Kredi Hesaplama Aracı

Bu yazımızda sizlerle araçlarından bahsedeceğiz.

Günümüzde bankalarla en çok yapılan işlemlerden biri de kredi kullanmak. Düzenli bir geliriniz olsa dahi ihtiyacınıza yönelik yüklü miktarda nakitin lazım olduğu durumlarda uygun ödeme koşulları kredi başvurusunda bulunuruz. Eğer ilk kez kredi çekiyorsanız kredi talebinizde ve geri ödeme şeklinizin nasıl olması gerektiğini bilmiyorsunuz demektir. Buda evdeki hesabın çarşıda uymaması durumunu yaşayacağınız anlamına gelir. Herhangi bir kampanyadan bahsetmiyorsak eğer sigortalar masraf kesintileri derken talep ettiğiniz miktarın çok daha altında bir nakit elinize geçebilir. Bu durum karşısında talep ettiğiniz miktarı değiştirmeniz ve yeniden bir ödeme planı çıkartmak zorunda kalabilirsiniz. Artık bu gibi durumlarda hazırlıksız yakalanmamanız için bankalar kredi hesaplama araçları kullanmaktadır.

en uygun ihtiyaç kredisine ulaşma

Hayallerinizi gerçekleştirmek için bankaların kredi fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Ev sahibi olmak isterseniz konut kredisine başvurmanız gerekmektedir. Konut kredilerinin belkide en cazip olanları vadelerinin uzun olması ve faiz oranlarının düşük olmasıdır. Kimi bankalar 25 yıla kadar vade imkanı tanımakta. Bu sayede hayallerinizde ki eve bütçenize uygun koşullarla kavuşma olanağınız bulunmakta.

Ya da bir araba mı beğendiniz? Biriktirdiğiniz nakitiniz olsun olmasın bankalardaki taşıt kredileri sayesinde istediğiniz arabaya anında kavuşabiliyorsunuz. Üstelik beğendiğiniz araba ister 2. el olsun ister sıfır. Sigortada dahil olan kampanyaları sayesinde 48 aya varan vade imkanı ile araba sahibi olabileceksiniz.

Bireysel kredilerde ise ihtiyacınıza yönelik nakitinizi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. İsterseniz tatile çıkın dilerseniz mobilyalarınızı yenileyin arzu ederseniz çocuğunuzun eğitim masraflarını karşılayın. Konut ve araba kredi alımlarının dışındaki her türlü harcamalarınıza yönelik olan bu kredi türünde vade imkanınız 36 aydır. Kendi bütçenizi sarsmadan ödeme planı oluşturmak için bankaların kredi hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz.

Öncelikle neden size nakit para gerektiğini belirleyin ve bu nedenin hangi kredi türüne ait olduğunu bulun. Daha sonra kendinize en uygun kredi imkanını tanıyan bankayı belirleyip kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Peki size en uygun kredi veren bankayı nasıl bulabilirsiniz? Tabi ki vade ve faiz oranları ile. Çekeceğiniz tutarı aylık ne kadar geri ödeyebileceğinizi kredi hesaplama araçlarından öğrenebilirsiniz. Bunun için sizinle bankalara ait kredi hesaplama linklerini paylaşacağız.

Finansbank kredi hesaplama kısmına diğerlerinin aksine bir de ek hesap kısmı eklenmiştir. Hesabınızın yanı sıra ek hesabınızdan çektiğiniz parayı da takside böldürmek isteyenler için ne kadar geri ödeme yapacağınızı buradan görebilirsiniz. http://www.finansbank.com.tr/hesap-makinesi/kredi-hesap-makinesi.aspx linkine tıklayarak seçeceğiniz krediyi hesaplayabilirsiniz.

HSBC bankasından kredi çekmeyi düşünüyor vade ve faiz oranlarını merak ediyorsanız http://www.hsbc.com.tr/tr/bireysel/bireysel_krediler/hesap_makinasi.asp  linkine tıklayarak kredi hesaplama araçlarından yararlanabilirsiniz.

Halk Bankasının kredi hesaplamasını merak ediyorsanız https://www.halkbank.com.tr/Tools/Tools.asp?type=1 linkine tıklamanız yeterli.

