Devletin Ev Hanımlarına Verdiği Kredi

Bu yazımızda sizlerle leri ve şartlarını paylaşacağız. Devlet hangi şartlarda, nasıl ve ne kadar miktarda krediyi ev hanımlarına veriyor? İşte bu merak ettiğiniz sorunların yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

ev 2...

Ev hanımları en zorlu meslek diyebiliriz. Ev hanımı olmak bakıldığında basit ve sıradan gözükse de hiç tahmin edemeyeceğiniz kadar zor şartlara sahiptir. Bir yandan evin idaresi, bir yandan da çocukların bakımını üstlenen ev hanımlarımız istedikleri, bekledikleri saygıyı ve takdiri çoğu zaman görememektedirler.

Ev hanımları pratik olmak zorundadır. Ev hanımları farkında olmadan bir sürü yaratıcı fikir üretirler. Gün içerisinde karşılaştıkları akıl almaz derecede zor olan sorunları bir çırpıda çözerler. Bu yetenekli beyinlerin harcanmasına devlet artık izin vermiyor ve kredi imkanı sunuyor.

Birçok alanda zor duruma düşen ev hanımlarımız bulunmakta. Kendi imkanlarının farkında olmayan ev hanımları artık bu duruma son vermek sizin elinizde! Eşinden destek gören ev hanımlarımız çok şanslı lakin herkes bu şansa sahip değil.

Şimdi bir saniye düşünün siz yada çevrenizde tanıdığınız bir ev kadını, eşi zamansız vefat ettiği anda ortada perişan bir şekilde kalır. Ya ailesinin yada kayınvalidesinin verdiği imkanlarla çocuklarını okutmaya veya kendi yaşamını sürdürmeye çalışır. Kendine güveni olmadığı için herhangi bir iş projesi aklına gelmez. Hem kendi hayatı perişan olur hem de çocuklarına kendine güvenli ve başarılı bir anne modeli çizemez. Yada eşinin iş kazası geçirdiği veya trafik kazası yaşadığını hayal edelim. Bunlar her gün bir çiftin başına gelebilen olaylar. Belki manevi olarak kimse sevdiği insanın yokluğuna hazırlık yapamaz ama maddi olarak yapabilmeli. Eşi sakatlanan bir ev kadını kendini iş dünyasına atma cesareti bulamayabilir ailelerden veya dışarıdan gelen yardımlarla hayatlarını sürdürmeye çalışırlar. Çocukları o psikolojide okumanın yanı sıra çalışma hayatına atılmak isterler. Annesinin ve babasını üzgün görmemek için. Oysa en üzücü olay çocuğun okuma fırsatının bu şartlar yüzünden elinden alınmış olmasıdır.

Neden daha iyi bir yaşamı haketmediğinizi düşünüyorsunuz ki? İşte tüm bu olayların sonucunda koskoca bir ailenin mağdur olmaması için devlet ev hanımlarına verdiği kredilerle çeşitli iş imkanları sağlıyor.

Bu kredi imkanını birçok çeşitte size sunuyor. İster hibe şeklinde ister mikro krediler şeklinde ev hanımlarının iş dünyasına katılmaları için teşvik ediliyor.

Mikro krediler küçük işletme açmak isteyenler için devlet tarafından ev hanımlarına verilen kredidir. Bu krediyi almak için kendin dahil toplam 5 kadınla çalışıyor olmanız gerekmektedir.

dddd

Küçük işletme açacağın yer hazırsa bir haftalık eğitimden geçip istediğin kredinin bir kısmını ilk etapta hemen devlet karşılıyor. Bu projeler sayesinde ekonominin gelişmesi çığ etkisi yaratacak. Önce ailenizin ekonomisine destek olmuş olacaksınız yanınıza aldığınız 4 kadın ile Türkiye ekonomisinin gelişmesi için yardımda bulunmuş olacaksınız.

Mikro krediye başvurmak istiyorsanız http://www.tgmp.net/tr/ adresinden resmi sitesine ulaşarak başvuruda bulunabilirsiniz. Devletin sunduğu bu fırsatı hiçbir ev kadını kaçırmamalı….

Bu yazımızda devletin ev hanımlarına verdiği kredi çeşitlerinden bahsettik. Hangi şartlarda kredi alabileceğinizi belirttik. konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından tarafımıza ulaşabilirsiniz.

 

Ev hanımlarına kredi ile ilgili bir önceki yazımız olan Gelir Belgesiz Kredi başlıklı makalemizde "gelir belgesiz kredi, gelir belgesiz kredi çekilir mi ve gelir belgesiz kredi veren bankalar" hakkında bilgiler verilmektedir.