Kategori arşivi: Ev Hanımlarına Kefilsiz Kredi

Ev hanımlarına kefilsiz kredi başvuru koşullarını ve ev hanımlarına kefilsiz kredi veren bankaların şartlarını anlatan yazılar bu sayfamızdadır.

Bankpozitif Ev Hanımlarına Kredi

Bu yazımızda bankpozitif ev hanımlarına kredi imkanlarından bahsedeceğiz. Bankpozitif ev hanımlarına nasıl imkanlar sağladığını ve şartları hakkındaki bilgileri sizinle paylaşacağız.

BankPozitifLogo

Ev hanımlarının yaşadığı zorluklardan size uzun uzun bahsetmek isterdim lakin herkes bunun farkında. Evin tüm idaresinin kadında olması ve aynı zamanda maddi yönetimin kadının kontrolünde olması bir ev hanımının ne kadar yetenekli olduğunun bir kanıtıdır. Söz konusu ev hanımlığı olduğu zaman birçok alanda ön plana çıkan kadınlarımız söz konusu kredi olduğunda ise maalesef  pasif bir kısımda kalırlar.

Bankaların gelirlerini gösteren pasta grafiklerini bir düşünün. Bir kısmı potansiyel müşteriler diğer bir kısmı ilerde potansiyel olabilecek öğrenciler ve gençler veya çocuklar nüfusun geri kalanı karanlık bölüm. İşte o karanlık bölüm ev hanımlarına ait.

Bankalar o karanlık bölümü aydınlatma kararı aldı. Bankpozitif de bu bankaların arasında yer almayı tercih etti. Bankpozitif ev hanımlarına kredi imkanını en kolay şekilde size sunuyor.

EVet diğer bankaların aksine şubeye gitmekle falan uğraşmıyorsunuz. NAKIT yazıp boşluk bırakıyorsunuz T.C. kimlik numaranızı yazıp 4465 e sms ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Bankpozitif de diğer bankalar gibi şubeye gitmeye gerek yoktur. Tüm işlemler ya telefon hattı yada internet üzerinden yapılır. Kredi evrakları beyan etmiş olduğunuz eve teslim edilir. Gelir belgesiz ev hanımlarına kredi imkanını bu şekilde size sunuyor. Bu anlayış sayesinde hem zamandan tasarruf ettiğiniz gibi dosya masraf ücreti de alınmıyor.

bankpozitiff

http://www.bankpozitif.com.tr/ adresinden onlıne olarak hızlı kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Şimdilik iki çeşit kampanya vardır. Gelir belgesiz masrafsız kredi 3000 TL ile 20,000 TL arasında kullanabileceğniz bu kredi ürününde dosya masrafı alınmazken aylık kredi faiz oranı %1,47 olarak belirlenmiş durumdadır.

Gelir Belgesiz ve Düşük masraflı Kredi ise 3000 TL ile 20,000 TL arasında kullanabileceğiniz bu kredi ürününde faiz oranları %1,46’dan başlıyor ve kredi miktarının %1’i komisyon olarak tahsil ediliyor.

Çok fark olmasa da bu iki seçeneğin birinden ev hanımları yararlanabiliyor. 36 aya varan vade imkanları sayesinde sizi zor duruma düşürmeden ödeme yapmanıza imkan sağlıyor. Gördüğünüz gibi Bankpotizif ev hanımlarına kredi başvurusunu bu kadar kolay hale getirerek sizi bir sürü zahmetten de kurtarmış oluyor.

Artık bir ev hanımı olarak tüm belgeler ayağınıza gelerek kredi imkanınızı kullanabilir ve arzu ettiğiniz hayallerinizi hiç zorlanmadan gerçekleştirebilirsiniz. Gelir belgesi istenmediği için kredi çekmeniz kolaylaşıyor lakin bunun için önemli bir kaç noktayı gözden geçirmeniz gerekmekte.