Kuveyt Türk bankasının kredi hesaplama tablosunu merak ediyorsanız http://www.kuveytturk.com.tr/hesaplama_tablosu.aspx linkinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Şeker Banka ait kredi kartından tutunda bireysel kredilere kadar tüm hesaplamaları tek link sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. https://www.sekerbank.com.tr/bireysel/hesaplamaaraclari.jsp

Kredi kullanırken tercihinizi Fibabankadan yana kullanıyorsanız https://www.fibabanka.com.tr/piyasalar-/hesap-lama-araclari/kredi-hesap-lama.aspx linkinden kredinizi hesaplayabilirsiniz.

Tekstil Bankası size kampanyalı kredi hesaplamaları, standart kredi hesaplamaları,vadeli mevduat hesaplamaları  şeklinde üç seçenek size sunmaktadırlar. http://www.tekstilbank.com.tr/portal/bireysel/kredi-hesaplama.html?id=id_1_10 linkine tıklayarak dilediğiniz hesaplamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Albaraka Türk bankasından kredi kullanmak istiyorsanız ve ödemelerini merak ediyorsanız öğrenmek için  http://www.albarakaturk.com.tr/hesaplama-araclari.aspx linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

son olarak Bank Pozitiften yana kredi kullanmak ve kredi hesaplama aracından yararlanmak için  http://bankpozitif.com.tr/Tr/Bireysel/e_kredi_hesaplama_araci adresine tıklayabilirsiniz.

ING bank ihtiyaç kredisinde vadeye göre faiz oranı belirlenmiştir. 3-11 ay arasında ki vade de %1.18 faiz oranı 12 ay vade seçerseniz %1.08 13-36 ay vade hakkından yararlanmak istediğiniz takdirde %1.18 faiz oranları ile ödeme yaparsınız. Konut kredisinde ise 3-12 ay vade %1.04 13-60 ay arasında vade arzu ederseniz %1.09 61-120 ay vade imkanını seçerseniz eğer %1,12 faiz oranları ile geri ödeme yapabilirsiniz. Taşıt krediniz ise 3-6 ay vade %1,04 9-48 ay vade imkanından yararlanmak isterseniz eğer %1,35 faiz oranları üzerinden hesaplama yapılmaktadır. Bunların dışında kendi tutarınız vadenize uygun bir ödeme planı oluşturmak isterseniz eğer  http://www.ingbank.com.tr/tr/bilgi-destek/urun-ve-hizmet-ucretleri/#bddk1329 linkinden yararlanabilirsiniz.

Denizbank ihtiyaç kredisinde  0-12 ay arası % 1,69 13-24 ay vade arası 1,74 25-36 ay vade imkanında ise %1,79 faiz oranları ile hesaplama yapılmaktadır. 3-120 ay vade %1,16 121-300 ay vadede ise %1,21 faiz oranı ile geri ödeme yapabiliyorsunuz. Taşıt kredisinde ise 48 ay vade imkanınız bulunmakta ve %1,39 faiz oranları ile geri ödeme hesaplaması yapılmaktadır. http://www.denizbank.com/hesaplama-araclari/  kredi hesaplaması aracından yararlanabilirsiniz.

İş bankası ihtiyaç kredisinde %1,40 faiz oranı 1-36 ay vade seçeneğiniz bulunmakta. Konut kredisinde 120 ay vadeye %1,25 faiz oranı uygulanırken sıfır taşıt kredisinde 48 ay vade imkanı ile % 1,45 ikinci el araba kredisinde 1-48 ay vade %1,25 faiz oranı ile http://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/kredi-hesaplama/Sayfalar/kredi-hesaplama.aspx#Taksit_ihtiyac linkinden ödemelerinizi hesaplayabilirsiniz

Garanti bankası ihtiyaç kredisinde kredi faiz oranları 12 vade de %1,69 18-24 ay vade arasında %1,64 36 ay vade imkanında ise %1,54 şeklindedir. Konut kredisinde 240 ay vade yapabiliyorsunuz ve %1,24 faiz oranı ile. Taşıt kredisinde ise  1-48 ay arası vade imkanınız bulunmakta. %1,29 faiz oranı ile geri ödeme yapabilirsiniz. 1-5 yaş arası taşı alacaksanız kredi tutarları aynı olup 1-48 ay arası vade %1,35 faiz oranı bulunmakta. 6-10 yaş arası bir araç alacaksınız eğer %1,39 faiz oranına göre hesaplama yapabilirsiniz. Kendinize uygun kredi hesaplama aracını kullanmak için http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/krediler/bireysel_destek_kredisi/hesap_makinesi.page#calcContent=UID33b024c linkine tıklamanız yeterli.

