Ev Hanımı Kredisi

Bu yazımızda nasıl alınır hangi bankalar bu fırsatı sunuyor gibi soruları sizin için yanıtlamaya çalışacağız.

Bankaların kredi vermediği kişilerin listesini yapmamız gerekirse kara listede olanların dışında ikinci sırada ev hanımları geliyor. Sigortalarının olmaması aynı zamanda gelir belgesi olmaması ve düzenli bir gelir imkanlarının olmaması sebebi ile bankalar maalesef ev hanımlarına kredi vermiyordu.

Ev hanımlarına yeni iş

Bu sistemin zorluklarını birçok ev hanımı yaşadı. Ya en yakın eş-dosttan borç alınır yada çevresine muhtaç olmak zorunda olan kadınlarımızın yaşadıkları artık son buldu. Bir düşünelim eşi vefat eden veya eşi iş kazası geçiren bir ev hanımı kredi çekerek maddi zorluk yaşamadan hayatını devam ettirebilir. Kötü olayları düşünmeden ele alırsak eğer bir ev hanımı evini yenilemek istediğinde toplu bir para gerekebilir düzenli bir şekilde parça parça ödeyebilecek iken sadece gelir belgesi olmadığı için bu kredi başvurusu yapamazlar.

Yada küçük ölçekli bir iş yeri açma planı olan bir ev hanımı bankalardan kredi alamaz. Bu hem Türkiye ekonomisi hem de aile içi ekonomiyi olumsuz etkilemektedir.

İşte tüm bu sorunlar artık yaşanmıyor. Çünkü bankalar artık ev hanımı kredisi verebiliyorlar. Bu durum birçok aileyi ekonomik sıkıntıdan kurtardığı gibi hayallerini gerçekleşmek isteyen ev hanımlarına da müthiş bir fırsat sağlıyor.

Eğer hiçbir bankaya borcunuz yoksa ayrıca kredi kartı kullanıyor ve ödemelerini en azından asgari ödemelerini düzenli bir şekilde yatırıyorsanız bu kredi almanız daha da kolaylaşıyor. Üstünüze kayıtlı mal varlığı var ise ( araba,dükkan,ev gibi ) kredi tutarınızın artma ihtimali çok yüksek. Vade imkanları da sizi sarsmayacak şekilde ayarlanabiliyor.

Şimdi ev hanımı kredisi için bankaların kampanyalarına bir göz atalım.

cepte_kredi_r5

İlk sırada yapıkredi bankası ev hanımlarına en hızlı kredi beklemek yok sloganıyla ön plana çıkıyor.  https://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/krediler/bireysel-ihtiyac-konut-kredisi-basvuru.aspx web adresinden başvuruda bulunabilirsiniz. Dilerseniz  Bireysel boşluk T.C. kimlik numaranızı  boşluk aylık net gelirinizi yazıp 4411 e kısa mesaj göndererek başvuruda bulunabilirsiniz. Ev hanımlarına kredi kampanyalarının ayrıntılarını öğrenmek için mutlaka yapıkredi şubesine gitmeniz gerekmektedir.

İkinci sırada denizbank yer alıyor. Denizbankın başlatmış olduğu ev hanımına kredi için iki adet kampanya var. Ev hanımlarına mevduat biriken hesap ve ev hanımları özel altın günleri. Bu kampanyaların detaylarını öğrenmek için mutlaka size en yakın denizbank şubesine gitmeniz gerekmektedir. Direk kredi başvurusu yapmak içinse https://www.denizbank.com/bankacilik/bireysel-bankacilik/bireysel-krediler/ihtiyac-kredileri/webde-kredi-basvuru.aspx web adresinden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz KREDIM boşluk T. C. kimlik nonuzu yazıp 3280 E kısa mesaj atmanızda yeterli olacaktır.

Ev hanımı kredisi kapsamında BankPozitif de kredi imkanı sunuyor  uygun kredileri https://webkredi.bankpozitif.com.tr/basvuru adresinden başvuru yapabilirsiniz.

ING bank ta ev hanımlarına ihtiyaç kredisi altında kredi başvurularına olanak sağlıyor. https://www.ingbank.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/ihtiyac-kredisi-basvuru-formu linkine tıklayarak onlıne başvuruda bulunabilirsiniz. Dİlerseniz KREDI boşluk T.C. kimlik nonu yazarak 2205 e kısa mesaj göndermen halinde ne kadar kredi alabileceğini öğrenebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle ev hanımı kredisini hangi bankaların verdiğinden bahsettik. Hangi şartlar doğrultusunda sıkıntı yaşamadan kredi alabileceğinizi açıkladık. Konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından bize sorabilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi ile ilgili bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar başlıklı makalemizde "ev hanımları kredi kartı alabilir mi, ev hanımları kredi kartı alma şartları ve ev hanımları nasıl kredi kartı alır" hakkında bilgiler verilmektedir.