Daha önce çektiğiniz kredi var ise düzenli ödeme yapmış olmalısınız. Eğer kredi kartlarınız var ise onlarında ödemelerini ( en azından asgari tutarlarını ) zamanında yapmış olmanız gerekmektedir. Bu durumda kredi notunuz yüksek çıkacak ve talep ettiğiniz kredinin ret edilme olasılığı da bulunmayacak. Eğer bu bahsettiğimiz özelliklere sahipseniz hiç düşünmeden bütçenize uygun ödeme seçeneğinizi kendiniz belirleyerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bu yazımızda Bankpozitif ev hanımlarına kredi veriyor mu? Şartları nelerdir? Nasıl başvuruda bulunabilir ? Gibi soruların yanıtlarını vermeye çalıştık. Konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

 

Ev Hanımlarına Kefilsiz Kredi

Ev hanımlarına kefilsiz kredi başlığı ile sizlere sunduğumuz bu yazımızda, kefilsiz kredi hakkında bilinmeyenleri ve en çok merak edilenleri sizlere aktarırken, ek olarak, kefilsiz kredi başvuru yolları hakkında da bilgilerimizi paylaşıyor olacağız.

 • Kefilsiz kredi nedir? Kimler kefilsiz kredi başvurusu yapar?
 • Ev hanımlarına kefilsiz kredi almak mümkün müdür?
 • Kefilsiz kredi almak mümkünse hangi şartlar gereklidir?
 • Ev hanımları için kefilsiz kredi başvurusu nasıl yapılır?
 • Kefilsiz kredi almanın yolları nelerdir?
 • Hangi durumlarda kefilsiz kredi almak mümkün değildir?
 • Bankaların kefilsiz krediye bakışı nasıldır?
 • Kefilsiz kredi veren bankalar hangileridir?
Ev hanımlarına kefilsiz kredi

Ev hanımlarına kefilsiz kredi

Kefilsiz kredi nedir?

Kefil, krediler için, krediyi çeken kişinin borcunu, o kişi ödemediği takdirde üstlenen ve ödemeyi kabul eden kişileri ifade etmekte olup, kefilsiz krediler, bu anlamda, sadece kredi başvurusunda bulunan kişiye herhangi bir ek imza gerekmeksizin tahsis edilen kredilerdir. Diğer bir ifadeyle, kefilsiz krediyi kullanmak için, sadece kredi başvurusunda bulunan kişinin bilgileri yeterli olmaktadır.

Genel olarak baktığımızda, kefilsiz kredi kullanmak çok ta kolay bir durum değildir. Bunun nedeni, bankaların izlediği kredi politikaları ve prosedürleridir. Bankaların, kredilerini verirken, mümkün olduğunca teminatlandırma isteği, kredi başvurularında kefil talebini ortaya çıkarmaktadır. Yine de kefilsiz kredi almak, günümüzde görülen ve daha sık uygulanan bir durum haline gelmiştir.

Hayat şartlarının giderek daha zor bir hale gelmesi ve ihtiyaçların karşılanması gerekliliği, kişileri kredi almaya yönlendirmektedir. Üstüne üstlük, standart yaşam gerekliliklerinin yanı sıra, ekstra olarak ortaya çıkan kefilsiz kredi başvurularında daha sık görülen kişiler;

 • Ev hanımları
 • İşsizler
 • Öğrenciler

olarak sıralanabilir.

Bu kişiler, ya eğitim ihtiyaçlarını karşılamak ya da kendi fikirlerini gerçekleştirmek üzere kendilerine ait bir işyeri sahibi olmak için kefilsiz krediye başvurmaktadırlar. Tabi, farklı meslek gruplarında olan kişiler için de kefilsiz kredi almak çok daha kolay ve avantajlı olmaktadır. Bunun temel sebebi ise kefil bulmanın çok zor olmasıdır. Çok yakın bir arkadaş ya da akraba dahi olsa insanlar, kefil olmaktan kaçınmakta ve bu nedenle kefil bulmak çok zorlayıcı bir durum haline gelmektedir.

Ev hanımlarına kefilsiz kredi almak mümkün müdür?

Kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler tarafından en sık sorulan sorulardan biri de kefilsiz kredi almanın mümkün olup olmadığıdır. Daha önce de değindiğimiz gibi, kefilsiz kredi almak halen zor bir süreç olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer yandan, kredi skoru ve mal varlığı gibi kriterler dâhilinde kefil olmadan da kredi almak mümkün olmaktadır.

