En Ucuz Kredi

Bu yazımızda sizlerle tekliflerinden bahsedeceğiz.

Krediler bankalara göre değişkenlik göstermektedir. İhtiyacınız olan parayı ne amaçla kullanacağız başvuracağınız kredi için önemli bir adımdır. Öncelikle kişisel bir ihtiyaç için kredi kullanmak isterseniz ihtiyaç kredisine başvurmalısınız. Eğer ev almak istiyor ve bu yüzden yüklü miktarda bir kredi talebiniz var ise konu kredilerini araştırmalı size en uygun olan bankanın teklifine başvuruda bulunmanız gerekmekte. Eğer kredi seçeneğinizi araba almak için kullanıyorsanız bankalar size 2 çeşit kredi imkanı sunuyor. Birinci sıfır arabalar için ikincisi 2. el arabalar için olan fırsatlar.

Yüklü bir miktarda paranız yok ise ve istediğiniz ürünü veya ihtiyacınızı karşılamak için paraya ihtiyacınız varsa geri ödemeyi taksitle yapacağınızda ekonomik bütçenizi zor duruma sokmayacağınıza inanıyorsanız rahatlıkla istediğiniz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğer çalışıyorsanız birçok banka sadece kimliğinizle bile başvuru kabul etmekte. Eğer çalışmıyorsanız yani düzenli bir geliriniz yok ise kredi çekmek için mutlaka ya bir kefil yada üstünüze kayıtlı bir mal varlığınız olmak zorunda.

tttt

Tüm bu şartları yerine getirdiniz zaman en önemli işlem kalıyor geriye. Hangi krediyi hangi bankadan kullanmak? Birçok banka ödeme de olsun vade de olsun yada faiz oranlarında olsun değişkenlik göstermekte. Durum böyle olunca sizin kendinize ait bütçe ve ödeme aralıklarını tespit edip size uyan bankayı bulmanız gerekmekte. En ucuz krediyi veren banka ve ödeme koşulları size hitap ediyor ise mutlaka başvuru da bulunmalısınız. Genel de en ucuz krediler bankaların başlattığı kampanyalarda bulunmakta. Mesela şuan için bayram yaklaştığı için standart ihtiyaç kredilerinden çok daha uygun teklifler içeren en ucuz kredi fırsatına sahip bayram kredileri bulunmakta. Böyle fırsatları takip etmeli ve ihtiyacınız var ise mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Şimdi bu yazımızda biz size en ucuz krediyi veren bankaları listeleyeceğiz. Fakat önce ihtiyaç kredisini kategorisinden en uygun fırsatlarla verenleri bir listeleyelim. 10.000 TL yi 36 ay vade kullanarak hesaplama yaptık. Siz daha düşük vade ve tutar istiyorsanız seçmiş olduğunuz bankaya bildirmeniz gerekmekte.

Evet ihtiyaç kredisi kategorisinde yer alan en ucuz krediyi veren banka Fiba Banka. Fiba banka diğerlerinin aksine Yıldız kredi adı altında size 10.000 TL yi 36 ay vade imkanı ile %1,21 faiz oranı ile kullanmak hakkı tanımakta.  İkinci sırada Halk Bankası erken gelen bayram kredisi kampanyası yer almakta. %1,27 faiz oranı ile ihtiyaç kredisine sahip olabilirsiniz. Garanti bankası ilk kredim kampanyasında %1,29 faiz oranı kullanmakta. Bu krediden yararlanmak için ilk kez kredi kullanıyor olmanız gerekmekte. Finansbankta ilk kez kredi kullanan veya Finansbanktan ilk kez kredi çekecekler için %1,31 faiz oranı ile tanışma kredisi kampanyası başlatmakta. 10.000 TL yi 36 ay vade de geri ödemek için Akbankı tercih ederseniz eğer Akbank sonbahar kredisine başvurmanız gerekmekte. Denizbank en ucuz krediyi emekliler için vermekte. Emekliler için ihtiyaç kredisi adındaki bu kampanyada %1,34 faiz oranı uygulanmakta. Ziraat bankası dört mevsim adındaki kampanyada ihtiyaç kredisi %1,34 faiz oranı ile işlem görürken Şekerbank bayram kredisinde % 1,38 faiz oranı ile geri ödeme planı oluşturabilmektesiniz. Eğer fibabankanın dönemsel kampanyası olan bayram kampanyasından yararlanmak isterseniz % 1,39 faizle hesaplama yapmanız gerekmekte. Finansbankın enpara.com seçeneğinden ihtiyaç kredisi kullanmak isterseniz eğer % 1,35 faiz üzerinden işlem göreceksiniz. Akbank direk ihtiyaç kredisi kampanyası diğer ihtiyaç kredilerine göre daha uygun bir faiz oranı bulunmakta. Geri ödemeniz %1,25 faiz üzerinden hesaplanacak olup Vakıfbankın parmağının ucunda adlı krediden yararlanmak isterseniz %1,45 faiz ile geri ödeme planı oluşturmalısınız. Odea bank 15.000 TL yi nakit hazır kredisi kullanmak isteyenler için % 1,49  oranından faiz uygulamaktadır. HSBC düşük kredi notu olanlar için ihtiyaç kredisini %1,82 faiz ile vermektedir. ING bankın standart ihtiyaç kredisi %1,69 dan başlamaktadır.

