Ev Hanımları İçin Kredi

Bu yazımızda sizlerle imkanlarını paylaşacağız. Hangi şartlarda ev hanımları kredi kullanabiliyor? Bu olanağı hangi banka sağlıyor bunlardan bahsedeceğiz.

Bir ev hanımının belki de en zayıf kaldığı alan maddi alandır. Bir evde her türlü imkanı varken bir tek maddi imkanı eşine veya ailesine bağlıdır. Bu duruma sebep bir zamanlar Türkiye ekonomisi ve bankaların ev hanımlarına olanak sağlamaması diyebiliriz. Türkiye’nin yarıdan fazlası bu sebepten ötürü gizli işsizdir. Bir ülkedeki ekonominin pasif kalan bölümü bu ev hanımlarına aittir.

Peki ev hanımları bu durumdan memnun mu? Tabiki hayır. İmkan verilmediği için ne üretici fikirlere sahip ev hanımları yok olmaktadır. Veya fark edilemeden sıradanlaşıyorlar. Bu da Hem Türkiye ekonomisi olsun hem de aile içi ekonomiyi  olumsuz etkiliyor.

İki çeşit ev hanımı vardır. Birincisi maddi durumları yeterli olup çalışmak zorunda kalmayan bölüm. Bu bölümün kredi amacı genellikle  evini yenilemek,arabasını yenilemek veya toplu bir para ile istediği bir şeyi almak üzerinedir ki bunun için düzenli bir gelir belgesi olmamasına rağmen birçok bankanın başlatmış olduğu  ev hanımları için kredi imkanından faydalanabilirler.

Ev hanımlarına kredi için

Maddi imkanı yerinde olan bir ev hanımı, kredi notu yüksek bir kefil bulabilir veya üstüne mal varlığı bulunan araba,ev veya dükkanı bankaya teminat olarak gösterebilir. Böyle bir imkanı olan ev hanımları için kredi fırsatı çok kolaydır.

Denizbankın başlatmış olduğu ev hanımlarına kredi başvurusu için iki adet kampanya var. Ev hanımlarına mevduat biriken hesap ve ev hanımları özel altın günleri. Bu kampanyaların detaylarını öğrenmek için mutlaka size en yakın denizbank şubesine gitmeniz gerekmektedir. Direk kredi başvurusu yapmak içinse https://www.denizbank.com/bankacilik/bireysel-bankacilik/bireysel-krediler/ihtiyac-kredileri/webde-kredi-basvuru.aspx web adresinden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz KREDIM boşluk T. C. kimlik nonuzu yazıp 3280 E kısa mesaj atmanızda yeterli olacaktır.

ING bankın minik kredi kmapanyalarından yararlanabilirsiniz.ING bank ta ev hanımlarına ihtiyaç kredisi altında kredi başvurusu yapmanız gerekiyor. https://www.ingbank.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/ihtiyac-kredisi-basvuru-formu linkine tıklayarak onlıne başvuruda bulunabilirsiniz. Dİlerseniz KREDI boşluk T.C. kimlik nonu yazarak 2205 e kısa mesaj göndermen halinde ne kadar kredi alabileceğini öğrenebilirsiniz.

Ev hanımı kredisi kapsamında BankPozitif de kredi imkanı sunuyor. Sanal banka olduğu için en hızlı kredi veren banka ünvanına sahip oldu.  uygun krediler için https://webkredi.bankpozitif.com.tr/basvuru adresinden başvuru yapabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz bankalar size bu konuda kolaylık sağlayabilecek bankalardan birkaçıdır. Dilerseniz çalışmış olduğunuz bankayı tercih edebilir düzenli çalıştığınız bir banka yok ise yukarıda belirttiğimiz bankaların en yakın şubelerine giderek istediğiniz krediyi talep etmek için başvuruda bulunabilirsiniz.

Şimdi gelelim ikinci ev hanımı türlerine. Bu ev hanımlarının maddi gücü olsun olmasın aile ekonomisine katkıda bulunmak isterler. Çalışma arzuları vardır. Kendi işini kurabilecek kıvrak zekaya ve azme sahiptirler. Ekonomik gücünüz yoksa bile artık iş kurma hayallerinizi, ev hanımları için kredi olanaklarını genişleten banka veya devlet destekli krediler kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız gereken hangi işi kurmak istediğinize karar vermek. Eğer yanınızda sizin gibi ev hanımları çalıştıracaksanız devletin kredi verme limiti ve ihtimali zannettiğinizden de fazla yükselecektir. Yeter ki siz karar verin sizi limana ulaştıracak rüzgarlar mutlaka çıkacaktır.

Öncelikle Şekerbank ev hanımları için kredi fırsatı sunan bunun için özel kampanya başlatan bankalardan sadece bir tanesi. Benim desteğim kredi adındaki bu kampanyada hesap işletim ücreti talep edilmiyor. Bankada vadeli mevduat hesabı bulunan ev hanımlarının ev ekonomisi paketinden yararlanabiliyor. Bu kredi kendi emeğiyle aile bütçesine katkı sağlamak isteyen sigortası olmayan ev hanımlarını kapsıyor. 1.500 TL ye kadar kadar kredi imkanı veren %0,97 faizle 12 aya varan vadelerle geri ödemesini yapabilirsiniz. http://www.sekerbank.com.tr/krediBasvuru.jsp adresinden onlıne başvuruda bulunabileceğiniz gibi en yakın şekerbank şubesine gidip kredi işinizi hızlandırabilirsiniz.

İkinci sırada yer alan Finansbank girişimci ev hanımlarına kobi kredileri kapsamında ihtiyacınıza yönelik kredi verebiliyor. 36 aya varan vade imkanlarıyla size cazip bir fırsat teklif etmektedir. Bu fırsatlardan yaralanmak istiyorsanız en yakın finansbank şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Bunlar bankalar bide faizsiz kredi imkanı ile devletin vermiş olduğu krediler var bunlar içinde http://www.tgmp.net/tr/sayfa/nasil-mikro-kredi-alinir–/132/1 adresinden başvuru yapabilir veya http://www.tgmp.net/tr/subelerimiz/3 linkinden şubelerini öğrenip bulunduğunuz ildeki şubeye giderek bizzat bilgi alıp başvuruda bulunabilirsiniz.

karaman

Bu yazımızda ev hanımları için kredi imkanlarından bahsettik. Ev hanımları için krediyi hangi bankalar ne şartlarda verir veya devlet destekli krediler hakkında ki bilgileri paylaştık. Konu hakkında sorularınız var ise tarafımıza yorum kısmından iletebilirsiniz.

 

Ev hanımlarına kredi ile ilgili bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Kredi Veren Banka başlıklı makalemizde "ev hanımı nasıl kredi çeker, ev hanımına hangi banka kredi verir ve ev hanımına kredi şartları" hakkında bilgiler verilmektedir.