Bankalardan en kolay kefilsiz kredi alan kişiler, bankanın diğer ürünlerini kullanan ve bankalar tarafından tanına müşterilerdir. Bunun haricinde Sms ve online başvuru kanlarlı ile sadece kredi skoru değerlendirmesi ile de kefilsiz kredi alınması söz konusu olmaktadır. Diğer yandan, bazı bankalar, kredi başvurularında kefil yerine ipotek ya da araç rehin ile de kredi verebilmektedir.

Kefilsiz kredi almak için hangi şartlar gereklidir?

Kefilsiz kredi almak için bankalara tarafından imkânlar sunulurken, bu durum çoğunlukla bazı şartlar doğrultusunda gerçekleşmektedir. Verdikleri kredinin geri ödenmesini garanti altına almak isteyen bankalar, bu nedenle, kefil seçeneği yerine başka bir teminat talep ederek, bu garantiyi sağlamaya çalışmaktadırlar. Özellikle yüksek tutarlı kredilerde daha çok görülen bu teminat durumu, gayrimenkul ya d araçların teminat gösterilmesini kapsamaktadır. Bunun yan sıra, bankada mevduatı olan kişilerin nakit blokajı seçeneği ile de kefilsiz kredi kullanması mümkün olabilmektedir.

Kefilsiz kredi almanın bir diğer şartı da çok iyi bir kredi skoruna sahip olmaktır. Özellikle 1300 üzeri kredi skoruna sahip kişiler, gerek sistemsel değerlendirmeler, gerekse banka birebir değerlendirmelerinde daha fazla avantaj sağlamakta ve kredinin geri ödemesinin yapılacağına dair bir anlamda kanıt niteliği taşmaktadır.

Uzun süredir bir işyerinde çalışıyor olmak ve yüksek bir gelir beyan edebilmek te kefilsiz kredi almak için artı sağlayan durumlar arasında yer almaktadır.

Ev hanımlarına kefilsiz kredi başvurusu nasıl yapılır?

Kefilsiz kredi başvurusu yapmak için, standart kredi başvuru yöntemleri olan banka şubeleri aracılığı ile kredi başvurusu yapmanın yanı sıra, internet üzerinden online kredi başvuru formunu doldurarak ya da cep telefonu ile mesaj göndererek te başvuru yapmak mümkündür. Bu noktada başvuru kanalı, tamamen kişilerin tercihine ve kredinin türüne göre tercih edilmektedir.

Kefilsiz kredi almak isteyen kişiler için, belki de ev hanımları için en kolay kefilsiz kredi başvuru kanalı, cep telefonu ile kredi başvurusu olmaktadır. Bu krediler genelde kampanya kapsamında ortaya çıkarılan krediler olup, sadece kişinin kredi skoruna göre olumlu ya da olumsuz değerlendirilen krediler olup, kefilsiz kredi almak için en kolay başvuru yöntemlerinin başında yer almaktadır. Ev hanımları ve öğrenciler tarafından da kredi başvurusunda en çok tercih edilen kredi başvuru yöntemi cep telefonu yoluyla yapılan Sms kredi başvurularıdır.

Kredi başvurusunun yapılacağı bankada hesabı bulunan ve bankayı aktif bir şekilde kullanan müşteriler, bu başvuru kanallarının dışında, çağrı merkezlerinden ve banka Atm’ lerinden de kredi başvurusunda bulunabilmektedirler.

Kefilsiz kredi başvurusunda istenen evraklar;

 • Nüfus cüzdanı ya da ehliyet fotokopisi
 • İkametgâh
 • Gelir belgesi
 • Sigorta dökümü
 • Varsa kişinin üzerine kayıtlı mal varlığı belgeleri

olarak sıralanabilir.

Hangi durumlarda kefilsiz kredi almak mümkün değildir?

Kefilsiz kredi almak bazı durumlarda mümkün olmamaktadır. Bunun ilk başta gelen sebebi, kredi skorunun düşük olması, yani geçmiş dönem ödemelerinde gecikmeler bulunmasıdır. Bunun yanı sıra, eğer kredi veren banka kredi için bir gelir talep ediyorsa ve krediye başvuran kişi bu geliri belgeleyemiyorsa ya da işsizse ( Sms kampanyalı krediler hariç) yine bankalar tarafından kefilsiz kredi alması mümkün olmamaktadır. Ek olarak, krediler için aranan bir diğer şart sigorta olup, sigorta girişi olmayan kişilerin de ( ev hanımları ve öğrenciler için yapılan kredi kampanyaları hariç) kefilsiz kredi alması çoğunlukla mümkün olmamaktadır.

