Etiket arşivi: acil kredi

Acil Kredi

Bu yazımızda sizlerle acil krediler hakkında bilgiler paylaşacağız.

Daha önceki yazılarımızda kredi nedir kaç çeşit kredi vardır gibi soruların yanıtlarını verdik. Şimdi merak edilen bir diğer kredi türü olan acil kredilerden bahsedeceğiz. Genelde insanlar kredi talebini en son ihtimale saklar. Faizli ve vadeli olması sebebiyle diğer tüm seçenekleri bittiğinde kredi ihtimali akla gelir ve bunu kullanmak isterler. Bunun bir diğer sebebi de eskiden banka kredilerinde faiz oranlarının çok yüksek olması ve piyasaya göre sürekli değişmesiydi. Lakin artık bankalarda kredi geri ödeme planı oluştururken birçok seçenek sayesinde böyle riskler ortadan kalktı. Sabit faizli kredilerle piyasadaki oranlar değişse bile sizin geri ödemeleriniz hep aynı kalmakta.

Acil kredi

Acil kredi

Eskiden en son çare olarak bakılan kredilerde talep ettiğiniz tutar ve geri ödeme planı üzerinde düşünülmüş bankanın krediyi onaylaması hesaplanmış ve kredi kullanımına ait süre sizin için önemli değildir. Fakat bazı durumlar olur ki acil nakite ihtiyacınız olur. Bir gün bile sizin için zarardır mümkünse aynı gün kredi talebinde bulup kredinin hesaba geçmesini isterseniz.

Belki bir hastane işiniz var belki de kaza geçirdiniz veya bir fırsatı kaçırmamak için acil nakite ihtiyacınız var işte bu durumlarda bankaların acil kredi sisteminden yararlanabilirsiniz. Bu acil krediler sayesinde kredi başvurunuza aynı gün cevap gelir ve hesabınıza paranız yatar. Her banka bu hizmeti henüz uygulamaya geçirmediği için bu sisteme uygun çalışan bankalar hakkında sizi bilgilendirelim.

Acil kredi deyince ilk akla gelen banka Akbanktır. Hele ki akbankta bir hesabınız varsa kredi işlemleri için şubeye gitmenize dahi gerek kalmaz. 15.000 TL ye kadar bu acil ihtiyaç kredisinden yararlanabilirsiniz. Aynı gün sistemden onay gelir ve banka hesabınıza otomatik olarak talep ettiğiniz kredi miktarı aktarılır. Eğer Akbank müşterisi değilseniz de krediniz onaylandığında şubeye gidip hesap açtırarak başvurusunu yapmış olduğunuz krediye sahip olabilirsiniz. https://webapp.akbank.com/DirektKredi/EntryPoint.aspx?gclid=CLewst3S0cgCFUqdGwodJiQPOw adresinden anında başvuru imkanınız bulunmaktadır.

