Acil Kredi

Bu makalemizde; , acil kredi veren bankalar, , acil banka kredileri gibi konulara değineceğiz… Hepimizin en büyük sıkıntılarından biri olan kredi alabilme konusu, aciliyet arzetmesi dolayısıyla da başka bir sıkıntıyı beraberinde getiriyor.

Günlük hayatın bir parçası haline gelen, bankalar ile içi içe olma, hemen her yerde karşımıza çıkar oldu. Alışveriş konusunda kredi kartlarından faydalanırken, ev, araba alımı ve daha pek çok konuda ilk işimiz hemen bir banka kredisine başvurmak oluyor.

Acil kredi başvurusu

Acil kredi başvurusu

Aslında bu durum, en çok bankaları memnun ederken, ekonomik şartlar ne olursa olsun, onlar paralarına para kazandırma yolunu bulmuşlardır. Çeşit bakımından da son zamanlarda oldukça zenginleşen kredi çeşitleri, insanların tercihi olmaya devam etmiştir.

Bu (acil) krediyi kimler kullabilir?

Bankaların son uygulamalarından biri olan acil kredi de insanlara kullanım kolaylığı sağlayarak, ayrı bir çekiciliğe sahip olmuştur. Kredi kullanmaya uygun olan, sicili temiz olan ve belli bir geliri rapor edebilen vatandaşların, başvurmalarına müteakiben aynı gün içinde kredi alabildikleri bu sistem, zaman kısıtlaması olan vatandaşlar tarafından da en çok tercih edilen kredi olmuştur.

Ekonominin büyük bir parçası haline gelen bankacılık sektöründe de çok canlı bir rekabet yaşanmaktadır. Bu da aslında vatandaşlar için bir fırsat sağlarken, yine de kredi kullanmadan önce, bütün bankaları gezmek ya da onların kredileri (işimiz her ne kadar acil olursa olsun) hakkında bilgi edinmek, çok daha sağlıklı bir yol olacaktır.

Acil krediye neden ihtiyaç duyulur?

Kredi kartı borçlarını kapatmak ya da acil senet ödemeleri için, acil kredi başvurusu yapmak mantıklıdır aslında. Uzun vadede ödeme kolaylığı sağlayarak, daha düşük faiz ödeyerek borçtan kurtulmak daha kolaydır. Ödeme gücünüz yoksa acil kredi (ev hanımları için) almak, sadece sıkıntıları bir nebze olsun erteler.

Acil kredi arayan bir bayan

Acil kredi arayan bir bayan

Bankaların en fazla faiz aldıkları insanlar, kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan insanlardır. Bu şekilde bir duruma düşmemek için, acil kredi kullanarak, kredi kartı borcunu kapatmak ve bu çekilen parayı, daha küçük rakamlar halinde taksitlendirmek, pek çok insan için çıkış yolu olmuştur. İnsanların bu durumlarını çok iyi bilen bankalar ise bu durumu bir fırsata çevirerek, insanlara en kolay şekilde kredi vererek, onları bu konuya teşvik etmişlerdir.

Diğer kredi işlemlerinin aksine hızlandırılmış işlemler sayesinde, aynı gün başvurarak anında çekilebilen acil kredi uygulaması, insanlara da son derece çekici gelmiş ve insanların kredi kullanımında bir artışa neden olmuştur.

İhtiyaç kredisi adı altında yıllardır insanların kullanımına sunulan imkân, son zamanlarda biraz hızlandırılıp, adı da değiştirilerek acil kredi adı altında insanlara sunulmuştur. Esnaflık ya da herhangi bir iş üzerine ya da ev ve araba gibi değeri yüksek taşınmazların kredisi oldukça yüksek rakamlara çıkarken, ihtiyaç babında çekilen kredilerin daha düşük meblağlar olduğunu söyleyebiliriz. Bankalar, ödemesi daha kolay olan bu kredi için, kendi bünyelerinde ön çalışma yaparak, müşteriyi bekletmeme yoluna giderek, acil kredi konusunda bir çekicilik oluşturmaya çalışmışlardır. Bu duruma mecbur olan ve başka yolu olmayan insanlar için ise acil kredi tek çıkar yol olarak insanlara sunulmuş bir imkân gibi görünmektedir.

Acil kredi (ev hanımlarına) için nereye başvurabilirim?

Bankaların internet sitelerine girerek, bilgilerinizi aktarıp, anında kredi başvurusu oluşturabilirsiniz. Aslında bu işi kısa mesaj yolu (sms) ile de gerçekleştirebileceğiniz numaralar da vardır. Aradan geçen çok kısa süre içinde size dönen bankalar, talebinizin olumlu karşılanıp karşılanmadığını derhal size bildirerek olumlu cevap halinde harekete geçmenizi beklemektedirler.

Hangi bankalar acil kredi vermektedir?

  • Finansbank (Cardfinans)
  • TEB (Türkiye Ekonomi Bankası)
  • ING Bank
  • Halkbank
  • Bank Asya

Eğer olumlu bir cevap alırsanız, o bankanın şubesine şahsi yapacağınız başvuru sonucunda, aynı gün acil kredi çekebilir ve çektiğiniz bu paranın taksit yapılandırma listesini de bankadan alabilirsiniz. Bankaların bu son zamanlarda sundukları ve oldukça popüler hale gelen yönteme acil kredi adı verilmiştir. Paranızın hazır olduğunu ve sizi beklediklerini söyleyen bankalar, insanları krediye teşvik etmek için bu yolu kullanmışlardır. Esas adı ihtiyaç kredisi olan ve uzun yıllardır insanların kullandıkları hizmetin, biraz hızlandırılmış halidir.

Acil krediden bahsederken aslında ev hanımlarına acil kredi konusuna değinmiş olduk. Sorularınız varsa cevaplandırmak isteriz…