Bankaların kefilsiz krediye bakışı nasıldır?

Genel anlamda, bankaların kefilsiz krediye çok ta sıcak bakmadığını söyleyebiliriz. Çünkü bankaların kredi verirken kredinin geri ödemesini garanti altına almak istemesi söz konusu olup, kefilsiz bir kredide teminat durumu yer almamaktadır.

Bankaların ev hanımlarına kefilsiz kredi konusunda daha esnek bir politika izlediği müşteri kesimi, genelde kendi uzun süreli ve aktif müşterileri olmaktadır. Bunun yanı sıra, üzerinde herhangi bir mal varlığı olan kişilerde kefilsiz kredi almak konusunda daha öncelikli olarak değerlendirilmektedir.

Ev hanımlarına kefilsiz kredi veren bankalar hangileridir?

Kefilsiz kredi konusunda bazı bankaların daha esne davrandığı bir gerçek olarak karşımıza çıkarken, günümüzde kefilsiz kredi veren bankaları şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Denizbank
 • TEB (Türkiye Ekonomi Bankası)
 • Garanti Bankası
 • OdeaBank
 • ING Bank

Bu bankalar, daha yoğun olarak kredi kampanyaları yapmakta ve özelikle Sms ile kredi başvurularında belli tutarlara kadar ev hanımlarına kefilsiz kredi imkânı sağlamaktadırlar. Örneğin, Denizbank cepten Sms kampanyası ile 30.000 TL ve 36 aya kadar vade ile kefilsiz kredi imkânı sunarken, Türk Ekonomi Bankası (TEB)  7.500 TL ye kadar kefilsiz kredi ve OdeaBank 15.000 TL ve 24 – 36 aya varan değişik vadelerde kefilsiz kredi olanağı sunmaktadır.

Bankalarla ilgili kefilsiz kredi imkânları için, gerek banka şubelerinden, gerekse internetten araştırma yapılması en doğru sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır.

 

Kefilsiz Kredi

Kefilsiz kredi hakkında bir takım bilinmeyenleri, açıklamak istiyoruz. Kefilsiz kredi almak mümkün mü, mümkünse nasıl mümkün, değilse neden mümkün değil, bu konulara açıklık getirmek istiyoruz.

Genel bir kanı olarak, kefilsiz kredi almanın pek de mümkün olmadığını bilmekteyiz fakat bazı bankaların kefilsiz kredi konusunda daha esnek olduklarını ve eğer geri ödeme yapabileceğine inandığı müşteriler olursa, kefilsiz kredi vermeyi kabul ediyorlar.

Kefilsiz kredi için başvuranlar

Kefilsiz kredi için başvuranlar

Kefilsiz kredi almak için başvuruda bulunan kesim, genel olarak şu kişilerdir:

 • Ev hanımları (İş kurmak ya da ihtiyaçlarını gidermek için)
 • Öğrenciler (Eğitimi için para arayan kesim)
 • İşsizler (Şu an için herhangi bir işte çalışmayanlar)

Günümüz 21. yüzyıl şartlarına göre eskiye oranla her geçen gün ihtiyaçlarımız artmaktadır. Öyle ki bu ihtiyaçların yanında bir de başımıza gelen ekstra faaliyetler, ekstra kaza gibi ya da sel gibi, doğal afetler gibi doğa olayları, bozulan, yeniden alınması gereken makineler gibi durumlar ortaya çıkmaktadır. Bu eşyaların yanı sıra hastalık gibi kendimizin ya da ailemizin başına gelen özel durumlar da bizi olumsuz yönde etkilemektedir. Kısacası normal ihtiyaçlarımızın yanı sıra, bir de ekstra (hiç beklemediğimiz bir anda karşılaştığımız) ihtiyaçlarımız bulunmaktadır. İşte normal ihtiyaçlarımızı halletsek bile zaman zaman bu ekstra ihtiyaçlara yetişememekteyiz.

