Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Ve Şartları

Bu yazımızda sizlerle ve şartlarından bahsedeceğiz. Ev hanımları kredi çekebiliyor mu? Hangi bankalar bu fırsatı ev hanımlarına sunuyor gibi soruları yanıtlamaya çalışacağız.

kredinnn

Kara listede olmayan her insan kredi çekebilir hale geldi. Hatta öğrencilere bile kredi veren bankalar var peki neden ev hanımları hala kredi çekemiyor. İster ihtiyaç kredisi olsun ister iş kurmak için olsun artık ev hanımlarına da kredi alabiliyor. Evet yanlış okumadınız birçok banka artık bu hizmeti ev hanımlarına sundu.

Neden mi ? Tüm bir ailenin ekonomik idaresi ev hanımlarında. Hangi zamanlarda nasıl ödeme yapacaklarını çok iyi biliyorlar çünkü bir ailenin tüm giderlerinden onlar sorumlular. Böyle bir kabiliyete sahip bir ev hanımını kredi ödeyemeyeceğini düşünmek biraz haksızlık olur. Her sorumluluk sahibi ev hanımı mutlaka giderlerini düzenler ve bütçesini aşmadan masraflarını karşılar borçlarını öder.

Düzenli bir geliri olmadığı için bir zamanlar bankalar kredi imkanı vermiyordu ve bu birçok ev hanımını oldukça kötü etkiliyordu. Maddi imkanı yerinde olan bir ev hanımı bile kredi alamıyorken şimdi iş kurmak isteyen ev hanımlarımıza kadar kredi imkanı sunan bankalarımız var.

Devlet destekli bu proje sayesinde bankaların bazıları ev hanımlarına iş kurmasını için kredi paketleri hazırladılar. Uygun vadelerle ve düşük faiz oranlarıyla umutları tükenen ev hanımlarına adeta sürpriz bir imkan sağladılar.

Bunların başında Şekerbank  yer alıyor.  Benim desteğim kredi adındaki bu kampanyada hesap işletim ücreti talep edilmiyor. Bankada vadeli mevduat hesabı bulunan ev hanımlarının ev ekonomisi paketinden yararlanabiliyor. Bu kredi kendi emeğiyle aile bütçesine katkı sağlamak isteyen sigortası olmayan ev hanımlarını kapsıyor. 1.500 TL ye kadar kadar kredi imkanı veren %0,97 faizle 12 aya varan vadelerle geri ödemesini yapabilirsiniz. http://www.sekerbank.com.tr/krediBasvuru.jsp adresinden onlıne başvuruda bulunabileceğiniz gibi en yakın şekerbank şubesine gidip kredi işinizi hızlandırabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi ev hanımlarına kredi veren bankalar ve şartları artık eskisi gibi değil. Birçok imkan ev hanımlarının aktif bir çalışan olması yönünde teşvik uyandırıcıdır. Gördüğünüz gibi artık hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Finansbank girişimci ev hanımlarına kobi kredileri kapsamında ihtiyacınıza yönelik kredi verebiliyor. 36 aya varan vade imkanlarıyla size cazip bir fırsat teklif etmektedir. Bu fırsatlardan yaralanmak istiyorsanız en yakın finansbank şubesine gitmeniz gerekmektedir. Çünkü size uygun ödeme planı oluşturmak için yüz yüze görüşmeniz gerekmektedir. Gördüğünüz gibi bankalar, ev hanımları kendi işlerinin sahipleri olsunlar diye en uygun ödeme koşullu kredileri size sunuyor. Tek yapmanız gereken müracaat etmek.

pratik_ihtiyac_kredisi_teb

İş kurma kapsamında kosgeb ile işbirliği yapan teb bankası size çok uygun faiz oranları ve vadelerle kredi imkanı sunuyor. TEB bankakasından iş kurmak için kredi çekmek istiyorsanız http://www.teb.com.tr/esnafim/kosgeb-destekli-krediler/ adresinden başvuruda bulunabilirsiniz.

İş kurmak isteyen ev hanımlarına kredi veren bankalar ve şartlarını belirtelim. Öncelikle kosgebe üye olmanız gerekmektedir. Kosgeb listesinde başvurunuz buluyor ise bankalar direk size iş kurma kredisi verebiliyorlar.

Yok iş kurmak istemiyorsanız ve istediğiniz sadece ihtiyaç kredisi ise, belki mutfağınızı yenileyecek belki de yeni bir yatak odası takımı almak isteyecekseniz ki bunlar için toplu paralar gerektirebiliyor o halde bankalardan yararlanabilirsiniz.

Şimdi ihtiyaç kredisi kapsamında ev hanımlarına kredi veren bankalar ve şartlarını sizinle paylaşacağız.

ING bankın minik kredi kmapanyalarından yararlanabilirsiniz.ING bank ta ev hanımlarına ihtiyaç kredisi altında kredi başvurusu yapmanız gerekiyor. https://www.ingbank.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/ihtiyac-kredisi-basvuru-formu linkine tıklayarak onlıne başvuruda bulunabilirsiniz. Dİlerseniz KREDI boşluk T.C. kimlik nonu yazarak 2205 e kısa mesaj göndermen halinde ne kadar kredi alabileceğini öğrenebilirsiniz.

Ev hanımı kredisi kapsamında BankPozitif de kredi imkanı sunuyor. Sanal banka olduğu için en hızlı kredi veren banka ünvanına sahip oldu.  uygun krediler için https://webkredi.bankpozitif.com.tr/basvuru adresinden başvuru yapabilirsiniz.

Denizbank yer alıyor. Kredi başvurusu yapmak içinse https://www.denizbank.com/bankacilik/bireysel-bankacilik/bireysel-krediler/ihtiyac-kredileri/webde-kredi-basvuru.aspx web adresinden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz KREDIM boşluk T. C. kimlik nonuzu yazıp 3280 E kısa mesaj atmanızda yeterli olacaktır.

Yukarıda belirttiğimiz bankalar ev hanımlarına kredi veren bankalardır ve şartları da ihtiyaç kredisi kapsamında olduğu için yukarıda belirtilenden  daha farklıdır.

Bu bankalar öncelikle üzerinizde bulunan mal varlığına bakıyorlar. Yani ev,dükkan veya araba gibi herhangi bir mal varlığınız bulunmalı. Eğer yok ise kredi notu yüksek bir kefil isteniyor. Kendi kredi ödemelerini düzenli yapan kredi kartlarının ödemelerini düzenli yapan kişilerin kredi notu yüksek olduğundan olası bir durumda sizin borcunuzu rahatlıkla ödeneceği düşünülüyor.

Bu yazımızda sizlerle ev hanımlarına kredi veren bankalar ve şartlarından bahsettik. Konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından tarafımıza iletebilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi ile ilgili bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Özel Kredi başlıklı makalemizde "devlet destekli kredi, Ev hanımlarına kredi veren bankalar ve ev hanımlarına özel kredi" hakkında bilgiler verilmektedir.