kadınlarına Kredi

Ev kadınları kredi alabilir mi? Hangi bankalar ev kadınlarına kredi imkanı sunuyor? Ev kadınlarının kredi alması için ne yapması gerekiyor? gibi soruların yanıtlarını bu yazımızda sizin için cevaplamaya çalışacağız.

para

Ev kadınları neden kredi çekemiyor öncelikle bu soruyu bir düşünelim. Bankalar kredi vermesi için öncelikle düzenli bir gelirinin olduğunu ispatlayan gelir belgesi ayrıca sigortalı olması şartını arıyor. Ki normal bir insanın kredi çekebilmesi için bunlar da yetmiyor. Kredi sicilinin temiz olması gerekiyor. Yüksek bir kredi tutarı istemişseniz ipotek gösterebileceğiniz bir mal varlığı isteniyor. Emekli iseniz maaşınızı o bankaya taşıma işleminden sonra istediğiniz krediyi daha kolay alma ihtimaliniz yükseliyor. Kısa vadeli yüksek faizli kredileri normal çalışanlar anca alabiliyor iken ev kadınları kredi alması çok düşük bir ihtimal olarak görünüyor değil mi?

Ama bankalar yeni bir kampanya başlattılar. Ev kadınlarına kredi imkanı sloganıyla birçok ev kadını artık maddi olarak özgür sayılabilecek. Farz edin ki bir hayaliniz var gerçekleştirmek istiyorsunuz bunu tek başına başarmanız gereken anlar olabilir. Hayalinizde işi anlattığınız takdirde çevrenizde sizi durduracak insanlar mutlaka çıkacaktır. Ev kadınlarına kredi verilmiyor ki? Ya geri ödeyemezsen ? Dertsiz başına dert mi açacaksın? gibi bir sürü sizi hedefinizden alıkoymaya çalışacak sözler duyabilirsiniz. İşte bu olumsuzluklarla zaten mücadele eden ev kadınlarına bankalar kolaylık sağlıyor.

İster hayalinizi gerçekleştirin isterseniz küçük bir iş kurun kendinize. Dilerseniz evinizi yenileyin dilerseniz bu yaz tatil fırsatını ailenize siz sunun. Bir kadının hayallerinin gerçekleşmesine olanak sağlanması ne güzel bir özgürlüktür sizce de öyle değil mi?

Şimdi iyide geliri olmayan bir insana bankalar nasıl kredi verecek sorusunu sormanız normal. Klasik istenilenlerin dışında ki bu klasikler üstünüze herhangi bir mal varlığının olması veya kredi sicili temiz bir kefil bulmanızın dışında artık bazı seçeneklerinizde bulunuyor. Elektrik,su veya telefon gibi bir otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekmektedir. Aynı zamanda mesela bir dükkan kirası yada ev kirası alıyorsanız kiracının o bankaya yatırması koşulu ile aylık geliriniz var kabul edilerek kredi verilebiliyor.

Şimdi size bu fırsatı sağlayan bankalardan bahsedelim. Ev kadınlarına kredi kampanyaları değişiklik gösterebileceği için mutlaka bankaların şubesine gidip başvuruda bulunmanızı öneriyoruz.

https://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/krediler/bireysel-ihtiyac-konut-kredisi-basvuru.aspx web adresinden başvuruda bulunabilirsiniz. Dilerseniz  Bireysel boşluk T.C. kimlik numaranızı  boşluk aylık net gelirinizi yazıp 4411 e kısa mesaj göndererek başvuruda bulunabilirsiniz. Ev hanımlarına kredi kampanyalarının ayrıntılarını öğrenmek için mutlaka yapıkredi şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Ev hanımı kredisi kapsamında BankPozitif de kredi imkanı sunuyor  uygun kredileri https://webkredi.bankpozitif.com.tr/basvuru adresinden başvuru yapabilirsiniz.

ING bankın minik kredi kmapanyalarından yararlanabilirsiniz.ING bank ta ev hanımlarına ihtiyaç kredisi altında kredi başvurusu yapmanız gerekiyor. https://www.ingbank.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/ihtiyac-kredisi-basvuru-formu linkine tıklayarak onlıne başvuruda bulunabilirsiniz. Dİlerseniz KREDI boşluk T.C. kimlik nonu yazarak 2205 e kısa mesaj göndermen halinde ne kadar kredi alabileceğini öğrenebilirsiniz.

Denizbankın başlatmış olduğu ev kadınlarına kredi için iki adet kampanya var. Ev hanımlarına mevduat biriken hesap ve ev hanımları özel altın günleri. Bu kampanyaların detaylarını öğrenmek için mutlaka size en yakın denizbank şubesine gitmeniz gerekmektedir. Direk kredi başvurusu yapmak içinse https://www.denizbank.com/bankacilik/bireysel-bankacilik/bireysel-krediler/ihtiyac-kredileri/webde-kredi-basvuru.aspx web adresinden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz KREDIM boşluk T. C. kimlik nonuzu yazıp 3280 E kısa mesaj atmanızda yeterli olacaktır.

mikro

Özel bankalardan değil de devlet destekli kredi çekmek istiyorsanız ki hem faizi düşük hemde bir sürü prosedürle sizi uğraştırmadan hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Devlet destekli kredi kullandığınızda bir sonraki kredi çekme limitinizde yükseliyor. Mikro kredi denilen bu kredileri almak için siz dahil toplam 5 kadın küçük bir işletme için bir araya gelmesi gerekmektedir. Eğer hayaliniz iş kurmak ve bunun için kredi çekmek ise bu fırsattan mutlaka yararlanmalısınız.

http://www.tgmp.net/tr/sayfa/nasil-mikro-kredi-alinir–/132/1 adresinden başvuru yapabilir ve gerekli bilgilere kavuşabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle ev kadınlarına kredi imkanı veren bankalar ve devlet destekli projelerden bahsettik. Konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından bize iletebilirsiniz.