Eğer üzerinize kayıtlı ev ya da araba var ise, kefil istemeden de kredi verebilirler. (Çok yüksek miktarda krediler olmadığı müddetçe)

Çareyi de öncelikli olarak eşte dostta ararız ama bu kapılar zaman zaman açık olsa da zaman zaman kapalıdır. Baktık onlardan da fayda yok bu sefer krediye başvururuz. Bu sefer de kefil isterler, iyi zararı yok buluruz desek de gene ilk bakacağımız yerler akrabalarımız olur. Utansak da sıkılsak da kefil olmalarını bir şekilde isteriz. Yahut kefil olurlarsa ne âlâ, bu sefer de bu ayki taksidini ödedin mi? Şeklinde telefonların kefil tarafından gelmesi büsbütün uykuları kaçırır, insanı yorar ve hüzünlendirir.

Bu tanışık olduğumuz insanların bazılarının bu tarz hareketler yapmaları sonrası biz bu insanlardan soğumakta değil miyiz?

Kefilsiz kredi almak

Kefilsiz kredi almak

Ama bu duruma başka bir açıdan bakacak olursak o da; artık bir eşyamızı bile yaptırırken tanışık olduğumuza, akrabamıza değil yedi kat yabancıya yaptırmamızın nedeni, bize ne gelirse zaten bizim insanımızdan geldiğini düşündüğümüze neden olur.

İşte tanışık olduğumuz insanların da biz onlardan kefillik ya da borç istediğimizde ortaya çıkan görüntünün nedeni de belki budur. Yine de bu görüntü ile karşılaşmamak bekli de en güzelidir. Bu durumla karşılaşmamanın en kolay yolu, 21. yüzyılın belki de en önemli insani gelişmelerinden biri de kefilsiz kredidir.

Evet, yanlış okumadınız böyle bir durum da mevcuttur. Utanmadan sıkılmadan kimseye kendi derdinizi bildirip de sararıp solmadan, rahat rahat zor zamanınızda kredinizi alıp güzel, elinizin bollaştığı zamanda hiçbir çekince ile baş başa kalmadan aydan aya uygun taksitlerle ödeyebileceğiniz kefilsiz kredi sistemleri de vardır. Yalnız bunlar güzide makamlardır. Bu güzide makamlar, kefilsiz krediyi sizin gibi güzide insanlara verip de zor zamanında yanında olmayı bir vazife beller. Akrabalarınızla aranız açılmasın. Benim derdim bende kalsın başkasını tutuşturmasın, bana yangın çıkarmasın diyorsanız bu güzide makamlar, size yaşamanız için bir sebep daha vermek üzere, hatta sırf ihtiyaçtan değil işinizi büyütmede, araba alımında, gönüllerin tamirinde, kaliteli bir eğitim için yapılan masraflarda (ki unutmayınız ki kaliteli bir eğitim için yapılan bütün harcamalar mubah ve de gereksiz değildir), artan borç yükünüzü hafifletmede, hatta ve hatta birden fazla bankaya karşı olan borçlarınızı tek elden yapılandırmanız için size sunulmuş en iyi fırsatlardan biri şüphesiz kefilsiz kredidir.

Borç yiğidin kamçısıdır ama bu yiğit ağlamadıkça geçerlidir. Yiğit de ağlarsa vay onun haline, işte o zaman yiğitlik bitmiş demektir. Yiğit sürekli borcu olan adam değildir. Yiğit borcunu sadece kendi bilen kimsenin karşısında eriyip gitmeyen adamdır. 21. yüzyılın yiğitleri ise bunu kefilsiz kredileri ile ortaya koymakta, kimsenin karşısında erimeden hayatlarına devam etmektedirler. Bizi içine alan bu kapitalist sistem ve bu ülkemin insanlarına getirdiği acının perçinlemesi ile bizi eninde sonunda borca sokmamaktadır. Azıcık aşım ağrısız başım güzel bir sözdür. Fakat azıcık aşımız bile olsa onlardan ne eksiğimiz var diyor insan. Eğer istersek asıl onların bizden eksik olduğunu en güzel gösteren çaredir kredi.