Yapı kredi bankası ihtiyaç kredisinde 36 ay vade imkanı bulunan kredinizde %1,41 faiz oranı uygulanmaktadır. Konut kredinizde 120 ay vade imkanınızın yanı sıra %1,13 faiz oranı ile hesaplama yapılmaktadır. Taşıt kredinizde ise 1-48 ay vade %1,30 faiz oranı ayrıca 1-36 ay vade%1,20 37-48 ay vade de ise %1,27 faiz uygulanmaktadır. http://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama.aspx linkinden kredi hesaplama aracından yararlanabilirsiniz.

Akbank ihtiyaç kredisinde 36 ay vade imkanına % 1,25 faiz oranı uygulanmaktadır. 8 ay vade imkanı bulunan taşıt kredisinde %1,25 faiz oranı bulunmakta. İkinci el taşıt kredisinde ise 48 ay vade imkanınız da % 1,23 faiz oranı uygulanmaktadır. Konut kredisinde ise 120 ay vade imkanınız bulunmakta olup faiz oranı % 1,10 dur. Kredi hesaplama linki :  http://www.akbank.com/kredi-hesaplama

Alternatif bank kredi faiz oranı bireysel ihtiyaç kredisinde 36 ay vadeye % 1,45. Taşıt kredisinde 48 ay vade de  %1,19 faiz oranı işlerken konut kredisinde 120 ay vadeye %1,24 faiz uygulanmaktadır. http://www.abank.com.tr/tr-TR/bireysel/hesaplama-araclari

Odea bankta ihtiyaç kredisinde 36 ay vade seçeneğinde % 1,45 faiz uygulanmaktadır. Taşıt kredisinde 48 ay vade de % 1,19 faiz uygulanırken konut kredisinde de 120 ay vadeye % 1,19 faiz uygulanmaktadır. Hesaplamalar için  http://www.odeabank.com.tr/tr-TR/Sayfalar/hesaplama-araclari.aspx  linkinden ulaşabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankasında ihtiyaç kredisinde 36 ay vadeye %1,65 faiz uygulanırken taşıt kredisinde 24 ay vadeye % 1,25 48 ay vadeye % 1,29 faiz uygulanmaktadır. Konut kredisinde 120 ay vadeye %1,29 faiz oranı ile hesaplama yapılmaktadır. Kredi hesaplamak için http://www.teb.com.tr/kredi-hesaplama/ linkini kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankasında kredi faiz oranları ihtiyaç kredisinde 36 ay vadeye % 1,34 taşı kredisinde 24 ay vadeye % 1,29 48 ay vadeye %1,34 faiz uygulanırken konut kredisinde 60 ay vadeye % 1,14 120 ay vadeye ise % 1,16 faiz oranı uygulanmaktadır. http://www.ziraat.com.tr/tr/diger/HesaplamaAraclari/Pages/KrediHesaplama.aspx linkinden yararlanabilirsiniz.

Vakıfbankta ise ihtiyaç kredisi 36 ay vadeye % 1,37 faiz taşıt kredisinde 48 ay vadeye % 1,19 konut kredisinde ise 48 ay vadeye %1,13 faiz uygulanmaktadır. Bunların dışında bir kredi hesaplama yapmak istiyorsanız eğer http://www.vakifbank.com.tr/hesaplama-araclari.aspx?pageID=784 adresinden yararlanabilirsiniz.

en ucuz ihtiyaç kredisi
en ucuz ihtiyaç kredisi

Bu yazımızda sizlerle kredi hesaplama araçlarından bahsettik. Bankalara ait kredi hesaplama linklerini sizinle paylaştık. Konu hakkında herhangi bir sorunuz var ise aşağıdaki yorum kısmından tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi ile ilgili bir önceki yazımız olan Konut Kredi Hesaplama başlıklı makalemizde "ev kredisi hesaplama, konut kredi hesaplama ve konut kredisi faiz oranları" hakkında bilgiler verilmektedir.