Gelir Belgesiz Kredi

Bugünkü yazımızın konusu nasıl alınır ve hangi bankalar bu kredi imkanını bize sunuyorlar.

indir

Duyduğunuz zaman 2-3 dakika düşünmenize yol açan bir kelime gelir belgesiz kredi. Bu nasıl olabilir yada bankalar bu riski nasıl göze alabiliyor diye düşünebilirsiniz. Bankalar siz tüketicilerini memnun etmek için bir çok yol bulmaya başladı.

Bir ev hanımının geliri olmadığı için eskiden böyle bir konuyu düşünemezlerdi bile. Yada bir öğrenci veya serbest meslek çalışan insanlarımız. İnsanlar arası ayrımın belkide en görünen haliydi kredi çekerken ki yaşadığımız prosedürler.

Gözlerimizi kapatalım ve eskiden yaşanılan zorlukları biraz hatırlayalım. Eğer ev hanımı iseniz bankalarla kredi üstüne bankalarla kolay kolay bir iletişime geçemeyeceğinizi biliyorsunuzdur. İhtiyacınız olan parayı arkadaşlarınızdan isteyerek temin edebilirsiniz ki buda çoğu zaman dostluğunuzun yıpranmasına neden olan davranışlardandır. Mutfağınızı yenilemek veya kendiniz için harcamak yapmak ise sadece bir rüyadan ibaretti.

Peki ya öğrenciler? Ailesi okumak için toplu parayı karşılayamıyorsa okumak bir öğrenci için yeterince zordu. Peki ya part time çalışan öğrencilerimiz onlar taksitle eğitimleri için çekebilecekleri kredileri  ödeyebilirler lakin bankalar onları eskiden dikkate dahi almazdı.

Şimdi durum çok farklı. Tüm bu sorunlar artık geçmişte kaldı. Gelir belgesiz kredi temin eden o kadar çok banka var ki. Artık parasız kalmanız neredeyse mümkün değil. Özellikle serbest meslek sahibi olanlar veya düşük gelirli esnaflar kendi istediğiniz vadelerle kredi çekme imkanınız bulunmakta.

images (1)

Garanti bankası bu konuyla ilgi şöyle bir kampanya başlattı. İlk kredim adındaki bu kampanya, daha önce hiç kredi çekmemişseniz ve ilk kredinizi Garanti bankasından çekerseniz  100.000 TL ye kadar 36 ay vadeli gelir belgesiz ikametgahsız kredi imkanını size sunuyor. Dilerseniz http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/krediler/bireysel_destek_kredisi/guncel_kampanyalar/ilk_kredim.page adresinden onlıne başvuru yapabilirsiniz.

Odeabank ise PTT ile anlaşmalı olup gelir belgesiz,masrafsız kredi imkanı sunuyor. Kredi PTT den çekip ödemelerini de dilerseniz PTT ‘ye yapabiliyorsunuz.

http://www.odeabank.com.tr/tr-TR/kampanya/Sayfalar/ptt-subelerinde-de-nakit-hazir-ustelik-tahsis-ucreti-yok-478.aspx adresinden onlıne olarak başvurabileceğiniz gibi dilerseniz NAKIT boşluk T.C. kimlik numaranızı yazıp 8444 ‘e kısa mesaj atarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz bankaların dışında Denizbank, Akbank ve Vakıfbank’da gelir belgesiz kredi vermektedir.

Gelir belgesiz kredi almanın kolay yollarından biride kredi kartı kullanıyorsanız kullandığınız kartların ödemelerinin düzenli yapılıyor olması. Tüm bankalar bu ödemelerin düzenli olmasına göre daha hızlı ve yüksek krediler çıkarabiliyorlar. Düzenli ödemeler ve borcunuzun olmaması halinde kredi siciliniz temiz olacağından işlemlerinizde hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Eğer bu istenilen özelliklere sahipseniz nüfus cüzdanınız ve adres kayıt sisteminde adresiniz güncel değil ise elektrik veya su faturası ile şubeye gitmeniz yeterli.

Gördüğünüz gibi gelir belgesiz kredi kullanmak artık çok kolay birçok banka bu konuda çeşitli kampanyalar yapıyor. Eğer ihtiyacınız varsa vakit kaybetmeden yukarıda bahsettiğimiz bankaların ister şubelerine giderek ister kısa mesaj yoluyla başvuruda bulunabilirsiniz. Konu hakkında bize soru sormak isterseniz aşağıdaki yorum bölümünden tüm sorularınızı tarafımıza iletebilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi ile ilgili bir önceki yazımız olan HSBC Kredi Başvurusu başlıklı makalemizde "hsbc kredi alabilirmiyim, hsbc kredi başvuru yolları ve HSBC kredi başvurusu" hakkında bilgiler verilmektedir.