Denizbankda acil kredi ihtiyacınıza hızlı çözüm getiren bankalar arasındadır. 55.000 TL ye kadar kredi talebinde bulunabileceğiniz WEB de kredi seçeneğinde en yüksek vade 36 aydır. Bu krediden yararlanmak için Denizbank müşterisi olmanız gerekmektedir. Bu krediye yalnızca internet üzerinden başvuru yapılmaktadır. https://www.denizbank.com/bankacilik/bireysel-bankacilik/bireysel-krediler/ihtiyac-kredileri/webde-kredi-basvuru.aspx?Ref=google-adwords&Refid=search-kredi-aninda&gclid=CNbN7-DS0cgCFRATGwod_3sBgA adresini kullanarak kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası acil ihtiyacı olana Pratik Kredi TEB’de kampanyası ile 7500 TL tutarında kredi imkanı sunmakta. Eğer ihtiyacınız olan kredi miktarı düşük ise bu kredi türünden yararlanabilirsiniz. İster TEB müşterisi olun ister olmayın onaylandığı anda kredinizi kullanabilirsiniz. Aynı gün içinde kredinizin onaylanıp onaylanmadığına dair bilgi sahibi olabileceğiniz bu kredinin faiz oranı %1,55 dir. 36 ay vade seçeneğiniz bulunmaktadır.  Bu pratik krediye sahip olmak için https://www.teb.com.tr/pratik-ihtiyac-kredisi-basvurusu/#step=1 adresinden başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Acil krediler kapsamında sizin ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir diğer bankamızın adı Garanti Bankasıdır. Garanti bankasında 5 dakikada başvuru yapıp anında olumlu olumsuz yanıtınızı öğrenebilirsiniz. İster Garanti bankasının müşterisi olun ister olmayın %1,34 faiz oranı sayesinde kolayca geri ödeyebileceğiniz kredinizin en uzun vadesi 36 aydır. Acil kredi ihtiyacınızı Garanti bankasının çözmesini istiyorsanız https://www.garanti.com.tr/basvuru/ssl/ihtiyac_kredisi adresinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ve son olarak şubeye gitmeye gerek kalmadan hafta sonu da dahil olmak üzere kredinizin direk hesabınıza yatırıldığı enpara.com sitemizi de unutmayalım. Finansbank’ın internet bankacılığı olan bu banka sayesinde en zor anlarınızda anında paranız hesabınızda. masraf ücreti yok beklemek yok. 36 ay vade ile % 1,42 faiz oranları ile 30.000 TL ye kadar kredi kullanma imkanınız bulunmakta. En zor anlarınızda sizi bekletmeden hızlı bir şekilde çözüme götüren enpara.com için https://www.finansbank.enpara.com/kredi/ihtiyac-kredisi-hesaplama.aspx adresinden başvuruda bulunabilirsiniz.

ttt

Yukarıda bahsettiğimiz bankalar sayesinde artık acil nakit ihtiyacınıza anında çözüm geliyor. Beklemeden,kara kara düşünmeden anında kredi hesabınızda.

Bu yazımızda sizlerle acil kredi çeşitlerinden ve bu sisteme sahip bankalardan bahsettik. Acil kredi başvurularına ait linkleri sizin için paylaştık. Konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından tarafımıza sorularınızı iletebilirsiniz.

Acil Kredi

Bu makalemizde; acil kredi, acil kredi veren bankalar, acil kredi başvurusu, acil banka kredileri gibi konulara değineceğiz… Hepimizin en büyük sıkıntılarından biri olan kredi alabilme konusu, aciliyet arzetmesi dolayısıyla da başka bir sıkıntıyı beraberinde getiriyor.

Günlük hayatın bir parçası haline gelen, bankalar ile içi içe olma, hemen her yerde karşımıza çıkar oldu. Alışveriş konusunda kredi kartlarından faydalanırken, ev, araba alımı ve daha pek çok konuda ilk işimiz hemen bir banka kredisine başvurmak oluyor.

Acil kredi başvurusu

Acil kredi başvurusu

Aslında bu durum, en çok bankaları memnun ederken, ekonomik şartlar ne olursa olsun, onlar paralarına para kazandırma yolunu bulmuşlardır. Çeşit bakımından da son zamanlarda oldukça zenginleşen kredi çeşitleri, insanların tercihi olmaya devam etmiştir.

Bu (acil) krediyi kimler kullabilir?

Bankaların son uygulamalarından biri olan acil kredi de insanlara kullanım kolaylığı sağlayarak, ayrı bir çekiciliğe sahip olmuştur. Kredi kullanmaya uygun olan, sicili temiz olan ve belli bir geliri rapor edebilen vatandaşların, başvurmalarına müteakiben aynı gün içinde kredi alabildikleri bu sistem, zaman kısıtlaması olan vatandaşlar tarafından da en çok tercih edilen kredi olmuştur.

Ekonominin büyük bir parçası haline gelen bankacılık sektöründe de çok canlı bir rekabet yaşanmaktadır. Bu da aslında vatandaşlar için bir fırsat sağlarken, yine de kredi kullanmadan önce, bütün bankaları gezmek ya da onların kredileri (işimiz her ne kadar acil olursa olsun) hakkında bilgi edinmek, çok daha sağlıklı bir yol olacaktır.

