Alternatifbank Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Bu yazımızda sizlerle başvuruları hakkında bilgiler paylaşacağız.

Bilindiği gibi kredi kartı günümüzde birçok kolaylık sağlayan hem arzu ettiğimiz ürünleri almak hemde ekonomik olarak sıkışmamak için tasarlanan bir yapıdadır. Tabi ki doğru bir şekilde kullanıldığında. Kendi limitinizi aşmadığınız ve evinizdeki huzuru bozmadığınız sürece bir kredi kartı ev hanımı için süper bir yardımcı kategorisindedir aslında. Söz konusu ekonomik yardımcı dendiğinde ilk akla gelendir kredi kartı.

Yararlı olduğu kadar zararları vardır mutlaka. Kendi alışveriş limitinizi ayarlayamadığınızda hem kendinizin hem de ailenizin huzurunu kaçıran borçla baş başa kalabilirsiniz.  Birde ana borca faiz bindi mi için içinden çıkılamayacak bir boyuta gelen bir çok aile vardır.

Kredi kartını bir bıçak gibi düşünün. İster ekmek kesersiniz sebze doğrarsınız isterseniz de adam öldürebilirsiniz. Bu tamamı ile sizin kontrolünüzdür. Bir kredi kartı da aynı bıçak gibidir ister yararlı olabilir isterseniz de sizi zarara uğratabilir.

Bir ev hanımı olarak bütçenizi biliyorsanız ve gerektiğinde alışverişte hayır demeyi biliyorsanız kredi kartı kullanımızda sizi zarara uğratacak kısmından korunmayı bileceksiniz demektir. veren nadir bankalardandır.

subelerimiz

Tıpkı diğer bankalar gibi bazı şartları bulunmaktadır. Öncelikle eşinizin üstünden kredi kartı alabilirsiniz. Ama siz eşinize bağlı olmadan yada eşinizden ayrılma veya vefat gibi durumlara sahipseniz yine kredi kartı alma ihtimaliniz bulunmakta.

Öncelikle düzenli bir geliriniz olmadığı için üstünüze ait bir mal varlığı olmalı. Eğer üstünüze ait mal varlığından gelen bir kira bedeliniz var ise kredi kartınız hemen onaylanacaktır. Çünkü gelen kira sizin gelir ücretiniz olarak kabul edilecektir. Yok eğer bu özellik size göre değilse mutlaka Alternatifbankta vadesiz bir hesabınızın olması gerekmekte. Bankada paranızdan  otomatik ödeme talimatı vererek faturalarınızı yatırırsanız son üç ay düzenli ödemelere bakıldığı için Altarnatifbanka ev hanımlarına kredi kartı başvuru yapabilirsiniz. Tüm bu şartlardan herhangi birisine sahipseniz mutlaka kredi kartı için bir başvuruda bulunabilirsiniz.

Alternatifbank diğer bankaların aksine internet veya telefonla kredi kartı başvurusu yapamazsınız. http://www.abank.com.tr/tr-TR/hakkimizda/subelerimiz-ve-atmlerimiz adresinden size en yakın şubeleri öğrenip bizzat kendiniz başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Bu sizi aslında muhteşem bir avantaj sağlar. Ne kadar limitte bir kartın sizi sarsmayacağı ve kredi kartı ödemelerini kolaylıkla yapabileceğinizi bire bir anlatma imkanınız vardır. Buda istediğiniz kredi kartının onaylanması anlamına gelir.

kart

Şimdi sıra alternatif bankın ev hanımlarına kredi kartı seçeneklerinden bahsedelim. Abank Bonus kartı harcadıkça bonus kazandıran ve bonuslarla bedava alışveriş yapmanıza olanak sağlayan bir karttır. Taksitle alışveriş imkanı veren bu kartta nakite sıkıştığınız anda nakit PTT şubelerinden rahatlıkla ödeyebilirsiniz.

Bu yazımızda alternatif bankın ev hanımlarına sunduğu kredi kartı seçeneklerinden ve şartlarından bahsettik. Konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından  bize ulaşabilirsiniz.

 

Ev hanımlarına kredi ile ilgili bir önceki yazımız olan Akbank Ev Hanımlarına Kredi Kartı başlıklı makalemizde "ak bank ev hanımlarına kredi kartı, akbank ev hanımlarına kredi kartı ve axess kartını ev hanımları alabiliyor mu" hakkında bilgiler verilmektedir.