Konut Kredi Hesaplama

Bu yazımızda sizlerle sisteminden ve bankalara ait kredi hesaplama linklerinden bahsedeceğiz.

Standart bir aile tüm birikimlerini konut sahibi olmak adına yapar. Ailevi bütçesini düzenler harcamalarını kısar ve tek hedefi olan konut sahibi olmayı başarabilmek için. Genel bakışta kira bir ailenin bütçesini fena halde sarsmaktadır. Hele ki düzgün bir ev seçmek demek evin dekorasyonu olsun, bulunduğu muit olsun, ulaşıma elverişliliği olsun hepsini kapsayan bir durumdur. Bir kiracı olarak bu maddelere dikkat ettiğiniz anda güzel bir gelire sahip olmanız gerekmektedir. Bir ailenin ekonomik bütçesini en çok sarsacak şey şüphesiz ki kiradır. Bu durumdan kurtulmak isteyen nice insan bankaların konut kredilerinden yararlanmak ister.

tr

Şöyle bir düşünürsek her ay kiraya ayıracağınız tutar konut sahibi olduğunuzda direk ailenizin bütçesine kalacak olan bir tutardır. Günümüzde ev sahibi olmak mirasın dışında neredeyse imkansızken şimdi bankalar kampanyalarına göre peşinatsız bile ev sahibi yapma konumundalar. Bankaların tek istediği şey alacağınız evi ipotek etmeniz. Bu duruma karşılık uzun vadelerde kira öder gibi ev sahibi olabilmektesiniz. Bankalara göre değişen ve her şekilde sizin bütçenize uyacak bir kredi çeşidi bulunmakta. Esnek ödeme imkanları sunan bankalar sayesinde kendinizi sıkıntıya sokmadan rahatlıkla ev sahibi olabiliyorsunuz.

Tabi bunun için bankanızı çok iyi seçmeniz ve ödeyebileceğiniz bir ödeme planı oluşturmanız şart. Konut kredi hesaplama sandığınızdan çok daha kolay hale getirildi. Bu sayede ne kadar kredi çekeceğinizi bilip ne kadar vadede ödemeniz gerektiğine dair her bilgiyi kredi talebinde bulunmadan hesaplayabiliyorsunuz. Bu seçme özgürlüğü sayesinde en uygun teklifi veren banka ile anlaşabilir ve hayallerinizdeki eve kavuşabilirsiniz.

Şimdi bunun için size bankalara ait konut kredi hesaplama linklerini paylaşalım.

Akbank, konut kredisini birçok kampanya yaparak sizin her türlü bütçenize uyum sağlayacak şekilde tasarladı. Sabit faizli, indirimli,Peşinatsız konut kredisinin yanısıra masrafsız konut kredisi,ara ödemeli, dönemsel ödemeli konut kredisi gibi birçok çeşidi bulunmaktadır. işlemini akbank tarafından yapılmasını isterseniz http://www.akbank.com/konut-kredisi linkinden yararlanabilirsiniz.

Yapı kredi konut kredisinde 120 ay vadeye  %1,13 faiz oranı ile işlem uygulanırken ev kredisi hesaplama işlemi için http://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama.aspx linkine tıklamanız yeterli.

Garanti bankasında da sizin ev sahibi olabilmeniz için birçok fırsat sunulmakta. 240 ay vade yapabiliyorsunuz ve bu vade  %1,24 faiz oranı ile hesaplanıyor. Özel ödemeli, ara ödemeli, azalan taksitli, artan taksitli,değişken taksitli gibi birçok seçeneğiniz bulunmakta. Kendinize en uygun ödeme planını seçip http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/mortgage/konut_kredisi_hesaplama.page#calcContent=UID1904b55 linkinden oluşturabilirsiniz.

İş bankasında ev kredisi kampanyaları 120 ay vadeli olup %1,25 faiz oranı ile işlem görmektedir. Birçok kampanyası bulunan ev kredisinde sabit taksitli, ara ödemeli, eşit ana para ödemeli gibi birçok seçeneğiniz bulunmakta. Kendinize uygun seçeneği seçip ödeme planınızı oluşturmak için http://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/kredi-hesaplama/Sayfalar/kredi-hesaplama.aspx#Taksit_ihtiyac linkine başvurmanız yeterli.

Denizbankta sabit faiz seçeneğini seçebilir ve kredinizi  eşit taksitler şeklinde böldürebilirsiniz. Denizbankın belkide en güzel fırsatı 25 yıla kadar vade seçeneğinin bulunuyor olması.  Denizbank ev kredisi hesaplamak istiyorsanız http://www.denizbank.com/hesaplama-araclari/ linkinden yararlanabilirsiniz.

Evinizi satın alırken size maddi anlamda yanınızda yardımcı olarak arzu ettiğiniz banka ING bank ise sabit taksitli, 3 ayda bir ödemeli, sadece faiz ödemeli ve diğer mortgage seçeneklerinden birinden yararlanabilirsiniz.  ING bank ev kredisinde 120 ay vade imkanından da yararlanabilmektesiniz. http://www.ingbank.com.tr/tr/bilgi-destek/urun-ve-hizmet-ucretleri/#bddk474 linkinden istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Vakıflar Bankası ev konut kredisinde 250.000 TL ye kadar kredi kullanma imkanını size sunmakta. 120 ay vadeyi % 1,13 faiz oranı ile hesaplamanız gerekmektedir.  Kendinize uygun ödeme planı oluşturmak isterseniz eğer http://www.vakifbank.com.tr/Default.aspx?pageID=784 linkinden yararlanabilirsiniz.

Ev sahibi olmak için Ziraat bankasının yardımını istiyorsanız %1,16 faiz oranı ilie 120 aya varan vadelerle konut kredisi kullanabilirsiniz. Ziraat bankasından konut kredisi hesaplamasını yapmak isterseniz http://www.ziraat.com.tr/tr/diger/HesaplamaAraclari/Pages/KrediHesaplama.aspx linkinden faydalanabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası 120 ay vadeye % 1,16 faiz oranı ile size hizmet sunmakta. TEB konut kredisi hesaplama ve başvuruda bulunmak için http://www.teb.com.tr/kredi-hesaplama/ linkine tıklayabilirsiniz.

Odea bank ev kredisi için http://www.odeabank.com.tr/tr-TR/Sayfalar/hesaplama-araclari.aspx linkinden faydalanabilirsiniz. 120 ay vadeye %1,19 faiz uygulanmaktadır.

Alternatif bank konut kredisinde 120 ay vadeye %1,24 faiz uygulanmakta olup http://www.abank.com.tr/tr-TR/bireysel/hesaplama-araclari linki sayesinde ödeme planı çıkartabilirsiniz.

tttt

Yukarıda sizinle paylaştığımız linkler sayesinde hayallerinize kavuşabilir ve artık sizde bir ev sahibi olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bütçenizi ayarlamak ve yapacağınız ödeme planına uygun bir banka seçmek.

Bu yazımızda sizlerle konut kredi hesaplama sisteminden bahsettik. Bankalara ait konut kredi hesaplama linklerini sizinle paylaştık. Konu hakkında tarafımıza sorularınızı iletmek isterseniz aşağıdaki yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

 

Ev hanımlarına kredi ile ilgili bir önceki yazımız olan Kredi Hesaplama başlıklı makalemizde "kredi faiz oranları hesaplama, kredi hesaplama ve kredi hesaplama linkleri" hakkında bilgiler verilmektedir.