Ev Hanımlarına Kredi Desteği

Ev hanımlarına sağlanması konusunda hem devlet, hem bankalar hem de özel kuruluşlar çeşitli şekilde çalışmalar yapmaktadır.

Ev hanımlarına kredi desteği

Devlet kredi desteği; genelde düşük faizli ve uzun zamana yayılmış vade seçenekleri ile en makul kredi desteğidir. Ev hanımlarına sağladığı kredi desteği bazen kredi şeklinde de değil, direkt olarak hibe şeklinde de verilebiliyor. Yani geri ödemesiz. Ancak bunlara hak kazanabilmeniz için bir planınız, bir projeniz, bir fikriniz olması gerekmektedir.

Ev hanımlarına kredi desteği vermek

Devlet ve özel sektörün sağladığı kredi desteği ile ev hanımları kendi küçük çaplı şirketlerini ile iş kurmak için kredi alabiliyorlar.

sağlayan bankalar da bulunmaktadır. Kefilsiz kredi desteği veren bankaları araştırabilirsiniz. Bu konuda Finans Bank, daha esnek başvuru ve şart olanakları sunmaktadır.

desteği sağlayan kuruluşlar hangileridir?

Bu konuda devletin çeşitli bakanlıkları, çeşitli seçenekler sunmaktadır. Bunların başında, aile ve ev hanımlarını en çok önemseyen bakanlıklardan biri olan,  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı gelmektedir. Kredi desteği konusunda ev hanımlarına yardımcı olabileceklerine ve onlara yol haritası çizebileceklerine inanmaktayız.

Fatma Şahin’in bakanlık yaptığı dönemde, ev hanımlarına hem maddi hem de manevi anlamda bir çok olumlu yenilik yapıldı. Yeni bakanın da bu konuda, eski bakandan geri kalmayacağını düşünmekteyiz. Bu yüzden devletin sağladığı kredileri, ev hanımlarının iyi takip etmesini tavsiye ediyoruz.

Ev hanımlarına kredi desteği sağlayan kurumlardan birkaçını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Ekonomi Bakanlığı
  • Sanayi Bakanlığı
  • KOSGEB
  • Kalkınma ajansları
  • Melek yatırımcılar
  • Özel kuruluşlar

Ev hanımlarına sağlanabilecek olan kredi destekleri konusunu, daha detaylı olarak sonraki günlerde inceleyeceğiz.

Ev hanımlarına kredi ile ilgili bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2015 başlıklı makalemizde "ev hanımlarına kredi, Ev hanımlarına kredi veren bankalar ve ev hanımlarına kredi veren bankalar 2014" hakkında bilgiler verilmektedir.