Ev Kadınlarına Kredi

? Hangi bankalar imkanı sunuyor? Ev kadınlarının kredi alması için ne yapması gerekiyor? gibi soruların yanıtlarını bu yazımızda sizin için cevaplamaya çalışacağız.

para

Ev kadınları neden kredi çekemiyor öncelikle bu soruyu bir düşünelim. Bankalar kredi vermesi için öncelikle düzenli bir gelirinin olduğunu ispatlayan gelir belgesi ayrıca sigortalı olması şartını arıyor. Ki normal bir insanın kredi çekebilmesi için bunlar da yetmiyor. Kredi sicilinin temiz olması gerekiyor. Yüksek bir kredi tutarı istemişseniz ipotek gösterebileceğiniz bir mal varlığı isteniyor. Emekli iseniz maaşınızı o bankaya taşıma işleminden sonra istediğiniz krediyi daha kolay alma ihtimaliniz yükseliyor. Kısa vadeli yüksek faizli kredileri normal çalışanlar anca alabiliyor iken ev kadınları kredi alması çok düşük bir ihtimal olarak görünüyor değil mi?

Ama bankalar yeni bir kampanya başlattılar. Ev kadınlarına kredi imkanı sloganıyla birçok ev kadını artık maddi olarak özgür sayılabilecek. Farz edin ki bir hayaliniz var gerçekleştirmek istiyorsunuz bunu tek başına başarmanız gereken anlar olabilir. Hayalinizde işi anlattığınız takdirde çevrenizde sizi durduracak insanlar mutlaka çıkacaktır. Ev kadınlarına kredi verilmiyor ki? Ya geri ödeyemezsen ? Dertsiz başına dert mi açacaksın? gibi bir sürü sizi hedefinizden alıkoymaya çalışacak sözler duyabilirsiniz. İşte bu olumsuzluklarla zaten mücadele eden ev kadınlarına bankalar kolaylık sağlıyor.

İster hayalinizi gerçekleştirin isterseniz küçük bir iş kurun kendinize. Dilerseniz evinizi yenileyin dilerseniz bu yaz tatil fırsatını ailenize siz sunun. Bir kadının hayallerinin gerçekleşmesine olanak sağlanması ne güzel bir özgürlüktür sizce de öyle değil mi?

Şimdi iyide geliri olmayan bir insana bankalar nasıl kredi verecek sorusunu sormanız normal. Klasik istenilenlerin dışında ki bu klasikler üstünüze herhangi bir mal varlığının olması veya kredi sicili temiz bir kefil bulmanızın dışında artık bazı seçeneklerinizde bulunuyor. Elektrik,su veya telefon gibi bir otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekmektedir. Aynı zamanda mesela bir dükkan kirası yada ev kirası alıyorsanız kiracının o bankaya yatırması koşulu ile aylık geliriniz var kabul edilerek kredi verilebiliyor.

Şimdi size bu fırsatı sağlayan bankalardan bahsedelim. Ev kadınlarına kredi kampanyaları değişiklik gösterebileceği için mutlaka bankaların şubesine gidip başvuruda bulunmanızı öneriyoruz.

https://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/krediler/bireysel-ihtiyac-konut-kredisi-basvuru.aspx web adresinden başvuruda bulunabilirsiniz. Dilerseniz  Bireysel boşluk T.C. kimlik numaranızı  boşluk aylık net gelirinizi yazıp 4411 e kısa mesaj göndererek başvuruda bulunabilirsiniz. Ev hanımlarına kredi kampanyalarının ayrıntılarını öğrenmek için mutlaka yapıkredi şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Ev hanımı kredisi kapsamında BankPozitif de kredi imkanı sunuyor  uygun kredileri https://webkredi.bankpozitif.com.tr/basvuru adresinden başvuru yapabilirsiniz.

ING bankın minik kredi kmapanyalarından yararlanabilirsiniz.ING bank ta ev hanımlarına ihtiyaç kredisi altında kredi başvurusu yapmanız gerekiyor. https://www.ingbank.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/ihtiyac-kredisi-basvuru-formu linkine tıklayarak onlıne başvuruda bulunabilirsiniz. Dİlerseniz KREDI boşluk T.C. kimlik nonu yazarak 2205 e kısa mesaj göndermen halinde ne kadar kredi alabileceğini öğrenebilirsiniz.

Denizbankın başlatmış olduğu ev kadınlarına kredi için iki adet kampanya var. Ev hanımlarına mevduat biriken hesap ve ev hanımları özel altın günleri. Bu kampanyaların detaylarını öğrenmek için mutlaka size en yakın denizbank şubesine gitmeniz gerekmektedir. Direk kredi başvurusu yapmak içinse https://www.denizbank.com/bankacilik/bireysel-bankacilik/bireysel-krediler/ihtiyac-kredileri/webde-kredi-basvuru.aspx web adresinden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz KREDIM boşluk T. C. kimlik nonuzu yazıp 3280 E kısa mesaj atmanızda yeterli olacaktır.

mikro

Özel bankalardan değil de çekmek istiyorsanız ki hem faizi düşük hemde bir sürü prosedürle sizi uğraştırmadan hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. kullandığınızda bir sonraki kredi çekme limitinizde yükseliyor. Mikro kredi denilen bu kredileri almak için siz dahil toplam 5 kadın küçük bir işletme için bir araya gelmesi gerekmektedir. Eğer hayaliniz iş kurmak ve bunun için kredi çekmek ise bu fırsattan mutlaka yararlanmalısınız.

http://www.tgmp.net/tr/sayfa/nasil-mikro-kredi-alinir–/132/1 adresinden başvuru yapabilir ve gerekli bilgilere kavuşabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle ev kadınlarına kredi imkanı veren bankalar ve devlet destekli projelerden bahsettik. Konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi ile ilgili bir önceki yazımız olan Ev Hanımı Kredisi başlıklı makalemizde "ev hanımı kredi kullanabilir mi, ev hanımı kredisi ve ev hanımları nasıl kredi alabilir" hakkında bilgiler verilmektedir.