Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bu yazımızda dan bahsedeceğiz. Bu bankalar hangileri ve ne şartlarda ev hanımlarına kredi veriyorlar? Bu gibi soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

Ev hanımlarına ihtiyaç kredisi veren banka var mıdır? Birçok ev hanımının sorduğu bir sorudur bu. Düzenli bir gelirleri olmadığı için kredi almada en çok onlar zorluk yaşarlar. Kimilerinin evleri kendinin olsa bile bankalar sigortası gözükmediği veya gelir belgesi olmadığı için kredi vermezler. Üstünde mal varlığı bulunmasına rağmen birçok ev hanımı kredi almada zorluklar yaşamıştı. Artık bu sorun çözüldü ve bankalar kampanya üstüne kampanya yapmaya başladılar.

Evet birçok banka artık ev hanımlarına ihtiyaç kredisi veriyor. Bu imkanı sağlayan bankaları paylaşmadan önce istedikleri şartları söyleyelim.

Birkez mutlaka bir kefil isteniyor bu da yüksek kredi notuna sahip olması gerekiyor. Yani kefil olacak kişi daha önce kredi çekmiş ve gününü geçirmeden düzenli bir ödeme yapmış olması şart. Veya kredi kartının düzenli ödemelerinden de kontrol ediliyor. Bunun dışında mevduat hesabınızın olduğu bankalardan kredi çekmek isterseniz size kolaylık yapma ihtimalleri vardır.

Üstünüze mal varlığı olması lazım. Mesela araba,ev veya dükkan gibi. Hatta eğer bu gibi mal varlığınızdan kira alıyorsanız bankalar bunu düzenli gelir yerine sayıyor. Bu gibi durumlarda kredi alma ihtimaliniz yükseldiği gibi çekmek istediğiniz tutarı da yukarı çıkartabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi eskiden bu şartlar altında kredi almanız imkansızdı. Ama artık bu fırsatı sunan bankalar var.

paraa

Şekerbank ev hanımlarına ihtiyaç kredisi veren bankaların başında yer alıyor. fBenim desteğim kredi adındaki bu kampanyada hesap işletim ücreti talep edilmiyor. Bankada vadeli mevduat hesabı bulunan ev hanımlarının ev ekonomisi paketinden yararlanabiliyor. Bu kredi kendi emeğiyle aile bütçesine katkı sağlamak isteyen sigortası olmayan ev hanımlarını kapsıyor. 1.500 TL ye kadar kadar kredi imkanı veren %0,97 faizle 12 aya varan vadelerle geri ödemesini yapabilirsiniz. http://www.sekerbank.com.tr/krediBasvuru.jsp adresinden onlıne başvuruda bulunabileceğiniz gibi en yakın şekerbank şubesine gidip kredi işinizi hızlandırabilirsiniz.

İkinci sırada Denizbank yer alıyor. Kredi başvurusu yapmak içinse https://www.denizbank.com/bankacilik/bireysel-bankacilik/bireysel-krediler/ihtiyac-kredileri/webde-kredi-basvuru.aspx web adresinden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz KREDIM boşluk T. C. kimlik nonuzu yazıp 3280 E kısa mesaj atmanızda yeterli olacaktır.

ING bankın minik kredi kmapanyalarından yararlanabilirsiniz.ING bank ta ev hanımlarına ihtiyaç kredisi altında kredi başvurusu yapmanız gerekiyor. https://www.ingbank.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/ihtiyac-kredisi-basvuru-formu linkine tıklayarak onlıne başvuruda bulunabilirsiniz. Dİlerseniz KREDI boşluk T.C. kimlik nonu yazarak 2205 e kısa mesaj göndermen halinde ne kadar kredi alabileceğini öğrenebilirsiniz.

Ev hanımı kredisi kapsamında BankPozitif de kredi imkanı sunuyor. Sanal banka olduğu için en hızlı kredi veren banka ünvanına sahip oldu.  uygun krediler için https://webkredi.bankpozitif.com.tr/basvuru adresinden başvuru yapabilirsiniz.

Tabi bu bankaların web adreslerinden veya kısa mesajlarla başvuru yapabilirsiniz. Lakin biz direk şubeye gitmenizi tavsiye ediyoruz. Yüz yüze yapılan görüşmeler hem daha samimi hem de ihtiyacınıza en uygun kredinin hangisi olacağını öğrenebilirsiniz. Vade ve ödemeleri kolaylıkla planlayabilirsiniz.

paraaa

Bu yazımızda ev hanımlarına ihtiyaç kredisi veren bankaların listesini ve ulaşım biçimlerini sizlerle paylaştık. Konu hakkında herhangi bir sorunuz var ise aşağıdaki yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

 

Ev hanımlarına kredi ile ilgili bir önceki yazımız olan Ev Hanımları İçin Kredi başlıklı makalemizde "bankalardan ev hanımlarına kredi, ev hanımları için kredi ve ev hanımlarına devlet kredisi" hakkında bilgiler verilmektedir.