Kefilsiz kredi veren bankalar hangileri, bunları bankaların verdiği reklamlardan anlamak mümkün. Bu bankalar aşağıdaki gibidir…

 • Garanti Bankası
 • ING Bank
 • Denizbank
 • TEB (Türkiye Ekonomi Bankası)

En mubahı, bu kredilerin içinde insana en yakışanı, insanı en bunaltmayanı ve de insana insan olduğunu hatırlatanı sanıyoruz ki kefilsiz kredidir. İsterseniz siz de deneyin ve bizim nasıl haklı çıktığımızı görüp de, haklı çıkmanın gururuyla nasıl sevindiğimizi izleyiniz.

Kefilsiz kredi konusunda, detaylı bir araştırma yapmanızı ve bankaları aramanızı öneririz.

Ev Hanımları Kredi Çekebilir mi?

Ev hanımlarının, kredi çekmek için bankalara yöneltmek istediği ya da daha gitmeden önce cevabını bilmek istediği birçok soru bulunmaktadır.

Ev hanımları kredi çekebilirmi

Bu sorular, kredi çekebilmek isteyen ev hanımlarının sorduğu ve cevabını aradığı vazgeçilmez sorulardır.

Biz de bu soruları, krediler ve bankacılık konusunda uzman bir yetkiliye sorduk. Kendisi özel kurumsal bir firmada, finans bölümünde, finans danışmanı olarak görev yapmaktadır.

Ev hanımları kredi çekebilirmi?

Tabii ki… Ev hanımları kredi çekebilir, bu mümkün ama en az bir kefil (genelde erkek eşler kefil olmaktadır) lazım. Ama kefili de dayanaklı yani maaşı iyi biri olmalı. Mesela; işçi ise geliri, aylık kredi taksitinden az ise o da kabul edilmiyor. Yani kefil olan kişinin aylık maaşının, aylık bir taksitten yüksek olması gerekmektedir.

Ev hanımları kredi çekebilir mi?

Bunun belirli bir yüzdesi de var ama bankadan bankaya değişebildiği için onu net söyleyemem şu anda.

Bir de kredi tipi ve şekli de önemli. Tabii ki kredi miktarı da önemli. Mesela konut kredisi ise, zaten evi ipotek ederek kredi çekilebiliyor.

Tabii burada kredi çekebilme durumu, bankanın inisiyatifine de bağlı. Yani bankadan bankaya değişiyor, ev hanımlarına kredi politikaları. Bu durumda, ev hanımları kredi çekebilirmi sorusu bankadan bankaya farklılık gösteriyor.

Kredi işlemleriyle ilgilenen kredi danışmanları da verdikleri krediye oranla prim alıyorlar sonuçta. Yani adamını bulursanız ve ödeyebileceğinizden emin olursa verir. Bu durumda ev hanımları da kredi alabilir.

Kısaca şöyle özetleyim: Bankanın önceliği taksitleri yatıran müşteridir. Çünkü kârını ona göre hesaplar. On yılda faizden kazanacaği para, evin bir buçuk kati fiyata denk gelir yani. Banka, baktı ki kişi krediyi ödeyemiyor, o zaman kredi sahibi kefilden almak için kefil ile irtibat yoluna başvurur. Kefil de taksitleri ödeyemezse son çare olarak ipoteklenen eve el konulur.

Sonuç olarak; kredi şekline, kefile ve bankaya göre ev hanımlarının kredi çekebilmesi mümkün. Sadece fazla teferruata girer ama yine de verirler.

Finans danışmanı bu arkadaşın dediğine göre, kredi çekebilmek için gerekli maddeleri şöyle özetleyebiliriz:

 • Ev hanımları kredi çekebilir mi? (Evet, çekebilir)
 • Bir kefil bulursa, kefilsize göre daha kolay çekebilir.
 • Konut kredisi, taşıt kredisi ya da ihtiyaç kredisi olmasına göre değişir.
 • Konut kredisi için ev ipotek edilir.
 • Eğer bankada çalışan kişiye güven verebilirseniz, alırsınız.
 • Adamınız varsa alırsınız.
 • Taksitlerinizi düzenli ödemişseniz, alırsınız.

Tüm bu bilgiler ışığında, şunu rahatlıkla söyleyebiliriz:

Ev hanımları kredi çekebilirmi?

Evet çekebilir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2013 başlıklı yazımızı okumanızı da tavsiye ederiz.