Acil krediye neden ihtiyaç duyulur?

Kredi kartı borçlarını kapatmak ya da acil senet ödemeleri için, acil kredi başvurusu yapmak mantıklıdır aslında. Uzun vadede ödeme kolaylığı sağlayarak, daha düşük faiz ödeyerek borçtan kurtulmak daha kolaydır. Ödeme gücünüz yoksa acil kredi (ev hanımları için) almak, sadece sıkıntıları bir nebze olsun erteler.

Acil kredi arayan bir bayan

Acil kredi arayan bir bayan

Bankaların en fazla faiz aldıkları insanlar, kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan insanlardır. Bu şekilde bir duruma düşmemek için, acil kredi kullanarak, kredi kartı borcunu kapatmak ve bu çekilen parayı, daha küçük rakamlar halinde taksitlendirmek, pek çok insan için çıkış yolu olmuştur. İnsanların bu durumlarını çok iyi bilen bankalar ise bu durumu bir fırsata çevirerek, insanlara en kolay şekilde kredi vererek, onları bu konuya teşvik etmişlerdir.

Diğer kredi işlemlerinin aksine hızlandırılmış işlemler sayesinde, aynı gün başvurarak anında çekilebilen acil kredi uygulaması, insanlara da son derece çekici gelmiş ve insanların kredi kullanımında bir artışa neden olmuştur.

İhtiyaç kredisi adı altında yıllardır insanların kullanımına sunulan imkân, son zamanlarda biraz hızlandırılıp, adı da değiştirilerek acil kredi adı altında insanlara sunulmuştur. Esnaflık ya da herhangi bir iş üzerine ya da ev ve araba gibi değeri yüksek taşınmazların kredisi oldukça yüksek rakamlara çıkarken, ihtiyaç babında çekilen kredilerin daha düşük meblağlar olduğunu söyleyebiliriz. Bankalar, ödemesi daha kolay olan bu kredi için, kendi bünyelerinde ön çalışma yaparak, müşteriyi bekletmeme yoluna giderek, acil kredi konusunda bir çekicilik oluşturmaya çalışmışlardır. Bu duruma mecbur olan ve başka yolu olmayan insanlar için ise acil kredi tek çıkar yol olarak insanlara sunulmuş bir imkân gibi görünmektedir.

Acil kredi (ev hanımlarına) için nereye başvurabilirim?

Bankaların internet sitelerine girerek, bilgilerinizi aktarıp, anında kredi başvurusu oluşturabilirsiniz. Aslında bu işi kısa mesaj yolu (sms) ile de gerçekleştirebileceğiniz numaralar da vardır. Aradan geçen çok kısa süre içinde size dönen bankalar, talebinizin olumlu karşılanıp karşılanmadığını derhal size bildirerek olumlu cevap halinde harekete geçmenizi beklemektedirler.

Hangi bankalar acil kredi vermektedir?

  • Finansbank (Cardfinans)
  • TEB (Türkiye Ekonomi Bankası)
  • ING Bank
  • Halkbank
  • Bank Asya

Eğer olumlu bir cevap alırsanız, o bankanın şubesine şahsi yapacağınız başvuru sonucunda, aynı gün acil kredi çekebilir ve çektiğiniz bu paranın taksit yapılandırma listesini de bankadan alabilirsiniz. Bankaların bu son zamanlarda sundukları ve oldukça popüler hale gelen yönteme acil kredi adı verilmiştir. Paranızın hazır olduğunu ve sizi beklediklerini söyleyen bankalar, insanları krediye teşvik etmek için bu yolu kullanmışlardır. Esas adı ihtiyaç kredisi olan ve uzun yıllardır insanların kullandıkları hizmetin, biraz hızlandırılmış halidir.

Acil krediden bahsederken aslında ev hanımlarına acil kredi konusuna değinmiş olduk. Sorularınız varsa cevaplandırmak isteriz…