Bireysel Kredi Hesaplama

Bu yazımızda sizlerle bankalara araçlarından bahsedeceğiz.

Bireysel kredi ne demek? Öncelikle bunun cevabından başlayalım yazımıza. Bankaların müşterilerinin gelir ve servet durumlarını dikkate alarak vermiş olduğu nakit diyebiliriz. Bunun için çoğunlukla aylık olarak bir faiz tahakkuk ettirilir. Geri ödeme, öngörülen aralıklarla taksit taksit yapılır.

indir

Bir diğer basit açıklaması da, araba ve ev dışındaki tüm ihtiyaçlarınıza yönelik nakiti bankadan tahsil edip belirli faiz oranı ile taksit taksit geri ödediğiniz para diyebiliriz. Bir diğer adı da tüketici kredisidir. Her bankanın kendine ait faiz oranları, vade seçenekleri ve kredi limiti bulunur. Bunlar birbirinden farklı olabilir. Her bankaya ait bireysel kredi hesaplama bölümü bulunmaktadır. Bu bölüm sayesinde istediğiniz tutarı, kaç vade ile ne kadar geri ödeyebileceğinizi hesaplayabilir ekonomik bütçenizi buna göre ayarlama fırsatına sahip olabilirsiniz.

Bankalara ait dönemsel kampanyalar belirli aralıklarla olduğu için zaman ve dönemleri hakkındaki bilgiyi talep ettiğiniz bankaya danışmanızı öneririz. Dönemsel kampanyalara bir örnek vermek gerekirse bayram kredilerini gösterebiliriz. Bayram yaklaştığında her banka kendine has fırsat teklifleriyle bir kampanya başlatır. Kimisinin kredi limiti yüksek olurken kimisinin faiz oranları diğerine göre daha uygun olabilir. Eğer acil bir nakite ihtiyaç durumu yaşamıyorsanız bankalara ait kampanyaları takip etmenizi öneririz. Lakin acil bir nakit ihtiyacınız var ve siz bireysel kredisi kullanmak istiyorsunuz ne şekilde bir geri ödeme planı oluşturabileceğinizden habersizsiniz.

Vakıfbanktan bireysel kredinizi kullanmak istiyorsanız ve bireysel kredinizi hesaplayarak faiz oranınızı öğrenmek istiyorsanız eğer http://www.vakifbank.com.tr/Default.aspx?pageID=784 linkinden yararlanabilirsiniz.

Ziraat bankasından size uygun ödeme planı oluşturmak için http://www.ziraat.com.tr/tr/diger/HesaplamaAraclari/Pages/KrediHesaplama.aspx linkinden faydalanabilirsiniz.

Türkiye ekonomi bankasının ihtiyaç kredileri kapsamında yer alan tüketici kredisinin size uygun olup olmadığını görmek isterseniz eğer  http://www.teb.com.tr/kredi-hesaplama/ linkine tıklayabilirsiniz.

Odea Bank kredi konusunda kolaylık göstermekte. Ödeme planınıza bakmak için  http://www.odeabank.com.tr/tr-TR/Sayfalar/hesaplama-araclari.aspx linkinden faydalanabilirsiniz.

Alternatif banktan kredi ödeme planı oluşturmak için http://www.abank.com.tr/tr-TR/bireysel/hesaplama-araclari linkiden yararlanabilirsiniz.

Akbank ihtiyaç kredilerinde üç ay sonra öde seçeneği bulunmakta. 36 ay vade imkanından da yararlanabileceğiniz bu krediyi size en uygun şekilde geri ödeme planı oluşturmak için  http://www.akbank.com/konut-kredisi linkinden yararlanabilirsiniz.

Yapı kredisi bankasının fırsatlarından yararlanmak istiyorsanız ve tüketici kredisi hesaplamasını yapmak istiyorsanız  http://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama.aspx linkine tıklamanız yeterli.

Garanti bankasının fırsatları tam size göre mi. Öyleyse hiç vakit kaybetmeden http://www.garanti.com.tr/tr/index.page adresinden kredinizi hesaplayın.

İş bankasında %1,23 den başlayan faiz oranları ile dilediğiniz kredi miktarı hakkında hesaplamalar yapabilirsiniz. http://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/kredi-hesaplama/Sayfalar/kredi-hesaplama.aspx#Taksit_ihtiyac linkinde tıklamanız yeterli.

Denizbanktan 1.000 TL den başlayan uygun faiz oranlı kredi çekebiliyorsunuz. Çekeceğiniz tutarın ne kadar geri ödemesi olduğunu merak ediyorsanız http://www.denizbank.com/hesaplama-araclari/ linkinden yararlanabilirsiniz.

En düşük faiz oranlarıyla birçok bankanın önüne geçmiş olan ING bank ile dilediğiniz kredinin faiz oranlarını hesaplamak için  http://www.ingbank.com.tr/tr/bilgi-destek/urun-ve-hizmet-ucretleri/#bddk474 linkinden istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

ttt

Yukarıdaki linklerde gördüğünüz bankalara ait bireysel kredinizin geri ödeme planını kendiniz oluşturabilir ve geri ödeme sırasında sıkıntı çekmek zorunda kalmazsınız.

Bu yazımızda bireysel kredi hesaplama sisteminden bahsettik. linklerini paylaştık. Konu hakkında tarafımıza sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmına yazarak bize iletebilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi ile ilgili bir önceki yazımız olan Hangi Kredi başlıklı makalemizde "en düşük faizli hangi kredi, en uzun vadeli hangi kredi ve hangi kredi" hakkında bilgiler verilmektedir.