Ev Hanımlarına Kefilsiz Kredi

Ev hanımlarına kefilsiz kredi, kredi arayan bayanların aklını en çok kurcalayan konu olmuştur. Tüm yolları denedikten ve kredi alamadıktan sonra, son çare olarak kefilsiz kredi veren bankaları araştırmak ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgi edinmek isterler.

Biz de bu konuyu bildiğimiz için, “kefilsiz kredi” konusunu ve bankalardan birkaçını inceleyelim istedik.

Konu ile ilgili en çok sorulan soru ile başlayalım.

Ev hanımlarına kefilsiz kredi veren bankalar hangi bankalardır?

Kefilsiz kredi veren bankalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Garanti Bankası
 • Finansbank
 • ING Bank
 • HSBC Bank
 • Denizbank

Bu bankalar hakkında biraz daha detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Ev hanımlarına kefilsiz kredi

Garanti Bankası, çoğu yerde kefilsiz kredi verdiklerini dile getiriyor. Bunun için de ön başvurunuzu internetten yapabiliyorsunuz. Sizden istedikleri bilgiler kişisel bilgileriniz, kimlik ve irtibat bilgileriniz, çalışma durumunuz ve gelir bildiriminiz ve en sonunda da talep ettiğiniz kredi miktarı. Durumunuz incelendikten sonra size de kefilsiz kredi verilmesi söz konusu olabilir.

Finansbank ihtiyaç kredisi konusunda daha az detay istemektedir. Sadece TC kimlik numaranız ve cep telefonunuz ile başvuru yapabiliyorsunuz. Durumunuz incelendikten sonra kredi başvurunuz hakkında cep telefonunuz ile size geri dönüş yapılıyor. Genel olarak kefilsiz kredi veren banka olarak Denizbank ile Finansbank gelir. Finansbank’ın ev hanımlarına en kolay kredi veren banka olduğu ve yine ev hanımlarına krefilsiz kredi kartı verdiği de bilinmektedir.

ING Bank da kolay başvuru yapmanızı sağlayan bankalardan biridir. Telefon ve TC numaranızdan başka bir de eğitim durumunuzu merak ediyor. (Tabii ki iş bilgilerini ve talep ettiğiniz kredi tutarını da girmeniz gerekiyor.) Buna göre yaptığınız kredi başvurusunu değerlendirip sizlere geri dönüş yapıyor. ING Bank’ın bir diğer özelliği de borçlarına sadık müşterilerine faiz oranlarında yani borçlarında indirim de yapıyor. Ülkemize yeni giriş yapan yabancı bankalardan birisi olan ING, kefilsiz kredi konusunda kolaylık sağlayacaktır diye düşünüyoruz.

Ev hanımlarına kefilsiz krediler

HSBC Bank ise ihtiyaç kredisi başvuruları ile kefilsiz kredi verme konusunda iddialı görünüyor. 40000 TL’ye kadar kefilsiz kredi verme durumundan söz ediyor. Bu durumda başvurulabilecek bankaların başında geliyor HSBC bank. KrediNET kampanyası dahilinde Ocak 2014 ve Şubat 2014 arasında başvuru yapanlara ödeme ve kefil konusunda kolaylık sağlıyorlar. Bu kredi kampanyasında “kefilsiz” olma özelliğini sıkça vurguluyor.

Denizbank da kefilsiz kredi verebiliyor, ancak diğer bankalar gibi düşük faizler değil daha yüksek faizler ile bunu yapıyor. Telefonunuzdan bir sms ile ön başvuru yapmanız gerekiyor istediğiniz kredi miktarı ile ilgili. Sonrasında da kimliğiniz, adınıza kayıtlı bir fatura talebinde bulunarak kefilsiz kredi verebiliyorlar.

Ev hanımlarına kefilsiz kredi verebileceğini düşündüğümüz 5 bankayı yüzeysel olarak anlatmaya çalıştık. Bu 5 bankanın kredi verme konusunda diğerlerinden daha iyi niyetli olduğunu düşünüyoruz.

Tabii ki araştırmalarımız yalnızca bu bankalar ile kalmayacak, daha detaylı kredi çalışmalarımızı da sitemizden takip edebilirsiniz. Ev hanımlarına destek verecek bankalar ya da bu konuda yeni kampanyalar çıktıkça sizleri haberdar etmek isteriz…