Gördüğünüz gibi ihtiyaç kredisi kapsamındaki en ucuz kredi veren bankaları sizin için listedik. Fakat siz ev almak için kredi kullanmak istiyorsanız 100.000 TL yi 120 ay vade seçeneği ile sizin için hesapladık ve en ucuz kredi veren bankaların liste halinde size sunacağız.

Yapıkredi konut kredisinde %0,99 faizle kredi kullanma imkanı size sunmakta. İndirimli konut kredisinden yararlanmak isterseniz eğer %1,07 faiz oranı ile işlem göreceksiniz. Fibabanka güzel evim konut kredisinde %1,09 faizle size teklif sunmakta olup Akbank kampanyalı konut kredisinde %1,10 faizle kredi kullanmanıza izin vermektedir. Yapıkredinin Kelepir Mortgage kredisinden yararlanmaksa niyetiniz ödemelerinizi % 1,11 üzerinden hesaplamanız gerekmektedir. Vakıfbank indirimli kolay sarı panjur konut kredisi adında %1,12 faizle bir kampanya sunmaktadır. Dilerseniz şeker banktan gelirine uygun konut kredisinden % 1,15 faizle yararlanabilirsiniz. Halk bank canım evim konut kredisi size % 1,15 faizle geri ödeme fırsatı sunarken Odea bank konut kredisinde faiz oranı %1,19 olarak işlem görmektedir. Finansbank standart konut kredisine başvuruda bulunmayı düşünüyorsanız %1,20 faizinde geri ödeme yapacaksınız. Garanti bankasında sabit faizli mortgage kampanyası %1,24 faiz uygulanmaktadır. İş bankasında % 1,24 iken Türkiye Ekonomi Bankasında %1,29 dur. ING bank ise tercihiniz % 1,29 faizle kredi kullanabilirsiniz. Dilerseniz ziraat bankasından komisyonsuz konut kredisi kampanyasından yararlanarak %1,32 faizle kredi kullanabileceğiniz gibi Denizbank konut kredisinde %1,39 faizle işlem yapabilirsiniz.

Peki ya araba almak istiyorsanız ve en ucuz krediyi veren banka hangisi merak ediyorsanız? İşte biz sizin için en ucuz krediyi veren bankaların taşıt kredilerini ne kadara verdiklerini bir liste halinde size sunacağız. 50.000 TL lik taşıt kredisini 48 ay vade olarak hesaplama yapılmıştır.

İlk en ucuz krediyi veren banka Odea Banktır. Yeni arabam taşı kredisi adında ki bu kampanya sayesinde kredinizi %1,19 faizle geri ödeme yapabilirsiniz. İkinci banka Akbank 0 km taşıt kredisi ile %1,25 faiz uygulanırken İş bankası binek araçlar için kampanya başaltmış olup faiz oranı % 1,25 üzerinden hesaplama yapılmaktadır. Türkiye ekonomi bankası taşıt kredisinde % 1,29 faiz uygularken Akbank 2. el için taşı kredisi kullanacaklara % 1,32 faiz ile geri ödeme planı hazırlamaktadır. Garanti bankası kaskolu taşıt kredisine % 1,34 faiz uygularken TEB ikinci el taşıt kredisinde %1,35 faiz uygulamaktadır. Bankalar arasındaki terciğiniz Vakıfbanksa eğer %1,35 faiz , Halk bank taşıt kredisi kullanmak isterseniz % 1,35 Şekerbankın taşıt kredisinden yararlanmak isterseniz eğer % 1,38 faizle hesaplama yapılacaktır. Denizbank – ING bank – Fibabanka kaskolu taşıt kredisinde %1,39 faiz uygulanırken HSBC bankasında %1,44 faiz uygulanmaktadır.

tr

Gördüğünüz gibi tutar ve vade aynı olmasına rağmen bankaların faiz oranları değişkenlik göstermektedir. Sizin için listelediğimiz seçenekler arasında bütçenize en uygun olan bankayı seçip kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle en ucuz kredi veren bankaları listeledik. Konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisine ait bilgileri ayrı ayrı grupladık. Konu hakkında tarafımıza sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi ile ilgili bir önceki yazımız olan İhtiyaç Kredisi Hesaplama başlıklı makalemizde "bankalara göre ihtiyaç kredisi hesaplama, ihtiyaç kredisi hesaplama ve ihtiyaç kredisi hesaplama kısa yolu" hakkında bilgiler verilmektedir.