Ev Hanımlarına Özel Kredi

Bu yazımızda sizlerle leri paylaşacağız. Ev hanımları bu özel kredilerden nasıl yararlanabilirler ve hangi bankalar buna olanak sağlıyor gibi soruların yanıtlarını sizinle paylaşmaya çalışacağız.

Ev hanımı, hayatın tüm koşullarına uyum sağlayan, zorlu geçim mücadelesinde pratik zekası sayesinde birçok sorunla baş edebilen bir kadının özelliğidir. Ev hanımı demek, aile fertlerinin her birinin sorunlarına çözüm bulan bunların yanı sıra aile ilişkilerini sağlayan ve evin maddi gelirinin yönetimden sorumlu kişidir desek bile yetmez. Daha sayamayacağımız özelliklere sahiptir. Belki de hiç fark etmediğiniz birçok işi onlar yaparlar bu sayede aile içi huzur sekteye kolay kolay uğramaz.

Bir ev hanımı bu kadar donanımlı iken maddi olarak imkanlarının sınırlı olması çok üzücü bir durumdur. Ekonomik seviyesi yüksek ev hanımlarının bile bu kısıtlamanın mağdurları arasında maalesef yer alırlar. Birçok alanda kendilerini özel hissetmek isteyen kadınlarımızın söz konusu maddiyat olunca ikinci planda kalmaları hiç hoş bir durum değildir.

Nitekim bankalar  ev hanımlarını bir zamanlar ikinci planda bırakıyor hatta yok sayıyorlardı. Sebep ise haklı olarak düzenli bir gelire sahip olmayışlarıydı. Artık durumlar değişti ve bankalar ev hanımlarına özel kredi paketleri tasarladılar. Tabi ki hepsinin şartı birbirinden farklı ama genel anlamda bazı kriterlere sahipseniz kredi fırsatlarından yararlanabiliyorsunuz.

el

Mesela, üstünüze bir mal varlığı varsa tahmin ettiğinizden de öncelikli ve yüksek miktarda kredi çekme işleminiz gerçekleşebiliyor. Peki ya mal varlığınız yoksa, o zamanda yüksek kredi notuna sahip ( çektiği kredileri düzenli ödeyen,kredi kartlarının en azından azamisini ki tercihen dönem borcunu yatıran ) bir kefil bulabilirsiniz. Bunlara sahip değilseniz eğer bankaların ev hanımlarına özel kredi paketlerinde istenilen özelliklere uygun olabilirsiniz.

Şimdi sizlerle ev hanımlarına özel kredi paketleri sunan bankalardan bahsedelim.

İlk sırada Denizbank yer alıyor. Kredi başvurusu yapmak içinse https://www.denizbank.com/bankacilik/bireysel-bankacilik/bireysel-krediler/ihtiyac-kredileri/webde-kredi-basvuru.aspx web adresinden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz KREDIM boşluk T. C. kimlik nonuzu yazıp 3280 E kısa mesaj atmanızda yeterli olacaktır.

ING bankın minik kredi kmapanyalarından yararlanabilirsiniz.ING bank ta ev hanımlarına ihtiyaç kredisi altında kredi başvurusu yapmanız gerekiyor. https://www.ingbank.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/ihtiyac-kredisi-basvuru-formu linkine tıklayarak onlıne başvuruda bulunabilirsiniz. Dİlerseniz KREDI boşluk T.C. kimlik nonu yazarak 2205 e kısa mesaj göndermen halinde ne kadar kredi alabileceğini öğrenebilirsiniz.

Ev hanımlarına özel kredi kapsamında BankPozitif de kredi imkanı sunuyor. Sanal banka olduğu için en hızlı kredi veren banka ünvanına sahip oldu.  uygun krediler için https://webkredi.bankpozitif.com.tr/basvuru adresinden başvuru yapabilirsiniz.

Tabi bu bankaların web adreslerinden veya kısa mesajlarla başvuru yapabilirsiniz. Lakin biz direk şubeye gitmenizi tavsiye ediyoruz. Yüz yüze yapılan görüşmeler hem daha samimi hem de ihtiyacınıza en uygun kredinin hangisi olacağını öğrenebilirsiniz. Vade ve ödemeleri kolaylıkla planlayabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz bankalar ev hanımlarına ihtiyaç kredisi şeklinde paketler sunan bankalardır. Birde bu krediyi iş amaçlı talep eden ev hanımlarımız bulunmakta. Hayallerindeki iş imkanlarını hayata geçirmek üzere kredi çekmesi gereken ev hanımlarını da bankalarımız unutmadı. Hatta bu şekilde düşünen ev hanımlarına özel kredi fırsatına devlette destek verdi ve faizsiz bir fon oluşturdu.

Finansbank girişimci ev hanımlarına kobi kredileri kapsamında ihtiyacınıza yönelik kredi verebiliyor. 36 aya varan vade imkanlarıyla size cazip bir fırsat teklif etmektedir. Bu fırsatlardan yaralanmak istiyorsanız en yakın finansbank şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Şekerbank ise benim desteğim kredi adındaki bu kampanyada hesap işletim ücreti talep edilmiyor. Bankada vadeli mevduat hesabı bulunan ev hanımlarının ev ekonomisi paketinden yararlanabiliyor. Bu kredi kendi emeğiyle aile bütçesine katkı sağlamak isteyen sigortası olmayan ev hanımlarını kapsıyor. 1.500 TL ye kadar kadar kredi imkanı veren %0,97 faizle 12 aya varan vadelerle geri ödemesini yapabilirsiniz. http://www.sekerbank.com.tr/krediBasvuru.jsp adresinden onlıne başvuruda bulunabileceğiniz gibi en yakın şekerbank şubesine gidip kredi işinizi hızlandırabilirsiniz.

ell

Tüm bunların dışında sıfır faizsiz devlet destekli bir kredi istiyorsanız ve bu kredi ile küçük ölçekli bir iş yeri açmaksa hayaliniz http://www.tgmp.net/tr/sayfa/nasil-mikro-kredi-alinir–/132/1 adresinden başvuru yapabilir veya http://www.tgmp.net/tr/subelerimiz/3 linkinden şubelerini öğrenip bulunduğunuz ildeki şubeye giderek bizzat bilgi alıp başvuruda bulunabilirsiniz.

Yukarıda ev hanımlarına özel kredi fırsatları sunan bankalardan bahsettik. Başvuru linklerini sizinle paylaştık. Banka değil de istiyorsanız hangi birime başvuruda bulunabileceğinizi gösterdik. Konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi ile ilgili bir önceki yazımız olan Ev Hanımına Kredi Kartı başlıklı makalemizde "ev hanımı kredi kartı alır mı, ev hanımı kredi kartı başvurusu ve ev hanımına hangi bankalar kredi kartı verir" hakkında bilgiler verilmektedir.